Connect with us

Evde ek iş

Makale Yazarlığı – Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Published

on

Makale yazarlığı

Makale yazarlığı günümüz koşullarında ek iş olarak görülse de, aslında bu iş bir çeşit yetenektir. Bazı çevreler makale yazarlığını, düz yazı yazma becerisi olarak görmektedir. İşte, İşin bu noktasında yanılgıya düşülmektedir.

Her evde internetin olduğu günümüz koşullarında interneti az çok kullanan herkesin aklına doğrudan Makale yazarlığı is İlanları gelebiliyor. Ancak bu konuda acele etmemekte fayda var. Nedenlerini makalemizin devamında detaylıca açıklıyoruz.

Daha önce yayınlamış olduğumuz Evde Ek iş imkanı? İşte Yeni İş Fikirleri isimli makalemizde makale yazarlığı konusuna değinmiştik. Dilerseniz bu makalemizi okuyarak farklı iş fikirleri konusunda ki düşüncelerimizi öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda ise “makale yazarlığı, yazarlık, makale yazarak para kazan, makale yazarak ayda ne kadar kazanılır?” gibi konuları açarak daha geniş açıdan sizlere bilgiler aktarmaya çalışacağız. “Makale yazarlığı yapmak istiyorum “ diyorsanız işte bu makale tam size göre.

Makale Yaz Para Kazan

Makale Yazarlığı Yaparak Gelir Elde Etmek

Evde ek iş – Makale Yaz Para Kazan

Yazımızın girişinde bahsettiğimiz gibi makale yazmak düz yazı yazmaktan tamamen farklıdır. Öncelikle İnternetten para kazanma konusunda ciddi bir yatırım düşüncesindeyseniz yazılarınız Seo(Arama motoru optimizasyonu) uyumlu olmak zorundadır. Seo uyumlu makale, bir web sitesi için olmazsa olmazlardan birisidir. Freelance makale yazarlığı yapmak istiyorsanız Seo konusuna dikkat etmek zorundasınız.. Peki Nedir bu seo?

Seo Nedir? Seo’ya İhtiyacım Var mı?

Seo kısaca arama motoru optimizasyonu veya arama motoru optimize edici olarak adlandırılır. Seo ile makaleler yazmak, doğru kullanıldığında sitenizi geliştirir. Yanlış yapılması halinde ise zaman kaybına ve web sitesi için büyük zararlara yol açabilmektedir. İyi bir Freelance makale yazarlığı yapmanın önemi iste burada kendini gösteriyor. Bir yazı kaleme alırken, Seo’nun sitenize katabileceği değerlerin yanısıra meydana gelebilecek zararları da araştırmanız gerekecektir. İyi bir makale yazarı yazısını hazırlamadan önce aşağıdaki kurallara dikkat etmelidir.

Makale Yazarlığı – Profosyonel Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

 Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Profosyonel Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Makale Yazmadan Önce Anahtar Kelime İncelemesini Tamamlayın

Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyor veya sitenizde içerik yayınlamak istiyorsanız , Google tarafından bu çabanızın fark edilmesi için makalelerinizi özenerek yazmalısınız.

İçeriklerinizde insanların hangi anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini internet üzerinden arattıklarını öğrenmelisiniz. Makale yazarlığı işinde belki de en önemli hazırlık aşaması bu kısımdır. Kullanmanız gereken anahtar kelime ve öbeklerini Google kelime planlayıcı, Ahrefs, Semrush, Keywordtool gibi seo araçları üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu araştırmanın nasıl yapılacağını İNSTAGRAM SATIŞ –İNSTAGRAMDAN SATIŞ YAPMAK isimli makalemizde anlatmıştık. Makalemizi okuyarak Google anahtar kelime planlayıcı, Ahrefs, Keywordtools seo araçları kullanımı hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Anahtar kelimeleri işe yarar şekilde kullanın.

Eskiyi göz önüne alırsak Freelance makale yazarlığı şimdiye göre çok daha kolaydı. Anahtar kelimeleri metin içerisine rastgele dökmek sıralamada başa çıkmak için yeterli oluyordu. Ancak günümüzde oyunun kuralları değişti. sizde Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyorsanız değişen bu kurala uymak zorundasınız.

Makale Yazarlığı

Makale Yazarlığı – Anahtar Kelime Kullanımı

Hedef anahtar kelimeyi makale içerisinde aktif olarak kullanmak halen geçerli bir kural olsa da, eskisi gibi olur olmadık yerlerde sırf anahtar kelime kullanmak için yapılan girdiler Freelance makale yazarlığı açısından hiç bir işe yaramıyor. Seo kurallarına göre bundan böyle taktiksel davranmanız gerekmektedir.

Anahtar kelimeyi Nasıl Kullanmalıyım?

anahtar kelimeyi nasıl kullanmalıyım

Makale yazarlığı – Anahtar kelimeyi nasıl kullanmalıyım

İyi bir Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyorsanız bu kısma dikkat edin. Yazılarınızda anahtar kelimenizi ilk olarak başlığa, ilk 300 kelimeye (mümkün olduğunca ilk cümleler ), H1 ve H2 taglarına ekleyin. H1 ve H2 nin ikisinde de kullanılamadığı durumlarda yalnızca birinde kullanımı da yeterlidir. Anahtar kelimeyi kullanım oranına dikkat etmelisiniz. Seo yaparken aşırıya kaçmayın. Anahtar kelimeyi tüm kelime oranına göre %1 – %4 arasında tutmaya çalışın. Yani makaleniz 1000 kelime ise minimum 10 maksimum 40 aralığında olmalıdır. ayrıca yazılarınızı kısa tutmamaya çalışın. İçerik bütünlüğü kaybolmadan minimum 600 kelimelik içerikler çıkarmaya gayret edin. Böylece makale yazarlığı işinde önemli bir adım atılmış oluyor. Ancak hepsi bu kadar değil. Devam ediyoruz. Sonraki aşamada anahtar kelimenin varyasyonlarını cümleler içerisinde kullanıyoruz. Google üzerinden anahtar kelimenizi arattığınızda sayfanın en altında çıkan cümlelere göz gezdirin. Bunlar, arattığınız kelimeye yakın aranan içeriklerdir. Bunları yazılarınız arasında anlamı bozmayacak şekilde ilişkilendirin.

NOT: İdeal olanı anahtar kelimenizin yazılarınız arasında doğal görünmesi olmalıdır. Anahtar kelimeyi kullanmak adına saçma cümleler kurmaya başlamışsanız fazlasıyla ileriye gitmişsiniz demektir. Hemen yazılarınızı en baştan kontrol ederek bu yanlıştan dönmelisiniz.

Şunu unutmayın; anahtar kelimeyi internet üzerinden aratan kişiler bu kelimeyle ilgili bilgi aramaktadırlar. Bu sebeple arama yapan kişilere istediklerini vermemiz gerekiyor. Bu düşünceyle online makale yazarlığı yaparsanız çok daha fazla ziyaretçi girişi ve tıklama sahibi olabilirsiniz. Bu tavsiye Profosyonel Seo makale yazarları için bir püf noktadır diyebiliriz.

İnsanların ilgilendiği alanlarda yazılar yazın.

İnsanların ilgilendiği alanlarda yazılar yazın.

Makale yazarlığı – İnsanların ilgilendiği alanlarda yazılar yazın.

Online makale yazarlığı konusunda bir içeriğe başlamadan önce kendinize ilk sormanız gereken soru bu yazı kimin umurunda? Kim bu yazıdaki konuyu araştırır olmalıdır. Burada ifade etmek istediğimiz konu bir alay değil, yazılmak istenen konunun bir müşterisinin olup olmadığının farkına varmaktır. Bazı makale yazarları bu konuya dikkat etmiyor. Sonuç olarak strateji olmadan başlayan bir adım sonrasında, alıcısı olmayan bir içerik ortaya çıkıyor. İnsanların bu yazılan yazıları okumak istediği gerçeğinden maalesef ki uzaklaşıyorlar. Makale yazarlığı yapanlar için unutulmaması gereken en önemli nokta, Google algoritmaları için insanlar için içerikler ürettikleridir.

Makale YAzarlığı

Makale Yazarlığı – Yazarken Okuyucularınıza Değer Verdiğiniz Gösterin.

Yazılarınızı oluştururken okuyucularınıza değer verdiğinizi, içerikleriniz ile göstermelisiniz. Başka kimsenin gösteremeyeceği yeni ve özgün yazılar oluşturun. Başka hiç bir yerde bulamayacakları konulardan bahsedin.

İşinizi kimse sizden daha iyi bilemez. Bu sebeple bu gerçeği Seo avantajlarını kullanarak okuyucuya gösterin.

Her Freelance makale yazarlığı yapan kişi zaman zaman yazılarında çıkmaza girebilir. Bunun gibi makaleniz sırasında bir çıkmaza girerseniz not almış olduğunuz anahtar kelime listesine göz atın. Anahtar kelimeler ile bağlantılı yeni cümleler oluşturmaya çalışın. Böylece konularda derinlikler sağlanacaktır. Tek bir anahtar kelime yerine bu kelimenin varyasyonları ile farklılık oluşturabilirsiniz. İmkanınız varsa ve ulaşabilirsiniz, uzman kişilerle içeriklerinizle ilgili röportajlar yapın. Bu imkanın olmadığı durumlarda ise bu uzman kişilerin görüşlerini alıntılayın yada öne çıkarın. Bir diğer önemli detay oluşturduğunuz içerikleri sosyal ağlarda paylaşmak olacaktır. Böylece yazınız daha büyük kitlelere ulaşabilir.

Teknik SEO’nun temellerini öğrenin

Teknik Seo

Teknik SEO’nun temellerini öğrenin

Yeni bir web site yada makale oluşturduğunuzda Google yada diğer arama motorlarınca siteniz dizinine eklenmemişse anahtar kelime optimizasyonu yapmak size yardımcı olmayacaktır.

Makale yazarlığı konusunda bir web sitesini nasıl oluşturacağınız ve Https etkinleştirme yada css, js gibi konularda düzenleme yapmak sizden beklenmez. Yada buna benzer şekilde Seo için gerekli bütçeyi hazırlamanız, Javascripti küçültmeniz gibi konularda fikirleriniz sorulmaz. Ancak bunların sizden beklenmemesi, bu tür teknik konularda bilgi sahibi olmamanız gerektiği anlamını ortaya çıkarmıyor.

Google’ın sayfaları nasıl taradığını, bağlantıları nasıl izlediğini bilmeniz bir strateji oluşturmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Buraya kadar ki yazılarımızdan ortaya çıkacağı üzere bir içerik hazırlamak Sade bir blog hazırlamaktan ibaret değildir. Bağlantılar, arama motorları index mantığı ve bu aradaki mantığı kurmakla ilgilidir.

Bloğunuzun geçmişi hakkında iyi bir bilgiye sahipseniz daha önceki yazılarınıza bağlantı vererek Seo konusunda işleri daha iyi hale getirebilirsiniz. Yada makalelerinizin arasında daha önceki yazılarınızla ilgili kısa hatırlatma ve öneriler sunabilirsiniz. örneğin;

Tüm bu konulara hakim olmak web sitesini optimize etmek adına size çok daha fazla fikir sunacaktır. Böylece makale yazarlığı konusunda, içerik hazırlamanın ne denli kapsamlı bir iş olduğu konusunda fikirler edinmiş olacaksınız.

Bunlar dışında görsellerinizi küçük tutmak, yazılarınızda çok fazla açılır pencere olmaması ve bloğunuzun arama motorlarınca indexlenerek dizine eklendiğinden emin olmak bir makale yazarının teknik seo konusunda bilmesi gerekenlerdendir.

Siteyi ve Makalenizi Analiz Edin.

Siteyi ve Makalenizi Analiz Edin.

Siteyi ve Makalenizi Analiz Edin.

Oluşturduğunuz makaleleri öylece bırakıp gitmemeli sonrasında durumlarıyla iligili yakın takiplerde bulunmalısınız. Bu konuda sitenize gelen ziyaretçi istatistiklerini Google analitic yardımıyla öğrenebilirsiniz. Anahtar kelimenizin sıralamasını takip etmek için kullanabileceğiniz en iyi araçlar arasında Ahrefs ve Semrush örnek olarak gösterilebilir.

Daha önceki yazılarımızdan İNSTAGRAM SATIŞ –İNSTAGRAMDAN SATIŞ YAPMAK isimli makalemizde Ahrefs Nedir? Ahrefs Nasıl Kullanılır? konusu üzerinde bilgiler aktarmaya çalışmıştık. dilerseniz link üzerinden bu yazımıza ulaşabilirsiniz. Semrush yardımıyla toplanan verilerde ziyaretçilerin sitenizde geçirdikleri süreler, hemen çıkma oranı ve oturum başına ziyaret edilen sayfa sayısı gibi önemli verilere ulaşabiliyoruz.

Böylece hemen çıkma oranı yüksek olan yazılarda ne gibi hatalar yaptığımız konusunda uygulama bize fikirler veriyor.(Semrush konusunda ilerleyen dönemlerde daha detaylı bir yazı talep doğrultusunda hazırlayabiliriz. Bu konudaki isteklerinizi yorumlar üzerinden belirtebilirsiniz.)

Makale yazarlığı yapmayıp hazır içerik satın aldıysanız, içerik özgünlüğü konusunda bir yerlerden alıntı olabileceği konusunda şüpheye düşüyorsanız özgünlük kontrol tıklayarak ,yazılarınızın daha önce arama motorunda yayınlanıp yayınlanmadığı konusunda içinizi rahatlatabilirsiniz.

Çalışmanızı düzenleyin.

Çalışmalarınızı Düzenleyin

Çalışmalarınızı Düzenleyin

Makale yazarlığı işi ile ilgilenecekseniz çalışmanız sırasında titiz olmalısınız. Dikkatsiz ve özensiz davranırsanız işlemlerinizi tamamladığınızda tüm çabanız boşa gidebilir. Yazınızdaki Parçalar yerine oturmayabilir. Bu sebeple en baştan bir yol haritası çizmeniz nerde nasıl bir işlem yapacağınızı belirlemelisiniz. Son aşamaya geldiğinizde tüm parçaların oturmuş olması gerekir. Kısacası Parçaları en son aşamada değil, Yol haritasına göre ilerleme sırasında yerine koymalısınız. Böylece düzenli bir çalışma ortaya çıkacaktır.

Kendi çevrim içi ağınızı oluşturun.

Kendi çevrim içi ağınızı oluşturun.

Kendi çevrim içi ağınızı oluşturun.

Yeni bir içerik yazarak yayına aldıktan sonra, Seo çalışması açısından bakarsak işin yarısı tamamlanmış oluyor.

Freelance makale yazarlığında tüm işlemlerin son aşaması bir çevrim ağ oluşturmaktan geçiyor. Bu ağ örgüsü içeriğinize bağlantı vermekle oluşuyor. Farklı bloglara yorumlar yaparak bu sitelerden kendi yazınıza bağlantılar verin. İçeriklerinizi Reddit, StyubleUpon, Facebook, İnstagram gibi yüksek değerli sitelerde yayınlayın. Makale yazarlığı konusunda, Seo çalışması ve sosyal medya ilişkisi birlikte yürütülmesi gereken işlemlerdir.

Seo konusunda uzman olmanın zaman gerektirdiğini unutmayın.

Seo uyumlu bir makale yazmak bir çaba gerektirir. Bunun yanında bu çaba ile yeteneğin geliştirilmesi gerekir. Ebetteki tüm bunlar bir gecede olabilecek işler değildir.

Seo içeriği yazıp yayına aldıktan sonra analizler sonrasında sizlere geri dönüşler başladığında metinlerinizi düzenlemek isteyeceksiniz. İlk denemeleriniz sonucunda altın madenine ulaşamazsınız bile zamanla çok daha iyi bir konuma geldiğinizi fark edebilirsiniz.

Ayrıca şunu belirtmeliyiz ki, herkes seo açısından başarılı olamaz. Çünkü herkes uzman bir makale yazarı değildir. Yazma konusunda geçmişiniz yoksa bir süre sabırla çalışmalısınız. Bu konuda elinizden geleni yapın ve makale yazarlığı konusunda kendinize zaman tanıyın. Bir kaç ay sonra işlerin yoluna girdiğini göreceksiniz.

Makale Yazarlığı Yaparak Ayda Ne Kadar Kazanabilirim?

Evde ek iş konularının başını çeken makale yazarlığı konusu, bilgisayar başında olmak ve rahat olmasından dolayı ek iş alanında listenin başını oluşturuyor. Yukarıda bahsettiğimiz seo kurallarına uyarak ve sürekli içerik üretmenin vermiş olduğu tecrübe ile ay içerisinde iyi bir çalışmayla 2.000T.L civarında bir ek gelir elde edebilirsiniz.

Makale Taban fiyatları Ne Kadar?

En çok ziyaret edilen webmaster forumları üzerinden kontrol sağladığımızda;

  • 100Kelimelik bir yazı 2T.L
  • 300Kelimelik bir yazı 3 T.L
  • 1000 kelime 15T.L – 20T.L aralığında

verilen bu fiyatlar elbette satıcı alıcı arasında ki iletişime göre değişkenlik gösterecektir. Ancak yazdığımız ücretler 2021 yılı forumlarda adı geçen taban ücretlerdir. Yani bu ücretlerin altında içerik üretilmemektedir.

Yabancı dilinize güveniyor ve seo uyumlu yabancı dilde makale yazabilirim  diyorsanız;

Aşağıdaki gibi sitelerde çevrimiçi para kazanabilirsiniz:

Soru ve istekleriniz için iletişim üzerinden yada yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

İnternet ve yapılabilecek ek işler konusunda ki 5 yıllık birikimimiz ile sizlere fikirler sunmaya gayret ediyoruz. Kafanıza takılan sorularla ilgili bizlere soru sormaya çekinmeyiniz.

1 Comment
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] daha önce yayınladığımız yazımızı okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bunun için makale yazarlığı […]

Ülkelere Göre Asgari Ücretler

Çin Asgari ÜCret 2021 Çin Asgari ÜCret 2021
Ekonomi5 gün ago

Çin Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Çin’de Yaşam StandartlarıAsgari Ücrette Kademeli ÖdemeÇin Asgari Ücret Yuan MiktarıÇin’in Ekonomisi Nasıl?Çin Para BirimiÇin’de Asgari ÜcretlerÇin’de Ortalama MaaşlarÇin’de...

Yunanistan Asgari Ücret 2021 Yunanistan Asgari Ücret 2021
Ekonomi1 hafta ago

Yunanistan Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Yunanistan Asgari Ücret Ne Kadar?Yunanistan’da Çalışma KoşullarıYunanistan Ortalama Meslek MaaşlarıYunanistan Yaşam Ve Çalışma TarzıYunanistan’da Hayat Şartları Nasıl?Yunanistan’da Ulaşım...

Avustralya Asgari Ücret 2021 Avustralya Asgari Ücret 2021
Ekonomi1 hafta ago

Avustralya Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Avustralya Asgari Ücret Ne Kadar?Avustralya Asgari Ücret ile YaşamAvustralya’da Çalışma ŞartlarıAvustralya’da İş Olanakları  Avustralya asgari ücret son zamanlarda...

Hollanda Asgari Ücret Hollanda Asgari Ücret
Ekonomi2 hafta ago

Hollanda Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Hollanda’da Asgari Ücret Ne Kadar?Hollanda’da Asgari Ücret ile YaşamHollanda’da Çalışma ŞartlarıHollanda’da İş Olanakları Hollanda asgari ücret miktarını her...

Belçika asgari ücret 2021 Belçika asgari ücret 2021
Ekonomi3 hafta ago

Belçika Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Belçika’da Asgari Ücret Ne Kadar?Belçika’da Asgari Ücret ile YaşamBelçika’da Çalışma ŞartlarıBelçika’da İş Olanakları Belçika asgari ücret 2021 yılı...

Azerbaycan Asgari ÜCret 2021 Azerbaycan Asgari ÜCret 2021
Ekonomi3 hafta ago

Azerbaycan Asgari Ücret

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Azerbaycan Asgari Ücret – 2021Azerbaycan’da Asgari Ücret Ne Kadar?Azerbaycan’da Asgari Ücret ile YaşamAzerbaycan’da Çalışma ŞartlarıAzerbaycan’da İş Olanakları Azerbaycan...

İrlanda Asgari ücret İrlanda Asgari ücret
Ekonomi4 hafta ago

İrlanda Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?İrlanda Asgari Ücret Euro Cinsinden Ne Kadardır?İrlanda Asgari Ücret Miktarı Arttı mı?İrlanda Asgari Ücret Miktarını Nasıl Belirler?Muafiyet Söz...

Izlanda asgari ucret 2021 Izlanda asgari ucret 2021
Ekonomi1 ay ago

İzlanda Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?İzlanda Asgari Ücret Kaç Kron?İzlanda Asgari Ücret Miktarı Nedir?İzlanda 2021 Fiyatlarıİzlanda’da Hayat Pahalı mı?İzlanda İş Fırsatları Ne durumdadır?İzlanda...

İspanya ASgari ücret 2021 İspanya ASgari ücret 2021
Ekonomi1 ay ago

İspanya asgari ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?İspanya’da Asgari Ücret Ne Kadardır?İspanya’da asgari ücretten düşük maaş almak mümkün mü?İspanya’da Asgari Ücret İle Yaşamakİspanya’da Çalışma Şartları...

İtalya Asgari Ücret İtalya Asgari Ücret
Ekonomi1 ay ago

İtalya Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?İtalya Asgari Ücret Ne Kadar?İtalya Asgari Ücret ve İtalya’da Yaşamİtalya’da Eğitim ve Asgari Ücretİtalya’da Kira ve Asgari Ücretİtalya...

Yeni İş fikirleri

Meslekler Hakkında

Sayısal-Meslekler Sayısal-Meslekler
Ekonomi4 ay ago

2021 Sayısal Meslekler

Makalemizde Neler Okuyacaksınız? Sayısal Bölümlerden Mezun Olanlar Hangi Mesleklerde Çalışırlar?Ön lisans Sayısal Meslekler Hangileridir?Lisans Alanında Sayısal Meslekler Hangileridir?Sayısal Meslek Mezunlarının...

Cv örnekleri Cv örnekleri
Meslekler5 ay ago

CV Nedir? CV Örnekleri -2021- & Özgeçmiş Yazma İpuçları

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Cv Nedir?CV & Özgeçmiş Arasındaki Farkları nelerdir?CV Nasıl Hazırlanır?1- İletişim bilgilerinizi tam ve eksiksiz şekilde yazın2- Akademik geçmişinizi...

İstiridye Mantarı İstiridye Mantarı
Genel Kültür6 ay ago

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Avantajları Nelerdir?İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Yaparken Dikkatli Olunİstiridye Mantarı Yetiştiriciliğinde Dikkat Edilecek Noktalar – Misel Ve...

internetten para kazanma yolları internetten para kazanma yolları
Ekonomi6 ay ago

İnternetten Para Kazanma Yolları (2021)

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?1- Youtube Kanal AçmaMobil Uygulama Nedir?Mobil Uygulama Yaparak İnternetten Para Kazanma Yolları Mobil Uygulamaya Reklam Alarak İnternetten Para...

Stok Fotoğrafçılığı Stok Fotoğrafçılığı
Evde ek iş6 ay ago

Stok Fotoğrafçılığı ile Para Kazanma 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Stok Fotoğrafçılığı İşini Basite Almayın!Stok Fotoğrafçılığı ile Para Kazanılır mı?Stok Fotoğrafçılığı Nedir?Stok Fotoğrafçılığı Türleri Nelerdir?Macrostock Nedir?Mikrostok Nedir?Neden Mikrostok...

Makale yazarlığı Makale yazarlığı
Evde ek iş6 ay ago

Makale Yazarlığı – Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Makale Yaz Para Kazan Seo Nedir? Seo’ya İhtiyacım Var mı?Makale Yazarlığı – Profosyonel Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?Makale...

Almanya Asgari Ücret Almanya Asgari Ücret
Meslekler7 ay ago

Almanya Asgari Ücret 2021 – Almanya Net Asgari ücret Miktarı Nedir?

Makalemizde Neler Okuyacaksınız? Almanya’da Asgari Ücret Ne Kadar? Geçmiş Yıllarda Almanya’da Asgari Ücret Ne Kadardı? Almanya’da ki Çalışma Saatleri Ne...

En Çok Okunanlar

1
0
Yorum yapmak ister misiniz?x
()
x