Connect with us

Sosyal Medya

Anket Doldurarak Para Kazanma (2021)

Published

on

Anket doldurarak para kazanma

Anket doldurarak para kazanma fikri, kazancı sınırlı olan ancak düzenli çalışmayla iyi bir ek gelir kazandırabilecek bir para kazanma yöntemidir. Bir önceki yazımız “İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI 2021” isimli makalemizde alt konu olarak yer alan Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanma Yolları konumuzda bu konuyu kısaca özetlemiştik. Bu makalemizde ise konuyu genişleterek anket sitelerini detaylı şekilde inceleyeceğiz.

Anket doldurarak para kazandıran güvenilir anket siteleri 2021 itibari ile ;

Aşağıda sitelere kayıt işlemlerini ve atılması gereken yolları sizler için gösterdik. Dilerseniz az önce belirttiğimiz site isimlerini tıklayarak doğrudan Anket doldurarak para kazanma sitelerinin kullanımları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak tam bilgi sahibi olabilmek için yazımızın tamamını sırayla okumanızı tavsiye ediyoruz. Şimdi Anket siteleri ile ilgili genel bilgiler ile konumuza giriş yapacağız.

Anket Doldurarak Para Kazanmak İçin Ne Yapmam Gerekli?

İçerisinde bulunduğumuz 2021 yılında anket doldurarak para kazanma yollarına başvurmak için yapılacak ilk adım yukarıda size belirtmiş olduğumuz sitelere giriş yapmak ve sonrasında bu siteler kayıt olmaktır. Nasıl kayıt olurum? diye düşünüyorsanız aşağıda detaylı olarak kayıt olma işlemlerini resimleriyle birlikte anlattık. Bunun için tek yapmanız gereken yazımızı okumaya devam etmektir. Sitelere ulaşmak için istediğiniz sitenin linkine tıklayın ve adımları takip edin.

ÖNEMLİ : Kayıt olma işleminden sonra profilinizin tamamını doldurmayı unutmayın. Bu durum tüm siteler için geçerlidir. Anket sitelerinin adminleri yada yöneticileri sizin başvurunuz sonrasında inceleme yapmaktadırlar.İşlemler bazen yoğunluğa göre uzun sürebiliyor. Bu sebeple sabırla beklemenizi öneririz. Profiliniz uygunsa hemen ertesi gün olabileceği gibi bazen bir kaç gün sonra yada bir hafta kadar sonra E-posta ile ankete katılmanız için davetiye alacaksınız.

Davet olarak gönderilen E-postada size anketle ilgili bilgilendirme yapılır. Anketin kaç puan olduğu, verilecek bir ödül olup olmadığı ile ilgili bilgiler gelir. Eğer anket sizin için yeterli gelmediyse pas geçerek sonrakileri bekleyebilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanılabilir mi?

İlk olarak size söylememiz gereken Anket doldurarak para kazanmak, blog yaparak para kazanma yada makale yazarlığı yaparak para kazanma veya instagramdan satış iş fikirleri kadar olmasa bile ek gelir için bir kazanç kapısı olabilir.

Pek çok kişi anket kazanma işini bir tür dolandırıcılık yöntemi olarak görüyor. Ancak aldığımız geri dönüşler bu sitelerden ödeme yapıldığı yönünde. Ayrıca şunu belirtelim. Az sonra açıklayacağımız sitelerden Napolyon’dan daha önce puan toplayarak ödeme aldık. Diğer siteler hakkındaki gelişmeleri de sayfamızı güncelleyerek açıklayacağız. Sizlerde saydığımız siteleri kullandıysanız bu konudaki görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtiniz.

Anket doldurarak para kazanma fikri, İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI 2021 yazımızda belirtmiş olduğumuz para kazanma yöntemleri içerisinde belki de en kolay para kazanma yoludur. Burada kazanılacak paralar her ne kadar çok çok yüksek seviyede olmasa bile yüzünüzü güldürecektir. İnsanların kafasındaki temel soru birileri neden bana anket yaparak para ödesin olmuştur. Basit mantıkla birisi benim düşüncelerimi öğrenerek bana neden para öder diye düşünürsek elbet bu soru mantıksız gelecektir. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte firmaların insanların ilgi odağını merak ettiklerini söylersek kafanızda bir ışık belirecektir.

İnternet üzerinden dönen bir ticaretin olduğu dünyada, firmalar insanların nelerle ilgilendiğini öğrenmek ve böylece pazar araştırması yapmak istiyor. Bu araştırama sonuçlarına göre üretecekleri ürünleri belirliyorlar. Firmalar bu alanda adeta yarış halindeler. Diğer üreticilerden daha önde ürün çıkarabilmek için pazar araştırmalarına milyar dolarlar ayırıyorlar.

Kısacası siz fikirlerinizin parasal değeri olmadığı yönünde düşünceye sahip olasınız da üretici firmalar için bu fikirler çok değerlidir ve milyar dolarlar verilmeyi hak etmektedir.

Anket Sitelerinin Çalışma Mantığı Nedir?

Aslında anket sitelerinin çalışma mantığını Anket Doldurarak Para Kazanılanma yolları isimli konumuzda üstü kapalı anlattık. Şimdi bunu açarak belirgin hale getireceğiz. Yukarıda ifade ettiğimiz gibi pek çok firma rakiplerine oranla bir adım önde olabilmek için müşterilerinin ihtiyaçlarını bilmek istemektedir. Ancak bu bilgilere kendilerinin tek başlarına ulaşması mümkün değildir. İşte burada anket siteleri ortaya çıkıyor.

Peki, Anket doldurarak para kazanma siteleri tüm bu işlemleri nasıl gerçekleştiriyor. Sorunun cevabı hedef kitlede yatıyor. İlk olarak bu tür siteler bütçelerine ve amaçladıkları hedefe göre kendilerine bir hedef kitle belirlerler. Sonrasında bu kitleye yönelik sorulardan oluşan anketler hazırlanır.

Aşağıda anket sitlerine kayıt olurken size bir çok sorudan oluşan profil tamamlama anketleri yapıldığını göreceksiniz. İşte bu ve benzer profil tanımlama anketleriyle sizin ilgi odağınız ölçülüyor. Yani hangi anketler için uygun olduğunuza bakıyorlar.

Anket için uygun görülmeniz halinde E-posta ile davet gönderiliyor. Anketi okuyarak kurallara uygun şekilde doldurmanız halinde site tarafından belirlenen puanı almaya hak kazanıyorsunuz.

Büyük işletmeler için bu vermiş olduğunuz cevaplar pazar araştırmaları için çok önemlidir. Cevaplar sayesinde önlerini görme konusunda onlara ışık olmuş oluyorsunuz. Tabiki bu iş için ücret ödemek işin doğasında var. Bu ücrette sizin için bir kazanç kapısı oluyor. Peki bu pazara araştırması nedir?

Pazar Araştırması Nedir? Neden Yapılır?

İşletmeler için bir projeye başlayabilmek için, tüketicilerin yani müşterilerinin bu konuda ne düşündüklerini bilmek son derece önemlidir. Zira ilgi çekemeyen bir proje onca zamanın boşa gitmesiyle beraber ayrıca bir maliyet demektir. Kaldı ki bir sonraki projenin başına da benzer şeylerin gelmesi demek firmanın ekonomik olarak zor durumda kalması demek olacaktır.

Böyle bir durumla karşı karşıya gelmek isteyen büyüklü küçüklü işletmelerin bir ürün üretmeden önce müşterilerinin görüşlerini toplamak adına yapmış oldukları araştırmaya pazar araştırması deniliyor.

Pazar araştırması işlemi anlayabileceğiz üzere önem arz eden bir konudur. Bu konuda pek çok firma milyon dolarlar harcayarak projeye başlamadan önce ön araştırmalar yapıyor. Harcanan bu milyon dolarlar emin olun bir hüsranla karşılaşılması halinde olacak kayıbın yanında hiç kalacaktır. Bu yüzden firmalar bu paraları kolayca gözden çıkarabiliyor.

Örneğin; gıda konusunda yapılan anketler de tüketicinin daha çok hangi reyon ürünlerine para harcadığını bilmek firma için o yöne yönelmeye neden olacaktır. Böylece rakiplerine oranla bir adım öne geçecektir. Rakip firmalar kara düzen üretim yaptıklarında ürünleri satılmayacak ve elde kalacağından zarara neden olacaktır.

Artık pazar araştırması yapmak isteyen pek çok firma bir projeye başlamadan önce derhal anket siteleriyle irtibata geçerek araştırmalar yapmasını istiyor. İşin bu kısmında anket doldurarak para kazanma fikri ortaya çıkıyor.

Anket firmaları araştırmalarına katılmaları için tüketicilere karşılık olarak ödüller ve puan karşılığı para veriyorlar. Ödül ve paranın ana amacı kişileri bu tür anketlere teşvik etmektir. Firmaların potansiyel müşterileri doldurdukları anketler için öneme göre artan yada azalan puanlar alarak bu puanları biriktiriyor ve nihayetinde karşılık olarak para kazanabiliyor.

Anket Siteleri Ne sıklıkla Anket Gönderiyor?

Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri Ne sıklıkla Anket Gönderir?

Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri Ne Sıklıkla Anket Gönderir?

Anket sitelerinin gönderdiği anketin sıklığı esasında size bağlıdır. Burada size düşen kısım sitelere üye olduktan sonra aşağıda göstereceğimiz gibi sitelerin sormuş olduğu sorulara eksiksiz ve doğru şekilde cevaplar vermek olacaktır. Çünkü anketler kişilerin sahip olduğu özelliklere göre sınıflara ayrılmaktadır. Özelliklerinizi doğru şekilde aktarmanız halinde anketlerden yararlanabilirsiniz.

Şu durumda anket sitelerinden en doğru şekilde faydalanabilmek için mümkün olduğunca siteye doğru bilgilerle üye olmak gerekiyor. Sitelerin profil tanımlayıcı anketlerini dürüst şekilde cevapların birbiriyle tutarlı olarak doldurmanız haline anketler size ulaşamaya başlayacaktır. Özellikleriniz dahilinde anketler bir kaç gün arayla gönderilebileceği gibi haftada bir yada iki haftada bir şeklinde de size ulaşabilir.

Anket Doldurma Siteleri Ne kadar Para Kazandırır?

İnternetten para kazanma yolları arasında tercih edilen anket doldurarak para kazanma yöntemi evde ek iş yolları arasında değerlendirilebilecek en kolay işler arasında gösterilebilir. Ekran başında sıkılmadan vaktinizi geçirebiliyorsanız bu yol tam size göre. Ancak internetten para kazanabileceğiniz diğer alanları düşündüğümüzde anket doldurarak kazanacağınız miktar çok çok fazla olmayacaktır.

Para miktarı açısından konuyu değerlendirirsek bir anketin süresi ortalama olarak 3 dakika ile 15 dakika civarında olmaktadır. Anketin uzunluğuna göre size puan verilmektedir. Bu puanlar yada doğrudan verilen para biriktirilerek ödeme eşiğine ulaştığında ödemenizi alıyorsunuz. Ortalama olarak bir değer verirsek bir anket için size verilen puan yada doğrudan karşılığı para yaklaşık 5TL-10TL civarında olmaktadır. Verdiğimiz bu miktar değişken olup ankete göre değişebilmektedir.

Anket uzunluğu fazla olan değerlendirmeler için 10TL den fazla bir ödeme yapılabildiği gibi, kısa sayılabilecek bir anket için 5TL altında da ödeme alabilirsiniz. Fiyat tamamıyla anket yapılmasını isteyen firma ile anket sitesinin belirleyeceği miktara göre değişmektedir. Size gönderilen anketi değersiz görebilir, isterseniz doldurmayabilirsiniz. Bu durumda bir sonraki anketi beklemekten başka yapacak bir işiniz kalmayacaktır. Ancak size önerimiz küçük büyük demeden her anketi değerlendirmeniz olacaktır.

Anket Doldurarak Para Kazanmak İçin Neye İhtiyacım var?

Anket doldurarak para kazanma düşüncesi kafanızda iyice şekillendi ve Anket Doldurarak Para Kazanmak İçin Nelere İhtiyacımız Var? demeye başladıysanız içiniz rahat olsun. Sahip olmanız gereken yegane şeyler bir E-posta, banka hesabı ve bol miktarda kararlılıktır. Tüm bunlar anket sistemine katılmak için yeterli olacaktır.

Anket siteleri her türden insanın bünyelerinde olmasını arzu ederler. Bu durumun temel sebebi insan çeşitliliği ile çok sayıda uç kesime ulaşmaktır. Böylece daha farklı kişilerin görüşlerine ulaşabileceklerdir. Bu açıdan bakacak olursak az önce saydığımız özelliklerden başka bir yetenek yada bilgiye ihtiyacınız olmayacaktır.

Anket sitelerine Zaman Ayırmak Mantıklı mı?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişebilecek bir ifadedir. Zaman herkes için değerlidir. Boş zaman ise paha biçilemez. Böylesine kıymetli bir madene sahip insanlar bu zamanlarını eğer sosyal medyada veya boş işler peşinde gezinmekle değerlendiriyorsa Anket sitesine zaman ayırmak kesinlikle mantıklıdır.

Ancak bu işi para kazanabileceğiniz birinci meslek olarak düşünürseniz bu durumda cevabımız “hayır” olacaktır. Çünkü anket doldurarak para kazanma ile kazanacağınız miktar aile geçindirmeye doğrudan yetmeyecektir.

Anket Sitelerinde Ne Tür sorular Soruluyor?

Anket doldurarak para kazanma düşüncesiyle sitelere üye olan kişiler ilk olarak profil tamamlayıcı sorular ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Sonrasında profillerdeki ilgi alanlarına göre farklı zamanlarda anketler e-posta ile gönderiliyor. Sorular sizin yaşam tarzınıza, yaşınıza, cinsiyetinize, yemek alışkanlıklarınıza, spor yapıp yapmamanıza, hayvan besleyip beslememenize vb. göre değişkenlik göstermektedir.

Bunlar dışında sahip olduğunuz kişisel eşyalar yine soruların şeklinde değişkenliğe neden olacaktır. Örneğin; evinizin olup olmaması, kirada oturmanız, aracınızın olup olmaması, sahip olduğunuz telefonun tuşlu veya akıllı olması, telefonunuzun markası, saç için farklı ürünler kullanıp kullanmamanız, kullandığınız şampuanlar vb. bunların hepsi sorularda değişkenliklere neden olacaktır.

Sorulan sorular tamimiyle sizinle ilgili yaşam tarzınız hakkında firmaların öğrenmek istedikleri bilgilerdir. Basit ve kolaylıkla yanıtlanabilecek türdendirler.

Her ankete Katılmak Zorunda Mıyım?

Hayır. Gönderilen tüm anketlere katılmak gibi bir zorunluluğunuz yok. Ancak bu işten para kazanmak istiyorsanız katılmanız elbette ki faydanıza olacaktır. Ayrıca şunu da hatırlatalım; bazı anketler belirli bir süre içerisinde doldurulmadığı taktirde puan vermemekte. Yani e-postanızı sürekli kontrol etmeniz gerekecektir. Anket doldurarak para kazanma işine girdiyseniz size tavsiyemiz her e-posta iletimi için telefonunuza uyarı veren bir uygulama yüklemeniz olacaktır. Böylece gelen maillerin kontrolünü kolaylıkla yapabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma İşi İçin Yaş Sınırı Var Mı?

Anket doldurma ve para kazanma konusunda yaş limiti 18 olarak biliniyor. Bazı siteler bu yaş sınırını 16 olarak güncelliyor. Ancak bir banka hesabına sahip olmak için 18 yaş sınırı olduğunu düşünürsek başkasına ait bir hesabı sisteme tanımlayamayacaksanız bu durumda 18 yaşını beklemek zorundasınız.

Anket sitelerinden bazıları yaş sınırı konusunda farklı düzenlemeler yapabiliyor. Bu durum tamamiyle ilgilendikleri yaş aralığı ile ilgili. Örneğin bir takım siteler 55 yaş sınırını taban yaş olarak belirlemiş durumda. Buna benzer şekilde farklı anket siteleri değişen durumlar içerisinde yaş sınırında oynama yapabiliyor. Ancak genel itibari ile bilinen yaş sınırı 18’dir.

Anket Doldurma Sitelerinde Sözleşme Oluyor mu?

Anket doldurarak para kazanma işleri için kişilerin birer sözleşme imzalamasına gerek yoktur. İstediğiniz anda işe başlayabileceğiniz gibi dilediğiniz de yine bırakabiliyorsunuz. Yasal olarak size hiç bir yaptırım uygulanamaz. Bu konuda içiniz rahat olsun.

Üyeliğe gönül rızasıyla girme hakkınız vardır. Yine ayrılırken de üyelikten ayrılmak için gerekli işlemler sonrası üyeliğiniz silinir. Yada gönderilen maillere bakmamanız durumunda kimse size hesap soramaz. Üyelik iptal işlemleri siteden siteye değişmekle birlikte gönderilen mailin alt kısımlarında bulunan “Aboneliği iptal et” kısmından yapılabilir.

Şimdi sırasıyla anket siteleri hakkında sizlere kısaca bilgiler aktarmaya çalışacağız.

1 – Napolyon Sitesi İle Anket Doldurarak Para Kazanma ( Ödeme Alındı)

Napolyon anket doldurarak para kazanma şansına sahip olabileceğimiz web sitelerinden bir tanesidir. Siteye giriş yaptığımızda açıklayıcı bir ana sayfa karşımıza çıkıyor.

Napolyon Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi

Napolyon Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi Ana Sayfası

Napolyon sitesine ilk kez giriş yaptığımız için “üye ol” kısmından üyelik işlemlerine geçiyoruz.

Napolyon Anket Sitesi Üye Olma Aşaması

Napolyon Anket Sitesi Üye Olma Aşaması

Kendimize e-posta, isim soy isim, Şifre, doğum tarihi bilgilerimizi girerek bir profil belirliyoruz. Bu profil ile artık anket doldurarak para kazanma işlemine başlayabiliriz.

Üye olmak için gereken bilgileri girmenizin ardından Napolyon sitesi sizden E-posta onayı isteyecektir.

Napolyon Sitesi E-posta Aktivasyon İŞlemleri

Napolyon Sitesi E-posta Aktivasyon İşlemleri

Bundan sonra maillerinizi kontrole etmelisiniz. Gelen maillerinizde aktivasyon maili göremediyseniz mail kutunuzun spam bölümüne bakmayı unutmayın. Bazen bu tür mailler spam kutusuna düşebiliyor. Tüm bunlara rağmen herhangi bir aktivasyon maili bulamadıysanız Aktivasyon mailini tekrar istemeniz gerekecektir.

Mail kutunuza gelen aktivasyon mailini onayladıktan sonra üyelik işlemleri tamamlanmış oluyor.

Napolyon Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi

Napolyon Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi

E-posta adresimizi etkinleştirme ardından anket doldurma işlemlerine başlamaya hazırız. Ancak Profilimizdeki eksik bilgileri doldurmamızda, böylece anketlerin bize gönderilirken ilgi alanımızın belirlenmesi açısından fayda vardır. Aktivasyondan sonra ana sayfaya ilk girişte bize telefon, alternatif e-posta, Facebook, T.C Kimlik numarası gibi bilgiler ve izinler isteniyor. Bunları inceleyerek dilerseniz doldurabilirsiniz.

Napolyon Sitesi Görevlerim

Napolyon Sitesi Görevlerim

Anket doldurma işlemlerinde ilk kısım olarak sol menüdeki görevlerim kısmına giriyoruz. Burayı tıkladığımızda bizden puan kazanma karşılığında anketler doldurmamız isteniyor. Bu anketler kendimizle ilgili olan bilgileri içeriyor. İletişim bilgileri, Aile bilgileri, Teknoloji Bilgileri, İş bilgileri, Otomobil, Seyehat, Sağlık vb. ile alakalı pek çok bilgi içeren anket mevcut. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde göreceğiniz gibi hemen her anket firması ilk olarak kullanıcıdan bu bilgileri doldurmasını talep ediyor. Buradaki ana amaç kullanıcının ilgi odağını öğrenmek ve buna göre doğru anketler sunmaktır.

Anket doldurma aşamasında cevap vermek istemiyorum, diğer, bunlardan hiçbiri vb. seçenekleri sıkça tercih etmemeye çalışın. Anket firmaları için bu tür cevaplar sonrası müşterisi olmayacağınızı düşünerek ankete katılmaya uygun görülmeyebilirsiniz.

Napolyon Anket Doldurarak para Kazanma Sitesi İle Ne Kazanırım?

  1. Napolyon Anket sitesi ile yaptığınız anketler karşılığında Nap puanlar kazanırsınız.
  2. Kazandığınız Nap puanları biriktirerek sitede yer alan pek çok markanın size sunduğu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. örneğin; şuan için güncel olarak görünen fırsatları kontrol edersek;
  • 1000 nap puan karşılığında Halı store dan %10 indirim
  • 1000 nap puan karşılığında Gold Master %50 Hediye İndirim Kodu

  • 1000 nap puan karşılığında 365ist %10 Hediye İndirim Kodu

  • 10000 Nap puan karşılığında Nakit ödeme

Napolyon firması 10000 Nap puan topladığınızda size 100TL ödeme yapıyor. Biz daha önce topladığımız puanlarla 100TL ödeme aldığımızı buradan sizlere de söyleyelim.

2 – Fikir Pazarı Sitesi İle Anket Doldurarak Para Kazanma

“Gelecek Sizin Ellerinizde” parolasıyla kullanıcılarını karşılayan Fikir Pazarı sitesi ilk girişte hareketli bir arka plana sahip olması nedeniyle dikkatinizi çekecektir. Hareketli görseller vasıtasıyla kullanıcını etkilemeyi düşündüğünü sezinliyoruz. Siteye giriş yaptıktan sonra karşımıza “kayıt olma” ve “oturum açma seçenekleri çıkıyor”. Bunlardan kendimize uygun olanı yaparak devam ediyoruz. Biz ilk kez gireceğimiz için “kaydol” diyerek devam ediyoruz.

FikirPazariTR Anket Doldurarak Para Kazan Oturum Acma Kayit olma

Fikirpazari Anket Doldurarak Para Kazanma – Kaydol-Oturum Aç

Yeni kullanıcılar için “nasıl çalışır” bölümü de bulunuyor. Burada kullanıcılara kısaca yapmaları gerekenler hakkında kısa bilgiler aktarılıyor. Sizlere sistemin nasıl çalıştığını anlatacağımız için buraları geçiyoruz.

“Kaydol” diyerek kayıt işlemlerine başladık. Burada karşımıza Google veya Facebook üzerinden doğrudan giriş yada mail adresi ve kullanıcı bilgilerimizi girerek kayıt işlemi yapmamız için üç seçenek çıkıyor. Bunlardan biriyle devam edebilirsiniz.

 Fikir Pazarı Kayıt İşlemleri

Anket Doldurarak para Kazanma – Fikir Pazarı Kayıt İşlemleri

Bilgilerinizi doldurduktan sonra sistem bizi ana sayfaya yönlendiriyor. Burası sizin kendi özel sayfanız. Sayfanızda zaman zaman size verilen görevler geliyor. Örneğin bize ilk olarak 40 puan değerinde bir anket görevi verildi. Ama hemen hatırlatalım anketleri zamanında yapmamız gerek. Yoksa Puan alamıyorsunuz.

Fikir Pazari giris ekrani

Fikir Pazarı Üye giriş Ekranı

Böylece anket doldurarak para kazanma yolunda ilk adımları atmış olduk. Bu kısımda anket doldurarak para kazanma fikrinizi devam ettirebilmeniz için profil bilgilerinizi tamamlamanız isteniyor.

Profil Bilgilerini Tamamla

Fikir Pazarı – Profil Bilgilerini Tamamla – Anket doldurarak para kazanma

Devam edebilmek için “Başlayın” diyerek profil bilgilerimizi tamamlıyoruz.

Eksik Profil Bilgilerini Tamamlama

Fikir Pazarı – Eksik Profil Bilgilerini Tamamlama

İşaretli bölümde tamamlamamız gereken profil bilgilerini göreceksiniz. Burada bir nevi anket başlangıcı şeklinde sorular yöneltiliyor. Soruları cevaplamak yaklaşık 6-8dk kadar sürüyor. Anket doldurarak para kazanma arzumuzu devam ettirmek için tüm soruları cevaplıyoruz. Sonrasında profilimiz %100’e ulaşacak.

Fikir Pazarı Rozet Kazanma

Profil bilgilerini tamamlamanın ardından artık bir Boronz rozete sahipsiniz. Bu kısımda Bronz üyenin ilk seviye olduğu ve Ankete Katılarak Para Kazanın uyarısı ile karşılaşıyoruz.

Bronz Rozet

Fikir Pazarı İlk Seviye – Bronz Rozet

Ne sıklıkla Anket Gönderilir?

Fikir pazarı anketleri düzenli olarak kullanıcılarına gönderdiği şeklinde açıklamaları mevcut. Bu sıklık sizin doldurduğunuz kullanıcıyı tanıma anketlerine göre belirleniyor. Bu sebeple verdiğiniz bilgilerin tutarlı olmasına özen göstermelisiniz. Profil bilgilerinize göre daha sık davet edilebileceğiniz gibi bazen seyrek aralıklarla anket için davetiye alabilirsiniz.

Fikir Pazarı İle Nasıl Ödeme Alırım?

Fikir Pazarı aracılığı ile kazandığınız puanların karşılığını paypal vasıtasıyla alabiliyorsunuz. Ancak Pay pal ülkemizden çekildiği için bu noktada bir takım sorunlar ortaya çıkıyor. Eğer yurt dışı kaynaklı paypal hesabına sahipseniz ödemenizi alabilirsiniz ancak ülkemizde maalesef Paypal hesabı açılamıyor. Bir Paypal hesabınız olduğunu düşünürsek;

1- Paypal hesabınızda kullandığınız mail adresiniz ile Fikir pazarında kullandığınız mail adresleri aynı olmalıdır. Paypal’a yeni kayıt yaptırıyorsanız Fikir pazarında kayıtlı mail adresinizle kayıt olun.

2- Paypal hesabınız yoksa veya hesabınız ödemeleri manuel sizin onayınızla kabule diyorsa, ödeme kesinleştikten sonra 30 gün içerisinde onaylamanız gerekmektedir. Ödemeyi kabul etmemeniz halinde ödeme miktarı Fikir Pazarına geri iade edilecektir.

3 – Valuedopinions Sitesi İle Anket Doldurarak Para Kazanma

Bir diğer Anket doldurarak para kazanma sitesi Valuedopinions ‘dir. Siteye giriş yaptığımızda sade ve gayet anlaşılır bir tasarıma sahip giriş sayfasıyla karşılaşıyoruz. Üye olmadığımızdan giriş sayfasında yapmamız gereken ilk işlem elbette ki kayıt olmak olacaktır. Üye olduktan sonrasında ise “Oturum Aç” butonundan işlemlerimize devam edeceğiz.

Valuedopinions Anket Doldur Para kazan

Valuedopinions Anket Doldur Para kazanma Sitesi Giriş Sayfası

“Şimdi Katılın” seçeneği ile yolumuza devam ediyoruz. Butona bastıktan sorna karşımıza bilgilerimizi girmemizi isteyen bir sayfa açılacaktır. Sahip olduğumuz bilgileri eksiksiz doldurarak giriş yapıyoruz.

Valuedopinions Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi

Valuedopinions Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi – Kayıt İşlemleri

Üyelik bilgilerinizi doldurduğunuzda ilk açılış sayfası karşımıza çıkıyor. Ara yüzüne bakınca bize Fikir Pazarı sitesi ‘ni hatırlatıyor. Tasarım olarak birbirlerine benzediklerini görebiliyoruz. Valuedopinions anket doldurarak para kazanma sitesi anket sunabilmek için profil bilgilerinizi doldurmanızı istiyor. Sorulan soruları mantıklı şekilde doldurarak tutarlı bilgiler vermenizi öneririz. Çünkü verdiğiniz yanıtlara göre anketlerin size sunulacağı belirtiliyor. Yani sizin ilgi alanınıza göre anketler süzgeçten geçiriliyor. Her anket size iletilmiyor.

İlgi Alanı Anketi

Valuedopinions Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi – İlgi Alanı Anketi

Yukarıda gördüğünüz gibi ilgi alanı anketlerini doldurduktan sonra %100 tamamlanmış şekilde görülüyor profilimiz.

Kazanılan Puanı Paraya Çevirme

Anket Doldurarak Kazanılan Puanı Paraya Çevirme

Resimde görüleceği üzere ödülünüzü paraya çevirebilmek için anket doldurarak 1333.00 puan kazanmanız gerekiyor. Valued Opinions üye olmanın ardından zaman zaman çevrimiçi anketlere katılmanız için e-posta alıyorsunuz. Aynı zamanda bu anketleri üye kontrol panelinizden görüntüleyebilirsiniz. “Ankete Başla” diyerek soruları cevaplıyorsunuz. Anketler için, anketin uzunluğuna ve önemine göre 5-30 arası puan veriliyor. Zaman zaman kullanıcıyı tanıma amaçlı kısa anketler de gönderilebiliyor. Ancak kullanıcıyı tanıma anketleri için puan verilmiyor. Valued Opinions bu tanıma anketlerini kullanıcıyı tanıma ve ilgi alanını daha iyi öğrenmek için geçilmesi gereken bir araç olarak görüyor.

Kazandığınız puanları değerlendirmek adına Valued Opinions kullanıcılarına farklı seçenekler sunmayı ihmal etmemiş. Aşağıda görebileceğiniz gibi puanlarınızı farklı yollarla değerlendirmeniz mümkün.

Valued Opinions Puan Değerlendirme Yolları

Valued Opinions Puan Değerlendirme Yolları

4 – “Survey Pago” Sitesi İle Anket Doldurarak Para Kazanma

Survey Pago anket sitesine giriş yaptığınızda renkli göze hoş gelen bir sayfa sizi bekliyor. Ebetteki internetten para kazanma yolları içerisinde sayfanın renkliliğinden daha ziyade para kazandırabilmesi önemli ancak insanın içini ısıtan bir tasarım hiçte fena olmamış.

Survey Pago

Survey Pago – Ana Giriş Safası – Üye Olma

Siteye giriş yaptıktan sonra ilk defa üye olacağımız için sağ üst köşeden katıl seçeneği ile yola devam ediyoruz. Anket sitesi bizi böylece üye bilgilerimizi girebilmemiz için yönlendirme yapacak. Bilgilerimizi girerek devam edeceğiz.

Suvey Pago Üye bilgileri

Survey Pago Anket Sitesi – Üye bilgileri

“Kayıt ol” dedikten sonra diğer anket siteleri gibi bizden ilgi alanımızı öğrenmek için bir takım sorulara yanıtlamamız isteniyor.

Profil Bilgilerini Tamamlama

Survey Pago – Profil Bilgilerini Tamamlama

Görüleceği üzere çeşitli kategorilerde hazırlanmış olan profil tamamlama anketlerini doldurarak para kazanma yolunda adımlardan birini daha atmış olacaksınız. Tıpkı makale yazarlığı yapmak için yapılması gerekenleri daha önceki yazımızda anlattığımız gibi bu oyunun bir numaralı kuralı da ilgi alanını belirttiğimiz kısa anket tarzı soruları doldurmaktır.

Survey Pago Anket Katılım Daveti

Survey Pago Anket Katılım Daveti

Survey pago’ya kayıt olduktan yaklaşık 5 gün sonra ilk anketimiz geldi. Yukarıda göreceğiniz gibi anketin 13Dakika olduğu ve 2.04TRY kazandıracağını görüyoruz. Ankete katılmak istemezseniz katılmayacağınızı bildirebileceğiniz bir link yine mail ile gelmekte. Ancak küçük büyük demeden anketlere katılmanızı tavsiye ediyoruz.

Survey Pago anket katılım maili sonu

Survey Pago Anket Sonrası bildirim

Anket doldurma işlemi tamamlandığında kazandığımız paranın hesabımıza aktarılacağı şeklinde bildirim geliyor.

Survey pago sitesine katılmak anlattığımız anket doldurarak para kazanma sitelerinde olduğu gibi ücretsizdir. Ücretsiz olduğu gibi siz anket doldurdukça puan ve neticesinde para kazanıyorsunuz.

Survey Pago Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi Ödemesi Nasıl Çalışıyor?

Ödeme alabilmeniz için elbette anket doldurmanız gerekmektedir. Ücretli anketlerin her birini doldurduktan sonra ödül kazanacaksınız. Anketlere verdiğiniz cevapların toparlanmasından sonra hesabınıza kazandığınız krediler aktarılıyor. Bu işlem katılımı takiben yaklaşık bir ay kadar sürebiliyor. Eğer kontrol sonrası cevapların rastgele verildiği konusunda fikir oluşursa, Survey Pago kredi vermeme hakkını kullanabilir. Bu sebeple rastgele, okumadan anket doldurma işlemi yapmamanızı öneriyoruz.

Survey Pago‘da kazandığınız puanları kullanmak için bakiyenizi kontrol ettiğiniz hesabı kullanabilirsiniz. Bu kısımdan ödül kullanma sayfasına yönlendiriliyorsunuz.

5 – “You Gov” Sitesi İle Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket doldurarak para kazanma düşüncenizi gerçekleştirebileğiniz bir diğer site YouGov ‘dur. Siteye giriş yaptığınızda üst bölümde bir uyarıyla karşılaşıyoruz. Uyarıda Hepsini kabul (Accept all) ifadesini tıklayarak, pazarlama çalışmalarını geliştirmek adına cihazınızda tanımlama bilgilerini kabul etmiş olursunuz şeklinde bir ifadedir. Dilerseniz “Reject all” ile bunu reddedebiliyorsunuz.

Anket Doldurarak Para Kazanma

Yougov Anket Doldurarak Para Kazanma

Sağ üst kısımdan girişi seçerek daha önce kayıt olduysanız giriş yapabilirsiniz. Ancak biz ilk kez kayıt yaptıracağımız için “Başlayın” butonuna basarak işe koyuluyoruz.

Yougov Kayıt Olma İşlemleri

Yougov Kayıt Olma İşlemleri

“Başlayın” tıkladıktan sorna bizden doğum yılı ve mail adresi isteniyor. Sonrasında mailimize bir doğrulama kodu gelecek. Bu doğrulama kodunuz sitede ilgili yere ekleyerek işlemleri tamamlıyoruz. İşlem adımları son derece basit. Doğrulama kodunu tamamladığımızda yukarıda ki gibi “Tebrikler” yazan bir ekran görüntüsü ve bize hoşgeldin hediyesi olarak “100” puan veriliyor.

Yougov Giriş Sayfası Ücretli Anket Bildirimi

Yougov Giriş Sayfası Ücretli Anket Bildirimi

Biz siteye kayıt yaptığımızda doğrudan karşımıza ücretli bir anket belirdi. Bu konuda sizde kayıt yapıtınca anketle karşılaştıysanız şanslısınız demektir. Zira beklemek zorunda kalmadınız. Eğer anketle karşılaşmadıysanız bir süre bekleyeceksiniz demektir.

Yougov İlk anket

Youtov Anket Doldurarak PAra Kazanma Sitesi İlk anketi

Youtov anket doldurarak para kazanma sitesi tarafından sunulan ilk ücretli anket incelendiğinde, diğer sitelerin profil tamamlama anketine benzediyini söyleyebiliriz. Ancak Yougov bu işlemi sond erece kısa tutmuş. Bir kaç dakikanızı ayırarak işlemler tamamlanıyor. İşin güzel tarafı bu işlem sonrasında size 100puan daha veriliyor. Diğer sitelere nazaran puanı bol bir giriş yapılmış olduğu ortada.

Anket Doldurma sitesi İlk anket sonrası puan kazanma

Youtgov anket doldurma sitesi İlk anket Bitimi Puan Kazanma

Yukarıda ki resimde gördüğünüz gibi artık 200 puanımız var. Bundan sonra anketleri bekliyoruz ve geldikçe doldurarak puanlarımızı arttırmaya gayret ediyoruz.

Yougov Anket Doldurarak Para Kazanma Ödemeler Sayfası

Yougov Anket Doldurarak Para Kazanma Ödemeler Sayfası

Yougov Anket Doldurarak para kazanma sitesinin ödemeler sayfasını kontrol ettiğimizde. Bize ödeme alabilmek için 2 seçenek sunduğunuz görüyoruz. Bunlardan bir tanesi 1500puana ulaşmamız halinde ödeme alabileceğimiz 30TL, diğeri ise 2500puana ulaşmamız halinde 60TL ödeme alabilmektir. Bu iki seçenekten kendinize uygun olanı seçmek size kalmış. Yeter ki bol bol puan toplayın.

Yougov Anket Mail Daveti

Yougov’a üye olmamızın ardından 4 gün geçmişken ilk mailimizi bize ulaştı. Bu süreler profil bilgileriyle alakalı olarak değişmektedir. Yani size daha kısa bir sürede anket gelebilir. Mail bildirimi üzerine anketimizi doldurarak adımlarımıza devam ediyoruz. Zaman zaman gelişmeleri yine sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

Yougov Anket Katılım Daveti

Yougov Anket Katılım Daveti

“Anketi başlat” diyerek anketimizi doldurma işlemine başlıyoruz. Bu anketimiz yaklaşık olarak 8-12 dakika arasında sürdü. Davet mailinde ne kadarlık bir puan kazanacağımızı göremediğimizden anket sonrası puanımızı öğrenebildik. Daha öncesinde “200” puanımız varve anket sornasında “250” olarak güncellendi.

Yougov anket sonu puani

Yougov anket katılımı sonrası puan durumu

6 – “İpsos i-Say” Sitesi İle Anket Doldurarak Para Kazanma

İpsos i-Say tıklayarak siteye giriş yapabiliyoruz. Giriş yaptığımızda Çerezlerin kabul edilmesine dair bir uyarı bizleri karşılıyor. Burada kabul ederek devam edebiliriz yada kısıtlı kullanımı göze alarak kabul etmeyebiliyoruz.

İpsos-i Say Ana SAyfa ÇErezler Bildirimi

İpsos-i Say Ana Sayfa Çerezler Bildirimi

Çerezleri kabul ederek devam ediyoruz. “Şimdi Katıl” butonunu tıkladığımızda kayıt işlemleri başlamış oluyor. Karşımıza üye bilgilerini girmemiz gereken ekran gelecektir.

İpsos-i-Say

İpsos-i-Say Anket Doldurarak Para Kazanma Üye Kayıt İşlemleri

Bilgilerimizi eksiksiz girdikten sonra son oalrak mail adresimize bir onay maili gelecektir. Bu onay mailini yıkladıktan sonra üyelik işlemlerimiz bitmiş oluyor. Artık İpsos-i-Say Anket doldurarak para kazanma sitesi ile anket doldurmaya hazırız.

Profil Tamamlama

İpsos-i-Say Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi Profil Tamamlama

Profilim” yazan bölümden eksik bilgilerimizi tamamlıyoruz. Diğer Anket doldurarak para kazanma sitelerinde olduğu gibi bu kısım bizim ilgi alanımızın belirlenmesi için gereken bilgilerin yer aldığı bölümdür.

İpsos-i-Say Anket profil-doldurma-sonrası-fazladan-puan

İpsos-i-Say Anket Profil Tamamlama Sonrası Puan Kazanma

Profil tamamlama sonrasında İpsos-i-Say 45Heidye puan verdiğini görebiliyoruz. Böylece zaten yapılması gereken bir görev sonucunda extra bir puan kazanmış olduk.

Bundan sonra i-say tarafından gönderilecek anketleri beklememiz gerekecek. Bu sırada kullanıcılar tarafından gönderilen küçük resimli tek soruluk snkertleri doldurabilirsiniz. Ancak bu seçenekli anket tarzındaki sorular puan kazandırmıyor. Tarafınıza anket gönderilip gönderilmediği panel üzerinde üst çubukta yer alan “anketler” menüsünde görünmektedir. Bu noktayı takip ederek anketiniz olup olmadığını anlayabilirsiniz.

İnternet ve yapılabilecek ek işler konusunda ki 5 yıllık birikimimiz ile sizlere fikirler sunmaya gayret ediyoruz. Kafanıza takılan sorularla ilgili bizlere soru sormaya çekinmeyiniz.

Continue Reading
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Para Kazandıran Uygulamalar İle Aylık 4500TL Kazanın - 2021- | EKİSHABERLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ülkelere Göre Asgari Ücretler

Çin Asgari ÜCret 2021 Çin Asgari ÜCret 2021
Ekonomi13 saat ago

Çin Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Çin’de Yaşam StandartlarıAsgari Ücrette Kademeli ÖdemeÇin Asgari Ücret Yuan MiktarıÇin’in Ekonomisi Nasıl?Çin Para BirimiÇin’de Asgari ÜcretlerÇin’de Ortalama MaaşlarÇin’de...

Yunanistan Asgari Ücret 2021 Yunanistan Asgari Ücret 2021
Ekonomi4 gün ago

Yunanistan Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Yunanistan Asgari Ücret Ne Kadar?Yunanistan’da Çalışma KoşullarıYunanistan Ortalama Meslek MaaşlarıYunanistan Yaşam Ve Çalışma TarzıYunanistan’da Hayat Şartları Nasıl?Yunanistan’da Ulaşım...

Avustralya Asgari Ücret 2021 Avustralya Asgari Ücret 2021
Ekonomi6 gün ago

Avustralya Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Avustralya Asgari Ücret Ne Kadar?Avustralya Asgari Ücret ile YaşamAvustralya’da Çalışma ŞartlarıAvustralya’da İş Olanakları  Avustralya asgari ücret son zamanlarda...

Hollanda Asgari Ücret Hollanda Asgari Ücret
Ekonomi2 hafta ago

Hollanda Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Hollanda’da Asgari Ücret Ne Kadar?Hollanda’da Asgari Ücret ile YaşamHollanda’da Çalışma ŞartlarıHollanda’da İş Olanakları Hollanda asgari ücret miktarını her...

Belçika asgari ücret 2021 Belçika asgari ücret 2021
Ekonomi2 hafta ago

Belçika Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Belçika’da Asgari Ücret Ne Kadar?Belçika’da Asgari Ücret ile YaşamBelçika’da Çalışma ŞartlarıBelçika’da İş Olanakları Belçika asgari ücret 2021 yılı...

Azerbaycan Asgari ÜCret 2021 Azerbaycan Asgari ÜCret 2021
Ekonomi3 hafta ago

Azerbaycan Asgari Ücret

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Azerbaycan Asgari Ücret – 2021Azerbaycan’da Asgari Ücret Ne Kadar?Azerbaycan’da Asgari Ücret ile YaşamAzerbaycan’da Çalışma ŞartlarıAzerbaycan’da İş Olanakları Azerbaycan...

İrlanda Asgari ücret İrlanda Asgari ücret
Ekonomi4 hafta ago

İrlanda Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?İrlanda Asgari Ücret Euro Cinsinden Ne Kadardır?İrlanda Asgari Ücret Miktarı Arttı mı?İrlanda Asgari Ücret Miktarını Nasıl Belirler?Muafiyet Söz...

Izlanda asgari ucret 2021 Izlanda asgari ucret 2021
Ekonomi4 hafta ago

İzlanda Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?İzlanda Asgari Ücret Kaç Kron?İzlanda Asgari Ücret Miktarı Nedir?İzlanda 2021 Fiyatlarıİzlanda’da Hayat Pahalı mı?İzlanda İş Fırsatları Ne durumdadır?İzlanda...

İspanya ASgari ücret 2021 İspanya ASgari ücret 2021
Ekonomi1 ay ago

İspanya asgari ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?İspanya’da Asgari Ücret Ne Kadardır?İspanya’da asgari ücretten düşük maaş almak mümkün mü?İspanya’da Asgari Ücret İle Yaşamakİspanya’da Çalışma Şartları...

İtalya Asgari Ücret İtalya Asgari Ücret
Ekonomi1 ay ago

İtalya Asgari Ücret 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?İtalya Asgari Ücret Ne Kadar?İtalya Asgari Ücret ve İtalya’da Yaşamİtalya’da Eğitim ve Asgari Ücretİtalya’da Kira ve Asgari Ücretİtalya...

Yeni İş fikirleri

Meslekler Hakkında

Sayısal-Meslekler Sayısal-Meslekler
Ekonomi4 ay ago

2021 Sayısal Meslekler

Makalemizde Neler Okuyacaksınız? Sayısal Bölümlerden Mezun Olanlar Hangi Mesleklerde Çalışırlar?Ön lisans Sayısal Meslekler Hangileridir?Lisans Alanında Sayısal Meslekler Hangileridir?Sayısal Meslek Mezunlarının...

Cv-Hazırlama Cv-Hazırlama
Meslekler5 ay ago

CV Hazırlama Esnasında Nelere Dikkat Edilmeli/2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız? CV Hazırlama Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?CV Hazırlama Aşamaları1. İletişim bilgileri2. Profil / Kişisel beyan3. İş...

Cv örnekleri Cv örnekleri
Meslekler5 ay ago

CV Nedir? CV Örnekleri -2021- & Özgeçmiş Yazma İpuçları

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Cv Nedir?CV & Özgeçmiş Arasındaki Farkları nelerdir?CV Formatı Nasıl Olmalıdır?CV Nasıl Hazırlanır?1- İletişim bilgilerinizi tam ve eksiksiz şekilde...

İstiridye Mantarı İstiridye Mantarı
Meslekler6 ay ago

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Avantajları Nelerdir?İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Yaparken Dikkatli Olunİstiridye Mantarı Yetiştiriciliğinde Dikkat Edilecek Noktalar – Misel Ve...

Stok Fotoğrafçılığı Stok Fotoğrafçılığı
Meslekler6 ay ago

Stok Fotoğrafçılığı ile Para Kazanma 2021

Makalemizde Neler Okuyacaksınız?Stok Fotoğrafçılığı İşini Basite Almayın!Stok Fotoğrafçılığı ile Para Kazanılır mı?Stok Fotoğrafçılığı Nedir?Stok Fotoğrafçılığı Türleri Nelerdir?Macrostock Nedir?Mikrostok Nedir?Neden Mikrostok...

Almanya Asgari Ücret Almanya Asgari Ücret
Meslekler6 ay ago

Almanya Asgari Ücret 2021 – Almanya Net Asgari ücret Miktarı Nedir?

Makalemizde Neler Okuyacaksınız? Almanya’da Asgari Ücret Ne Kadar? Geçmiş Yıllarda Almanya’da Asgari Ücret Ne Kadardı? Almanya’da ki Çalışma Saatleri Ne...