Para Kazanma Yolları

İnboxDollars ile 2023’te İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnboxDollars uygulamasıyla alakalı arama motorları üzerinden araştırma yaptığınızda farklı şekillerde geri bildirimlere ulaşabilmeniz mümkündür. Bu konuda olumlu veya olumsuz çok sayıda makale ve videoya rastlayabilirsiniz. İnboxDollars resmi web sitesini incelemeye kalktığınızda da çok sayıda bilgi kafanızı karıştıracaktır.

Hem resmi siteyi hem de diğer metinleri avantaja çevirebilmek ve para kazanabilmek için İnboxDollars platformunun derinliklerine inmekte fayda var.

İnboxDollars ile para kazanabilmek için bu yazımızı bir rehber olarak kabul edebilirsiniz. Yazımızın devamında platform ile nasıl kazanılacağını detaylıca aktarmaya çalışacağız. İnboxDollars uygulamasıyla tanışan kişilerin akıllarına takılan temel sorularla konumuza geçiş yapalım. İlk olarak İndboxDollars yasal mı?

İnboxDollars Yasal Bir Uygulama mı?

Online para kazanma konusunda akıllara en çok gelen soru, bu işin bir fırsat mı yoksa kandırmaca mı olduğudur. Böyle durumlarda yapmanız gereken güvenilir bir platform bulmak ve doğruluğundan emin olmaktır.

Kullandığınız uygulamanın geçmişine bakmak ve bilgiler edinmek platform hakkında az çok kullanıcılara bilgi vermektedir. Çok sayıda kullanıcının olumlu yorumlarıyla karşılaşmak böyle durumlarda iyi bir referans olarak kabul edilebilir. Ancak bu yorumların uygulama yöneticileri tarafından para karşılığında veya botlar ile yazdırılmadığına emin olmaya gayret etmenizi tavsiye ederiz.

İnboxDollars uygulaması kökeni 2000’Li yıllara dayanan oldukça tecrübeli bir platform olarak bilinir. Uygulama Minnesota eyaletinde Daren COTTER tarafından ilk olarak kuruldu.

2006 yılından bu yana açıklanan verilere göre firma, yaklaşık olarak 60 Milyon dolardan fazla ödemeyi kullanıcılara yaptığını açıkladı. Kurucu şirket ayrıca Better Business Bureau’nın üyesidir. Ana şirket olarak bildiğimiz Prodege firmasının ayrıca aşağıdaki uygulamaları bulunuyor;

Şunu da belirtmek isteriz ki İnboxDollars ile para kazanmak çok zor olmasa da emek gerektirdiğinden kişilerin belirli bir zamanını almaktadır. Platformun çalışma şekli sponsorlar ile kullanıcıları buluşturmak şeklindedir. Dolayısıyla İnboxDollars uygulamasının aracı bir köprü olduğunu söyleyebiliriz.

İnboxDollars platformunu kullanarak zengin olamayacağınızı da belirtmemiz gerekmektedir. Ancak bu uygulama ile iyi bir ek gelir kazanabilmeniz mümkündür.

İnboxDollars’a Nasıl üye Olurum?

Mobilden giriş yapmak isteyenler için Google Play Store veya İOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlar için Apple uygulama mağazasından aplikasyonu indirerek kuruluma başlayın. Bu arada küçük bir hatırlatma İnboxDollars platformuna üye olabilmek için 18 yaşından büyük olmalısınız.

(Aplikasyon şuan için yalnızca ABD ülkesine hizmet vermektedir. Dolasıyla konum bilgilerinizi değiştirmeden kendi ülkenizden doğrudan kullanamıyorsunuz. farklı ülkeler için partner uygulamaları olan Swagbucks, Poll Day ve Ysense kullanılabilir)

Kayıt işlemleri tüm üye kayıtlarında olduğu gibi birkaç basit birkaç adımdan oluşmaktadır. E-posta adresi ile yapılan kayıtlardan sonra bir onay mesajı gelecektir. Onay sonrasında ayrıca bir anket iletilecektir. Gönderilen ankette kendinizle alakalı birtakım sorularla karşılaşacaksınız. Bu sorularda kendinizle beraber aileniz ve çevrenizle ilgili bilgi içeren sorularda bulunmaktadır.

Sorulan sorulardan yanıtlamak istemedikleriniz olabilir. Böyle durumlarda yanıtlamama hakkınız bulunuyor. Anket tamamlandığında hoş geldin bonusu olarak 0,50$ kazanacağınızı hatırlatalım.

Anket sırasında yöneltilen sorular daha çok sizi tanımaya yönelik olacaktır. Sonraki anketlerde uygunluk durumunuz bu sorulara verdiğiniz yanıtlara göre belirlenecektir. Bu sebeple soruları yanıtlamanın lehinize olacağını belirtmemiz gerekiyor.

Ancak istenen verilerin bir kısmının İnboxDollars’ın ortaklarının bir araştırması olduğunu da düşündüğümüzü ifade edelim. Söz konusu durum birçok kişi tarafından önemsenmez ancak kişisel bilgilerin araştırma şirketlerinin eline geçmesi zaman zaman sorunlara neden olabilmektedir.

Kayıt işlemleri, e-posta onayı sonrasında ve anketleri tamamladığınızda bitecektir. Yeni üye olan kullanıcılar İnboxDollars tarafından 5$ ile ödüllendirilir. Böylece ilk hediyenizi kazanma konusunda birinci adımı attınız.

İnboxDollars ile Nasıl Ödeme Alınır?

Platform kullanıcılara gerçekten para kazanma şansını sunmaktadır. İnboxDollars’ın en iyiler arasına yer almasının başlıca nedenleri arasında hediyeler ve puanlardan ziyade gerçek para kazanma şansını sunması yer almaktadır.

Platformun ödeme alabilmeniz için kullanıcılara şart koştuğu bir ödeme eşiği bulunmaktadır. 15$’lık bir birikim sonrasında ödeme talep edebilmektesiniz. Bu miktar yalnızca ilk sefer için geçerlidir. Sonraki çekim taleplerini 10$ ödeme eşiğinde yapabilirsiniz.

İnboxDollars ile Para Kazanma Yoları nelerdir?

İnboxDollars platformu, ziyaretçilerine para kazanabilmenin alternatif yollarını sunmaktadır. Bu yollar arasında aşağıdaki seçenekler yer almaktadır;

  • Pazar araştırması,
  • Online anketler,
  • Alışveriş sonrası geri ödemeler,
  • Arkadaş davet etme ve kazanma,
  • Arama yaparak kazanç elde etme,
  • İndirimli fırsatları yakalama,
  • Çeşitli ödüller ve gerçekleşen çekilişler,
  • Uygulama yükleyerek kazanç elde etme,
  • Çeşitli online mağazalara girişler yapma,
  • Öğren kazan

Platform yeni üye kaydı yapan kullanıcılar için gezinme yapabilmelerine imkân tanımaktadır. İlk adım olarak para kazanabilmenin yolları kullanıcılara gösterilmektedir. Yeni kullanıcılar için hazırlanmış küçük bir kutu göreceksiniz. Bu kutu size yardımcı olacaktır.

Şimdi İnboxdollars ile para kazanma yollarında bahsettiğimiz maddeler halinde açıkladığımız seçenekleri biraz daha geniş kapsamda ifade edelim.

1- Online Anketler

Kolay yoldan para kazanmanın yöntemlerinden bir tanesi İndboxDollars ile online anketlere katılmaktan geçer. Anket konusunda çok sayıda online anket doldurarak para kazanma sitesi bulunuyor. Ancak bunlardan pek azı gerçekten para kazanmaya müsaade etmektedir.

Platform ile online anket doldurmaya karar vermeniz durumunda anket başına 0.25$ ile 1$ aralığında bir kazanca ulaşabilirsiniz. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki anketlerin süresi ortalama 20 dakika veya üzerinde olabilir. Dolayısıyla, online anketler ile para kazanma şansının çok kolay bir para kazanma seçeneği olduğunu düşünmeyin.

Online anketler ile para kazanmayı düşünüyorsanız ilk olarak ön tanımlayıcı anket yapmanız gerekecektir. Ön anket yaklaşık 5-10 dakika kadar sürmektedir ve para kazanıp kazanamayacağınız konusunda belirleyici bir rol üstlenmektedir.

2- Video İzleyerek Para Kazanma

Eğer televizyon izlemekten keyif alan biriyseniz İnboxDollars’ın bu bölümü hoşunuza gidecektir. Videolar genel olarak haberler ve dedikodular üzerine kuruludur. Ayrıca çeşitli eğlence içerikleriyle de zaman zaman karşılaşacaksınız.

Video izleyerek para kazanma yöntemi ile yaklaşık video başına 0,06$ kaanabilirsiniz. Az gibi görünse de herhangi bir işlem yapmadan yalnızca video izleyerek bu kazancı elde etmek keyifli olacaktır.

3- Para Kazandıran Oyunlar

Para kazandıran oyunlar ile kazanmayı hiç düşündünüz mü? İnboxDollars kullanıcılara para kazanabilmeleri için bu imkânı sunmaktadır. Solitaire, kelime arama ya da şeker oyunları ile hem eğlenerek hem de kazanabilirsiniz.

İnboxDollars’ın bu özelliği genel olarak kazı kazan biletleriyle kullanıcılara ödül vermektedir. Diğer özelliklerinde olduğu gibi doğrudan nakit para olarak çalışmamaktadır. Oyun sonrasında kazançlarınız ile bir kart seçmektesiniz. Genel olarak değişmekle birlikte bir kartta 6 kare bulunmakta ve başına kare 0,01 ile 0,05 dolar aralığındadır. Ancak bazı zamanlarda 10$-15$ kazandırdığı da olmaktadır.

4- Ücretli Olarak Gönderilen E-Postaları Açarak Kazanın

İnboxDollars’aq kayıt olunca bu platformdan zaman zaman E-posta almayı kabul etmiş olursunuz. Günlük olarak bazen 3-5’e-posta gelebileceğini söyleyebiliriz. Bu miktar bazen artabilir. Gelen postaları açarak içeriğinde yer alan bağlantılara tıkladığınızda belli bir ücret kazanabilmeniz mümkündür.

Bu yol diğer kazanma yöntemlerine göre daha kolaydır. Herhangi bir emek sarf etmeden, oyun oynamadan, kayıt olmadan doğrudan bağlantılar ize kazanç elde edilebilir.

5- Online Alışveriş

Alışveriş konusunda istekli biriyseniz platformun bu bölümünü değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Bu bölümden günlük olarak gerçekleştirilecek işlemler ile kazanç elde edebilmeniz mümkündür.

Online alışverişler ile kazanmaya başlamak için İnboxdollars araç çubuğunu indirerek kurmanız yeterlidir. Sonrasında yapacağınız alışverişlerde fırsatlar olduğunda İnboxDollars araç çubuğu uyarılarda bulunacaktır.

6- Ücretsiz Olarak Sunulan Teklifler

İnboxDollars kullanıcılara aynı zamanda ücretsiz teklifler de sunmaktadır. “Uygulamanın “Teklifler “bölümüne gittiğinizde bu konuda çok sayıda uygun içerikler bulabilirsiniz. Bunların her biri benzersiz teklifleri içerir.

Geçmiş dönemlerde yapılan ücretsiz teklifler içerisinde site incelemsi yapılmış ve bu esnada Airbnb üzerinden oda paylaşımı yapmak konusu üzerinden 100$ kazanılmıştır. Bu şekilde sürpriz hediyeler zaman zaman kullanıcıların karşısına çıkabilmektedir.

Uygulamanın teklifler bölümüne katılmak, İnboxDollars platformu ile para kazanabilmenin en avantajlı yolları arasındadır. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki platformun bu bölümünden teklifler alabilmeniz için üyelik adımından itibaren sürecin her adımını atlamadan tamamlamalısınız.

Örnek olarak Airbnb üzerinden işlem yaparak 100$ almayı düşünüyorsanız, doğrudan Airbnb’ye kayıt olmak işlem adımı açısından geçersizdir. Bu şekilde sistemi kandırma düşünceniz olmamalı. Bu şekilde başarısız olacağınızı mutlaka bilmelisiniz. Platformun algoritması buna izin vermemektedir.

Tekliflerden bazıları ürünlerle ilgili özel anket doldurmanızı isteyebilir. Bu anketleri doldurmadan önce ürünü satın alarak denemenizi talep eder. Bu şekilde işlem adımlarından sonra size ödeme yapılır. Ancak bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Para kazanabilmek için hiç işinize yaramayacak bir ürün almanın gereği bizce yok. Dolayısıyla benzer teklifleri iyice süzgeçten geçirerek değerlendirmekte fayda var.

7- İndirim Kuponlarını kaçırmayın

Platformun kullanabileceğiniz indirim sunan başka bir bölümü bulunmaktadır. Bu bölüm ile kazanabilmek için ihtiyacınız olan kuponu indirerek ilgili olduğu bölümle ilgili satın alma gerçekleştirmelisiniz. Örneğin elektronik konusunda bir kupon aldığınızda bu alanda indirim sağlayabilirsiniz.

Kupon indirimi ile kazanabilmek iki aşamalı bir yoldur. İlk adımda kuponu indirin sonrasında ilgili mağazadan alışveriş gerçekleştirerek kuponu tanımlatın. Hepsi bu kadar.

7- Web Aramaları

İnboxdollars uygulamasının tıpkı Yahoo, Google veya diğer arama motorlarında olduğu gibi kendisine ait bir web araması yapan motoru bulunmaktadır. Üstelik platformun bu bölümü ziyaretçisine yaptığı arama karşılığında kazanç vaat etmektedir.

Yapılan aramalar başına 0,01$ ve en fazla günde 0,05$ kazanabilirsiniz. Ayrıca 1$ indirme imzalama bonusu kazanılmaktadır.

Elde edilen gelir çok yüksek bir meblağ değildir ancak pasif gelir açısından hiç fena değildir. Başlangıç safhasında indirme dışında kazanmak için yapılması gereken başka bir işlem yoktur. Bu şekilde bir yıllık görevi tamamladıktan sonra 19$ kazanabilme şansını yakalayabilmeniz mümkün.

8- Facebook Gruplarına Katılın

İnboxDollars platformunun Facebook üzerinde 2,5 milyondan fazla takipçisi vardır. Platformun Facebook grubuna katılmak nakit para kazanabilmek adına ücretsiz ürünlere ulaşabilmenize yardımcı olacaktır.

Düzenli güncellemeleri takip ederek günün anahtar kelimelerini yakalayın. Promosyon kodunu ilgili web sitesine girerek kazı kazan kartına sahip olabilirsiniz.

7- Web Aramaları

İnboxdollars uygulamasının tıpkı Yahoo, Google veya diğer arama motorlarında olduğu gibi kendisine ait bir web araması yapan motoru bulunmaktadır. Üstelik platformun bu bölümü ziyaretçisine yaptığı arama karşılığında kazanç vaat etmektedir.

Yapılan aramalar başına 0,01$ ve en fazla günde 0,05$ kazanabilirsiniz. Ayrıca 1$ indirme imzalama bonusu kazanılmaktadır.

Elde edilen gelir çok yüksek bir meblağ değildir ancak pasif gelir açısından hiç fena değildir. Başlangıç safhasında indirme dışında kazanmak için yapılması gereken başka bir işlem yoktur. Bu şekilde bir yıllık görevi tamamladıktan sonra 19$ kazanabilme şansını yakalayabilmeniz mümkün.

8- Facebook Gruplarına Katılın

İnboxDollars platformunun Facebook üzerinde 2,5 milyondan fazla takipçisi vardır. Platformun Facebook grubuna katılmak nakit para kazanabilmek adına ücretsiz ürünlere ulaşabilmenize yardımcı olacaktır.

Düzenli olarak gerçekleşen güncellemelerle günün anahtar kelimesini yakalayarak promosyon kodunu web sitesine girin ve kazı kazan kartı kazanın. Bu şekilde elde edeceğiniz kazançlar sizi zengin etmese de para kazanma konusunda ek bir gelir için yardımcı olabilir.

İnboxDollars Kullanıcı Arayüzü

İnboxDollars uygulamasının kullanıcı arayüzü ilk bakışta biraz karışık gelebilir. Ancak platformu kullandıkça bu karışıklık ortadan kalkmaktadır.

Yeni üye olanlar için neler yapmaları gerektiğini hatırlatan bazı hatırlatıcılar görmeleri ilk kullanım açısından rehber niteliğindedir. Platformu kullanım süreniz arttıkça her şeyin daha kolay olduğunu göreceksiniz.

İnboxDollars Uygulamasının Püf Noktaları Nelerdir?

İnboxDollars Uygulamasının Püf Noktaları Nelerdir?
İnboxDollars Uygulamasının Püf Noktaları Nelerdir?

İnboxDollars uygulamasında yer alan para kazanma yolları ek bir gelir elde etmek açısından faydalı içerikler içermektedir. Üstelik bu gelirlere kısa sürede ulaşabilmek mümkündür. Sunulan fırsatlar zaman zaman değişiklik göstermektedir. Bu değişikliklerin zamanı konusunda henüz tam bir netlik elde edemedik ancak platformu sık sık takip etmeniz gerektiğini belirtmeliyiz.

Bu sayede değişen fırsatları anında görebilir ve yeni gelirler elde edebilirsiniz.

1- Teklifleri Sık Sık Kontrol Edin

Yazımızın başlarında “Teklifler” bölümünden bahsetmiştik. Bu bölümde uygulama ile ilgili fırsatların olduğunu ve düzenli kontrol edilmesi gerektiğini belirtmiştik.

Teklifler kısmını en geç iki veya 3 günde bir kontrol etmeyi unutmayın. Verilen teklifin süresini geçirmeden yararlanmak son derece önemlidir.

İnboxDollars’ın kullanıcıların hizmetine sunduğu anketler ile kolay ve hızlı şekilde kazanç elde edilebilmektedir. Anket doldurmaya başladığınızda anketin size kazan sağlayacağından emin olmanızı öneririz. Anket kazanç miktarı sizin için yeterli değilse doldurmanıza gerek yoktur.

Diğer yandan ilgili ankette cevaplamak istemediğiniz sorular karşınıza çıkabilir. Bu tür durumlarda da anket doldurma zorunluluğunuz yoktur.

2- Kazı Kazana Dikkat Edin

Anket doldurduğunuzda, bir teklifi tamamlama durumunuzda veya kupon kazandığınızda mutlaka kazı kazan sayacınızı kontrol edin. Kazan kazan durumunuzu gösteren sayaç, tarayıcı pencerenizin sol üst bölümünde yr alan para kazanmanıza imkân tanıyan bir fırsattır.

İnboxDollars üzerinde bir işlemi tamamlamanız halinde, seviyeniz artacaktır. Sonrasında kazı kazan bileti için krediniz olacaktır. Bu durum kazancınızı iki katına çıkartan bir bonus gibi düşünülebilir. Çünkü nakit para kazanmanın yanında kazı kazan ile yeni bir fırsat elde edebileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu