Connect with us

Ekonomi

İnternetten Para Kazanma Yolları (2021)

Published

on

internetten para kazanma yolları

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?

İnternetten para kazanma yolları daha önce belirtmiş olduğumuz evde ek iş kategorisinde en çok tercih edilen işler arasında gelmektedir. Hem masa başı oluşu hem de çalışma saatini kişinin kendisinin belirlemesi bu tercihte başlıca sebep olmaktadır.

Bu içeriğimizde deneyimlerimize dayanarak boş zamanlarınızda yapabileceğiniz ek işler ile para kazanma yolları hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağız. Sayfamız zaman zaman yeni fikirler ile güncellenecektir. Takipte kalarak güncel içeriklerimizi okuyabilirsiniz.

1- Youtube Kanal Açma

Youtube üzerinden günümüzde çok sayıda kişi para kazanabiliyor. Başkaları youtube üzerinden para kazanabiliyorsa emin olun sizde yapabilirsiniz. Açıklanan verilere göre en çok para kazanan youtuber, Youtube kanalında oyuncak incelemesi yapan 2018 yılında 22Milyon Dolar kazanmış, 2020 yılı açıklanan verilerine göre ise 29,5 milyon dolar kazanan 9 yaşındaki Ryan Kaji . Bu çocuk yılda yaklaşık olarak 100milyon dolarlıkta ürün satmaktadır. Ryan Kaji Youtube’daki ünü sayesinde internetten para kazanma konusunda başı çeken ünlüler arasında oldu.

Güçlü ve sizden vazgeçmeyen bir kitle oluşturabilmeniz için Youtube kanalınızda tek bir alana odaklanmalısınız. Bilgi sahibi olmadığınız alanlarda boy göstermeye çalışmayın. Bu durum sizin eksik yanlarınızı ortaya çıkaracaktır. Örneğin Makyaj alanında kendinize güveniyorsanız internetten para kazanma yolları arasında bu alanda ilerleyin. Yada video oyunları yayınlayın, çeşitli ürünler inceleyin, insanlara becerilerinizi gösterin, komik videolar oluşturun. Burada ki püf nokta yetenekli olduğunuz alanda ilerlemektir.

Youtube’da para kazanmanın sırrı nedir? Bu soruya verilecek en mantıklı cevap insanların istediği ve eğlendiği videoları hazırlayarak yüklemek olacaktır. İnsanları izlemeye teşvik etmek için ilgi çekici bir başlık kullanabilir veya Youtube arama için optimize edilmiş anahtar kelimeler ile yola koyulabilirsiniz. 1000 abone ve 4000 saat izlenme süresine ulaştığınızda youtube reklamları ile artık para kazanabilirsiniz.

2- Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanma düşüncesi, internetten para kazanma fikirlerinden en eskisidir diyebiliriz. Şuan günümüzdeki pek çok düşünce bu fikrin dallanması sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu denli eski bir yöntem olmasına rağmen halen blog yazarak para kazanmak fikri güncelliğini korumaktadır.

Yazı yazmayı seven insanlar için niş odaklı bir blog ile iyi bir gelir elde etmek mümkün. Herkesin hayalleri arasında kısa yoldan para kazanma düşüncesi azda olsa bulunmaktadır. Ancak blog yazarak para kazanma düşüncesinin bu hayale uygun olamadığını belirtmemiz gerekmekte. Eğer kısa zamanda çok para kazanma isteğiniz varsa bu yöntem size uygun değildir.

Başarılı blog yazarı olmak için çalışkan, yazmayı seven, azimli ve alanında bilgili bir kişilik yapısına sahip olmalısınız. Yazmaya ilk başladığınızda zorlanmanız gayet doğaldır. Ancak zamanla bu işlerin sandığınızdan kolay olacağını göreceksiniz. Sonrasında blog yazarak para kazanmanın internetten para kazanma yolları arasında olduğunu kendinizde fark edeceksiniz.

Blog yazarken düz yazıdan farklı olarak web sitesi kuralları olarak düşünebileceğimiz Seo yani arama motoru optimizasyon kurallarına uymamız gereklidir. İnternetten para kazanma adına mutlaka uyulması gereken bu kurallarla iligili detaylı açıklama daha önce hazırlamış olduğumuz MAKALE YAZARLIĞI – MAKALE YAZARAK AYDA 2000 TL KAZAN isimli maklemizde mevcuttur. Dilerseniz bu makalemizi okuyarak seo konusun blog yazarak para kazanma konusunda ne derece önemli olduğunu anlayabilirsiniz.

3- Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanmak

mobil uygulama

İnternetten para kazanma yolları – Mobil Uygulama

İnternetten para kazanma yollarından bir tanesi mobil uygulama yapmaktır. Peki, mobil uygulama yaparak nasıl para kazanılır? Mobil Uygulama ile para kazanma konusunda iki seçenek vardır. Birincisi Uygulamayı yaparak reklam eklemek ve reklam gelirleri ile kazanmak, ikincisi ise uygulamayı satışa sunmaktır. Sizlere öncelikle mobil uygulama nedir? ve uygulama ile nasıl para kazanılır hakkında bilgiler aktarmaya çalışalım.

Mobil Uygulama Nedir?

Teknolojinin here günde aha fazla geliştiği bir dönemde android telefonlar için her gün yeni fonksiyonlar üretiliyor. Hemen herkesin akıllı bir telefonu var desek artık yeridir. Akıllı telefonlarda gördüğümüz uygulamalar ise mobil uygulama olarak adlandırılır. Yani telefonlar ve tabletler için kodlanmış programlardır. Programlar kodlamalarına göre farklı konular üzerinde çalışırlar. Kodlanış amacına göre bazıları rehberinizi oluştururken bir kısmı da eğlenmeniz için yapılmış oyunları oluşturur.

Mobil uygulamalar telefon firmaları tarafından yapılmamaktadır. Bu sebeple bizler için internetten para kazanma amacıyla çalışabileceğimiz muhteşem bir yöntem ortaya çıkmış durumdadır. Telefonların kullandığı işletim sistemleri her geçen gün çeşitlense de bu işletim sistemlerine uygun mobil uygulama sayısı da her geçen gün artmaktadır. Mobil uygulama yaparak nasıl para kazanılır? sorusunun cevabı, üretmek olacaktır. Burada üretim konusu mobil uygulamadır. Özellikle, olmayan yada var olanlardan farklı bir uygulama yaparak internetten para kazanma yollarını keşfetmiş olacaksınız.

Mobil Uygulama Yaparak İnternetten Para Kazanma Yolları

Kişisel ihtiyaçların karşılanması ve mobil üzerinden alışveriş yapmanın en kolay yolları arasında mağazaların yapmış oldukları mobil uygular gelmektedir. Bunların yanında bireysel olarak Google Play, App store , gibi marketlere kendimiz de uygulama yükleyebiliyoruz. Yüklediğimiz bu uygulamalar içerisine yerleştirdiğimiz reklamlar sayesinde indirilme ve kullanıma bağlı olarak gelir elde edebiliyoruz. İşte size internetten para kazanma yollarından birisi daha.

Mobil Uygulamaya Reklam Alarak İnternetten Para Kazanma Yolları

Mobil uygulama yaparak para kazanmak adına yapılan android uygulamalardan pek çok farklı yol ile para kazanılabiliyor. Uzun çabalarınız sonunda bir program yaparak, uygulamanızı marketlerde ziyaretçilerinize sunduktan sonra, emeğiniz zamanla fark edilmeye başlayacaktır. Bu fark edilme sonrasında işletme sahiplerinin ilgisini çekebilirsiniz. İşletmeler kitlenizin olduğu kanısına varırsa sizlere ziyaretçilerinize göstermeniz için özel reklam teklifleri ile gelebilirler. Siz reklam verenleri bulmak istiyorsanız ozaman forum sitelerinde ilanlar açmak ve reklam verenlerden teklif beklemek tek yapmanız gereken olacaktır.

Mobil Uygulama içine Satış reklamları Koyarak İnternetten Para Kazanma Yolları

Bir mobil uygulama yada oyun sahibi iseniz, bu artı özelliğinizi internetten para kazanma yolları arasında kullanabilirsiniz. Sahip olduğunuz oyunun veya program içerisine extra özellikler ekleyerek ziyaretçilerinizden ulaşmak istemeleri halinde ödeme talep edebilirsiniz. Yada uygulamanızın içerisinde reklam görmek istemeyen kullanıcılar için reklam kaldır seçeneği ile birlikte ödeme yapmaları gerektiğini hatırlatan bir buton ekleyebilirsiniz. Tüm bunlar sizin için birer para kazanma yoludur.

4 – Makale Yazarak İnternetten Para Kazanma Yolları

Makale yazarak para kazanma düşüncesi, yazma konusunda beceriye sahip herkesin yeterli çaba göstererek başarabileceği bir alan olarak göze çarpıyor. Bu beceriye sahip olduğunuza inanıyorsanız makale yazarak internetten para kazanmak sizin için çok kolay olacaktır.

Makale yazarak ayda 2000TL kazanabileceğinizi daha önceki yazımızda belirtmiştik. MAKALE YAZARLIĞI – MAKALE YAZARAK AYDA 2000 TL KAZAN başlığı altında yazımızı okuyarak bu konuda ki kafanızda oluşacak soru işaretlerine yanıtlar bulabilirsiniz.

5 – İnstagramdan Para Kazanmak

İnstagram farklı kesimlere hitap etmesinin verdiği özelliği sayesinde pek çok kişi için bir gelir kapısı olmuş durumda. Uygulamayı kullanarak kendi ürünlerinizi pazara çıkarıp instagramdan satış mağazası açabileceğiniz gibi, şahsınıza özel sayfalar da açabiliyorsunuz. Bu özelliği sayesinde para kazanma yolları arasında sıkça tercih edilen bir yöntem olma özelliğini koruyor.

Bununla birlikte instagram ile yeni bir web sitesi kurarak etkileşime geçebilirsiniz. Bu konuya değindiğimiz İNSTAGRAMDAN SATIŞ YAPMANIN KOLAY YOLU isimli yazımızda detaylara ulaşabilirsiniz.

İnstagramda başarılı bir noktaya ulaşabilmek için insanların sizi takip etmesini sağlamak zorundasınız. Bunu yapabilmek için ilgi çekici içerikler üretmek ve bunu çok sayıda kişiye ulaştırmanız gereklidir. Eğer ünlü birisi değilseniz sabırla insanların sizi takip etmesini beklemeniz gerekmekte.

İnstagramdan takipçi kazanmanın en önemli noktası insanları etkilemek olduğundan dolayı insanları nasıl etkilerim düşüncesinin kafanızda şekillenmesi bir zorunluluk.

Diğer sosyal medya araçlarıyla kıyaslama yaparsak özellikle son yıllarda instagram daha çok ön plana çıkmış durumda. Bu durum da günümüzde internetten para kazanma konusunda en çok instagramın tercih edilme sebebi oluyor.

İnstagramdan satış yapmaya karar verdiyseniz İnstagramdan Satış Yapmak için Bilinmesi Gereken Püf Noktalar yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

6 – Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanma Yolları

Anket yaparak para kazanma fikri, kazancı sınırlı olsa da internetten para kazanma yolları arasında sıkça tercih edilen yöntemler arasındadır. Bilgisayar başında ve ev ortamında yapılabilmesi bu durumun temel sebepleri arasında.

İnsanların tercihlerini ve beğenilerini öğrenmek, bu seçimlere göre ürünlerin daha iyi hale getirilebilmesi için üretici firmalar zaman zaman anketler hazırlatırlar. Verilerin toplanabilmesi için online olarak anketlere katılmanız sizden istenecektir. Katılım sonrası anket sahipleri sizlere belli bir ücret ödemeye çoktan hazırlardır. Çünkü bu veriler onlar için son derece gerekli bilgileri oluşturuyor.

Yukarıda ifade ettiğimiz gibi anket yaptırmak isteyen işletmeler veriler sayesinde ürünlerini geliştirmekte ve reklamcılık alanında yeni fikirler üretmektedirler.

Anket doldurarak çok miktarda para kazanamasanız da anket firmaları emeğinizin karşılığını vermeye çalışıyor. Burada size düşen çok sayıda online siteye kayıt olmak ve çeşitlilik oluşturarak çok sayıda anketi tamamlamak olacaktır.

Anket doldurarak para kazandıran güvenilir anket siteleri 2021 itibari ile ;

Yurt dışı anket siteleri arıyorsanız ;

 Toluna, Branded Surveys, LifePoints, InboxPounds, Onepoll, i-Say, Opinion Outpost, YouGov, Pinecone, SurveyBods, Panel Base, Valued Opinions, The Opinion Panel, Prizerebel, Opinion Bureau, Marketagent, Populus Live, Survey Junkie. 

Yukarıdaki sitelerin hepsine kayıt olarak mümkün olduğunca çok anket doldurmaya çaba gösterin. Böylece kazancınız anket sayısıyla doğru orantılı şekilde artacaktır.

Bu konusu üzerine yukarıdaki anket siteleri ilgili yapmış olduğumuz detaylı inceleme yazımıza ulaşmak için Anket doldurarak para kazanma metnimizi tıklayınız.

https://www.trendpara.net/hibe-destegi/

7 – Adsense ile İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanma yolları arasında en çok bilinenlerden bir tanesi google adsense ile para kazanmaktır. Ancak bu yöntemi kullanabilmek için bir web sitesine yada youtube kanalına ihtiyacınız olacaktır. Öncelikle Google adsense nedir bunun üzerinde duralım.

Google Adsense Nedir?

Google tarafından sağlanan bir hizmet olan adsense , kullanıcılara internet üzerinden para kazanma yollarını sunan bir hizmettir. Uygulama web sitesi üzerindne veyahut youtube kanalı üzerinden kazanç sağlamanıza imkan vermektedir. Esasında Google reklam veren firmalar ile reklam almak isteyen kullanıcıları bir araya getiren bir aracı rolündedir.

Adsense üzerinden para kazanmanın en güzel yanı, İnternetten para kazanmak için hem reklam verenin hem de okuyucunun her hangi bir şey satın almak zorunda olmayışıdır. Okuyucu sitenizdeki reklamlardan her hangi birisine tıkladığı anda hesabınıza Google’ın belirlediği ücret geçmiş oluyor.

Adsense populer olmasını kullanım kolaylığı ve reklam veren sayısının çok olmasına borçludur. Kayıt olmak son derece kolaydır. Başvuru sonrasında kısa bir incelemeden sonra uygun görülürse siteniz için reklam yayınlanma onaylanacaktır. Sonrasında Google adsense kodlarını sitenize ekleyerek Anasayfanızda, sidebar yada yazılarınızın arasında reklamlarınızı göreceksiniz. Reklam yerleşim bölgesi tamamen sizin kararınıza kalmış.

Sitenizde yayınlanan reklamlar web sitesinin konusuna ve okuyucunun profiline göre değişiklik göstermektedir. Bu durum sizin için bir avantajdır. Reklamların seçilerek yayınlanması sayesinde;

 • Sitenizde yayınlanan reklamlar kullanıcının geçmişinde merak ettiği bir reklam olabilir. Böylece tıklama oranınız artar ve reklam kazancınız maksimum seviyeye çıkar.
 • Reklam verenlerle iletişime geçmek zorunda kalmazsınız. Sitenizin içeriğine göre Google bu durumu otomatik olarak gerçekleştirir. 

Örneğin web site içeriniğiniz bir yemek sitesi ise, bu durumda reklamlarınız yemekler, yemek firmaları vb. ağırlıklı içeriklerden oluşacaktır.

8- Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

İnternetin gelişmeiyle birlikte orijinal içerik sorunu zamanla kendisini belli etmeye başlamış durumda. Bu durum kopya içeriklerin önemini kaybetmesine hatta cezalandırılmasına sebebiyet verdi.

Orijinal içerik denilince web siteleri açısından fotoğraf sorunları zamanla ortaya çıktı. Artık kopya olarak yayınlanan fotoğraflar telif sorununa neden olabiliyor. Böylece internetten para kazanma yolları açısından yeni bir sektör ortaya çıktı diyebiliriz.

İnternet yayıncıları, reklam ajansları, güncel gazeteler, dijital pazarlama ajansları ve daha bir çok yayıncı telif sorunuyla karşılaşmamak için stok fotoğraf satın alma yoluna girmektedirler. Bu aşamada stok fotoğraf çekme işi hayatımıza girmiş görünmekte. Bu şekilde sizlerde internetten para kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Elbette her işte olduğu gibi bu işinde belli şartları var. İşe yeni giriyorsanız yaklaşık 100 adet stok fotoğraflık bir portföy oluşturun. Bu şekilde popüler fotoğraflar çekmeniz halinde aylık 20-25 dolar arasında para kazanabilirsiniz. Bu miktarı artırmak sizin elinizde olan bir durum. Ne kadar çok fotoğraf çekerseniz kazancınız orantılı olarak artacaktır.

Stok fotoğraflarınızı yayınlamak için Shutterstock , 123rf , Gettyimages, Alamy , iStock Photo , Fotolia , PhotoShelter , Adobe Stock , SmugMug, Can Stock Photo sitelerini kullanabilirsiniz.

9 – Bitcoinle Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Bitcoinle Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Bitcoinle Al Sat Yaparak Para Kazanmak

İnternet dünyası geliştikçe yeni kazanç yolları ortaya çıkmaktadır. Dijital bir dünyada yaşıyoruz. Artık neredeyse tüm işlemlerimizi oturduğumuz yerden yapar hale geldik. Yemeğimizi bile internet üzerinden sipariş verebiliyoruz. Böylesi bir ortamda internetten para kazanma yollarının çeşitlenmemesi mümkün değildir.

Kolay ve basit adımlarla herkes para kazanmak ister. Düşük ücretler karşılığında bitcoin ve ethereum gibi dijital varlıklar ile ticaret yapabiliyorsunuz. İlk çıktığında şimdiye oranlar çok alt seviyelerde olan bu dijital paralar zamanında yatırım yapanları mutlu etmiş görünüyor. Elbette bu değerler ile al sat yapmayı düşünüyorsanız tıpkı borsa, altın, gümüş vb. madenlerde olduğu gibi dikkatli olun. Borsa, altın vb. araçlardaki gibi dikkatinizi bitcoin ve ethereum varlıklarına karşı da gösterin.

Kripto para birimleri taleplerin artması ve yüksek pazar oluşturmasından dolayı uzun vadeli yatırım araçlarındandır. Kısa vadeli olarak zengin olma hayaliniz varsa tüm yatırım araçları olduğu gibi kripto para işinde de dikkatli olmanızı öneririz.

10 – Mikro İşler Yaparak İnternetten Para Kazanma Yolları

Mikro işler yapmak ve internetten para kazanmak, özellikle forum sitelerinin vazgeçilmezleri haline geldi. Bu yol sayesinde internetten para kazanabilir ve aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Mikro işler terimi, yurt dışında eskiden beri popüler olup, ülkemizde de özellikle son yıllarda yaygın hale gelmiş durumda. Bu ifadeyi bir pazar yeri gibi düşünebilirsiniz.

Her kes yeteneğine göre bir tezgah açıyor bu pazarda. Grafik yeteneği olan kişiler grafik alanında, logo tasarımcıları logo satış alanında, Makale yazarlığı yapanlar yazarlık alanında hünerlerini görücüye çıkarıyor. Ya da animasyon yaptınız bu animasyonun introsunu koyarak satışa sunabilirsiniz. Bu şekilde sahip olduğunuz yeteneğe göre pek çok sitede ilanlar açarak internetten para kazanma fikrinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mikro işler yapmak terimini Freelance çalışmak olarak ifade etmemiz pekte yanlış olmaz. Mikro işler alanında pazar sahibi olan siteler ülkemizde R10Donanımhaber, WMAracı,  ön planda iken bu durum yurt dışında Upwork , Fiverr gibi sitelerden oluşmaktadır.

11 – Oyun Oynayarak Para Kaza Kazanmak

Oyun oynamak 7 den 77 ye pek çok kişi için vazgeçilmesz bir tutkudur. Özellikle 90 lı yılların sonlarında atariler ile hayatımıza giren oyunlar, 2000’li yıllar ile birlikte gelişimini gösterdi. Günümüzde gelişmiş teknoloji ile birlikte görüntü olarak bazı oyunlar gerçeğini aratmıyor.

Oyun konusunda telefonlar, tabletler, bilgisayarlar gibi tercih yapabileceğimiz çok sayıda seçenek var. Oyun oynayarak internetten para kazanma yollarını sizlerle paylaşıyoruz. Ancak sıralayacağımız oyunlardan para kazanmak için gerçekten emek harcamanız gerekiyor.

Counter Strike: Global Offensive – İnternetten para kazanma yolları

Counter Strike:Global Offensive oyunu pek çok oyun sever tarafından CS:GO olarak biliniyor.

Oyunu Steam üzerinden satın alabiliyorsunuz. ile 10 bölüm geçtikten sonra META veya KUTU denilen maddi değeri bulunan itemler kazanıyorsunuz. Bu değerlerden örneğin meta bıçaklar maddi değeri yüksek itemlerdir. Kazandıklarınızı Steam pazarda satılığa çıkarabiliyorsunuz. Böylece internetten para kazanma yolları sizlere açılmış oluyor.

H1Z1 Oyunu – İnternetten Para Kazanma Yolları

H1Z1 oyunu bir çeşit hayatta kalma oyunu diyebiliriz. Bu oyunda normal hayatta kalma modundan başka “Battle Royale” modu bulunmaktadır. Bu modda oyuna alışanlar normal olarak oynanan hayatta kalma moduna tekrar dönüş yapmakta zorlanabiliyor.

“Battle Royale” modunda karakterlerin açlık veya susuzluk gibi özellik göstergeleri bulunmamaktadır. Bu modda amaç diğer karakterleri öldürmek ve hayatta kalan son kişi olmaktır.

Oyun yine Steam üzerindne satışa sunuluyor. Oyunda başarılı oldukça ve aşamaları geçtikçe kutu ve kasa kazanıyorsunuz. Bu kutulardan çıkan bazı ürünler değerli olabiliyor.Deüğerine göre 1-3 bin dolarlardan satışa koyulan eşyalar çıkabiliyor.

Team Fortress 2 Oyunu – İnternetten Para Kazanma Yolları

En popüler oyunlardan birisi olan Team Fortress 2, Yeni olan modları, ekipmanları, Harita içerikleri, ve şapkaları içeren ücretsiz güncellemeleri kullanıcıları ile buluşturuyor. Taktiksel alanda yetenek ve karakter yelpazesi geniş olan oyun, oyuncuların becerileni sınıyor.

Oyun Valve tarafından geliştirilmiştir. Bir çeşit Nişancılık oyunudur. Takım halinde oyuna başlanılıyor. Yine bu Şekilde başarılı olmak için çaba göstermeniz gerekiyor. Kuracağınız ekiple internetten para kazanma yollarını ardına kadar açabilirsiniz. Steam üzerinden eşyalarınızı satışa koyabiliyorsunuz. Kazandığınız eşya değerine göre 2-3 bin TL ye doalr kazanmanız mümkün.

12 – Sosyal Medya Fenomeni Olarak Para Kazanmak

Sosyal medya artık milyonlarca insanın hayatının ayrılmaz birer parçası olmuş durumunda. Akıllı telefona sahip herkez, tüm zamanını sosyal medyada dolaşarak geçirebiliyor.

İlk çıktığı yıllarda en neşeli anların paylaşıldığı sosyal medya, günümüzde her anın hiç çekinilmeden paylaşılmasına vesile olan bir araç olma yolunda ilerliyor. Bu denli yaygın olan bir medya üzerinden para kazanmak hiçte zor değil.

Bu konuda aklınıza ilk olarak Facebook yada Twitter üzerinden geçerken karşınıza çıkan sponsorlu reklamlar gelmesin. Bahsettiğimiz konu sosyal medyada kullanıcıların bizlere hiçte belli etmeden reklamlar yaparak bunlardan para kazanmasıdır.

Elbette reklam alabilmek ve sosyal medyada yayınlayabilmek için belli şartların yerine gelmesi gerekiyor. Bunun ilk şartı takipçinizin çok olması. Yani fenomen olmaktır.

Fenomen olmanız halinde alanınıza göre reklam teklifleri size gelecektir. Eğer ben reklamları beklemek istemiyorum, reklamları kendim arayacağım diyorsanız bu durumda forum sitelerinde ilanlar vermeniz yeterlidir. Takipçi sayınızı izlenmelerinizi içeren bir istatistik ile reklam verenlerin ilgisini çekebilirsiniz.

FacebookTwitter, Instagram , Youtube fenomenlerin en çok bulunduğu platformlar olarak göze çarpmaktadır. Dilerseniz bu platformları kullanarak sizlerde yola koyulabilirsiniz.

13 – Bilgisayar/Cloud Madencilik Yapmak

Bulut Tabanlı bir sunucu vasıtasıyla kendi bilgisayarınızı kullanarak minin yani bilgisayar madenciliği yapabilirsiniz. Bu yöntemin donanım maliyetinin ve elektrik giderlerinin olacağı konusunda uyarımızı da yapalım. Bilgisayar ile Bitcoin madenciliğini 100dolar gibi düşük bir ücretle yapmanız mümkün. Cloud yani bulut tabanı bulunan, birden fazla cihazın mevcut olduğu web servislerine kayıt yapmanız gereklidir. Ayrıca online cihaz gücü kiralayabilirsiniz. Böylece Bitcoin üretmeye hazır olabilirsiniz. Kullanabileceğiniz platforlar arasında Dualmine, Genesis-mining, S4mining vardır. Bunalrdan S4mining türk girişimci oalrak göze çarpıyor.

Kazandığınız coinleri, coin borsalarında TL ‘ye çevireniliyorsunuz. Kazanacağınız miktar tamamiyle bilgisayarınız ve satın aldığınız bulut sunucuyla ilgilidir.

14 – İkinci El Eşya Satışı ile Para Kazanma Yolları

Pek çok kişi zamanında almış olduğu, ancak kullanmadığı eski eşyalarından kurtulmak ister. Geçmişte işimize yarayan bu malzemeler, zamanla eskimesi yada ihtiyaçlarımızın değişmesine paralel olarak modasını kaybeder. Böyle durumlarda eşyaların ebatına göre depoya kaldırabilir yada bunları bulabilirsek başkalarına verebiliriz. Bu durumun başka bir çözüm yolu da kullanmadığımız eşyaları satmaktan geçer.

Kullanmadığınız size göre eski olan ürünleri satmanın en kolay yolu. İnterneti kullanmaktır. Özellikle elektronik eşyalar ile ev eşyalarına internet üzerinden müşteri bulmak son derece kolaydır.

2.El Eşya Nasıl Satılır?

İkinci el eşyaları ilk olarak satabileceğiniz yerler yakın çevrenizdir. Bunun için çevrenizin geniş olması size avantaj sağlayacaktır. Ancak ne akdar da geniş bir çevreniz olsa ürün satmak bir yerden sonra zorlaşabilir. Böyle durumlarda en etkili çözüm interneti kullanarak sesinizi daha genş bir kitleye duyurmaktır.

İkinci el eşya satan sitelere üyelikler açarak buralarda ürün satış ilanları verebilirsiniz. Böylece sizi tanımasa hatta farklı bir şehirde bile otursa çok daha fazla kitleye sesinizi duyurmanız mümkün. Bu şekilde kayıt olunarak ürün satışı yapılabilecek siteler arasında Facebook,  Sahibinden, Letgo gibi siteler başı çekmektedir.

15 – Satış ortaklığı yaparak İnternetten Para Kazanmak

Satış ortaklığı yaparak internetten para kazanmak istiyosanız bilmeniz gereken ilk bilgi bu iş için bir ürün sahibi olmanıza gerek olmadığıdır. Başkalarına ait ürünlerin reklam ve tanıtımını yaparak bulduğunuz müşteriler sayesinde kazanç elde etme yolu satış ortaklığıdır.

İşin ödeme kısmı, ödemenin alt yapısı, firmayla iletişim, aksi durumlarda iade süreci vb. aklınıza gelebiecel her türlü sorumluluk ürünün sahibine aittir. Tüm bunlar sizi ilgilendirmiyor. Bir satış ortağı olarak size düşen görev, bu ürünleri satın alacak müşterilere ulaşmak ve müşterileri ürünün bulunduğu sayfaya yönlendirmek.

Satış Ortaklığı Sistemi Nasıl Çalışır?

İnternetten para kazanma yolları arasında güzel bir gelir elde etmeyi amaçlayan satış ortaklığı ürünün satış yapılan sayfasına verilen link üzerinden çalışmaktadır. Sisteme kayıt sonrası ürüne özel olarak size verilen satış ortalığı linki üzerinden kazançlarınız başlayacaktır. Sonrasında bu linki farklı reklam kanalları, Blog siteler yada instagram sayfalarında kullanarak ürünü satmaya çalışırız.

Reklamını yapmış olduğumuz link üzerinden satış sitesine ulaşan müşteri, ürünü satın alır ise sistem yönlendirmeyi bizim yaptığımızı fark ediyor. Bu işlem karşılığında bize komisyon vermektedir.Komisyon tutarları ürüne göre değişmektedir. Dijital ürünlerde komisyon %50-75 aralığında değişmektedir.

Satış ortaklığı yapabilmeniz için popularitesi iyi olan bir yayın aracına sahip olmanız gerekmektedir. Yayın araçları arasında kullanım sıklığına göre blog, facebook, instagram ve twitter vb. ağlar kullanılan popüler araçlardır. Bunlar içerisinde hem kolay olması hemde uğraş açısından en basiti olan blog üzerinden satış ortaklığı yaparak internetten para kazanma fikrini sizlere öneriyoruz. Ayrıca facebook sayfaları dışında diğer uygulamalar üzerindne ürün tanıtımı kısıtlı olmaktadır. Bu açıdan da bakarsak blog üzerinden satış ortaklığı bir adım öne çıkmaktadır.

16 – Facebook’tan Para Kazanmak

Facebook , sosyal medya denildiğinde ilk akla gelen uygulamalrdan bir tanesidir. Bu özelliği nedeniyle en yaygın ağlardan birini oluşturmakta. Son zamanlarda whats up, instagram gibi ağların Facebook firmasının satın almasıyla etki alanı iyiden iyiye geliştirdi.

Facebook üzerinden sayfanız yada kişisel oalrak açtığınız profiliniz üzerinden para kazanabilirsiniz. Ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız size bu konuda elimizden geldiğince yol göstermeye çalışacağız.

Facebook’ta yayıncı olarak yada içerik üretici olarak para kazanmanın 4 yolunu kısaca anlatalım. Youtube ardından en çok video paylaşılan ikinci sosyal ağ olma özelliğine sahip olan Facebook, reklam gelirlerinin %55ini içerik üreticileriyle paylaşıyor.

Facebook sayfası sahibiyseniz yayıncı ya da içerik üretici olarak Facebook’tan para kazanabilirsiniz. İşte size İnternetten para kazanma yolları arasında popüler bir araç daha.

Yayın İçi Reklamlar

Bu reklam türü, video içeriğini üreten kişilere ve yayıncılara videonun öncesinde, oynatıldığı sırada yada sonrasında eklenmiş kısa reklamlar sayesinde para kazanma konusunda yardımcı olmaktadır. Yayın içi reklamlar için Türkçe dil desteği eskiden mevcut değildi. Ancak geçtiğimiz yıllarda bu eksiklik ortadan kaldırıldı. Yayın içi reklamlar facebookla birlikte, sahip olduğu diğer medya ağlarında da kullanılmaktadır.

Bu özellik sayesinde içerik üreten kişiler, izleyicilere gösterilen reklamlardan yaklaşık olarak %55 civarında pay almaktadır. Reklam veren firmalar kitle olarak farklı bir hedef aradığından, izleyiciler değişik reklamlar izlerler.

Markalı İçerik – Markalı İçerik Nedir?

Markalı içerik demek, bir değer karşılığı olarak iş ortaklarının ön plana çıkarılması yada iş ortaklarından etkilenmiş olan içerik oluşturucularına veyahut yayıncılara ait olan içerikleri ifade eden terimdir.

Markalı bir içerik ,iş ortağıyla beraber içerik oluşturucu ve yayıncısı olarak görünmektedir.

İş ortağı olan kişi, içerik oluşturucu vasıtasıyla etiketlenen içeriği paylaştıktan sonra öne çıkarma işlemi yapar. Böylece kampanyayı güçlendirmiş olur.

Markalı İçerik

Markalı reklamı daha iyi ifade edebilmek için yukarıdaki görseli inceleyebiliriz. Görsele bakarsanız ekishaberleri.com bir gönderide Yeni iş fikirleri Firmasını etiketlemiş durumda. Sonrasında Yeni iş fikirleri gönderiyi paylaşıyor ve öne çıkarma işlemini yapıyor.

17 -Online Kurs Vererek Para Kazanmak

Pandemi dönemini geçirdiğimiz şu günlerde uzaktan eğitim ile birlikte online kurs vererek para kazanma, önemli bir internetten para kazanma yolu haline geldi. Uzaktan eğitim sahip olduğu kitle itibariyle büyük bir ekonomik pasta olarak görülüyor. İlerleyen yıllarda bu pastanın payının 350milyar dolarlara geleceği tahmin ediliyor.

Yanlızca eğitim kurumları değil, iş yerleri, şirketler de Online kurs sistemini kullanmaktadır. Böylece çalışanların kabiliyetlerinin artırılması hedeflenmektedir.

Bu büyük ekomik değere sahip pastadan eğitmen yeteneğine sahip kişilerde elbet faydalanmak isteyecektir. Online kurs veren blogcular ve bilgi dağıtmak amaçlı video çeken kişilerin iyi bir gelir elde ettiklerini söylemek yanlış olmaz.

Başkalarının merak ettiği veya öğrenmek için araştırmalar yaptığı becerilere shaipseniz, yeteneğinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Udemy gibi platformları kullanarak insanların ilgisini çekmeyi başarırsanız geri dönüşü harika olan işler başarabilirsiniz.

18 -Freelancer Olarak Para Kazan

Özel bir firmada çalışan yada kendi işinin sahibi olan kişilerin bile freelancer olarak internetten para kazanma yolları üzerinde araştırmalar yaptığını biliyor muydunuz?

Teknolojinin gelişmeye devam etmesi ve öneminin daha da artmasıyla birlikte freelancer olmanın sağladığı avantajlar her gün daha belirgin hale geliyor. Masa başı iş hayatından sıkılarak hayatına freelancer olarak devam eden onlarca personelin olduğunu söylesek abartmış olmayız.

Freelancer çalışma sistemi, internetten para kazanmanın en popüler yolları arasında gösterilmektedir. Çalışma açısından çok sayıda seçeneğe sahiptir. Farklı yetenekteki insanları arayan çeşitli web siteleri sayesinde iş alımlarında sıkıntı olmamaktır.

Freelancer çalışma konusunda en çok aranan işler arasında logo yapma, çeviri hizmeti, video düzenleme, düzeltme, word, exel, powerpoint işleri, web site tasarım, web site kodlama, tema kodlama vb. işler yer alır.

Freelancer çalışma konusunda henüz tecrübe sahibi değilseniz bu konuda bilgi sahibi kişilere danışarak adım atmanızı öneririz. İlk etapta yardım almanızın size hiç bir sıkıntısı olmayacaktır. Yardım alabileceğiniz bir çevreniz yoksa yetenekli kişilerin fikirlerini paylaştığı web sitelerine yönelebilirsiniz. Sizlere önerebileceğimiz internet siteleri;

19 – E Kİtap Yazarak İnternetten Para Kazan

Maliyet konusunda ek ücret çıkarmaması açısından E kitap oluşturmak, yazmayı seven kişiler için iyi bir ek iş fırsatı. Tüm işlemleri dilerseniz yeterli zaman ayırarak kendiniz takip edebilirsiniz. Yeterli zamanım yok ve belirli bir bütçe ayırabilirim diyenlerdenseniz, E kitabınız için yazar, kapak tasarımı için grafik tasarımıyla uğraşan birileri ve kitap içeriği konusunda size yardımcı olması için freelancer çalışan bir eleman tutabilirsiniz.

E kitap yazmak konusunda global bir açılım peşindeyseniz Amazon‘daki en çok aranan anahtar kelimelere dayalı kelimeleri bularak bunlar üzerine kitabınızı oluşturmak en mantıklısı olacaktır. Herhangi bir ülkeye yönelik çalışma yapacaksınız bu durumda Ahrefs, keywordtool gibi seo araçlarıyla o ülkede en çok aranan anahtar kelimeleri tespit ederek, bu yönde bir yazı oluşturmanız doğru olacaktır. Ahrefs – Ahrefs Nedir? Ahrefs Nasıl Kullanılır? yazımızı okuyarak Ahrefs hakkında,  İnstagram satış – Keywordtool- Keywordtool Nedir? Nasıl Kullanılır? yazımızı tıklayarak Keywordtool hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

E kitap yazdıktan sonra ikinci aşama da bu kitabı pazarlama konusu yer alacaktır. Ürününüzü tanıtma açısından ilk başlangıç aşamasında bir süre ücretsiz olarak dağıtım sağlayabilirsiniz. Böylece iyi yazılmış bir eser kısa sürede çok geniş bir kitleye yayılacak ve arama sonuçlarında üst sıralara çıkacaksınız.

Pinterest sitesinde kitabınızla ilgili pinler oluşturun. Özel grafiklerden oluşmuş resimler yükleyin . Bir süre sonra buradan kitabınıza yönlendirilmiş trafik aktığını göreceksiniz.

20 – Çeviri Yaparak Para Kazan

Yabancı dil alanında kendinize güveniyorsanız bu yeteneğinizi internetten para kazanma alanında kullanabilirsiniz. Çeviri yapma işi az kullanılan niş bir iştir. Başarılı bir şekilde yapabilmek için en az iki dilde uzman olmanız gerekmektedir.

Ana dilinizin yanında yabancı bir diliniz varsa yada okulunu okuyorsanız, hem kendinizi geliştirmek hemde bu işten para kazanmak için çeviri yapmanız oldukça faydanıza.

Çeviri yaparak para kazanmaya başlamak için öncelikle bu konuda yeteneğinizi sunmanız gerekecektir. Cv’nize dil alanında varsa sınav notunuzu koyun, çeviri deneyimiziniz varsa çevirinizin bir bölümünü ekleyin. Örneklemelerle yaptığınız işin kısa bir özgeçmişi olsun. Bir şirkete çeviri için başvurursanız, sizi çeviri için teste sokacaktır. Ancak Freelancer olarak internet üzerinden böyle bir imkan olmadığından müşteri bulmak açısından başlangıç aşamasında ücretinizi düşük tutun. Hatta imkanınız varsa bir kaç kişiye referans çeviriler yaparak yorum yapmasını talep edin.

Türkiyede çeviri yaparak para kazanabileceğiniz siteler arasında;

Türkçe dışında bir yabancı dilden başka bir yabancı dile çeviri yaparak para kazanmak isterseniz;

Çevrimiçi para kazanabileceğiniz yabancı siteler şunları içerir:

21 – Forum Sitesi Açarak Para KAzanmak

İnternetten para kazanma yolları arasında her ne kadar zor bir seçenekte olsa uğraşıldığı taktirde para kazandıran sıradaki önerimiz Forum sitesi açarak para kazanma düşüncesidir.

Forum Sitesi Nedir? İnternetten Para Kazanma Yolları

Hemen herkes forum siteleri hakkında bilgi sahibi olsa bile sizlere kısaca bu siteler hakkında bilgi aktaralım. Bu sitelerde farklı kategoride farklı konular hakkında konular açılabiliyor. Böylece insanlar merak ettikleri konular hakkında soru-cevap şeklinde fikir alışverişi yapabiliyorlar.

Forum siteleri yalnızca fikir alışverişinin yapıldığı bir platform değil aynı zamanda ticaretin yapılabildiği bir ortam olma özelliği taşır. Sitenin en büyük özelliği ise belirli bir alanda cevap arayan kişilerin sadece soru sorması ile yetinmeyerek konu açabilmesine imkan tanıyan özelliğidir. Kısacası bilgi vermenin ötesinde kişilerin dayanışma içerisinde çalışmasına imkan tanıyan bir platformdur. Bu yüzden normal olarak kurulan web sitelerinden daha çok avantajı barındırdığını söyleyebiliriz.

Forum Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanabilirim

Forum sitesi açarak para kazanmanın bilinen en klasik yolu Google Adsense ile yola koyulmaktır. Google tarafından size verilen reklam kodlarını sitenizin ilgili yerlerine yapıştırarak, reklamların otomatik şekilde yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Google Adsense başvuru yapmadan önce sitenizde yeterince konu olmasına ve bu konuların kaliteli olmasına dikkat edin. Yazılarınız özgün değilse ve yeteri kadar içeriğe sahip değilseniz Google size reklam vermeyecektir.

Reklam başvurusu yaptınız ve kabul edildi. Reklamlarınız yayınlanmaya başladı. Artık Forum sitesinden para kazanma projeniz gerçeğe dönüştü demektir. İnsanlar forumlarda çıkan reklamlarınızı tıklamaya başladıkça her tıklama başı Google tarafından belirlenen reklam geliri adsense hesabınıza yatacaktır. Örneğin bir tıklama 40 kuruş ortalama bir gelir getirmesi halinde 100tıklama sonrası 40TL gibi bir ücret kazanmış olacaksınız. Bu ücretin miktarı sitenize ne kadar çok ziyaretçi çekmenizle orantılı olarak artacaktır.

Özel reklam Alarak İnternetten para kazanma yolları

Forum sitesi açarak para kazanma yollarından bir diğeri sitenize özel reklam almaktır. Bu konuda genel olarak açmış olduğunuz kategori ile alakalı reklamlar alabilirsiniz. Örneğin otomotiv üzerine bir forum sitesi sahibiyseniz Galerilerden sitenize reklam teklifleri gelecektir. Yada yemek sektörü üzerine forum sitesi sahibiyseniz çeşitli restorantların reklamlarını yayınlayabilirsiniz.

22 – Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Müzik dinleyerek para kazanma fikriyle yola çıkarak para kazanan bireylerin olduğunu biliyor muydunuz? Hem müzik dinlemek hemde dinlerken kazanmak… İnsanın kulağına hoş geliyor. Belki de saydığımız internetten para kazanma yolları arasında en ilginç olanı bu olsa gerek.

Müzik dinle para kazan sloganını kullanan ve bu şekilde kendisine çalışan arayan çok sayıda site bulunmaktadır. Aşağıda bu sitelerden en iyileri hakkında kısaca bu sitelerden bahsedeceğiz. Daha sonraki yazılarımızda bu içeriklerimizi genişleterek anlatmaya çalışacağız. Müzik dinleyerek para kazan platformu şarkıların dinlenmesi yada video kliplerin izlenmesi şeklinde gerçekleşen bir konudur.

Türkiye’de müzik dinleyerek para kazanmak mümkün mü? Bu sorunuzun cevabı evet olacaktır. Para kazanmak için yapmanız gereken bu türden sitelere girerek üye olmak ve şarkıları dinlemeye başlamaktır. Bu tür siteler dinlenen şarkı başına para vermektedirler.

Sizden istenecek olan dinleme sonrasında şarkı hakkında yorum yapmak ve değerlendirme de bulunmaktır. Müzik dinleyerek para kazanmak hem eğlenceli hemde para kazandıran bir olaydır.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma Siteleri

Aşağıda sıraladığımzı siteler uzun zamandır müzik dinleyerek para kazanma fikrini hayata geçirmiş olan sitelerdir. Ancak sizlerin yine de araştırma yaparak bu sitelerden para kazanmaya çalışmasında fayda olduğunu da hatırlatmak isteriz.

22 – Müzik ve Ritim Satarak Para Kazanmak

Eğlenmek adın Ableton, Apple GarageBand, Tracktion T7 vb siteleri yada programları kullanarak müzik ve ritim mi yapıyorsunuz? Eğlenmek amacıyla yaptığınız müzikleri ücret karşılığı satabileceğinizi biliyor muydunuz?

Yapmış olduğunuz müziklerinizi yükleyerek satabileceğiniz müzik marketleri var. Bu telifsiz müzikleri, pazardan satın alan kişiler, yapmış oldukları çalışmalarda bazen arka plan bazen de fon olarak kullanabiliyorlar. Yani müzik marketleri alıcı ve satıcıyı buluşturan bir platform olarak göze çarpıyor.

Müzikleriniz telifsiz oldukları için insanlar sizden aldıkları parçaları kendi çalışmalarında dilediklerince kullanırlar. İzlenme yada görüntülenme başı bir üret ödeme durumu oluşmaz. Hal bu ki rastgele müzik almış olsalar, bir sanatçı yada telif koymuş kullanıcı müziği fark edecek ve bir engelleme yada yaptırımla karşılaşacaklar.

Online videolar, internetin giderek yaygınlaşmasıyla birlikte giderek yaygınlaşmaktadır. Artık telifsiz müzik bulmak sorun halini almaya başladı. Özellikle Youtube videolarına koymak için telifsiz müzik arayan kişiler keşfedilmemiş müziklere ihtiyaç duyuyor. Kendinizde telifsiz müzik yapabiilecek bir yetenek görüyorsanız bu becerinizi paraya çevirebilirsiniz. İnternetten para kazanma yolları arasında azımsanamayacak bir para kazanmanız sizin elinizde.

Eğlenirken Müzik Yapabileceğiniz Platformlar

Müzik Satabileceğiniz Siteler

Aşağıdaki siteleri kullanarak oluşturduğunuz müzikleri tüm dünya ya duyurabilirsiniz.

23 – Dosya Yükleyerek Para Kazanmak

İnternette en çok yaptığımız işlerden bir tanesi paylaşımda bulunmaktır. Paylaşımlar bazen resim, müzik bazen de çeşitli dosyalar olabiliyor. Paylaşım yapabilmek için kullandığımız bir çeşit depo görevi gören siteler, Dosya yükleyerek para kazanmaya fırsat tanıyor.

Bahsettiğimiz web siteleri biz dosya yükledikten sonra başkalarının indirmesine ortam oluşturuyor. Bu tür yerleri birer depo olarak düşünebiliriz. Yüklediğimiz dosyaları indirmek isteyen kişiler, indirme sırasında reklamlarla karşılaşırlar. İşte depo web sitelerinin kazancı burada ortaya çıkıyor. Bunun yanında belirli standart hızlarda indirme yapan kullanıcılarına, ücret karşılığı daha hızlı indirme olanağı sunuyorlar.

Saydığımız kazanç yolları ile para kazanan dosya paylaşma siteleri, daha çok dosya yükleyen çekebilmek için kazançlarının bir bölümünü dosya yükleyen üyeleri ile paylaşma yoluna gittiler. Peki dosya yükleyerek nasıl para kazanılır?

Dosya Yükleyerek Nasıl Para Kazanılır?

Yükleme yaparak internetten para kazanma en çok müzik, video, oyun gibi paylaşımlarda yapılmaktadır. Yüklenen dosyalar indirilmesi sonrasında dosyanın boyutuna göre internetten para kazanma yolları size açılmış olur. Dosya yükleme sitelerinde var olan rekabet kullanıcıların daha çok para kazanmasını sağlamaktadır.

Paylaşım yapmak istediğiniz siteyi ve konuyu belirledikten sonra, dosya yükleme işlemini tamamladıysanız ilk aşama bitmiş oluyor. Sonrasında bu dosyanın indirilmesi gereklidir. İşin esas önemli kısmı burada başlıyor. Dosya yükleme sitelerinden bazıları üyelik talep ederken bir kısmı doğrudan yükleme yapmanıza izin verebilmektedir. Bu sebeple üyelik istemeyen siteler vakit kaybı açısından daha çok tercih edilmekte. Yükleme yaptığınız dosyalar ziyaretçiler tarafından indirilmeye başladığında sizin içinde internetten para kazanma vakti gelmiş oluyor.

Daha çok ziyaretçi tarafından yüklediğiniz dosyanın indirilebilmesi için, yükleme linkinizi sosyal medya hesaplarından paylaşabilirsiniz.

Dosya yükleyerek para kazanan siteler arasında ;

 • Gezginler ,programların setuplarını yükleyerek çok ciddi gelir elde ettiler,
 • İndir.com sitesi de yine paylaşımlları indirme başarısı göstererek büyük kazanç sağladı,
 • Fullprogramindir.net sitesi program paylaşımında söz sahibi oldu.

Paylaşılan dosyaları indirme başına para kazandırsan siteler arasında ülkemizde en çok bilinenlerden bir tanesi  Turbobit sitesidir. Bu site sayesinde dosyalarınızı yükleme yaparak indirme üzerinden para kazanabilirsiniz. Ülkemizde 1000 indirme başına 7 Dolar civarında bir kazancı dosyayı yükleyene vermektedir. Ayrıcı dosyayı indiren kişi sizin dosyanızı indirme esnasında premium üye olursa, premium üyelik sahibi kişiden aldığı ücretin %40’ını, dosyayı yükleyen kişiyeyansıtmaktadır.

Link kısaltarak para kazanma yöntemini pek çok kişi duymuş olsa da, tam detayları hakkında pek bilgi sahibi olmayanlar mutlaka çoğunluktadır.

İnternette gezinirken bu değim defalarca karşınıza çıkmış olsa gerek. Bazen link gördüğünüzde anlam veremediğiniz şekilde karmaşık harflerden oluştuğunu fark etmişsinizdir. Bu karmaşık linkler normalde var olan linklerin kısaltmışmış şeklidir.

Lİnk kısaltarak nasıl para kazanılır? sorusunun cevabından önce sizlere link Nedir? bu soruyu yanıtlayalım.

Link Nedir: Link, bir web sitesine girebilmemiz için yazdığımız web sitesinin adresidir. Makalemizde en üstte yer alan www ile başlayan kısım sayfamızın linkini göstermektedir.

Link Kısaltma Nedir? : Normal linkler bazı durumlarda uzun olabilmektedir. Bu uzun ve karmaşık görünen URL kısaltılarak aynı sayfaya giden bir link oluşturulur. Bu link eskisine oranlar çok daha kısadır. Örneğin aşağıdaki sayfa linkimizi kısaltırsak;

https://www.trendpara.net/instagramdan-satis/#_E-ticaret_sitesi_acma-_Ideasofta_Kayit_Olma_Islemleri-_Admin_Paneli

bu şekilde daha ksıa bir link elde ederiz;


https://www.kisa.link/OsRQ

Yukarıda verdiğimiz her iki link yapısının aynı sayfaya gittiğini görebilirsiniz. Ancak ikinci sırada vermiş olduğumuz linkin çok daha kısa ve düzenli olduğunu görebilirsiniz.

Link kısaltma işleminden para kazanmanız için par kazandıran link kısaltıcı almalısınız. Burada reklam kısaltılmış olan URL ile hedef sayfa arasına eklenecektir. Böylece para kazanma aktif hale gelir.

Bu işlem uygulama sırasında şu şekilde çalışır;

 1. İlk olarak ziyaretçi kısaltılmış olan linke tıklar.
 2. Hedef sayfa açılır ancak bu esnada reklam ara sayfada görüntülenir. Bu sırada para kazanırsınız.
 3. Sonrasında hedef sayfaya doğru ziyaretçi yönlendirilir.

EN çok Kazandıran Link Kısaltma Siteleri 

25 – Online Elişi Ürün Satmak -Etsy’de El İşi ürünler Satarak Para Kazan

Etsy üzerinden satış yapmak diğer satış yapılabilen pazarlara oranla çok daha ayrıcalıklıdır. El işi ürünlerlerinizi satmak için pek çok online pazar mevcuttur. Ancak bunlar arasında Etsy özel bir alana sahiptir.

Etsy’de satış yapabilmek için öncelikle bir hesap oluşturmanız gereklidir. Açılan hesabınızı site kuralları çerçevesinde yönetmeniz gerektiğini ayrıca hatırlatalım.

Etsy’de Nasıl Ürün Satabilrim?

İnternetten para kazanma yolları arasında el işi yaparak Etsy’de satmayı itiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken Etsy’ bir hesap açmak olacaktır. Sonrasında sırasıyla izlemeniz gereken adımlar şunlardır.

 • Kayıt işlemini tamamlayın
 • Bir mağaza oluşturun
 • Mağazanıza bir isim seçin
 • Ürünlerinizi listeleyin
 • Satış için fiyat araştırın ve en uygun fiyatı seçin

26 – Twitch yayıncısı olmak

Canlı yayın uygulamalarından birisi olan Twich, kullanıcılarına kazandırdığı para ile internetten para kazanma yolları arasına çoktan girmiş durumda.

Uygulamada canlı yayın yapan kişi diğer kullanıcılardan doğrudan bağış alabiliyor. Görünüm itibariyle tıpkı televizyon gibi işliyor.

Twich, kullanım itibari ile Facebook, İnstagram, Youtube vb. sosyal medya platformu olarak tabir edilebilir. Platformun 10 yıla yakın bir geçmişi bulunmaktadır. Twich, oyuncuların ve normal kullanıcılardan yayın yapmak isteyen kişilerin iletişim kurdukları bir kanal olarak ifade edilmektedir.

Twich’i daha kısa şekilde özetlemek gerekirse genel oalrak oyuncular için en büyük canlı yayın platformudur diyebiliriz. Oyuncular bu kanalda oyunlarını canlı yayınlama şansına sahiptirler.

Oyun oynamayı çok seven birsiyseniz bu platform sayesinde oynarken para kazanabilirsiniz.

TWİTCH ÜZERİNDEN NASIL PARA KAZANILIR?

Twich üzerinden yayın yaparken size yapılan bağışlar sayesinde para kazanabilirsiniz. Biraz daha açmak gerekirse siz canlı yayında oyun oynarken yada yayınladığınız videoların beğenilmesi üzerine izlecileriniz video ve oyunlarınızın devamı için size bir miktar bağışta bulunabilirler. Bu sayede Twich ağı üzerinden internetten para kazan yolunu gerçekleştirmiş olursunuz.

27 – Seo Yaparak Para Kazanma

İnternetten para kazanma fikri herkes için ideal bir yol olarak görünmektedir. Ancak biliyoruz ki bu iş yoğun bir emek ister. Yeterince deneyim kazanmak için yoğun bir çalışma gerektirir.

Bu şekilde Seo konusunda bilgili ve web siteleri üzerinde hakim biriyseniz, bu yeteninizi paraya dönüştürmeniz sond derece kolay olacaktır. Seo yaparak para kazanmak isteyenlerdenseniz, bireysel olarak veya bir şirket kurarak Seo hizmeti verebilirsiniz. Seo konusunda müşteri çekebilmek için iyi bir bilgiye ihtiyacınız olacaktır.

Seo Yaparak Para Kazanmak İsteyenler İçin Püf Noktalar

Seo yaparak para kazanma peşinde koşacaksanız ilk bilmeniz gereken düzenleme işlemine site içerisinden başlamanız gerektiğidir. Yapılacak işlemnleri atlamamak adına bir bir not etmeli ve işlemler bittikçe yine not alınmalıdır.

Seo yapabilmek için ihtiyacınız olacak programlara sahip olmanız gerekmektedir. Bu konuda Ahrefs, Semrush, vb seo araçlarını öncelikli olan kullanabilmelisiniz. Ahrefs ile ilgili kullanım ve üyeliğin nasıl yapılacağına dair yazmış olduğumuz Ahrefs – Ahrefs Nedir? Ahrefs Nasıl Kullanılır? isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Seo yaparak para kazanmanın diğer yöntemi, müşterilerinize çalışmaktan ziyade kendi web sitenize yönelik olarak yapacağınız çalışmalardan oluşur. Seo bilginizle kendi yaptığınız web sitenizi anahtar kelimelerde üst sıralara taşıyarak ziyaretçi çekebilir ve Google adense reklamları ile gelir elde edebilirsiniz. Böylece internetten para kazanma yolları ile gelir elde etmiş olursunuz.

28 – Pinterest Üzerinden Para Kazanmak

Ülkemizde her ne kadar yeterince ilgi görmese de Pinterest üzerinden kolay para kazanmak mümkün. Kullanıcıların çoğunluğunu bayanların oluşturduğu Pinterest sitesinde erkekler azınlıkta kalıyor.

Bir tür görsel ve video paylaşım olanağını kullanıcılarına sunan Pinterest, iki farklı şekilde paylaşım sunmaktadır. Ziyaretçiler isterlerse kendi görsel yada videolarını paylaşabiliyorken, dilerlerse başkalarına ait görsel ve videoları yine paylaşmaları mümkün. Buna pinterest sözlüğünde “pinlemek” deniliyor.

Kullanıcının Pinlediği içerik panoya ekleniyor. Böylece kategorisel olarak düzenleme imkanı sunuluyor. Pİnteresti mevcut sosyal ağlardan farklı kılan en büyük özellik yazımızın başında bahsettiğimiz gibi kullanıcıların çoğunun bayanlardan oluşmasıdır. Bu sebeple içerik olarak kadınların tercihlerinin daha ağır bastığını söyleyebiliriz.

Pinterest ile nasıl para kazanılır? – İnternetten para kazanma yolları

Pinterest ile para kazanmak istiyorsanız öncelikle bir web sitesine ihtiyacınız olacak. Web sitesi olmadan para kazanmak mümkün müdür? diye soranlar için cevabımız evet olacaktır. Ancak en sık kullanılan yöntem web sitesi ile pinterestin entegre edildiği platformdur. Google adsense – Pinterest ilişkisi sonucu para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Google adsense üzerinden aldığınız reklam kodlarını sitenize ekledikten sonra reklamlar yayınlanacaktır. Sitenizi ziyaet eden kullanıcılar sayesinde bu reklamlardan para kazanabilirsiniz. Pinterest üzerinden sitenize ulaşan kullanıcılar bu reklamlarla etkileştikten sonra Adsense hesabınıza gelir yansıyacaktır.

Buraya kadar anlattıklarımızdan sonra kısa bir özet geçersek;

 • İlk olarak bir web sitesi açıyoruz.(wordpress önerilir)
 • Sitemize Google adsense reklamlarını ekliyoruz.
 • Pintereste kayıt olarak insanların ilgisini çekecek görseller paylaşıyoruz. Böylece görseller üzerinden sitemize trafik çekiyoruz.

29 – İnfluencer olun – İnfluencer Olarak Nasıl Para Kazanılır?

Sosyal medyada paylaşım yapıyorlar, eğleniyorlar, oyun oynuyorlar, güzel vakit geçirdikleri anları kaydederek insanlara izletiyorlar. Bunun yanında en güzel otellerde konaklıyorlar, zaman zaman basının yakından takibine maruz kalıyorlar,ülke ülke gezerek hayatın tadınız çıkarıyorlar. Üstelik tüm bunları yaparkende para kazanıyorlar. Bunlar kim mi? Bunlar İnflıencer’lar. İnternetten apra kazanma yolları içerisinde belk ide en eylencelisi…

İnfluencer’lar… Kim bu İnfluencer’lar?

Kelime anlamı oalrak incelersen “influencer” kelimesi “etkileyici” anlamına gelmektedir. Sosyal medyaüzerinde üretilen etkileyici ve ilgi çekici videolar ile adlarından sıkça söz ettirirler. Bunlar kitleleri etkileme gücüne sahiptirler. Çokça takipçileri vardır. İnfluencer’ların her birisi farklı hedef kitlelerine hitap edebilirler. İnfluencer’lara göre bu bir meslektir. İnternetten para kazanma yolunu çoktan hayata geçirmiş kişileri ifade ederler.

Nasıl İnfluencer Olunur?

Sosyal medya üzerinden etkileyici videolar oluşturmak, geniş bir hayran kitlesine erişmek, içeriklerin izlenmesini sağlamak düşünüldüğü kadar hızlı gerçekleşen işler değildir. Emek ve sabır gerektiren işlerdir. Tabiki emek ve sabır gösteren herkes bu konuda başarılı olamıyor. Birazda yetenek işi desek yanılmış olmayız.

Influencer olmak isteyen kişilerin ilk olarak herkesten farklı içerikler üretmesi ve insanların ilgisini çekmeyi başarabilmesi gereklidir. paylaşımların sosyal medya kurallarına uygun olarak yapılması gereklidir. Ayrıca düzenli olarak bu paylaşımlar devam etmelidir. Zamanlama konusunda kullanıcıların en çok interneti kullandığı saatler tercih edilmelidir.

30 – Twitter’dan para Kazanmak – İnternetten Para Kazanma Yolları

Twitter, faaliyetlerine 2006 yılında başlamış oluş, günümüzde 300 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir. Kullanıcılarının büyük bir kısmı işletmeleri oluşturur. İşletmelerin Twiter’ı kullanma sebebi ise daha çok sahip oldukları ürünler ve markalar hakkında bilgilendirmeler yapmaktır.

Bir Twitter hesabına sahipseniz ve bu hesabınızın iyi bir takipçi sayısı varsa Twitter’dan ciddi sayılabilecek paralar kazanabilirsiniz. Ancak bu iş için emek ve zaman ayırmanız gerekecektir. Günde minumum 1 yada iki saat ayırarak ve doğru paylaşımlr yaparak bir kaç ayda fark edilebilecek bir yere gelmiş olabilirsiniz.

Twitter’dan nasıl para kazanılır?

 • Twitter’dan para kazanabilmek için profesyonelce çalışma yapmak zorundasınız. Twitter mantığını anlayamamış birisi bu platform üzerinden para kazanmaz. O sebeple öncelikle Twitter hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmalısınız. Yeri geldiğinde birden fazla hesabı yönetebilecek kabiliyette olmalısınız. İlgi çekici Twitler atmalısınız.
 • Twitter üzerinden para kazanabilmek için pazarlama alanında yetenekli ve bilgili olmanız gerekmektedir. Bu işe gönül koyacaksanız bir internet sitesi edinmeye gayret edin.
 • Sosyal medya araçlarından birisi olan Twitter diğer ağlar gibi müşteri çekmekte kullanabileceğiniz bir araçtır. Bu sebeple Bu ağ üzerinden ticari paylaşımlar yapın. Firmanızla ilgili reklamlar koyun. Aramalarda öne çıkan anahtar kelimeler üzerinden paylaşımlar yapın. Müşterilerinizin ilgi alanlarını keyfedin ve onlara mailler atarak kendinizi hatırlatın.

İnternet ve yapılabilecek ek işler konusunda ki 5 yıllık birikimimiz ile sizlere fikirler sunmaya gayret ediyoruz. Kafanıza takılan sorularla ilgili bizlere soru sormaya çekinmeyiniz.

5 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
5 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] telefon ile anket doldurarak para kazanmak, ikinci el eşyalarınızı satmak ve daha fazlası ile para kazanma şansını […]

trackback

[…] ürünler yanlızca sergilerde yada pazarlarda değil internet üzerinden de satılabilir. Böylece internetten para kazanma yolları arasında ek gelir kazandırabilecek bir köprü kurmuş […]

trackback

[…] Ancak konu özel sektöre gelince malesef bu rahatlıktan söz etmemiz mümkün görünmüyor. Yine internetten para kazanma yolları arayan kişiler açısından her ne kadar önem arz etmiyor gibi dursa da, prezentabl bir eleman […]

trackback

[…] İlgili Yazı: İnternetten Para Kazanma Yolları (2021) […]

ihsan kocak
ihsan kocak
9 gün önce

internetten para kazanma yolları üzerine başarılı ve kapsalım bir yazı. elinize sağlık

Ülkelere Göre Asgari Ücretler

Çin Asgari ÜCret 2021 Çin Asgari ÜCret 2021
Ekonomi5 gün ago

Çin Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Çin’de Yaşam StandartlarıAsgari Ücrette Kademeli ÖdemeÇin Asgari Ücret Yuan MiktarıÇin’in Ekonomisi Nasıl?Çin Para BirimiÇin’de Asgari ÜcretlerÇin’de Ortalama MaaşlarÇin’de...

Yunanistan Asgari Ücret 2021 Yunanistan Asgari Ücret 2021
Ekonomi1 hafta ago

Yunanistan Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Yunanistan Asgari Ücret Ne Kadar?Yunanistan’da Çalışma KoşullarıYunanistan Ortalama Meslek MaaşlarıYunanistan Yaşam Ve Çalışma TarzıYunanistan’da Hayat Şartları Nasıl?Yunanistan’da Ulaşım...

Avustralya Asgari Ücret 2021 Avustralya Asgari Ücret 2021
Ekonomi2 hafta ago

Avustralya Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Avustralya Asgari Ücret Ne Kadar?Avustralya Asgari Ücret ile YaşamAvustralya’da Çalışma ŞartlarıAvustralya’da İş Olanakları  Avustralya asgari ücret son zamanlarda...

Hollanda Asgari Ücret Hollanda Asgari Ücret
Ekonomi2 hafta ago

Hollanda Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Hollanda’da Asgari Ücret Ne Kadar?Hollanda’da Asgari Ücret ile YaşamHollanda’da Çalışma ŞartlarıHollanda’da İş Olanakları Hollanda asgari ücret miktarını her...

Belçika asgari ücret 2021 Belçika asgari ücret 2021
Ekonomi3 hafta ago

Belçika Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Belçika’da Asgari Ücret Ne Kadar?Belçika’da Asgari Ücret ile YaşamBelçika’da Çalışma ŞartlarıBelçika’da İş Olanakları Belçika asgari ücret 2021 yılı...

Azerbaycan Asgari ÜCret 2021 Azerbaycan Asgari ÜCret 2021
Ekonomi3 hafta ago

Azerbaycan Asgari Ücret

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Azerbaycan Asgari Ücret – 2021Azerbaycan’da Asgari Ücret Ne Kadar?Azerbaycan’da Asgari Ücret ile YaşamAzerbaycan’da Çalışma ŞartlarıAzerbaycan’da İş Olanakları Azerbaycan...

İrlanda Asgari ücret İrlanda Asgari ücret
Ekonomi4 hafta ago

İrlanda Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?İrlanda Asgari Ücret Euro Cinsinden Ne Kadardır?İrlanda Asgari Ücret Miktarı Arttı mı?İrlanda Asgari Ücret Miktarını Nasıl Belirler?Muafiyet Söz...

Izlanda asgari ucret 2021 Izlanda asgari ucret 2021
Ekonomi1 ay ago

İzlanda Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?İzlanda Asgari Ücret Kaç Kron?İzlanda Asgari Ücret Miktarı Nedir?İzlanda 2021 Fiyatlarıİzlanda’da Hayat Pahalı mı?İzlanda İş Fırsatları Ne durumdadır?İzlanda...

İspanya ASgari ücret 2021 İspanya ASgari ücret 2021
Ekonomi1 ay ago

İspanya asgari ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?İspanya’da Asgari Ücret Ne Kadardır?İspanya’da asgari ücretten düşük maaş almak mümkün mü?İspanya’da Asgari Ücret İle Yaşamakİspanya’da Çalışma Şartları...

İtalya Asgari Ücret İtalya Asgari Ücret
Ekonomi1 ay ago

İtalya Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?İtalya Asgari Ücret Ne Kadar?İtalya Asgari Ücret ve İtalya’da Yaşamİtalya’da Eğitim ve Asgari Ücretİtalya’da Kira ve Asgari Ücretİtalya...

Yeni İş fikirleri

Meslekler Hakkında

Sayısal-Meslekler Sayısal-Meslekler
Ekonomi4 ay ago

2021 Sayısal Meslekler

Makalemizde Neler Okuyacaksınız? Sayısal Bölümlerden Mezun Olanlar Hangi Mesleklerde Çalışırlar?Ön lisans Sayısal Meslekler Hangileridir?Lisans Alanında Sayısal Meslekler Hangileridir?Sayısal Meslek Mezunlarının...

Cv örnekleri Cv örnekleri
Meslekler5 ay ago

CV Nedir? CV Örnekleri -2021- & Özgeçmiş Yazma İpuçları

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Cv Nedir?CV & Özgeçmiş Arasındaki Farkları nelerdir?CV Nasıl Hazırlanır?1- İletişim bilgilerinizi tam ve eksiksiz şekilde yazın2- Akademik geçmişinizi...

İstiridye Mantarı İstiridye Mantarı
Genel Kültür6 ay ago

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Avantajları Nelerdir?İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Yaparken Dikkatli Olunİstiridye Mantarı Yetiştiriciliğinde Dikkat Edilecek Noktalar – Misel Ve...

internetten para kazanma yolları internetten para kazanma yolları
Ekonomi6 ay ago

İnternetten Para Kazanma Yolları (2021)

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?1- Youtube Kanal AçmaMobil Uygulama Nedir?Mobil Uygulama Yaparak İnternetten Para Kazanma Yolları Mobil Uygulamaya Reklam Alarak İnternetten Para...

Stok Fotoğrafçılığı Stok Fotoğrafçılığı
Evde ek iş6 ay ago

Stok Fotoğrafçılığı ile Para Kazanma 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Stok Fotoğrafçılığı İşini Basite Almayın!Stok Fotoğrafçılığı ile Para Kazanılır mı?Stok Fotoğrafçılığı Nedir?Stok Fotoğrafçılığı Türleri Nelerdir?Macrostock Nedir?Mikrostok Nedir?Neden Mikrostok...

Makale yazarlığı Makale yazarlığı
Evde ek iş6 ay ago

Makale Yazarlığı – Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Makale Yaz Para Kazan Seo Nedir? Seo’ya İhtiyacım Var mı?Makale Yazarlığı – Profosyonel Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?Makale...

Almanya Asgari Ücret Almanya Asgari Ücret
Meslekler7 ay ago

Almanya Asgari Ücret 2021 – Almanya Net Asgari ücret Miktarı Nedir?

Makalemizde Neler Okuyacaksınız? Almanya’da Asgari Ücret Ne Kadar? Geçmiş Yıllarda Almanya’da Asgari Ücret Ne Kadardı? Almanya’da ki Çalışma Saatleri Ne...

En Çok Okunanlar

5
0
Yorum yapmak ister misiniz?x
()
x