2024’te Anket Doldurarak Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Anket doldurarak para kazanma fikri, kazancı sınırlı olan ancak düzenli çalışmayla iyi bir ek gelir kazandırabilecek bir para kazanma yöntemidir.

Ek gelir kazanmayla ilgili İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI” isimli makalemizde daha fazla kazanç elde etme yollarına değinmiştik. Bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

İçindekiler

Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri Hangileridir?

Anket doldurarak para kazanma yöntemini kullanılabileceğiniz anket siteleri 2022 itibari ile ;

 • Napolyon
 • Fikir Pazarı
 • Valued Opinions
 • Pago
 • YouGov
 • İpsos i-Say

Aşağıda sitelere kayıt işlemlerini ve atılması gereken yolları sizler için gösterdik.

Yazımızı sonuna kadar okuyarak Google Anket doldurarak para kazanma sitelerinin kullanımları ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Peki, Anket doldurarak para kazanma siteleri ile kazanmaya baslamak için ne yapmalıyız? İşte detaylar…

Anket Doldurarak Para Kazanmak İçin Ne Yapmam Gerekli?

Son zamanlarına yaklaştığımız 2023 yılında Google anket doldurarak para kazanma yollarına başvurmak için yapılacak ilk adım, yukarıda maddeler halinde sıraladığımız sitelere veya bu sitelere benzer anket kazandırarak para kazanma sitelerine giriş yapmak ve sonrasında bu sitelere kayıt olmaktır.

Genel olarak bu sitelerin çoğunluğunda işleyiş aynıdır. Kullanıcılarına harcadıkları zaman karşılığında para kazanma şansını sunarlar.

Elbette bu konuda güvenilir sitelerden bahsediyoruz. Zira ortalıkta mantar gibi türeyen ne olduğu henüz belirsiz olan siteler çoğunlukta.

Bu tür siteler hem zaman kaybına, hemde emek kaybına neden olmaktadır.

Aşağıda kullanıcı yorumlarına göre derlediğimiz anket siteleri bulunmakta. Bu sitelere kayıt olma işlemleri gayet basit.

Anket Sitelerine Nasıl Kayıt olurum? İşte Detaylar…

Anket sitelerine nasıl kayıt olurum? diye düşünüyorsanız aşağıda detaylı olarak kayıt olma işlemlerini resimleriyle birlikte anlattık.

Bunun için tek yapmanız gereken yazımızı okumaya devam etmektir. Sitelere ulaşmak için istediğiniz sitenin linkine tıklayın ve adımları takip edin.

 • Napolyon
 • Fikir Pazarı
 • Valued Opinions
 • Pago
 • YouGov
 • İpsos i-Say

Davet olarak gönderilen E-postada size anketle ilgili bilgilendirme yapılır.

Anketin kaç puan olduğu, verilecek bir ödül olup olmadığı ile ilgili bilgiler gelir.

Eğer anket sizin için yeterli gelmediyse pas geçerek sonrakileri bekleyebilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri Hangileridir?

1- Toluna

Google Anket Doldurarak Para Kazanma - TOouna
Google Anket Doldurarak Para Kazanma – TOouna

Günlük olarak kullanabileceğiniz anket sitelerinden bir tanesi olan toluna, ziyaretçilerine doldurdukları anketler karşılığında hediye kuponlar ya da nakip para vermektedir. Toluna anket doldurarak para kazanma uygulamasını kuran şirketin büyük olmasının kullanıcılara güven verdiği söylenebilir.

Toluna belirli konular, ürünler, hizmetler ile ilgili olarak kendi fikirlerinizi ifade edebileceğiniz bir online topluluktur. Anketlere katılmakla beraber öne çıkan ürünler ya da hizmet sağlayıcılar ile ilgili düşüncelerinizi ifade ediyorsunuz. Başka bir açıdan yorumlarınızı sunuyorsunuz. Bu sayede ödüller kazanma şansına erişiyorsunuz.

Toluna anket doldurarak para kazandıran uygulama üzerinde yapılan mini anketler kişisel blog sayfanızda yada web sitenizde yayınlanabilir. Bu ve benzeri Toluna’nın sunacağı ücretsiz etkinliklere katılarak puanlar kazanabilirsiniz.

Kazanacağınız anket ödemeleri Paypal üzerinden verilmektedir. Alternatif olarak Amazon ve diğer firmalar aracılığı ile kupon şeklinde harcamalar da yapabiliyorsunuz. Ortalama olarak anket başına 1200 puan ile 50.000 puan aralığında bir puan kazanabilmektesiniz. (15 sterlinlik bir gerçek para değerine 80.000 puanın karşılık gelmektedir). Böylece toluna sayesinde Google anket para kazanma şansına erişmiş oluyorsunuz.

Mini Anketler, Değerlendirmeler Ve Düello- Toluna

Google Anket para kazanma sitelerinden olan Toluna da anketler kullanıcıların tercihlerine göre çoktan seçmeli olarak sorulmaktadır. Kullanıcılar sorulara cevap verdikçe alınan istatistiklere güncelleme hemen yapılıyor. Bazı durumlarda kullanıcılara iki seçenek arasında kalmaları halinde Düello şansı veriliyor. Düello ’da sizden başka kişilerden oluşan topluluk iki seçeneği karşılaştırmakta ve tercihlerini size sunmakta. Düello dışında, bir soru hakkında yine kararsız kaldığınızda Değerlendirme oluşturabiliyorsunuz. Böyle durumlarda üyelerden oluşan topluluk beğenme yoluna giderek size ip ucu verebiliyor.

Toluna hakkında hazırladığımız Toluna Anketleri ile Nasıl Para Kazanılır? 6 Güvenilir Yol isimli yazıyı mutlaka okuyun.

2- Google Ödüllü Anketler

Google ödüllü anketler uygulaması Google Surveys tarafından geliştirilmiştir. Bu platformda kısa olarak sorulan anket soruları yanıtlanarak Google play kredisi kazanılmaktadır.

İnternetten anket doldurarak para kazanma sitelerine son derece kolay görünüyor. Yapmanız gereken uygulamayı öncelikle mobil telefonunuza indirmektir.

Cihazınız ister Android işletim sistemi olsun ister İOS işletim sistemi her iki alt yapı ile Google ödüllü anketler çalışabiliyor.

İOS kullanıcıları kazandıkları tutarları PayPALL hesapları varsa buradan çekebiliyorken, android kullanıcıları bu ücreti Google play üzerinden harcayabilmekte.

(Türkiye’de bir kaç yıl önce PayPal hesabının kullanımının durdurulması nedeniyle,kazançlarınızı Google Play üzerinden harcamak daha mantıklı görünüyor. Ancak kendinize ait bir paypal hesabı edinebilmeyi yinede başarırsanız kazancınızı doğrudan çekebilmeniz mümkündür.)

İndirin: Android için Google Ödüllü Anketler | iPhone

İndirme işlemini tamamladıktan sonra kendinizle ilgili temel bilgileri doğru şekilde cevaplandırmalısınız.

Profilinize yönelik sorulan sorular gayet basit. Bu soruların amacı profil bilgilerinizi oluşturmak ve anketlerin size uygunluğunu hesaplamak. Sorulan sorular arasında;

 • Boyunuz
 • Cinsiyetiniz
 • Yaşınız
 • Hobileriniz
 • Öğrenim durumunuz
 • Fobileriniz
 • Medeni durumunuz
 • Çocuk sahibi olup olmadığınız

gibi temel sorular yer alır. Yapmanız gereken bu tür bilgileri doğru şekilde girmek. Hepsi bu kadar. Artık anket bildirimlerini takip edeceksiniz. Böylece anket doldurarak para kazanma yolunda önemli bir adımı tamamlamış olacaksınız.

Sorulan sorular ile anket firmaları için yakından tanınmaya çalışılacaksınız. Verdiğiniz bilgilerin tutarsız olması anketlere uyumsuz olmanız anlamına gelecektir. Dolayısıyla doğru bilgiler vermeye gayret edin.

Google Ödüllü Anketlerde Hangi Konularlarla İlgili Sorular Geliyor?

Google ödüllü anketlerin daha çok kullanıcılarının alışveriş ile ilgili durumlarını araştırmak adına anketler gönderdiği görülüyor. Yaptığınız alışverişler ile ilgili geri dönüşleriniz ile uygulamaya fikir vermiş oluyorsunuz. Bir açıdan fikirleriniz için ödeme alıyorsunuz.

Anket gönderme sıklığı genel olarak haftada bir olarak belirtilmiş. Ancak profil bilgilerinize göre bu sıklık değişebilir. Anket için uygun olmanız halinde daha sık bildirim alırsınız. Gönderilen anketleri tamamlayarak 1.80TL tutarında ki Google Play kredisini almaya hak kazanacaksınız.

Google Ödüllü Anketler ile Nasıl Daha Fazla Kazanılır?

Yukarıda belirttiğimiz gibi google Ödüllü anketler kullanıcılarına genel olarak alışverişleri ile ilgili sorular yöneltmekte. Ancak bunlar dışında ziyaret edilen yerlerle ilgili fikirleri de soruluyor. Bu tür anketlerin size ulaşması için uygulamanın konumunuz aracılığıyla nereleri ziyaret ettiğinizi görmesi gerekmekte.

Uygulama konumunuza erişmek için sizden izin isteyecektir. Bu izni verip vermemek size kalmış bir durum. Daha çok anket ve daha çok kazanç için konum iznini vermeniz faydalı olacaktır.

Konuma erişim için izin vermek için Ayarlar> Kilit ekranı ve güvenlik ‘i açıp Gizlilik’e gidip Konum ayarını “açık” olarak seçmeniz gerekiyor. Uygulama bu sayede GPS internetinizi, wifi veya Blootothe üzerinden bağlantınızı kullanarak konumunuzu görebilmekte.

Konum durumunu bu şekilde ifade ettikten sonra akıllara gelen soru en iyi konumda olup nasıl daha çok anket alabilirim?

En iyi Konum Neresi?

Anketlerde sorulan sorular genellikle sosyal yaşamla ilgili olduğundan kırsal kesimde yaşayanlardan ziyade metropol şehirlerde uzun mesafeler kat eden kişilerin bun tür anketlerden daha çok yararlanacağı düşünülmektedir. Anket yapılabilecek bölgelere yakın olmanız şansınızı artıracaktır. Ancak bu tür yerlerin tam adresini öğrenmeniz mümkün değildir.

Uygulamanızı Her zaman Güncel tutun

Daha fazla anketten yararlanmak böylece anket doldurarak para kazanma şansını sonuna kada kullanmak için yapmanız gereken bir diğer önemli adım uygulamayı her zaman güncel tutmak.

Anket toplama sistemindeki bilgiler eski sürümle bazı zamanlarda uyumlu olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda sorunlar yaşamamak için otomatik güncellemeleri açık tutun. Böylece yeni güncelleme geldikçe uygulama kendisini doğrudan güncelleyecektir.

Günlük olarak anketler almanın pek mümkün olmadığı bilinse de yine de maksimum seviyede anketten faydalanabilmek için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

 • Uygulamayı kurduktan sonra günlük olarak ziyaret ederek yeniliklerden haberdar olun. Ayrıca bildirimleri aktif hale getirin. Böylece yeni anket geldiğinde haberiniz olacaktır.
 • Anketlere mümkün olduğunca hızlı yanıt vermeye çalışın. Böylece fırsatları çabuk değerlendirmiş olursunuz.
 • Genel olarak alışverişlerle ilgili sorular sorulduğundan dolayı, bu kısım daha çok bayanlara hitap etmekte. Bu yüzden kadınların erkeklere oranla bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz.
 • Evde boş oturmak yerine bilinen yerlerdeki mağazalara alışveriş yapmasanız da gezmek amaçlı gidebilir bu sayede konumunuzu burada gösterebilirsiniz.

Google Anket Doldurarak Para Kazanma Yöntemi Nasıl Oluyor?

ÖNEMLİ : Kayıt olma işlemi sırasında profilinizin tamamını doldurmayı unutmayın. Bu durum tüm siteler için geçerlidir. Anket sitelerinin adminleri yada yöneticileri sizin başvurunuz sonrasında inceleme yapmaktadırlar.İşlemler bazen yoğunluğa göre uzun sürebiliyor. Bu sebeple sabırla beklemenizi öneririz. Profiliniz uygunsa, kayıt işleminden ertesi gün, bazen bir kaç gün sonra yada bir hafta kadar sonra E-posta ile ankete katılmanız için davetiye alacaksınız.

İlk olarak size söylememiz gereken Google anket doldurarak para kazanma yolu, blog yaparak para kazanma yada makale yazarlığı yaparak para kazanma veya instagramdan satış iş fikirleri kadar olmasa bile ek gelir için bir kazanç kapısı olabilir.

Google ödüllü anketler para kazanma fikri, internetten para kazanma yöntemleri içerisinde belki de en kolay para kazanma yoludur. Burada kazanılacak paralar her ne kadar çok çok yüksek seviyede olmasa bile yüzünüzü güldürecektir.

Anket konusunda para kazanmak isteyen hemen herkesin ilk aklına takılan sorulardan birisi web sitelerinin neden anket karşılığında para ödediğidir. Basit mantıkla birisi benim düşüncelerimi öğrenerek bana neden para öder diye düşünürsek elbet bu soru mantıksız gelecektir. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte firmaların insanların ilgi odağını merak ettiklerini söylersek kafanızda bir ışık belirecektir.

İnternet üzerinden dönen bir ticaretin olduğu dünyada, firmalar insanların nelerle ilgilendiğini öğrenmek ve böylece pazar araştırması yapmak istiyor. Bu araştırama sonuçlarına göre üretecekleri ürünleri belirliyorlar. Firmalar bu alanda adeta yarış halindeler. Diğer üreticilerden daha önde ürün çıkarabilmek için pazar araştırmalarına milyar dolarlar ayırıyorlar.

Kısacası siz fikirlerinizin parasal değeri olmadığı yönünde düşünceye sahip olasınız da üretici firmalar için bu fikirler çok değerlidir ve milyar dolarlar verilmeyi gözden çıkarmış durumdalar.

Sık Sorulan Sorular(SSS)

1- Anket Doldurarak Para Kazanma Sitelerinin Çalışma Mantığı Nedir?

Yukarıda ifade ettiğimiz gibi pek çok firma rakiplerine oranla bir adım önde olabilmek için müşterilerinin ihtiyaçlarını bilmek istemektedir. Ancak bu bilgilere kendilerinin tek başlarına ulaşması mümkün değildir. İşte burada anket siteleri ortaya çıkıyor.

Peki, Google Anket para kazanma siteleri tüm bu işlemleri nasıl gerçekleştiriyor. Sorunun cevabı hedef kitlede yatıyor. İlk olarak bu tür siteler bütçelerine ve amaçladıkları hedefe göre kendilerine bir hedef kitle belirlerler. Sonrasında bu kitleye yönelik sorulardan oluşan anketler hazırlanır.
Aşağıda anket sitlerine kayıt olurken size bir çok sorudan oluşan profil tamamlama anketleri yapıldığını göreceksiniz. İşte bu ve benzer profil tanımlama anketleriyle sizin ilgi odağınız ölçülüyor.

Yani hangi anketler için uygun olduğunuza bakıyorlar.
Anket için uygun görülmeniz halinde E-posta ile davet gönderiliyor. Anketi okuyarak kurallara uygun şekilde doldurmanız halinde site tarafından belirlenen puanı almaya hak kazanıyorsunuz.

Büyük işletmeler için bu vermiş olduğunuz cevaplar pazar araştırmaları için çok önemlidir. Cevaplar sayesinde önlerini görme konusunda onlara ışık olmuş oluyorsunuz. Tabiki bu iş için ücret ödemek işin doğasında var. Bu ücrette sizin için bir kazanç kapısı oluyor. Peki bu pazar araştırması nedir?

2- Pazar Araştırması Nedir? Neden Yapılır?

İşletmeler için bir projeye başlayabilmek için, tüketicilerin yani müşterilerinin bu konuda ne düşündüklerini bilmek son derece önemlidir. Zira ilgi çekemeyen bir proje onca zamanın boşa gitmesiyle beraber ayrıca bir maliyet demektir. Kaldı ki bir sonraki projenin başına da benzer şeylerin gelmesi demek firmanın ekonomik olarak zor durumda kalması demek olacaktır.

Böyle bir durumla karşı karşıya gelmek isteyen büyüklü küçüklü işletmelerin bir ürün üretmeden önce müşterilerinin görüşlerini toplamak adına yapmış oldukları araştırmaya pazar araştırması deniliyor.

Pazar araştırması işlemi anlayabileceğiz üzere önem arz eden bir konudur. Bu konuda pek çok firma milyon dolarlar harcayarak projeye başlamadan önce ön araştırmalar yapıyor. Harcanan bu milyon dolarlar emin olun bir hüsranla karşılaşılması halinde olacak kayıbın yanında hiç kalacaktır. Bu yüzden firmalar bu paraları kolayca gözden çıkarabiliyor.

Örneğin; gıda konusunda yapılan anketler de tüketicinin daha çok hangi reyon ürünlerine para harcadığını bilmek firma için o yöne yönelmeye neden olacaktır. Böylece rakiplerine oranla bir adım öne geçecektir.

Rakip firmalar kara düzen üretim yaptıklarında ürünleri satılmayacak ve elde kalacağından zarara neden olacaktır.
Artık pazar araştırması yapmak isteyen pek çok firma bir projeye başlamadan önce derhal Google anket doldurarak para kazanma siteleriyle irtibata geçerek araştırmalar yapmasını istiyor. İşin bu kısmında anket doldurarak para kazanma fikri ortaya çıkıyor.

Anket firmaları araştırmalarına katılmaları için tüketicilere karşılık olarak ödüller ve puan karşılığı para veriyorlar. Ödül ve paranın ana amacı kişileri bu tür anketlere teşvik etmektir. Firmaların potansiyel müşterileri doldurdukları anketler için öneme göre artan yada azalan puanlar alarak bu puanları biriktiriyor ve nihayetinde karşılık olarak para kazanabiliyor.

3- Anket Siteleri Ne sıklıkla Anket Gönderiyor?

Google ödüllü anketler para kazanma sitelerinin gönderdiği anketin sıklığı esasında size bağlıdır. Burada size düşen kısım sitelere üye olduktan sonra aşağıda göstereceğimiz gibi sitelerin sormuş olduğu sorulara eksiksiz ve doğru şekilde cevaplar vermek olacaktır.

Çünkü anketler kişilerin sahip olduğu özelliklere göre sınıflara ayrılmaktadır. Özelliklerinizi doğru şekilde aktarmanız halinde anket doldurarak para kazanma sitelerinden yararlanabilirsiniz.

Şu durumda anket sitelerinden en doğru şekilde faydalanabilmek için mümkün olduğunca siteye doğru bilgilerle üye olmak gerekiyor. Sitelerin profil tanımlayıcı anketlerini dürüst şekilde cevapların birbiriyle tutarlı olarak doldurmanız haline anketler size ulaşamaya başlayacaktır.

Özellikleriniz dahilinde Google ödüllü anketler para kazanma şansına bir kaç gün arayla kavuşabilecğeiniz gibi haftada bir yada iki haftada bir şeklinde de size ulaşabilir.

4- Anket Doldurma Siteleri Ne kadar Para Kazandırır?

İnternetten para kazanma yolları arasında tercih edilen anket doldurarak para kazanma yöntemi evde ek iş yolları arasında değerlendirilebilecek en kolay işler arasında gösterilebilir.

Ekran başında sıkılmadan vaktinizi geçirebiliyorsanız bu yol tam size göre. Ancak internetten para kazanabileceğiniz diğer alanları düşündüğümüzde anket doldurarak kazanacağınız miktar çok çok fazla olmayacaktır.

Para miktarı açısından konuyu değerlendirirsek bir anketin süresi ortalama olarak 3 dakika ile 15 dakika civarında olmaktadır. Anketin uzunluğuna göre size puan verilmektedir. Bu puanlar yada doğrudan verilen para biriktirilerek ödeme eşiğine ulaştığında ödemenizi alıyorsunuz.

Ortalama olarak bir değer verirsek bir anket için size verilen puan yada doğrudan karşılığı para yaklaşık 5TL-10TL civarında olmaktadır. Verdiğimiz bu miktar değişken olup ankete göre değişebilmektedir.

Anket uzunluğu fazla olan değerlendirmeler için 10TL den fazla bir ödeme yapılabildiği gibi, kısa sayılabilecek bir anket için 5TL altında da ödeme alabilirsiniz. Fiyat tamamıyla anket yapılmasını isteyen firma ile anket sitesinin belirleyeceği miktara göre değişmektedir.

Size Google anket para doldurarak para kazanma siteleri tarafından gönderilen anketi değersiz görebilir, isterseniz doldurmayabilirsiniz. Bu durumda bir sonraki anketi beklemekten başka yapacak bir işiniz kalmayacaktır. Ancak size önerimiz küçük büyük demeden her anketi değerlendirmeniz olacaktır.

5- Anket Doldurarak Para Kazanmak İçin Neye İhtiyacım var?

Google ödüllü anketler para kazanma sitelerinden, anket doldurarak para kazanma düşüncesi kafanızda iyice şekillendi ve Anket Doldurarak Para Kazanmak İçin Nelere İhtiyacımız Var? demeye başladıysanız içiniz rahat olsun.

Sahip olmanız gereken yegane şeyler bir E-posta, banka hesabı ve bol miktarda kararlılıktır. Tüm bunlar anket sistemine katılmak için yeterli olacaktır.

Anket siteleri her türden insanın bünyelerinde olmasını arzu ederler. Bu durumun temel sebebi insan çeşitliliği ile çok sayıda uç kesime ulaşmaktır. Böylece daha farklı kişilerin görüşlerine ulaşabileceklerdir. Bu açıdan bakacak olursak az önce saydığımız özelliklerden başka bir yetenek yada bilgiye ihtiyacınız olmayacaktır.

6- Google anket para kazanma sitelerine Zaman Ayırmak Mantıklı mı?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişebilecek bir ifadedir. Zaman herkes için değerlidir. Boş zaman ise paha biçilemez.

Böylesine kıymetli bir madene sahip insanlar bu zamanlarını eğer sosyal medyada veya boş işler peşinde gezinmekle değerlendiriyorsa Anket sitesine zaman ayırmak kesinlikle mantıklıdır.

Ancak bu işi para kazanabileceğiniz birinci meslek olarak düşünürseniz bu durumda cevabımız “hayır” olacaktır. Çünkü Google anket para kazanma yöntemi ile kazanacağınız miktar aile geçindirmeye doğrudan yetmeyecektir.

7- Anket Sitelerinde Ne Tür sorular Soruluyor?

Anket doldurarak para kazanma düşüncesiyle sitelere üye olan kişiler ilk olarak profil tamamlayıcı sorular ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Sonrasında profillerdeki ilgi alanlarına göre farklı zamanlarda anketler e-posta ile gönderiliyor.

Sorular sizin yaşam tarzınıza, yaşınıza, cinsiyetinize, yemek alışkanlıklarınıza, spor yapıp yapmamanıza, hayvan besleyip beslememenize vb. göre değişkenlik göstermektedir.

Bunlar dışında sahip olduğunuz kişisel eşyalar yine soruların şeklinde değişkenliğe neden olacaktır. Örneğin; evinizin olup olmaması, kirada oturmanız, aracınızın olup olmaması, sahip olduğunuz telefonun tuşlu veya akıllı olması, telefonunuzun markası, saç için farklı ürünler kullanıp kullanmamanız, kullandığınızşampuanlar vb. bunların hepsi sorularda değişkenliklere neden olacaktır.

Sorulan sorular tamimiyle sizinle ilgili yaşam tarzınız hakkında firmaların öğrenmek istedikleri bilgilerdir. Basit ve kolaylıkla yanıtlanabilecek türdendirler.

8- Her ankete Katılmak Zorunda Mıyım?

Hayır. Anketlerden para kazanma şansına ulaşmak için, gönderilen tüm anketlere katılmak gibi bir zorunluluğunuz yok. Ancak bu işten para kazanmak istiyorsanız katılmanız elbette ki faydanıza olacaktır.

Ayrıca şunu da hatırlatalım; bazı anketler belirli bir süre içerisinde doldurulmadığı taktirde puan vermemekte.

Yani e-postanızı sürekli kontrol etmeniz gerekecektir. Anket doldurarak para kazanma işine girdiyseniz size tavsiyemiz her e-posta iletimi için telefonunuza uyarı veren bir uygulama yüklemeniz olacaktır. Böylece gelen maillerin kontrolünü kolaylıkla yapabilirsiniz

9- Google ödüllü anketler ücretli mi?

Google anket para kazanma sistemine dahil olmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Yapmanız gereken sadece uygulamayı indirmek ve enkaetlerin gelmesini beklemektir.

Anketleri tamamladıkça hesabınıza puanlar yada paralar geçiçek ve ödeme eşiğine ulaştığınızda hesabınızdaki parayı çekebileceksiniz. Bu süreç tam olarak aşağıdaki şekilde işliyor.

Size gönderilen anketi tam oalrak yanıtladıktan sonra Google ödeme profilinize kazandığınız tutar onaylanır. Sonrasında kazandığınız tutarı, uygulama ekranında bulunan “Play Store” düğmesi üzerinden dokunmak ile veya Google Play Store mağazasında alışveriş şeklinde kullanabilirsiniz.

10- Anket Doldurarak Para Kazanma İşi İçin Yaş Sınırı Var Mı?

Google anket para kazanma konusunda yaş limiti 18 olarak biliniyor. Bazı anket doldurarak para kazanma siteleri bu yaş sınırını 16 olarak güncelliyor.

Ancak bir banka hesabına sahip olmak için 18 yaş sınırı olduğunu düşünürsek başkasına ait bir hesabı sisteme tanımlayamayacaksanız bu durumda 18 yaşını beklemek zorundasınız.

Anket sitelerinden bazıları yaş sınırı konusunda farklı düzenlemeler yapabiliyor. Bu durum tamamiyle ilgilendikleri yaş aralığı ile ilgili. Örneğin bir takım siteler 55 yaş sınırını taban yaş olarak belirlemiş durumda. Buna benzer şekilde farklı anket siteleri değişen durumlar içerisinde yaş sınırında oynama yapabiliyor. Ancak genel itibari ile bilinen yaş sınırı 18’dir.

11- Anket Doldurma Sitelerinde Sözleşme Oluyor mu?

Anket doldurarak para kazanma işleri için kişilerin birer sözleşme imzalamasına gerek yoktur. İstediğiniz anda işe başlayabileceğiniz gibi dilediğiniz de yine bırakabiliyorsunuz. Yasal olarak size hiç bir yaptırım uygulanamaz.

Google ödüllü anketler para kazanma konusunda en güzel yanlardan birisi de bu olsa gerek.
Üyeliğe gönül rızasıyla girme hakkınız vardır. Yine ayrılırken de üyelikten ayrılmak için gerekli işlemler sonrası üyeliğiniz silinir. Yada gönderilen maillere bakmamanız durumunda kimse size hesap soramaz.

Üyelik iptal işlemleri siteden siteye değişmekle birlikte gönderilen mailin alt kısımlarında bulunan “Aboneliği iptal et” kısmından yapıla

Şimdi sırasıyla anket siteleri hakkında sizlere kısaca bilgiler aktarmaya çalışacağız.

3- Anket Cepte -Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket doldurarak para kazanma yöntemi internetten para kazanma yolları içerisinde en çok tercih edilen yöntemler arasında. Anket cepte uygulaması da kullanıcılarına anket doldur para kazan şansını sunmaya çalışan bir uygulama olarak karşımızda.

Para biriktirmeye başlamak için yapmanız gerekenler basit. Uygulamayı indirin, kurun ve karşınıza çıkan anketleri cevaplayın.

Anket Cepte Uygulamasıyla Tanışma

Uygulamayı indirip kurma işleminin ardından kısa bir kayıt işlemi ilk kez giriş yapanları karşılıyor. Kullanıcı adı, mail adresi ve şifre belirledikten sonra Anket Cepte uygulamasına giriş yapmış oluyoruz.

Giriş sonrasında kullanıcıya “Çevre üyeliği bildirimi” uyarısı geliyor. Bu uyarıda davet edilen 35 yaş ve üzeri kullanıcılara gönderilecek anketleri yanıtlamaları halinde sizin de Cep Paranıza bakiye yansıyacağı belirtilmekte.

Uygulama ana sayfasına ulaştığımızda “Tanışma” anketi bizleri karşılıyor. 250 Cep para değerinde ki bu ankette bizleri daha iyi tanımak adına çeşitli sorular yöneltiliyor.

Anket doldurarak para kazanma sitelerinde ilk kayıt aşamasında bir takım kişisel bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler sayesinde uygun anketler size iletilmekte. Bu sebeple doğru şekilde bilgileri doldurmak önemli. İlgi alanınıza göre anketler geldikçe bu bilgilere dayanılarak kullanıcıya ulaştırılmaktadır.

Anket Cepte uygulaması yan menüsü içerisinde Anket işlemleriniz, Kazanç bakiyeniz, Kampanyalar ve Davet işlemleri gibi menü seçenekleri yer almaktadır. Bu seçenekleler sayesinde durumunuz hakkında bilgi sahibi olabilmektesiniz.

Anket Cepte -Anket Doldurarak Para Kazanma Ödeme Eşiği Nedir?

Uygulama ile ödeme talebinde bulunabilmeniz için 2500 Cepte Para puanınızın olması gerekmektedir.

Anket Cepte ile Ekstra Kazanç Nasıl Sağlarım?

Normal rutin anket doldurma işlemleri dışında anket cepte uygulaması ile;

 • Aile üyeliği Kazançları,
 • Davet Kazançları,
 • Hediye Kazançları,

Şeklinde ekstra para kazanma seçenekleri vardır.

Cep Para – TL Değeri Nedir?

Anket Cepte uygulaması ile kazandığınız her 100 Cep Para ,1TL olarak değerlendirilmektedir. Gönderilen anketleri doldurarak ve ekstra kazançlar ile beraber 2500 Cep Para’ya ulaştığınız anda “Ödeme talebinde Bulun” butonu ile 25Tl paranızı çekebilirsiniz. Talebinizden sonraki 3 iş günü içerisinde uygulama yöneticilerine göre ödemeler gerçekleşmektedir.

Paramı Nasıl çekerim?

Ödeme eşiğine ulaştığınız anda paranızı sisteme tanımladığınız banka hesabına EFT/havle ile çekme talebinde bulunabilirsiniz.

Arkadaşını Davet Et Kazan

Çok sayıda para kazandıran uygulamada olduğu gibi referans istemi ile Anket Cepte uygulaması da kazanç sağlamaktadır. Davet ettiğiniz her arkadaşınızın anketler ile kazandığı miktarın %5 i Cep Para olarak hesabınıza yatacaktır.  

İndirmek için: Anket Cepte

4- Bounty Anket Doldurarak Para Kazanma

Bounty anket doldurarak para kazanma siteleri arasında kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen bir uygulamadır. ogle anket para kazanma yöntemini düşünenlerin tercih ettiği bir başka anket uygulamasıdır. Uygulamanın para kazanırken aynı zamanda gezmeyi, görmeyi ve eğlendirmeyi amaç edindiğini verdiği görevler ile anlayabiliyoruz.

Bounty, içeriğinde yer alan anketler ile kazandırdığı gibi aynı zamanda konumunuza göre verdiği ödev anketler ile de kazandırıyor. Bu yönüyle benzer uygulamalardan ayrılan uygulama, insanları çevrelerini tanımaya teşvik ediyor.

Örneğin; yakınlarınızda bulunan bir benzin istasyonunun tuvaleti ile ilgili bir soruyla karşılaşabiliyorsunuz. Konumunuza göre bir görev veriliyor ve sizden bu yere giderek görmenizi ardından gittiğiniz yeri değerlendirmeniz isteniyor.

Yapılan anketler kullanıcıların çok fazla zamanını almamakta. Kapsamlı bir anket yapma sistemi olduğu verdiği görevler ve anketlerden fark edilen Bounty’de gizli müşteri bile olabilirsiniz. Aynı zamanda ürün deneme, bir yerdeki menünün fotoğrafını çekme, benzin istasyonundaki fiyatların fotoğrafını çekme, gibi basit ve aksiyon isteyen görevler sizleri bekliyor.

Lokasyona dayalı görevlerde uygulama üzerinden gidilecek yerin tam adresi bulunuyor. İlgili yeri bulmak için çok aranmak zorunda kalmıyorsunuz.

Anketler Hangi Kriterlere Göre Geliyor?

Bounty’de gönderilen her anket belli kriterlere göre gönderilmektedir. Dolayısıyla kriterlere uymayanlar bu anketlerden yararlanamıyor. Örneğin yapılan anket 20-25 yaş arasını kapsarken siz 30 yaşındaysanız bu anket size gönderilmeyecektir. Benzer şekilde arka arkaya yapılan anketlerde kriterinize uyuyorsa bu durumda yoğun şekilde anketler ile karışılabilirsiniz.

Ne Sıklıkla Görevler Veriliyor?

Bounty yaptığı açıklamada vermiş olduğu görevlerin firmalarla yaptığı iş birliğine dayalı olduğunu açıklıyor. Buna göre iş birliği sayısı arttıkça daha çok görev ve anketle karışılabilirsiniz.

Ödemeler Ne Zaman Yapılıyor?

Dünya’da 1,5 milyon Türkiyede ise  1 milyondan fazla olan kullanıcısı ile Bounty’de kazandığınız ödül parası her Cuma günü hesabınıza aktarılmaktadır. Ancak Cuma günü resmi tatile denk gelirse bu durumda bir sonraki iş gününde hesabınıza geçer. Herhangi bir aksaklık olmaması açısından ödeme talebinizi en geç Perşembe akşamına kadar sisteme bildirmeniz faydalı olacaktır.

Uygulamaya eklediğiniz hesap numarasının doğruluğunu kontrol etmeyi unutmayın. Aksi halde ödemeniz ulaşmayacak ve geri dönecektir.

5- Napolyon Sitesi İle Anket Doldurarak Para Kazanma ( Ödeme Alındı)

Napolyon anket doldurarak para kazanma şansına sahip olabileceğimiz web sitelerinden bir tanesidir. Siteye giriş yaptığımızda açıklayıcı bir ana sayfa karşımıza çıkıyor.

Napolyon sitesine ilk kez giriş yaptığımız için “üye ol” kısmından üyelik işlemlerine geçiyoruz.

Kendimize e-posta, isim soy isim, Şifre, doğum tarihi bilgilerimizi girerek bir profil belirliyoruz. Bu profil ile artık anket doldurarak para kazanma işlemine başlayabiliriz.

Üye olmak için gereken bilgileri girmenizin ardından Napolyon sitesi sizden E-posta onayı isteyecektir.

Bundan sonra maillerinizi kontrole etmelisiniz. Gelen maillerinizde aktivasyon maili göremediyseniz mail kutunuzun spam bölümüne bakmayı unutmayın. Bazen bu tür mailler spam kutusuna düşebiliyor. Tüm bunlara rağmen herhangi bir aktivasyon maili bulamadıysanız Aktivasyon mailini tekrar istemeniz gerekecektir.

Mail kutunuza gelen aktivasyon mailini onayladıktan sonra üyelik işlemleri tamamlanmış oluyor. Böylece Google anket para kazanma yolunda öndemli bir adımı geçmiş oluyoruz.

E-posta adresimizi etkinleştirme ardından anket doldurma işlemlerine başlamaya hazırız. Ancak Profilimizdeki eksik bilgileri doldurmamızda, böylece anketlerin bize gönderilirken ilgi alanımızın belirlenmesi açısından fayda vardır. Aktivasyondan sonra ana sayfaya ilk girişte bize telefon, alternatif e-posta, Facebook, T.C Kimlik numarası gibi bilgiler ve izinler isteniyor. Bunları inceleyerek dilerseniz doldurabilirsiniz.

Anket doldurma işlemlerinde ilk kısım olarak sol menüdeki görevlerim kısmına giriyoruz. Burayı tıkladığımızda bizden puan kazanma karşılığında anketler doldurmamız isteniyor. Bu anketler kendimizle ilgili olan bilgileri içeriyor. İletişim bilgileri, Aile bilgileri, Teknoloji Bilgileri, İş bilgileri, Otomobil, Seyehat, Sağlık vb. ile alakalı pek çok bilgi içeren anket mevcut. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde göreceğiniz gibi hemen her Google anket para kazanma firması ilk olarak kullanıcıdan bu bilgileri doldurmasını talep ediyor. Buradaki ana amaç kullanıcının ilgi odağını öğrenmek ve buna göre doğru anketler sunmaktır.

İpucu: Anket doldurma aşamasında cevap vermek istemiyorum, diğer, bunlardan hiçbiri vb. seçenekleri sıkça tercih etmemeye çalışın. Google ödüüllü anketler para kazanma firmaları için bu tür cevaplar sonrası müşterisi olmayacağınızı düşünerek ankete katılmaya uygun görülmeyebilirsiniz.

Napolyon Anket Doldurarak para Kazanma Sitesi İle Ne Kazanırım?

 1. Napolyon Anket sitesi ile yaptığınız anketler karşılığında Nap puanlar kazanırsınız.
 2. Kazandığınız Nap puanları biriktirerek sitede yer alan pek çok markanın size sunduğu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. örneğin; şuan için güncel olarak görünen fırsatları kontrol edersek;
 • 1000 nap puan karşılığında Halı store dan %10 indirim
 • 1000 nap puan karşılığında Gold Master %50 Hediye İndirim Kodu

 • 1000 nap puan karşılığında 365ist %10 Hediye İndirim Kodu

 • 10000 Nap puan karşılığında Nakit ödeme

Napolyon firması 10000 Nap puan topladığınızda size 100TL ödeme yapıyor. Biz daha önce topladığımız puanlarla 100TL ödeme aldığımızı buradan sizlere de söyleyelim.

6- Fikir Pazarı Sitesi İle Anket Doldurarak Para Kazanma

“Gelecek Sizin Ellerinizde” parolasıyla kullanıcılarını karşılayan Fikir Pazarı sitesi ilk girişte hareketli bir arka plana sahip olması nedeniyle dikkatinizi çekecektir. Hareketli görseller vasıtasıyla kullanıcını etkilemeyi düşündüğünü sezinliyoruz. Siteye giriş yaptıktan sonra karşımıza “kayıt olma” ve “oturum açma seçenekleri çıkıyor”. Bunlardan kendimize uygun olanı yaparak devam ediyoruz. Biz ilk kez gireceğimiz için “kaydol” diyerek devam ediyoruz.

Yeni kullanıcılar için “nasıl çalışır” bölümü de bulunuyor. Burada kullanıcılara kısaca yapmaları gerekenler hakkında kısa bilgiler aktarılıyor. Sizlere sistemin nasıl çalıştığını anlatacağımız için buraları geçiyoruz.

“Kaydol” diyerek kayıt işlemlerine başladık. Burada karşımıza Google veya Facebook üzerinden doğrudan giriş yada mail adresi ve kullanıcı bilgilerimizi girerek kayıt işlemi yapmamız için üç seçenek çıkıyor. Bunlardan biriyle devam edebilirsiniz.

Bilgilerinizi doldurduktan sonra sistem bizi ana sayfaya yönlendiriyor. Burası sizin kendi özel sayfanız. Sayfanızda zaman zaman size verilen görevler geliyor. Örneğin bize ilk olarak 40 puan değerinde bir anket görevi verildi. Ama hemen hatırlatalım anketleri zamanında yapmamız gerek. Yoksa Puan alamıyorsunuz. Google anket para kazanma sitelerinin hemen hepsinde bu özellik benzerlik gösteriyor. Anketleri zamanında en hızlı şekilde cevaplamak faydanıza olacaktır.

Böylece anket doldurarak para kazanma yolunda ilk adımları atmış olduk. Bu kısımda anket doldurarak para kazanma fikrinizi devam ettirebilmeniz için profil bilgilerinizi tamamlamanız isteniyor.

Devam edebilmek için “Başlayın” diyerek profil bilgilerimizi tamamlıyoruz.

İşaretli bölümde tamamlamamız gereken profil bilgilerini göreceksiniz. Burada bir nevi anket başlangıcı şeklinde sorular yöneltiliyor. Soruları cevaplamak yaklaşık 6-8dk kadar sürüyor. Anket doldurarak para kazanma arzumuzu devam ettirmek için tüm soruları cevaplıyoruz. Sonrasında profilimiz %100’e ulaşacak.

Fikir Pazarı Rozet Kazanma

Profil bilgilerini tamamlamanın ardından artık bir Boronz rozete sahipsiniz. Bu kısımda Bronz üyenin ilk seviye olduğu ve Ankete Katılarak Para Kazanın uyarısı ile karşılaşıyoruz.

Ne sıklıkla Anket Gönderilir?

Fikir pazarı anketleri düzenli olarak kullanıcılarına gönderdiği şeklinde açıklamaları mevcut. Bu sıklık sizin doldurduğunuz kullanıcıyı tanıma anketlerine göre belirleniyor. Bu sebeple verdiğiniz bilgilerin tutarlı olmasına özen göstermelisiniz. Profil bilgilerinize göre daha sık davet edilebileceğiniz gibi bazen seyrek aralıklarla anket için davetiye alabilirsiniz. Devamı için diğer sayfaya geçiniz.

Fikir Pazarı İle Nasıl Ödeme Alırım?

Fikir Pazarı aracılığı ile kazandığınız puanların karşılığını paypal vasıtasıyla alabiliyorsunuz. Ancak Pay pal ülkemizden çekildiği için bu noktada bir takım sorunlar ortaya çıkıyor. Eğer yurt dışı kaynaklı paypal hesabına sahipseniz ödemenizi alabilirsiniz ancak ülkemizde maalesef Paypal hesabı açılamıyor. Bir Paypal hesabınız olduğunu düşünürsek;

1- Paypal hesabınızda kullandığınız mail adresiniz ile Fikir pazarında kullandığınız mail adresleri aynı olmalıdır. Paypal’a yeni kayıt yaptırıyorsanız Fikir pazarında kayıtlı mail adresinizle kayıt olun.

2- Paypal hesabınız yoksa veya hesabınız ödemeleri manuel sizin onayınızla kabule diyorsa, ödeme kesinleştikten sonra 30 gün içerisinde onaylamanız gerekmektedir. Ödemeyi kabul etmemeniz halinde ödeme miktarı Fikir Pazarına geri iade edilecektir.

7- Valuedopinions Sitesi İle Gogle Anket Para Kazanma Şansını Yakala

Bir diğer Anket doldurarak para kazanma sitesi Valuedopinions ‘dir. Siteye giriş yaptığımızda sade ve gayet anlaşılır bir tasarıma sahip giriş sayfasıyla karşılaşıyoruz. Üye olmadığımızdan giriş sayfasında yapmamız gereken ilk işlem elbette ki kayıt olmak olacaktır. Üye olduktan sonrasında ise “Oturum Aç” butonundan işlemlerimize devam edeceğiz.

“Şimdi Katılın” seçeneği ile yolumuza devam ediyoruz. Butona bastıktan sorna karşımıza bilgilerimizi girmemizi isteyen bir sayfa açılacaktır. Sahip olduğumuz bilgileri eksiksiz doldurarak giriş yapıyoruz.

Üyelik bilgilerinizi doldurduğunuzda ilk açılış sayfası karşımıza çıkıyor. Ara yüzüne bakınca bize Fikir Pazarı sitesi ‘ni hatırlatıyor. Tasarım olarak birbirlerine benzediklerini görebiliyoruz. Valuedopinions Google anket para kazanma sitesi anket sunabilmek için profil bilgilerinizi doldurmanızı istiyor. Sorulan soruları mantıklı şekilde doldurarak tutarlı bilgiler vermenizi öneririz. Çünkü verdiğiniz yanıtlara göre anketlerin size sunulacağı belirtiliyor. Yani sizin ilgi alanınıza göre anketler süzgeçten geçiriliyor. Her anket size iletilmiyor.

Yukarıda gördüğünüz gibi ilgi alanı anketlerini doldurduktan sonra %100 tamamlanmış şekilde görülüyor profilimiz.

Resimde görüleceği üzere ödülünüzü paraya çevirebilmek için anket doldurarak 1333.00 puan kazanmanız gerekiyor. Valued Opinions üye olmanın ardından zaman zaman çevrimiçi anketlere katılmanız için e-posta alıyorsunuz. Aynı zamanda bu anketleri üye kontrol panelinizden görüntüleyebilirsiniz. “Ankete Başla” diyerek soruları cevaplıyorsunuz. Anketler için, anketin uzunluğuna ve önemine göre 5-30 arası puan veriliyor. Zaman zaman kullanıcıyı tanıma amaçlı kısa anketler de gönderilebiliyor. Ancak kullanıcıyı tanıma anketleri için puan verilmiyor. Valued Opinions bu tanıma anketlerini kullanıcıyı tanıma ve ilgi alanını daha iyi öğrenmek için geçilmesi gereken bir araç olarak görüyor.

Kazandığınız puanları değerlendirmek adına Valued Opinions kullanıcılarına farklı seçenekler sunmayı ihmal etmemiş. Aşağıda görebileceğiniz gibi puanlarınızı farklı yollarla değerlendirmeniz mümkün. böylece Valued Opinions sitesi ile google ödüllü anketler para kazanma şansını yakalayabiliyoruz.

8- Survey Pago” Sitesi İle Anket Doldurarak Para Kazanma

Survey Pago anket sitesine giriş yaptığınızda renkli göze hoş gelen bir sayfa sizi bekliyor. Ebetteki internetten para kazanma yolları içerisinde sayfanın renkliliğinden daha ziyade para kazandırabilmesi önemli ancak insanın içini ısıtan bir tasarım hiçte fena olmamış.

Siteye giriş yaptıktan sonra ilk defa üye olacağımız için sağ üst köşeden katıl seçeneği ile yola devam ediyoruz. Survey pago Google ödüllü anketler para kazandırma sitesi, üye bilgilerimizi girebilmemiz için yönelndirecek. Bilgilerimizi girerek devam edeceğiz.

“Kayıt ol” dedikten sonra diğer anket siteleri gibi bizden ilgi alanımızı öğrenmek için bir takım sorulara yanıtlamamız isteniyor.

Görüleceği üzere çeşitli kategorilerde hazırlanmış olan profil tamamlama anketlerini doldurarak para kazanma yolunda adımlardan birini daha atmış olacaksınız. Tıpkı makale yazarlığı yapmak için yapılması gerekenleri daha önceki yazımızda anlattığımız gibi bu oyunun bir numaralı kuralı da ilgi alanını belirttiğimiz kısa anket tarzı soruları doldurmaktır.

Survey pago’ya kayıt olduktan yaklaşık 5 gün sonra ilk anketimiz geldi. Yukarıda göreceğiniz gibi anketin 13Dakika olduğu ve 2.04TRY kazandıracağını görüyoruz. Ankete katılmak istemezseniz katılmayacağınızı bildirebileceğiniz bir link yine mail ile gelmekte. Ancak küçük büyük demeden anketlere katılmanızı tavsiye ediyoruz.

Anket doldurma işlemi tamamlandığında kazandığımız paranın hesabımıza aktarılacağı şeklinde bildirim geliyor. Survey pago Google ödüllü anketler para kazanma adına adımlarımıza devam ediyoruz.

Survey pago sitesine katılmak anlattığımız anket doldurarak para kazanma sitelerinde olduğu gibi ücretsizdir. Ücretsiz olduğu gibi siz anket doldurdukça puan ve neticesinde para kazanıyorsunuz.

Survey Pago Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi Ödemesi Nasıl Çalışıyor?

Ödeme alabilmeniz için elbette anket doldurmanız gerekmektedir. Ücretli anketlerin her birini doldurduktan sonra ödül kazanacaksınız. Anketlere verdiğiniz cevapların toparlanmasından sonra hesabınıza kazandığınız krediler aktarılıyor. Bu işlem katılımı takiben yaklaşık bir ay kadar sürebiliyor. Eğer kontrol sonrası cevapların rastgele verildiği konusunda fikir oluşursa, Survey Pago kredi vermeme hakkını kullanabilir. Bu sebeple rastgele, okumadan anket doldurma işlemi yapmamanızı öneriyoruz.

Survey Pago‘da kazandığınız puanları kullanmak için bakiyenizi kontrol ettiğiniz hesabı kullanabilirsiniz. Bu kısımdan ödül kullanma sayfasına yönlendiriliyorsunuz.

İster survey pago olsun isterse diğer anket siteleri, paranızı almanızla beraber Google anket para kazanma işlemlerinde ki ilk başarınızı elde etmiş olcaksınız.

9- “You Gov” Sitesi İle Google Ödüllü Anket Para Kazanma Sitesi

Anket doldurarak para kazanma düşüncenizi gerçekleştirebileğiniz bir diğer site YouGov ‘dur. Siteye giriş yaptığınızda üst bölümde bir uyarıyla karşılaşıyoruz. Uyarıda Hepsini kabul (Accept all) ifadesini tıklayarak, pazarlama çalışmalarını geliştirmek adına cihazınızda tanımlama bilgilerini kabul etmiş olursunuz şeklinde bir ifadedir. Dilerseniz “Reject all” ile bunu reddedebiliyorsunuz.

Sağ üst kısımdan girişi seçerek daha önce kayıt olduysanız giriş yapabilirsiniz. Ancak biz ilk kez kayıt yaptıracağımız için “Başlayın” butonuna basarak işe koyuluyoruz.

“Başlayın” tıkladıktan sorna bizden doğum yılı ve mail adresi isteniyor. Sonrasında mailimize bir doğrulama kodu gelecek. Bu doğrulama kodunuz sitede ilgili yere ekleyerek işlemleri tamamlıyoruz. İşlem adımları son derece basit. Doğrulama kodunu tamamladığımızda yukarıda ki gibi “Tebrikler” yazan bir ekran görüntüsü ve bize hoşgeldin hediyesi olarak “100” puan veriliyor.

Biz siteye kayıt yaptığımızda doğrudan karşımıza ücretli bir anket belirdi. Bu konuda sizde kayıt yapıtınca anketle karşılaştıysanız şanslısınız demektir. Zira beklemek zorunda kalmadınız. Eğer anketle karşılaşmadıysanız bir süre bekleyeceksiniz demektir.

Youtov anket doldurarak para kazanma sitesi tarafından sunulan ilk ücretli anket incelendiğinde, diğer sitelerin profil tamamlama anketine benzediyini söyleyebiliriz. Ancak Yougov bu işlemi sond erece kısa tutmuş. Bir kaç dakikanızı ayırarak işlemler tamamlanıyor. İşin güzel tarafı bu işlem sonrasında size 100puan daha veriliyor. Diğer sitelere nazaran puanı bol bir giriş yapılmış olduğu ortada.

Yukarıda ki resimde gördüğünüz gibi artık 200 puanımız var. Bundan sonra anketleri bekliyoruz ve geldikçe doldurarak puanlarımızı arttırmaya gayret ediyoruz.

Yougov Anket Doldurarak para kazanma sitesinin ödemeler sayfasını kontrol ettiğimizde. Bize ödeme alabilmek için 2 seçenek sunduğunuz görüyoruz. Bunlardan bir tanesi 1500puana ulaşmamız halinde ödeme alabileceğimiz 30TL, diğeri ise 2500puana ulaşmamız halinde 60TL ödeme alabilmektir. Bu iki seçenekten kendinize uygun olanı seçmek size kalmış. Yeter ki bol bol puan toplayın.

Yougov Anket Mail Daveti

Yougov’a üye olmamızın ardından 4 gün geçmişken ilk mailimizi bize ulaştı. Bu süreler profil bilgileriyle alakalı olarak değişmektedir. Yani size daha kısa bir sürede anket gelebilir. Mail bildirimi üzerine anketimizi doldurarak adımlarımıza devam ediyoruz. Zaman zaman gelişmeleri yine sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

“Anketi başlat” diyerek anketimizi doldurma işlemine başlıyoruz. Bu anketimiz yaklaşık olarak 8-12 dakika arasında sürdü. Davet mailinde ne kadarlık bir puan kazanacağımızı göremediğimizden anket sonrası puanımızı öğrenebildik. Daha öncesinde “200” puanımız varve anket sornasında “250” olarak güncellendi.

10 – “İpsos i-Say” Sitesi İle Anket Doldurarak Para Kazanma

İpsos i-Say tıklayarak siteye giriş yapabiliyoruz. Giriş yaptığımızda Çerezlerin kabul edilmesine dair bir uyarı bizleri karşılıyor. Burada kabul ederek devam edebiliriz yada kısıtlı kullanımı göze alarak kabul etmeyebiliyoruz.

Çerezleri kabul ederek devam ediyoruz. “Şimdi Katıl” butonunu tıkladığımızda kayıt işlemleri başlamış oluyor. Karşımıza üye bilgilerini girmemiz gereken ekran gelecektir.

Bilgilerimizi eksiksiz girdikten sonra son oalrak mail adresimize bir onay maili gelecektir. Bu onay mailini yıkladıktan sonra üyelik işlemlerimiz bitmiş oluyor. Artık İpsos-i-Say Anket doldurarak para kazanma sitesi ile anket doldurmaya hazırız.

Profilim” yazan bölümden eksik bilgilerimizi tamamlıyoruz. Diğer Anket doldurarak para kazanma sitelerinde olduğu gibi bu kısım bizim ilgi alanımızın belirlenmesi için gereken bilgilerin yer aldığı bölümdür.

Profil tamamlama sonrasında İpsos-i-Say 45Heidye puan verdiğini görebiliyoruz. Böylece zaten yapılması gereken bir görev sonucunda extra bir puan kazanmış olduk.

Bundan sonra i-say tarafından gönderilecek anketleri beklememiz gerekecek. Bu sırada kullanıcılar tarafından gönderilen küçük resimli tek soruluk snkertleri doldurabilirsiniz. Ancak bu seçenekli anket tarzındaki sorular puan kazandırmıyor. Tarafınıza anket gönderilip gönderilmediği panel üzerinde üst çubukta yer alan “anketler” menüsünde görünmektedir. Bu noktayı takip ederek anketiniz olup olmadığını anlayabilirsiniz. Devamı için lütfen diğer sayfaya geçiniz.

ze sunmakta. Düello dışında, bir soru hakkında yine kararsız kaldığınızda Değerlendirme oluşturabiliyorsunuz. Böyle durumlarda üyelerden oluşan topluluk beğenme yoluna giderek size ip ucu verebiliyor.

“2024’te Anket Doldurarak Para Kazanma Yolları Nelerdir?” üzerine 2 yorum

 1. Aplikacja umożliwiająca zarabianie pieniędzy w legalny sposób to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które chcą dorobić sobie na boku, sam jestem jedną z tych osób i szukałem takiej aplikacji stosunkowo długo. W końcu natknąłem się na Paidwork, apkę w której można zarabiać przez wypełnianie ankiet, granie w mobilne gry, oglądanie filmików czy chociażby zakładanie kont. Szczerze, polecam każdemu wypróbowanie Paidwork, w moim wypadku spróbowanie się opłaciło!

  Yanıtla

Yorum yapın