Para Kazandıran Oyunlar 2024

Para kazandıran oyunlar sayesinde, 2024 yılında olduğumuz şu günlerde birbirinden farklı oyunlar ilegelir elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? 2023 yılında bu kategoriye emek harcayarak, çok sayıda kişi oyun oyna para kazan sistemiyle ek gelir elde etti.

2024 yılınının ortalarına doğru ilerlediğimiz dönem içerisinde de bu kategoriyle ilgili bireyler, ek gelir kazanmaya devam ediyor. Peki tüm bu işlemler para kazanılan oyunlar ile nasıl gerçekleşiyor? Oyun oynayarak 2024 yılında nasıl para kazanılıyor? Oyna kazan sistemi hangi durumlarda geçerli?

Oyun dünyası içerisinde kullanıcıların eğlenceli vakitler geçirerek kazanç elde edebilecekleri çok sayıda oyun bulunmaktadır. Yazımızın devamında bu oyunlardan en popülerlerini sizler için sıraladık. Ancak genel olarak listeleyerek gelir kazandıran oyunların neler olduğundan bahsedelim.

 1. E-Spor turnuvaları – E spor turnuvaları arasında en popülerleri League of Legends, Dota 2, CS gibi klasikleşmiş oyunlardır.Bu türden oyun üreticileri zaman zaman para ödüllü turnuvalar düzenlemektedirler.
 2. Twitch ve YouTube üzerinden Yayıncılık Yapmak: bu kategori altında yer alan oyuncular popüler oyunlar ile vakit geçirerek Youtube ve Twitch gibi platformlardan para kazanma şansını yakalayabilir. Günümüzde çok sayıda kişi bu sayede ek gelir kazanmaktadır.
 3. Second Life veya Entropia Universe Tarzı oyunlar: Strateji tabanlı gerçekliğe yakın oyun severler için hem eğlencenin hem de paranın birlikte yer aldığı oyun kategori türüdür. Yazımızın devamında bu tür oyunlardan nasıl gelir elde edildiği hakkında bilgi aktardık.
 4. Axie Infinity gibi Blockchain Merkezli Oyunlar: isminden anlaşılacağı üzere bu versiyonda blockchain tabanlı teknoloji kullanılır. Bu sayede oyun içinde kazanılan varlıklar dünya parasına dönüştürülebilir.

Çok sayıda kazandıran uygulamalar ve web siteleri, para kazanma şansını güncel tutmaya çalışıyor. Bu yazımızda oyunlar üzerinden kazanç elde edebilecğeiniz platformlar üzerinde bilgi aktarmaya çalışacağız.

Konuyla iligli detaylara girmeden önce son olarak konumuzla ilgili kafalarda karışıklığa neden olan soruları yanıtlayarak başlayalım. Bazı kullanıcılar, oynayarak nasıl para kazanılır? ve bu para nasıl hesaplara çekilir? soruları üzerinde çelişkilere düşüyor.

Öncelikle belirtmek isteriz ki her aplikasyon veya web sitesi gerçek para kazandıran oyunlar ile kazanç elde edebilme şansı tanımıyor. Bu sebeple uygulama ve web siteleri hakkında ön bilgi edinerek değerli olan vaktinizi doğru şekilde harcamalısınız.

İçindekiler

2024’te Oyun Oynayarak Para Kazanılır mı?

Para kazandıran oyunlar ile 2024 yılının ortalarında gerçekten kazanmak mümkün mü? 2024 yılında halen şansım var mı? diye düşünüyorsanız cevap basit. “Evet”, belirttiğimiz şekilde “mobil ve pc üzerinden para kazanmanız mümkündür“. Bu kazanç trenini halen kaçırmadınız. Online girişim yöntemi olarak gerçekleştireceğiniz işlemler sayesinde para kazanabilirsiniz. Bu yöntemle para kazanan yüzlerce kişi var.

Üstelik bu kişiler o kadar profesyonel ki, günde bir kaç saat harcamadan ciddi sayılabilecek paralar kazanıyorlar. Ancak bu ifade yanlış anlaşılmamalıdır. Profosyonel olan bu kullanıcılar, artık işlerini bir sisteme oturtmuştur ve günlük olarak belirli bir süre işleriyle ilgilenmeleri kazançlarını korumak için yeterlidir.

İlgili yazı: İnternet Girişim ile nasıl para kazanılır? Öğrenmek için Hemen Okuyun!

Yani anlattığımız bu kişiler yan gelip yatarak veya para kazandıran şans oyunları ile ek gelir elde etmiyorlar. Aksine daha önceki emeklerinin etkileşimini şimdi alıyorlar.

Bu seviyeye gelmek elbette kolay değildir. İmkansız da değildir. Neler yapmanız gerektiği, hangi oyunlar ile kazanabileceğinizi aşağıda anlattık. Yazımızı okumaya devam ederek püf noktalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gerçek olamayacak bir kazanç yolu gibi görünse de 2023 yılında emek harcayarak kazanmaya çalışmak artık bir sektör olmuş durumda.

Bu sektörde sizde yer almak isterseniz henüz geç kalmazsınız. Mobil ve Pc dünyası halen bu konuda gelişimini sürdürüyor.

Gelişmekte olan aplikasyon dünyasında her gün çıkan yeni platformlar olduğu müddetçe, internetten para kazanmak mümkün olacaktır.

Bazı aplikasyonlar kullanıcılarına sanal para niteliğinde jeton verirken, bazıları bu kazancı gerçek para olarak ödeyebiliyor. Emek harcayarak kazanç elde etmek mobil cihazların dünyamıza girmeiyle beraber herşey çok yakınınızda.

2024’te Para KAzandıran Oyunlar ile Ne Kadar Kazanabilirim?

2024'te Para KAzandıran Oyunlar ile Ne Kadar Kazanabilirim?
2024’te Para KAzandıran Oyunlar ile Ne Kadar Kazanabilirim?

Oynayarak kazanacağınız miktar, platformların başında geçireceğiniz zaman, şans ve deneyiminize göre değişiklik gösterir.

Profosyonel anlamda bu işi yapan oyuncular Dünya genelinde yılda 60.000$ kazanabilmektedirler.

Belirtilen bu rakamlar her ne kadar yüksek bir rakam gibi görünse de, bu rakamlara ulaşan bireylertin olduğunu bilmek insanaların iştahını kabartmaktadır.

Para Kazandıran uygulamalarile nasıl para kazanılır? Hemen yazımıza giderek öğrenin!

Diğer yandan birtakım kişiler için online olarak uygulamalar ile vakit geçirmek o kadar keyif vericidir ki hiç para vermeseler dahi saatlerce gönüllü olarak zamanlarını aynı işlerde geçirebilirler.

Eğlenirken aynı zamanda sevdiğiniz işi yaptığınızdan dolayı zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Oyun oynayarak para kazanmanın eğlenceli yanı da sanırız ki bu olsa gerek.

Sözü fazla uzatmadan sizler için araştırmış olduğumuz para kazandıran oyunlar isimli konumuza giriş yapalım. İşte sizler için araştırğımız birbirinden çok kazandıran platfromlar.

Gerçekten Para Kazandıran Oyunlar 2024 – Oynayarak Kazan – İşte Detaylar…

1- Minecraft oynayarak kazanın

Son zamanlarda dünyayı kasıp kavuran Minecraft, ile pek çok kullanıcı para kazanmaya çalışıyor. Minecraft ile keyifli zaman geçiren kullanıcılar geçirdikleri zamanın karşılığını ek gelir olarak almaktadırlar. 

Açıklanan son rakamlara göre minecraftın takipçi sayısı 125 milyondan fazla olmuştur. Üstelik bu rakam henüz zirveye ulaşmamış ve halen artışını sürdürmektedir.

Minecraft, sahip olduğu popülerliği sayesinde dünya çapında tanınmış ve parmakla gösterilmeyi başarmıştır. Kullanıcılar, sunucular içerisinde eğlenceli dakikalar geçirirken kendilerine haritalar oluşturabilmekte, yeni gökdelenler inşa edebilmekte ve çeşitli savaş aksiyonlarını yapabilmektedirler.

Minecraft ile kazanabilmenin çok sayıda yolu bulunmaktadır. Bireyler yapacakları doğru hamleler ile kazanç elde edebilmeyi başarabilmektedir.  Bu hamlelerden bazıları diğerlerine göre kolayken bir kısmı ise daha fazla emek ve zaman gerektirebilir. Ancak aşağıda belirteceğimiz tüm metotlar eğlencenin yanında oyun severler için kazanç getirecektir.

 Minecraft’ta oynayarak nasıl para kazanılır?

Aşağıda anlatacağımız kazanma fikirleri biraz da şans yardımıyla kullanıcılara gelir olarak geri dönebilmektedir. İlk olarak ifade etmemiz gerekir ki Minecraft içerisinde ek ücret elde edebilmek amacıyla çalışmalar gerçekleştiren sizin gibi rakiplerinizin olacağıdır. Dolayısıyla yapacağınız davranışlarla rakiplerinizin bir adım önünde olmanız gerekmektedir. 

Minecraft ile kazanırken her hangi bir ödeme yapmanız gerekmek bu durum platformu para yatırmadan para kazandıran oyunlar kategorisi içerisine sokuyor.

İşe koyulmaya başlamadan önce kısa bir araştırma yaparak Minecraft ile ilgili püf noktaları öğrenmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede hatalarınızdan ders alarak öğrenmek yerine başkalarının hatalarıyla daha kolay şekilde ilerleme gösterebilirsiniz. Diğer yandan oyun bazı görevlerin birden fazla kişiyle yapılması çok daha kolay olmaktadır.  Bu yüzden aplikasyonda kendinize arkadaş bulmanızı öneriririz.

Minecraft’la para kazanabilmenin yolları aşağıda sıralanmıştır.  Bu yollardan kendinize uygun olanı deneyerek kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. 

 1. Minecraft Partner programına katılarak kazanç elde etmeye çalışın, programa katılmak veya incelemek için tıklayın,
 2. Performansınızı Twitch üzerinden yayınlayın, bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için Twitch inceleme yazımızı okuyun,
 3. Minecraft kaydınızı, Twitch para kazanma programının yanında YouTube üzerinden de mutlaka yayına koyun,Buff.game uygulamasını kullanarak kazancınızı arttırmayı deneyin,
 4. Minecraft sunucusu açarak oyun severleri sunucunuza davet edin,
 5. Minecraft için özgü resim ve içerikler hazırlayın,
 6. Kullanıcılar için kullanabilecekleri ürünler geliştirin,
 7. Oluşturduğunuz ürünleri satışa koyun,
 8. Bir blog veya web sitesi yaparak ürünlerinizi kullanıcılara tanıtın
 9. Hesabınızı satışa koyarak gelir elde etmeye çalışın

2- Cs:Go Para Kazanma Yolları

Eğlence tarihinin belki de en başarılı oyunlar arasında yer alan Counter Strike, 20 yılı aşkın süredir hayatımızın bir parçası olmuş durumda. CS, tarihler 1999’u gösterdiğinde ilk kez mağazalarda Counter Strike olarak yerini aldı. Sonraki dönemde ise ismi Counter Strike Source olarak güncellenen platform son serisi ile birlikte Counter Strike Global Offensive olarak hayatımızda yer almayı başarmıştır. 

Kısaca CS:GO olarak adlandırılan son sürüm kullanıcılar için eğlencenin yanında para kazandıran bir ticaret haline de gelmiştir. Bu duruma yardımcı olan en büyük etkenlerden bir tanesi e-spor sektörünün oyun dünyasında popüler olmasıdır.

oyun ilerleyen dönemlerde mobil telefonlara da girmeyi başarmıştır. böylece CS:Go aynı zamanda telefonda para kazandıran oyunlar arasında da değerlendirilmiştir.

CS:GO ile oyun dünyasında nasıl para kazanılmaktadır? Hangi taktikler ile Counter Strike oyunu üzerinden para kazanılabilir? bu sorulara cevaplar arayalım.

1-  Sosyal Medya Araçlarını Kullanarak Yayın Yapın

Sosyal medya araçları günümüzün vazgeçilmez para kazandıran uygulamaları arasındadır. CS:GO ile sosyal medyayı kullanmak ve bu sayede kazanç elde etmek ise son derece akıllı bir hamle olacaktır. Peki, CS GO ve sosyal medya ikilisini nasıl bir araya getirebiliriz?

Bilindiği üzere sosyal medyanın reels videoları üzerinde gezinti yapıldığında çok sayıda video karşımıza çıkabilmektedir. Bu videolar aslında anlatmak istediğimiz CS:GO ve sosyal medya ikilisinin bir rol modelini oluşturmaktadır.

CS:GO ile eğlenirken, aynı zamanda videolarınızı sosyal medya için kayıt altına almanız gerekmektedir. Kaydettiğiniz videolar çeşitli video düzenleme programları ile editlenebilmektedir. Bu editler sayesinde ilginç anlar ve kullanıcıların takıldığı bölümler hakkında başkalarına ders verebilirsiniz.

Sosyal medya üzerinden yayın yapabilmek için kullanabileceğiniz en iyi platformlar YouTube ve Twitch sosyal medya siteleridir. Bu tür yerler üzerinden yayın yapabilmek için çok iyi bir oyuncu olmanıza ihtiyaç bulunmamaktadır. İstatistiklere göre hareketli içerik izlemek isteyen kişiler daha çok eğlenmek amacıyla bu tür videoları tercih etmektedir. Dolayısıyla CS:GO oynadığınız anlara ilişkin varsa komik anlar veya çeşitli seslendirmeler ile içeriğinizi ilginç hale getirmeniz izleyicilerin dikkatini çekecektir.

Yayınlar düzenleyerek YouTube ve Twitch gibi sosyal medya siteleri üzerinden para kazanabilmeniz mümkündür. Günümüzde bu yolu kullanarak kazanç elde etmeye çalışan kişi sayısı azımsanamayacak kadar çoktur. Siz de bu kişiler arasında yer alabilmek için videolarınızın ilginç anlarını kaydederek çeşitli editlemeler yapabilirsiniz.

2- Turnuvalarda Yer Alarak Kazanç Elde Etmeye Çalışın

Turnuvalarda yer alabilmek her kullanıcının başarabileceği bir yetenek değildir. Dolayısıyla bu alan üzerinden kazanç elde edebilmek için kendinizi bazı konularda yetenekli görmeniz ilk gereksinimler arasında yer alır.

Turnuvalar ile kazanç elde edebilme yöntemi CS:GO anında para kazanma yolları arasında belki de en zor olanıdır. Ancak bu durum kazanılamayacağı algısına kişileri yöneltmemelidir. Kar edebilmenin yegâne gereksinimi oyun üzerinde üst düzey olabilmektir.

Kendinizde profesyonele yakın bir Counter Strike yeteneği görüyorsanız turnuvalara katılabilir ve sonuçlara göre kazanç elde edebilirsiniz. Ancak belirtmiş olduğumuz gibi bu yöntem en zor kazanç elde edebilme yolları arasında yer alır.

3- CS:GO Üzerinden Ticaret Yapın

Counter Strike ile kazanabilme yöntemlerinden bir tanesi de Skin ticareti yapmaktan geçer. Skin ticaretiyle kazanırken çeşitli alternatif yolları deneyebilirsiniz. Şanslı olmanız halinde açacağınız kasa size nadir bir eşya olarak dönebilir. Böyle bir durumda nadir ve değerli olan eşyanızı iyi bir sanal paraya satabilirsiniz. Ancak bu para gerçek hesabınıza nakit olarak çekilemez. Üceretinizi steam hesabınızda kullanabilmeniz mümkündür.

4- Koçluk Yaparak CS:GO Üzerinden gelir elde edin

CS:GO, değerli olarak görünen birtakım kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar arasında en önemlilerden bir tanesi üst rütbeye sahip olmaktır. Rütbeleriniz, CS:GO’da tecrübeli olduğunuz anlamına gelir. Tecrübeli oyuncular alt rütbedeki oyunculara eğitim verebilir.

Diğer kişilere çeşitli konularda Koçluk yaparak karşılığında kazanç elde edebilmeniz böylece mümkün olur.

3- Pokemon Go

Pokemon Go yayınlandıktan sonra ABD’de kısa sürede çılgınlık derecesinde yaygınlaşmış bir eğlence aracı olarak tarihe geçti.

Uygulamayı indirmek ve kullanmak ücretsiz ancak bölümlerde ilerledikçe birkaç gereksinim hissedilebilmektedir. Bu gibi durumlarda uygulama içi satın almalar mümkün.

Pokemon Go uygulaması piyasaya sürüldüğü hemen her ülkede kısa sürede popüler olmayı başardı. Benzerlerine göre Pokemon Go çok daha fazla tercih edilen platform olarak litaratürde yerini aldı.

Pokemon Go, kullanıcılarına Pokemonları yakalaması için çevrelerini tanımalarına vesile oluyor. Böylece kullanıcılar henüz tanımadıkları yerleri kısa sürede keşfetme imkânı buluyorlar.

Nasıl Kazanırım?

Pokemon Go ile uygulama içi harcamamalar yapabilirsiniz. Ancak nasıl kazanırım diye düşünürseniz birkaç alternatiften söz edebiliriz. Bunlardan ilki kullanıcının hesabını satması.

Hesabı Sat

Emek harcamadan kısa sürede platformda belli bir yerden başlamak için hesap satın almanız gerekebilir. Bu düşüncesini gerçekleştirmek isteyen birisine Pokemon Go hesabınızı atarak kazanmaya başlayabilirsiniz.

Seviyesi 5-10 aralığında bir Pokemon hesap istiyorsanız, bu değerlere sahip bir kullanıcı hesabına istediği ücreti ödeyerek ulaşabilirsiniz.

Reklam

Pokemon go bazı yatırım sever şirketler için reklam aracı uygulaması oldu. Bazı firmalar görünür olma karşılığında kullanıcılara çeşitli ödül ve hediyeler veriyor.

Her yaştan kullanıcı Pokemon GO’ya katılabilir. Ancak bu katılım küçükler için ebeveynlerin ya da 18 yaş üstünde bir büyüğünün rehberliğinde olabilmektedir. Oyuna katılmak ve kazanmaya başlamak çok kolay. Ücretsiz şekilde üye olarak işlemlerinize başlayabilirsiniz.

4- GAMEE OYNA KAZAN

Mobil kategoride yer alan Gamee, videolar ile kullanıcılarına kazanmanın yolunu göstermeye çalışıyor. Uygulamayı kullanmak ise tamamen ücretsiz.

Bu yönüyle sermayesiz kazandıran uygulamalar içerisinde de değerlendirilebilir. Ayrıca aplikasyon içerisinde herhangi bir satın alma yoktur.

Bunun olumlu yanı ise bir kullanıcının başka kullanıcılara parayı bastırarak üst özellikler alamamasıdır. Kazanacağınız ödülleri başarılı olmanız halinde alabiliyorsunuz.

Gamee’de benzerlerinde olduğu gibi olarak günlük giriş yapılması halinde verilen biletler bulunuyor. Bunun haricinde oyunlar ile kazanma, çark çevirerek şans puanları kazanma, 4 saat içerisinde 100$ elde etme gibi şans oyunları bulunuyor.

GAMEE, verdiği parayı reklamlar aracılığı ile kazandığını belirtiyor. Kazanılan ücreti ziyaretçilerine yaptıkları emek karşılığında ödemeyi taahhüt etmekte. Ne kadar çok sanal para kazanabilirseniz alacağınız ödül aynı oranda büyük olacak.

Gamee içerisinde Arcade oyunları, bulmacalar, hızlı ve bir o kadar da eğlenceli içerikler bulunuyor. Eğer birazda şanslı bir gün yaşıyorsanız GAMEE ile birlikte kazanç elde etme şansınız artacaktır.

GAMEE ile Nasıl Kazanılır?

GAMEE ile kazanmak çok kolay görünüyor. Yapılması gerekenler şunlardan ibaret;

 • Günlük olarak bonusunu almak için 24 saat içerisinde giriş yapmak ve günlük bilet tablosunda yarışa katılmak,
 • Her 4 saatte yarışa dahil olabilmek için şans oyunlarını kaçırmamak,
 • Çekiliş çarkını çevirmek,
 • 10.000 dolara kadar ödül kazanabileceğiniz Loto Jackpot’a katılım sağlamak,
 • Ücretsiz olarak sunulan kategorileri oynamak ve görevleri tamamlamak,
 • Çarkı çevirerek sanal bilet ve para kazanmak,

Uygulamalarda seviye atlayabilirseniz bilet çarpanı kazınırsınız. Böylece her seferinde kazandığınız paranın 4 katına kadar fazladan kazanma şansınız olur.

 • Arkadaşlarınızı referans kodunuzla davet edin. Her gelen yeni arkadaş için ekstra para kazanın.

Ücretsiz olarak sunulan hizmetler ile sermayesiz şekilde kazanmanın tadını çıkarın. GAMEE ile kazanacağınız para sizi elbette zengin etmeyecektir. Ancak ek bir gelir kazanmak hem de bunu eğlenerek yapmak harika bir kazanç yolu olarak görünüyor.

5- Hentropia Universe

Video oynayarak para kazanmak ister miydiniz? Sanıyoruz ki bu soruyu cevaplayacak hemen herkes “evet” şeklinde yanıtlar. Eğlenerek kazanmak mümkün, ancak hizmet türü için bu kural geçerli değdeğildir.

Entropia Universe, kullanıcılarına eğlenerek kazanabilecekleri bir ortam sunuyor. Böylece kişiler, sevdikleri işi yaparken aynı zamanda kazanmanın keyfine varabilmekte. Peki bu süreçte nasıl bir yol izlenmeli? Bu sorunun cevabını yazımızın devamında sunuyoruz. O halde yazımızı sonuna kadar okumaya devam edelim.

Entropia Universe ile Nasıl Kazanılır?

Entropia Universe üzerinden kazanmak demek elbette üretici firmadan para almak demek değildir. Bu kategori altında yer alan diğer ürünlerde olduğu gibi Enrtopia’da da kişiler belli bir emek harcayarak oyundaki karakterini geliştirmelidirler.

Entropia Üniverse ile gerçek para kazanmanın metodu ganimet biriktirmek ve biriktirilen ganimetlerin diğer kişilere satışından geçmektedir. İster avcı olun, ister madenci veya zanaatkar… Herkesin farklı malzemelere ihtiyacı olacak.

Entropia Universe’de Sanal Ekonomi Nasıl İşliyor?

Para kazanılan oyunlar içerisinde yer alan Entropia Universe’da, Project Entropia Doları (PED) ismi verilmiş sanal parayı biriktirmeniz gerekiyor. Bunun için yeterince kazancınız olmadığı durumlarda ücretsiz kaynaklara yönelmeli ve bu ücretsiz kaynakları diğer oyunculara satma yoluna gidebilirsiniz. Bu da kullanıcılara vereceğimiz bir ön bilgidir.

Ücretsiz kaynak satışıyla beraber karakterinize para kazandırmış oluyorsunuz. EU’da biriken PED sanal ücretiniz yeterli limite ulaştığında USD türünden çekebilirsiniz.

Stratejileri doğru ve akıllıca yaparak daha çok PED biriktirebilirsiniz. Elbette yapacağınız hamleleri doğru tahmin etmenin yolu tecrübeden geçiyor. Bu sebeple kazanmak için Entropia Universe’de biraz vakit harcamanızı öneririz. Şimdi, yeni başlayacaklar için birkaç tüyo verelim.

1- Sahip olduğunuz kaynakları rakiplerinizin talep sayıları artana kadar bekletin. Talep sayısı yeterli olduğunda iyi bir fiyata satın.
2- En değerli kaynaklar zorluk derecesi yüksek bölümlerde yer alır. Bu nedenle Av ve madencilik konusunda zordan çekinmeyin.
3- Diğer kişilerin kaynaklarını takip edin. Rakiplerden alma fırsatınız olursa bundan kaçmayın.

Giriş yapmak için: Entropia Universe

6- Gem Drop – Make Money

Gem drop, WinR games INC tarafından geliştirilen bir başka projedir. Gem drop,  Toy Town ve Big time cash yazılarımızda anlatacağımız benzer özelliklere sahiptir. Dilerseniz bu yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Gem drop ile vakit geçirmeye başladığınızda kısa sürede kendinizi kaptırdığınızı fark edeceksiniz. Platform genel olarak akıcı bir yapıya sahip görünüyor. Keyif aldığınız için aynı zamanda para kazanmak aklınıza gelmeyebilir. Zaten işin güzel yanı da uygulamayla vakit geçirirken keyif almak.

Şeker oyunlarına benzeyen bir tarzı olsa da şekil olarak kendisine özgü bir havası bulunmakta. Bu tür yapılar, kullanıcılara yeni heyecanlar katmaktadır.

G. Drop’ta aynı renkleri yan yana koyarak mümkün olan en kısa hamlede ekranın en üstünde istenilen sayıda baloncuğu patlatmaya çalışıyoruz.

İstenilen sayıya ekranda sol altta görünen ve “move” olarak belirtilmiş sayı kadar hareket hamlesi içerisinde ulaşmalıyız. Aksi taktirde bir sonraki levele geçemiyoruz.

Kaldığımız yerden devam edebilmek için 5 canımız bulunuyor. Bitirilen her aşama bize Ticket puanı olarak geri dönüyor.

Gem Drop ile Nasıl Kazanırım?

Aplikasyonla ile kazanmaya başlamak için öncelikle indirerek kurun. Kısa bir üyelik işlemi ile karşılaşacaksınız. İsim bilgileri ve mail adresinizi girerek kayıt olun ve doğrudan giriş yapın.

Drop’un’un dili İngilizce’dir. Türkçe dil desteği bulunmamakta. Ancak benzer WinRar firmasının yaptığı benzer ürünlerde olduğu gibi çok fazla dil bilgisine ihtiyaç duymuyorsunuz.

Verilen talimatları uygulayarak Ticket toplamak ana amacımız. Üstelik toplama işlemini yaparken eğlenmek ayrı bir güzellik.

Peki, Topladığımız Ticketlar ne işe yarıyor? Paraya çevirebilir muyuz? Evet, biriken Ticketlarımızı Dolara çevirerek değerlendirebilirsiniz. 10.000 Ticket 0,10 Dolar olarak dönüştürülmekte.

Yüksek bir rakam olarak görünebilir ancak G.D’ye girer girmez 3.000 Ticket’a hemen ulaşılabilmekte. Kazancınızı arttırmak için;

 • Uygulamayı cihazınıza kurun,
 • Şeker oyununa benzeyen baloncukların aynı renkte olanlarını alt alta veya üst üste getirerek patlatın. Bu işlemi sınırlı hareket alanı içerisinde istenilen puana ulaşacak şekilde tamamlayın.
 • Günlük olarak giriş yapın ve bonus kazanın,
 • Arkadaşlarınızı davet edin ve her arkadaş için 2500 Ticket elde edin,

7- Mypoints

Mypoints, para kazandıran mobil uygulamalar arasında yine popüler bir yere sahip.  Alışveriş, ücretli çevrimiçi anketlere katılma ve belirli görevlerin tamamlanması sonucunda nakit olarak para kazanılması gibi kullanıcılar tarafından tercih edilen yöntemlerin bulunması uygulamanın oldukça popüler olmasına neden olmuştur.

Aynı zamanda bir oyun üreticisi ile yaptığı ortaklık sonucunda firma, akıllı telefonunuzu kullanarak oyun oynamanız için size ödeme yapmaktadır.

Uygulamanın işleyişinden söz etmek gerekirse kazanç sağlamak için, Verilen görevleri yerine getirmelisiniz. Böylece görevlerin tamamlanması sonucu puan kazanacaksınız. Görevler genellikle anlaşmalı uygulamanın oyunlarını oynamak şeklinde gerçekleşir.

Görevlerin tamamlanması sonrasında kazandığınız puanları uygulama içerisinde kullanma imkanını tercih edebilir ya da hediye kartları ile takas edebilirsiniz.

Ödeme zamanı geldiğinde biriken bakiyenizi, doğrudan hesabınıza eklediğiniz banka ya da sanal banka hesabınıza kolayca gönderebilirsiniz.

Ayrıca Mypoints sayesinde Türkiye’ye gönderim sağlayan çeşitli sanal alışveriş sitelerinden alışveriş yapmak üzere para aktarımı yapabilmektesiniz.

Mypoints ayrıca kullanıcılarına oyun oynamanın dışında akıllı telefonlarından yapacakları aktiviteler için ödeme yapmaktadır. Oldukça fazla kullanılan video izleme platformundan izleyeceğiniz farklı videolar için bu şekilde para kazanabilirsiniz.

Mypoint tüm bunların dışında anketlere katılım sağlanması farklı internet sayfalarının kullanılması, online alışveriş yapmak gibi durumlarda da kullanıcılarına ödeme yapmaktadır. 

MyPoints’e katılım sağlayarak, tüm en iyi para kazandıran oyunlar mobil içerisinde yerinizi alabilirsiniz. IOS, Android ve MyPoints sitesinden işlemlere kolayca başlayabilirsiniz.

Mypoints içerisinde bulunan oyunları oynamak hiçbir ücrete tabi değildir. Aynı zamanda belirlenen süre kadar oynar ve bu sürenin üzerine geçerseniz oynadığınız süre baz alınarak dolar üzerinden para kazanabilirsiniz.

MyPoints genellikle Paypal hesabı kullanmaktadır. Aynı zamanda da hediye kartları ile ödeme yapmaktadır.  Bizim tavsiyemiz uygulamaya kayıt olmadan önce bir Paypal hesabı açmanız gerektiği yönündedir.

8- Paid Game Player

Paid Game Player kişileri emekleriniz karşılığında ödüllendirmeye çalışan uygulamalardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Web sitesinde reklamları izleme, ürünleri test etme şeklindeki görevleri yapmanız halinde kazanma şansına erişebiliyorsunuz.

Sitedeki reklamları izlemek istemiyorsanız 4,99$’lık Premium üyelik almanız gerekmekte. Paid Game Player sitesinin en güzel yanı ücretsiz sürümünde de kazanma şansını tanıması. Ancak bu şekilde kat edeceğiniz mesafe Premium üyeliğe göre daha sınırlı olacaktır.

Ücretli üyeler inceleme yaparken ekstra gelir elde edebilmektedir. PGP’de vakit geçirirken daha çok bir test uzmanı gibi davranabilirsiniz. Platformda sizi rahatsız eden aksaklıklara ve hatalara karşı duyarlı olmalısınız. İnceleme sonrası tespit ettiğiniz aksaklıkları bildirerek kazanma şansını yakalayabilirsiniz.

Uygulama kurulmuş olduğu 2006 yılından beri yaklaşık 500.000’den fazla kişiye ödeme yaptığını açıklamıştır. Paid Game’in ana amacının kullanıcılarına eğlenirken kazanma şansını sunmaya çalışması olarak görebilmekteyiz. P. GAme Player’da 50$ kazanma başarısını gösterebilirseniz bu kazancınızı Amazon kuponu ve hediye kartları aracılığı ile alabilirsiniz.

Platformda birbirinden ilgi çekici ve eğlenceli görevler bulunmakta. Bu sayede online kazanma şansını yakalayabiliyorsunuz.

Eğlenirken Para kazanma

Eğlenmek ve eğlenirken kazanç elde etmek abu aplikasyon için kolaydır ve çevrim içi kar elde etmek mümkündür.

Platformda ücretsiz oyunlarda bulunmakta. Ücretsiz sunulan hizmetler ile de kazanılabilmektedir. Ancak bazıları için başlangıç aşamasında ücret ödemelisiniz.

Oynamak için: Paid Game Player

Para Kazandıran Oyunlar – Sık Sorulan Sorular(SSS)

Hangi oyunda para kazanılır?

Gerçekten para kazandıran çok sayıda platform vardır . Bunlardan başlıcaları arasında;
1- Counter Strike Global Offensive : Türkiye’de milyonlarca kişinin severek oynadığı bir gerçekliktir. Counter Strike geçmiş yıllarda da yine çok bilinen bir eğlenceydi. Yeni görsel efektleri ile çok daha iyi hale getirildi.
2- DEPTH
3- TEAM FORTRESS 2
4- SWAGBUCKS
5- RUST
6- H1Z1
7- PUBG

Bir günde 100 TL nasıl kazanılır?

1- Web siteleri için editörlük yapın,
2- Sosyal medya üzerinden reklamlar yaparak kazanın,
3- İnstagram üzerinden satış yaparak kazanın,
4- Web siteniz üzerinden Google Adsense reklamları ile kazanın
5- Web siteniz üzerinden reklam vererek kazanın,
6- Müzik yeteneğiniz ve bilgini varsa ders verin

9- CASH CRATE

Cash Crate isimli uygulama ile anketlere katılarak, video izleyerek veya diğer kullanıcılarla etkileşimde bulunarak kazanmanız mümkündür. Aynı zamanda GSN Cash Games tarafından desteklenen platform ile puan kazanabilir ve puanlarınızı gelire dönüştürebilirsiniz.

Swagbucks ve InboxDollars’a benzer olan Cash Crate son dönemlerde sıklıkla adından söz ettirmektedir. Anketlerle daha çok adından söz ettirse de eğlenceli dakikalar geçierebileceğiniz farklı özellikleriyle de kazanç elde edebilme şansına imkan tanıyor.

10- Toy Town – Make Money

Toy Town – Make Money, WINR Games Inc tarafından geliştirilmiş bir üründür. Daha önce incelediğimiz Hexa Glow – Make Money – Bulmaca Çözerek Para Kazan aplikasyonunu da yine aynı firma tarafından yapılmıştı. Toy Town – Make Money, Hexa Glow’da olduğu gibi benzer bir mantıkla kazandırmaktadır.

Toy Town – Make Money, keyifli şeker oyunlarına benzemektedir. Aynı renkten kutucukları patlatarak üstteki kutucukların alta inmesini sağlıyorsunuz. Bu şekilde devam ederek Ticket kazanmaya çalışacaksınız.  

Toy Town’ı kazanmak için en az hamle ile ekranın sağ üst köşesinde istenen sayıda renkli kutucuğu toplamanız gerekiyor. Belirtilen şekilde size verilen hamle aralığında istenilen kutucukları toplamanız halinde Ticket kazanmaya başlıyorsunuz. Bu sebeple hamlelerinizi düşünerek doğru şekilde yapmaya özen gösterin.

Toy Town -Make Money - Oyundan Görüntüler
Toy Town -Make Money – Oyundan Görüntüler

Nasıl Kazanırım?

Toy Town ile kazanabilmek için uygulamayı buradan indirerek cihazınıza kurun. Üye değilseniz kısa bir üyelik ile oyuna başlayabilirsiniz. İsim, soy isim ve bir mail ile hemen üye olabilirsiniz.

Toy Town’a giriş yaptıktan sonra tek yapmanız gereken keyif almaya çalışarak talimatları yerine getirmeniz. Böylece hem eğlenirken hem de Ticketları biriktirmiş olacaksınız.

Biriken ticketları ilerleyen dönemlerde dolara çevirebiliyorsunuz. 10.000 Ticket karşılığı 0,10$ kazanacaksınız. Miktar her ne kadar az gibi dursa da Toy Town’a yeni girdiğinizde bir iki performansla 8.000 Ticket sahibi olduğunuzu görmek hedefe ulaşabilmenin çok uzak olmadığı hissini uyandırıyor. Kısacası Toy Town ile kazanabilmek için yapılması gerekenler şunlardır;

 • Uygulamayı indirerek cihazınıza kurun,
 • Kutucukları sağ üst köşede istenilen şekilde patlatın,
 • Ticket miktarı 10.000 olduğunda 0,10$ kazanın,
 • Her gün uygulamaya gelerek günlük bonus Ticketları kazanın,
 • Arkadaşlarınızı davet sistemi ile kazanın. Her arkadaş davetine 2500 Ticket kazanın,
 • Mümkün olduğunca çok oynayın.

Nasıl Ödeme Alırım?

Toy Town -Make Money - Kurallar
Toy Town -Make Money – Kurallar

Toy Town’da Türkçe dil desteği bulunmasa da kısa bir göz gezdirmeden sonra platformu oynayabilmeniz için dil bilmemeniz engel olmayacaktır. Toy Town, Big Time cash ve Hexa Glow uygulamaları aynı firma tarafından ve aynı alt yapıyla hazırlanmış olduğundan benzer özellikler gösteriyor. Toy Town’da ki ödeme yöntemi diğerlerinde olduğu gibi PayPal’dır

Toy Town Ödeme Eşiği Nedir?

Toy Town oyununda ödeme eşiği 10$’dır.

11- Gamehag

Video oyunların toplumlar arasında son derece popüler olduğunu sanıyoruz ki söylemeye gerek yoktur. Günümüzde küresel çapta bakacak olursak online kullanıcı sayısı 3milyara yaklaşmış durumda. Bu şekilde videolara meraklı olan kişilerden bir kısmı oyun oynayarak para kazanmaya çalışıyor. Sizde bu şekilde videolar ile kazanmaya çalışabilirsiniz. Gamehag bu frsatı size sunuyor.

Platform sayesinde ücretsiz özellikleri, bilgisayarınızda yada telefonunuzda kullanarak çeşitli ödül ve paralar kazanabiliyorsunuz. Kazanç elde etmeye hazırsanız şimdi GameH. ile bunu nasıl yapabileceğinizi anlatalım.

Gamehag Nedir?

Uygulama, eğlenebildiğiniz ve eğlenirken de farklı görevli tamamlamanız sonucunda ödüller ve para kazandıran oyunlardandır.

Coin pop ya da Mistplay gibi platfromlara aşinaysanız, bu aplikasyon size yabancı gelmeyecektir. Ancak hemen şunu belirtelim ki G.hag, pek çok pbenzzerlerinin aksine yalnızca PC üzerinden oynanabilmektedir.

Bunun yanında platform size ücretsiz pek çok özellikle beraber daha çok kazanabileceğiniz ücretli özellikler de sunmaktadır.

Ödül çeşitliliği yönünden zengin bir içeriğe sahip görünüyor. Zamanla kolleksiyonunuzu arttırarak daha çok kitleye ulaşabilme imkânınız bulunmakta. Tabi ki tüm bunları adım adım yapmalısınız.

Nasıl Çalışır?

Platform içerisinde Soul Gems denilen bir para birimi kullanılmaktadır. Giriş yaparken ilk adımı bir facebook hesabınız ile Steam hesabınızı bağlamak olacaktır. Bu şekilde bir hesap oluşturmalısınız. Facebook hesabınız yoksa bu durumda e posta adresinizle kayıt olabilirsiniz.

Gamehag platformunda Soul Gems kazanabilmenin farklı yolları bulunmaktadır. Bu yollardan her biri birbirinden fazla kazanç sağlayabilmekte.

Ruh Mücevherlerini Kazanın

Soul Gem ödemeleri, platformdaki görevler arasında en çok kazandıranlardandır. Platformu indirip oynayarak ya da teklifleri değerlendirerek birkaç yüz soul gems kazanabilirsiniz. Gamehag ile ilgili haber akışını takip edebilirsiniz. Ayrıca diğer kulanıcılarla sohbet edebileceğiniz bir forum bulunmakta. Bu sayede kafanıza takılan her soruyu buradan sorabilirsiniz.

Oyunların her biri içerisinde ödül kazanmanız için neler yapmanız gerektiğini gösterir işaretler bulunmakta. Bazı uygulamaların içerisinde yalnızca bir kazanç seviyesi bulunmaktadır. Böylece tek bir kazanç seviyesine ulaştığınızda daha fazlasını kazanabileceğiniz seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Tüm bunları birkaç saatlik bir oyunda, başarılı olmanız halinde yapabilirsiniz. Başarılı olabilmenin ana kuralıda uygulamadan zevk alabilmektir. Bu işi keyif alarak yapamazsanız saatlerce karşısında oturamazsınız. Soul Gems kazanmak için mutlaka platformdan keyif almaya bakın.

Anlaşmaları Tamamlayın

Anlaşmadan belirtmek istediğimiz, yapmanız gereken küçük görevlerin tamamıdır. Bu görevler kimi zaman kısa sürer bazen de sizi uğraştırabilir.

Görevlerden bazıları hesabınızı bir sosyal medyaya bağlamak, İnstagram üzerinden uygulamayı’i takip etmek, çeşitli reklamları izlemek ve discord sunuculara katılmak gibi görevleri içerir.

Tamamladığınız görevlerden bazıları hemen size ödül kazandırabiliyor. Ancak bu ödüllerin görünmesi bazen birkaç günü bulabilmekte.

Görev ve kazançları aldıktan sonra bunlar takip etmek önemlidir. Kazandığınız mücevherler bir hafta sonra hesabınızda görünmeme durumunda destek hizmeti açmalısınız.
Anket yaparak kazanacağınız Soul Gems miktarı ile kazanacağınız miktar aynı olmayacaktır. Zamanınızı uygulamada geçirmeniz halinde kazancınız daha yüksek olacaktır.

Sık Sık ziyaret edin

Ödül kazanabilmenin yollarından bir tanesi de web sitesini sık sık kullanmaktan geçer. Sık sık giriş yaptığınızda kazanabileceğiniz ödüller bulunmaktadır. Örnek olarak arka arkaya 7 gün boyunca giriş yaptığınızda 20 Soul Gem kazanabilirsiniz.

Makale yazın

Para kazandıran mobil uygulamalardan olan Gamegag’in kullanıcılarına sunmuş olduğu ve bu sayede ziyaretçilerin geri dönüş yapmasını sağlayan bir diğer özellik, web sitelerinde oyunlarla ilgili konular ve bazılarının hakkında makaleler yazmaya müsaade etmesidir. Kullanıcılar bu sayede Soul Gems kazanmaktadırlar.

Yazacağınız her makale sizi ilerleyen seviyelere doğru götürür. Seviyeniz ilerledikçe daha fazla Soul Gems kazanırsınız.

Makale türü olarak; incelemeler, izlenecek yollar ve oyunlarla ilgili diğer içerikler ilgi çekmektedir. Makale yazmak ve bu sayede puanlar kazanmak uygulamayı kazançlı hale getirmektedir.

Videoları seviyorsanız, ara yüze hâkim olduktan sonra analiz yaparak bu konuda yazılar yazmanız kolay olacaktır. Ancak şunu da belirtelim bu şekilde kazanacağınız Soul Gem genellikle 250 civarında olur. Bu miktar çok yüksek bir kazanç değildir.

Kazançlarınızı alabilmek ve biriken bakiyenizi onaylatmak için birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında yazılarınızın özgün olması birinci kuraldır diyebiliriz. Diğer kurallar arasında biçim, yazım, dil kuralları bağlantılar ve grafikler bulunur.

Bu konuda büyük bir yazar olmasanız bile yayınlanan makalelere oy vererek az da olsa mücevher kazanabilirsiniz.

Gamehag Forumlarında Yayınlayın

Daha çok Soul Gems kazanmanın farklı bir yolu da, forumlar da aktif bir kullanıcı olarak gezinmek yer alır. Forumlarda yer alan tartışmalara girerek katkıda bulunun. Bu şekilde seviyenizin ilerlemesini sağlarsınız. Seviyeniz ilerledikçe de daha fazla Soul Gems kazanabilirsiniz.

Kazançlarınızı maksimuma çıkarmak istiyorsanız bu yöntemi aklınızda tutmalısınız. Ancak şunu da belirtelim gönderileriniz arasından yalnızca 5 tanesi puan kazanacaktır.

Gönderileriniz arasında bir kısıtlama olsa da ekstra bir kazan için bu yöntem hiç fena sayılmaz. Bu yönüyle Gamehag’in diğer para kazandıran oyunlardan ayrılarak üstün hale geldiğini yorumlayabiliriz. Uygulama üzerinden oynanabildiğinden dolayı aynı zamanda Gamehag para kazandıran uygulamalar kategorisinde de yer alabilir.

Coin pop ya da Mistplay gibi gerçekten para kazandıran oyunlardan oynadıysanız gamehag size yabancı gelmeyecektir. Ancak hemen şunu belirtelim ki, pek çok para kazandıran mobil Oyunları’n aksine bu uygulama yalnızca PC üzerinden oynanabilmektedir.

12- Puanpara-Puan Toplayarak Para Kazan

Puanpara -Para Kazandıran Uygulamalar
Puanpara -Para Kazandıran Uygulamalar

Puanpara yabancı olmadığımız bir uygulama. Daha önce para kazandıran uygulamalar bölümünde anlatmış ve bu uygulama ile farklı para kazanma yollarına değinmiştik. Puanpara uygulamasının para kazandıran bir diğer yönü de oyun oynayarak para kazandırmasıdır.

Uygulama, üretilme amacı olarak emeği para çevirme amacıyla piyasada olduğunu üstüne basa basa belirtmekte. Özellikle evde boş zamanı olanların değerlendirebileceği bir uygulama olarak kullanıcılarca yorumlanmış.

Puan para Nasıl Çalışıyor?

Uygulamayı kullanmak Türkçe dili sayesinde son derece basit. Kısa bir kurulum ve üyelik ile para kazanmaya başlayabiliyorsunuz. Şunu da belirtelim bir telefon numarasıyla bir üyelik sistemi bulunmakta. Bu yöntemin amacı da çoklu üyeliğin önüne geçebilmek.

Puanpara, gelir elde etme özelliğinin yanı sıra sahip olduğu farklı görevler ile de kazandırmakta. Çabalarınızın karşılığında ne kadar puan alacağınızı işlemin hemen başında görebiliyorsunuz. Böylece görev sonunda sürprizle karşılaşmıyorsunuz.

Uygulama ücretsiz olarak kullanıcıya sunulmuş durumda. Bunun karşılığında kullanıcının emeğini vererek puanlar kazanması isteniyor.

Puanpara ile Paramı Nasıl Çekerim?

Para çekme eşiğini aşmanız durumunda para çekme talebinde bulunmanız mümkün. Topladığınız puanlar 25TL değerine ulaştıktan sonra para çekme isteğinde bulunabiliyorsunuz. Kısacası para talebi için 25TL bir eşik değeri oluşturuyor.

Bünyesinde çok sayıda görev barındıran platform ile de kısa sürede puanlar toplanabileceği düşüncesini uyandırmakta.

Arkadaşlarınızı Davet Ederek Para Kazanın

Platformda gelir kazanabilmenin bir diğer yol, uygulamaya katılımcı sağlamak. Bunun en kolay yolu arkadaşlarınızı davet etmek. Bu sayede arkadaşlarınızın kazançlarından da pay alabilirsiniz.

13- Kazanç Bahçesi Kazandıran Oyun

3 yılı aşkın bir geçmişi bulunan Kazanç bahçesi ile kullanıcılar sanal olarak bir bahçe üzerinden kazanmaya çalışıyorlar. Platforma dışarıdan gözlemlediğimiz kadarıyla herhangi bir para yatırılmıyor. Emek harcayarak kazanmak isteyenler için vakit geçirlebileceği düşünülen bir oyun olarak göze çarpıyor.

Nasıl Oynanır?

Yatirimsiz para kazandırma amacıyla kurulduğu gözlemlenen “Kazanç bahçesi” ile Kuru soğan fidanı, Bal kabağı fidanı, patates Fidanı, Portakal fidanı, Patlıcan Fidanı,Havuç fidanı, Turp fidanı, Elma fidanı, Limon fidanı, Domates fidanı, Kivi fidanı, Nar fidanı, Sür mısıfır fidanı, Ananas fidanı, Hindistan cevizi fidanı gibi ürünler alarak başlıyorsunuz. Ürünlere tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi bakım yapmanız gerekiyor.

Zaman zaman fidanlara gübre vermeniz, ilaçlarını tamamlamanız gelişmeleri için bir gereksinim. Yetişen ürünlerinizi “mahsül topla ve sat” diyerek, tüccar aracılığıyla kazanç sağlamaya çalışıyorsunuz.

Uygulamanın dili Türkçe. Anlaşılır bir menüsü bulunuyor. Panel üzerinde kısa bir gezinti ile neyi nasıl yapmanız gerektiğini kısa sürede anlamaktasınız. Para kazandıran oyunlar içerisinde kullanıcı açısından bir gereksinim olan oyunu anlama işlemi bu sayede zor olmayacak gibi görünüyor.

Arkadaş Davet Et Daha Çok Kazan

Kazanç bahçesinde arkadaş davet sistemi bulunuyor. Arkadaşınızı davet ederek kazandıklarının %10’unu siz de kazanıyorsunuz. Ne kadar çok kişiyi davet ederseniz kazancınız artacaktır.

Ödeme Limiti Kaç TL?
Kazanç Bahçesi- Para Kazandıran Oyunlar
Kazanç Bahçesi- Para Kazandıran Oyunlar

Uygulama ile ödeme alabilmek için 10TL olan ödeme limitini geçmelisiniz. Yaptığınız işlemlerden kazanılan gelir, sanal para olarak tanımlanmıştır. Bu sanal paralar otomatik olarak TL’ye çevriliyor. 1 sanal para 0,0001400414TL olarak değerlendirilmiş. Sanal paraların otomatik şekilde TL ye dönüştürülmesi için belirlenmiş günler bulunuyor. Sanal para-TL dönüşüm miktarı açıklanana göre zaman zaman değişmekte.

Aplikasyonu deneyen kullanıcılarımız yaşadıkları deneyimleri yorumalar bölümünde belirtmesini rica ediyoruz.

İndirmek için: Kazanç Bahçesi

14- Daring Descent -Make Money – Para Kazandıran Oyunlar

WINR tarafından geliştiren bir uygulama ile sizlerleyiz. Daring Descent oyunu, işleyiş yönünden daha önce anlattığımız Big time Cash, Hexa Glow, Gem Drop, Toy Town‘a benzemekte. Daha önce incelemesini yaptığımız bu aplikasyonla zaten üretici firması WINR tarafından geliştirilmiş oyunlar.

Daring Descent‘i incelediğimizde firmanın benzerleri gibi akıcı ve eğlenceli olduğunu görebiliyoruz. Doğrusu WINR, eğlence konusunda kullanıcıların nasıl beğenisini kazanacağını gayet iyi biliyor. Başlancıç aşamasında üyelik çok kolay bir dakikanızı almıyor. Sonrasında tek göreviniz Daring Descent ile eğlenmek.

Nasıl Oynanır?

Uygulamada zıplayan bir top ve topun geçebileceği küçük aralıkları olan üst üste bir çubuktan geçirilmiş adeta delgiye benzeyen çubuk bulunuyor. Amacımız boşluktan zıplayan topu alt kademelere indirmek. Bunu en az zıplamayla hızlı şekilde ve alt kademelerdeki çemberlerin üzerinde bulunan renkli bölümlere değdirmeden yapmalıyız. Aksi taktirde zıplayan topumuz bu engellere temas edince patlayacaktır.

Aşamaları tamamladığımızda Ticket kazanıyoruz. Kazandığımız Ticketlar’ı biriktirerek ilerleyen dönemlerde paraya çevirerek fiziksel kazanç sağlayabilirsiniz.

Reklamlar sayesinde WINR firması kazanç sağlarken bu kazançları kullanıcıları ile geçirdikleri vakit doğrultusunda kazandıkları ticketlar ile orantılı şekilde paylaşıyor. Böylece hem firma hem de kullanıcılar kazanıyor.

Nasıl Kazanırım?

Daring Descent ile kazanmaya başlamak için uygulamayı indirerek cihazınıza kurun. Kısa kayıt işlemi sonrası oynamaya başlayabilirsiniz. Kurallar doğrultusunda biletler kazanın ve biriktirin. Ticket miktarı 1000 olduğunda 0,10$ olarak değişim yapabileceksiniz. Ayrıca günlük olarak verilen bonusları almayı unutmayın. Bonuslar sayesinde ekstra kazanç elde edebiliyorsunuz. Ayrıca arkadaşlarınızı davet ederek, davet başına 2500 Ticket kazanın.

Ödeme Eşiği Nedir?

Daring Descent - Make Money -Para Kazandıran Uygulamalar
Daring Descent – Make Money -Para Kazandıran Uygulamalar

Daring Descent‘da ödeme eşiği 10$ olarak belirlenmiştir.

Nasıl Ödeme Alırım?

Daring Descent ile ödeme alabilmek için Pay Pal hesbaınız olmalıdır. WINR, diğer oyunlarında olduğu gibi Daring Descent da da ödeme işlemini Pay Pal ile gerçekleştirmekte.

İndirmek için: Daring Descent

15- Inboxdollars

(Tahmini kazanç potansiyeli: Saatte 1 – 2 dolar)

Yazımızın diğer incelemesi InboxDollars sitesi ile devam ediyor. Siteye giriş yaptığınızda üye olmanız için bir başvuru ekranı karşınıza çıkıyor. Yeni üyelere 5 Dolar bonus verdiği hemen fark ediliyor.

Kayıt olma işleminden sonra bir oyun seçmeniz para kazanmaya başlamanız için yeterlidir. Bu, yeri geldiğinde su doku olabilir, yada isteğinize göre Solitaire veya daha farklı bir platform olabilir. Zaman zaman düzenlenen turnuvalara katılarak daha fazla kazanma şansını yakalabiliyorsunuz.

Düzenli bir kullanıcıysanız kısa zamanda kuralları öğrenerek günde 10 Dolar para kazanma şansını yakalayabilmeniz mümkün görünüyor.

InboxDollars sitesinin kuruluş tarihine baktığımızda 2000’li yıllara uzandığını görüyoruz. Buda sitenin ne derece köklü olduğunu bize gösteriyor. Aradan geçen 21 yıllık süre içerisinde 100 Milyon dolardan fazla ödeme yapıldığı bilgisini site kullanıcıları ile paylaşmıştır.

InboxDollars ile hesap açar açmaz bonus olarak 5 Dolar kazandığınızı belirtmiştik. Bu miktarı arttırmanız için bir takım görevler size sunuluyor. Şimdi bunlardan bahsedelim.

Anketlere katılın

InboxDollars sitesi üzerinden yapılan online anketler ile 0,5-5 Dolar arasında para kazanabiliyorsunuz. Bu anketlerin tamamlanma süreleri yaklaşık olarak 3 dakika ile 25 dakika aralığında değişmektedir.

Anketin ilgi alanı olan profil ile eşleşmeniz durumunda 10 Dolar – 20 dolar yada çok daha fazlasını ödeyen online anketlerde bulunmaktadır. Bu açıdan InboxDollars kazanmanın eğlenceli bir yanını bulmuş görünüyor.

Online Alışveriş Yapın

Online alışveriş yaparak uygulama üzerinden kazanabilirsiniz. Bunun yanında en iyi markalardan fırsatları değerlendirerek ücretsiz örnekler kazanabilir yada indirimlerden faydalanabilirsiniz.

InboxDollars kullanıcılarına en iyi ücretsiz içerikleri nerede bulabilecekleri konusunda ipucları sunmakta. Ayrıca üyelerin kazanması için düzenli olarak tekliflerde bulunulmaktadır.

Videoları İzle

Film şirketleri, büyük markalar yada üreticiler yeni ürünleri piyasaya sürdüklerinde veya film fragmanı çıkardıklarında bunların kısa sürede izlenme oranını arttırmak isterler. Bunun için de izleme karşılığında bizlere para ödenmektedir.

Bu videoları izlerken aynı zamanda kısa bir anket çalışması yaparak kazancınızı arttırabileceğiniz tüyosunu da verelim. Bu yöntem aynı zamanda reklam izleyerek para kazanma uygulamaları için bir örnektir.

E-postaları Oku

E-postanıza gelen mailleri okuyarak InboxDollars üzerinden para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda bu yolla kampanyalarıda takip etmiş olacaksınız. Normal zamanlarda zaten yaptığınız işlemleri tekrarlayarak para kazanmak çok keyifli olacaktır.

Mail okuyarak para kazanma gerçek mi?

Yeterince zamanınıza var ve bu işten keyif alıyorsanız e-posta okuyarak gelir elde edebilirsiniz. Üstelik bu işlem internetten para kazanma adına yapılan ve çok fazla bilgiye ihtiyaç duymadan gerçekleştirebileceğiniz bir uğraştır. Ancak her işin olduğu gibi E-posta okuyarak para kazanmanında belli bir şartları elbet vardır.

Oyun Oynayarak Ödül Kazan

InboxDollars, Sudoku, Solitaire, Monkey Bubblle shooter, Outspell veya Candy jam gibi pek çok çeşide sahiptir. Uygulamalara zaman ayırdıkça kazancınızıda arttırabileceksiniz.

16- Big Time Cash – Make Money

Big Time Cash, kullanıcıların eğlenceli dakikalar geçirirken kazanmalarını amaçlayan bir uygulama. Platformdan kazanmak için mobil telefonunuz üzerinden ticket toplamanız yeterli.

Üstelik bünyesindeki birbirinden farklı oyunlardan hangisini isterseniz kendinize göre seçebilirsiniz. Böylece en beğendiğiniz ile kazanmaya devam edebiliyorsunuz.

Big Time Cash Nasıl Ödeme Yapıyor?

Platform reklam gelirlerinden kazandığı parayı kullanıcıları ile paylaştığını belirtiyor. Uygulamayı incelediğimizde, reklamlardan kazanç sağladığını görebiliyoruz. Yayınların süreleri çok uzun değil. Ancak kendini kaptıran kullanıcılar için kısa süreli de olsa aralardan çıkan reklamlar ile ara vermek bazen çok hoş olmayabiliyor. Yine de kazanmak için bu tür sürelere sabır göstermesini bilmeli.

Nasıl Kazanırım?

 • Gelie elde etmek için platformda bulunan uygulamalardan istediğinizi tercih edebilirsiniz. İşlem yaparken biletleri toplayın.
 • Topladığınız 10.000 Ticket karşılığı olarak 0,10$ elde edebilirsiniz.
 • Topladığınız her bilet ile otomatik olarak nakit ödül için biriktirilir.
 • Kazandığınız bilet miktarına göre karşılığını para alabilirsiniz.
 • Arkadaşlarınızı davet ederek kişi başına 2500Ticker kazanın
Ne kadar Çok Oyun O kadar Kazanç

Platforma ilk giriş yaptığınızda tüm özelliklerin açık olmadığını görüyorsunuz. Ancak oynadıkça yeni uygulamaların kilitlerinin açıldığını fark etmek zor olmuyor. Aplikasyonla vakit geçirmek çok kolay. Mobil üzerinden her yerde değrlendirilebilecek türden oyunlar bulunuyor. Bir süre vakit geçirince bırakmak istemeyebilirsiniz. Bizce içerikler eğlenceli görünüyor.

İçeriklerle ilke kez karşılaşmış olsakta alışmak zor değil. Bir iki kez oynayınca yöntemleri hemen anlayabiliyorsunuz. Komplike özelliklerin olmaması kullanıcıyı bıktırmayacaktır.

Nasıl Ödeme Alırım?

Big Time Cash dil seçeneklerinde Türkçe yok. Bu durum yabancı dili olmayan kullanıcıları zorlayacaktır. İlerleyen zamanlarda bir ekleme yapılabilir. Ödeme yöntemi olarak pek çok para kazandıran oyunlarda olduğu gibi PayPal bulunuyor. Kazandığınız geliri varsa PayPal hesabınızdan çekebilirsiniz.

Big Time Cash Ödeme Eşiği Nedir?

Big Time Cash uygulamasından kazandığınız paraları çekebilmek için 10$ ödeme eşiğini aşmanız gerekmektedir.

17- Para Kazan- Make Money

Eğlendirerek ücret kazandıran uygulamalar son dönemlerde oldukça popüler. Pek çok kullanıcı bu ve benzeri uygulamalar ile en azından günlük harcamalarını çıkarmaya çalışıyor. Para kazan- make Money kullanıcılarına kazanç vermeyi amaçlayan uygulamalardan birisi olarak karşımıza çıkmakta.

Kazanmaya başlamak için hemen akıllı telefonunuza uygulamayı indirin. Kurulumdan sonra basit bir ara yüz ile karşılaşıyorsunuz. Birazcık karıştırmakla ne yapmanız gerektiğini görebiliyorsunuz. Ayrıca Türkçe dil desteği bulunması ileri seviye yabancı dili olmayanlar için iyi bir avantaj olarak görülmekte.

Nasıl Kazanırım?

Para Kazan - Make Money - Para Kazandıran Oyunlar
Para Kazan – Make Money – Para Kazandıran Oyunlar

Para kazan – Make Money bünyesinde bulunan özellikleri ve birbirinden farklı anketleri doldurarak kazanma şansına ulaşabilirsiniz. Oyunlar konusunda çok sayıda seçeneği bulunan uygulamaya başlamadan önce kazanmak için ne yapmanız gerektiği ve kazanmanız halinde ne kadar puan alacağınız önceden açıklanmış. Örneğin Büyük mafya için;

 • 1. Seviyenin tamamlanması
 • Ödüle sahip olabilmek için yeni bir kullanıcı olmanız gerektiği ve hane başına yalnızca bir uygulama ile katılabileceğiniz belirtilmiş,

Aşamaları geçerek başarıyla tamamlamanız halinde ise 1.316.250 sanal para kazanacağınızı önceden görebiliyorsunuz. Böylece oyunu oynamak için verilen paranın değip değmeyeceği size kalmış.

Yine aynı şekilde Lords Mobile : Krallık savaşı da kazanmak için;

 • 11. Seviye kaleye ulaşılması gerekmekte,
 • Yeni bir yarışmacı olmalısınız,
 • Her şey tamamlandığında ödülün işlenmesi için 24 saat beklemelisiniz.

Başarılı bir performans sonrası Lords mobile ile kazanacağınız puan ise 1.800.000 oyun parası olacaktır.

Oyunlar dışında dilerseniz anketler ile de para kazanabilirsiniz. Ancak anketler ile kazanacağınız oyun puanları oyunlar kadar yüksek görünmemekte. Anketler için belirlenen zorluk seviyeleri genellikle kolay türden. Kazanılan sanal puanları ise kolaydan zora doğru artıyor.

Yapacağınız aktivitenin kolay mı yoksa zor mu olduğunu anlamak için ana sayfada yer alan ilgili özelliğin karşısına bakmanız yeterli. Bu bölümünde kolay, orta, zor şeklinde açıklama yapılmış.

Nasıl Ödeme alırım?

Para Kazan- Make Money ile eğlenceli uğraşlar ve anketlerde kazanacağınız 7.000.000 puanın karşılığı olarak 7$ kazanıyorsunuz. Ancak ödeme almak için Pay Pal hesabınız olmak zorundadır. Pay Pal hesabı bulunmayan kullanıcılar için şu anda farklı bir ödeme yöntemi belirlenmemiş. Pay-Pal hesabı bulunan kişiler ise bu uygulamadan rahatlıkla faydalanarak para kazandıran oyunların tadına varabilir.

17- Earn Cash Rewards

Gelir elde edebileceğiniz oyunlar ile uğraşırken aynı zamanda çeşitli videolar izleyerek kazanmak ister misiniz? Earn Cash Rewards isimli oyun sayesinde bu amacınıza ulaşabilirsiniz. İlk olarak oyunu akıllı telefonunuza indirin ve yükleyin.

Para kazanma Oyunları ile Nasıl Kazanılır?

Earn Cash Rewards ile kazanmak, benzer aplikasyonlarda olduğu gibi kolay. Verilen görevleri yerine getirerek, puanlar biriktirmeli ve altın paraların karşılığını ödeme eşiğine ulaştıktan sonra almak. Hepsi bu kadar.

Uygulamanın diğer benzerlerinden birtakım farklılıkları bulunuyor. Öncelikle uygulamaya girişte gözümüze yalnızca oyunlar ile kazandırmadığı çarpıyor. ÖZelliklerinin yanı sıra Çeşitli matematiksel testler, anketler, video ve reklam izleyerek kazanma gibi seçenekler mevcut. Bu yönüyle baktığımızda Reklam izleyerek kgelir elde etme şansını sunduğu da anlaşılıyor.

Oyunlar bölümüne baktığımızda kullanıcılara çok sayıda seçenek sunulduğu görülüyor. Bu özelliklerin her biri farklı zorluktadır ve bu zorluklara karşılık farklı altın para değerine sahiptir.

Her bir aşamada yapılması gerekenler işe koyulmadan önce belirtilmiş. Bu yönüyle ne kazanılacağını bilmek kullanıcılar için faydalı olacak gibi görünüyor.

Platformun maalesef Türkçe dil desteği şu an için bulunmuyor. İleri seviye bir İngilizceye ihtiyacınız olmasa da başlangıç seviye İngilizce ile kazanmaya başlamanız mümkün. Ancak hiç İngilizceniz yoksa görsel hafızanızı geliştirene kadar bu oyunda zorlanabilirsiniz.

Nasıl Ödeme alırım?

Earn Cash Rewards ile ödeme almanın çok sayıda yolu bulunuyor. Bu yollar arasında Dünya genelinde en sık kullanılanı PayPal. Ancak ülkemizde PayPal ile doğrudan transfer yapılamıyor. PayPal dışında bitcoin, Topup, Bkask, DANA, GCash, Promptpay, Sacombank, StonecoCielo gibi ödeme yöntemleri bulunuyor.

Kazandığınız para altınları dolara çevirerek bu kazancınızı yukarıdaki hesap yöntemlerinden dilediğiniz ile hesap yöntemiyle çekebilirsiniz.

Altın puanların dolar karşılığı ise şu şekilde;

 • 500.000 altın para 5$
 • 960.000 altın para 10$
 • 1.800.000 altın para 20$
 • 4.000.000 altın para 50$

18- Paramatik- Yakala Kazan

Doğrudan bir kazanç kapısı olmasa da eğlence ile beraber ücret kazandırması nedeniyle Paramatik inceleme radarımıza girmeyi başardı. Paramatik ile çekilişler, izle kazan, Para dağıt, Market gibi bölümlerden para kazanılabildiği ifade ediliyor.

Çekiliş

Çekiliş bölümünde uygulama tarafından belirlenen tarihlerde çekiliş yapılarak belirli sayıda kullanıcıya Puan dağıtılıyor. Katılmak isteyen kullanıcılar 2 Altın Puan ile katılım gerçekleştirebilmekte. Kazanan kişilere bu katılım karşılığında 250 Puan hediye veriliyor.

Uygulamaya ilk girdiğinizde her ne kadar Puan’ınız olmasa da çekilişlere katılmak ya da diğer uygulamalardan yararlanabilmek için Puan ihtiyacınız oluyor. Bu ihtiyacınızı ücretsiz olarak karşılamanız mümkün. Bunun için reklam izleyerek altın kazanabiliyorsunuz.

Reklam izleme karışığında 2 Altın Puan kazanılıyor. Videoları izleme süresi ortalama 30Sn. Kısa sürede 2 Puan alabiliyorsunuz. Elde ettiğiniz altınlarla sosyal medya sayfanızın tanıtımı yapabilir veya çekilişlere katılabilirsiniz. Ya da Para dağıt kısmına girerek istediğiniz sayfanın tanıtımını yapmanız mümkün.

İzle Kazan

Yukarıda kısaca ifade ettiğimiz gibi bu kısımda reklam izleyerek karşılığında 2 Puan kazanıyorsunuz. Reklam süresi 30sn civarında. Ancak bir reklam izledikten sonra ikinci reklamı izleyebilmek için 2 saat beklemeniz gerekiyor.

Para Dağıt

Para dağıt bölümünde Paket 1 ve Paket 2 olmak üzere iki özellik bulunuyor. Bu bölümde puan dağıtarak dilediğiniz sayfanın tanıtımını yapıyorsunuz. Paket 1 ve paket iki her ikisinde de dağıtılacak puan aralığı 2000- 10000 aralığında olduğu görülüyor. Yani bir sitenizi veya sosyal medya sayfanızı tanıtmak istiyorsanız en az 2000 puanı gözden çıkarmanız gerekecektir. Paketler arasında ki fark ise, paket 2 de ayrıca tanıtacağınız sayfanın fotoğrafını ekleyebiliyorsunuz. Bunun yanında paket 1 de minimum 2000 kişiye 1 puan verilirken, paket 23 de minimum 1000 kişiye 2’şer puan verilmekte.

Market

Market bölümü para karşılığında jeton alabileceğiniz bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

 • 10 Puan – 1,99Tl
 • 50 Puan – 6,99TL
 • 100 Puan – 9,99TL
 • 500 Puan – 11,99TL
 • 1000 Puan – 21,99TL
 • 2500 Puan – 51,99TL
 • 5000 Puan – 98,99TL
 • 10.000 Puan – 189,99TL

Biriken Puanımı Nasıl Çekerim?

Paramatik uygulamasında biriken puanınızı çekebilmeniz için hesabınızda en az 3000Puan olması gerekiyor. 4 puan ise 0,04TL olarak, yani 100 paracık puan 1 TL ye karşılık gelmekte değerlendiriliyor.

Şu durumda 3000 puan biriktirmeniz halinde 30TL olarak paranızı çekebiliyorsunuz. Paranızı Papara veya Banka hesabı ile havale şeklinde almanız mümkün. Paranız sitenin belirttiğine göre 1-5 gün içerisinde hesabınıza yatıyor.

Paramatik ücretli mi?

Paramatik uygulamasında oynayarak kazanmak tamamen ücretsizdir.

20- Fortnitte oyna kazan- Para Kazandıran Oyunlar

Battle Royale tarafından geliştirilen Fortnite, kısa sürede 4 milyon anlık kullanıcı sayısına çıkmayı başararak kendi alanında rakibi olan PUGB’ye yetişmiş görünüyor. Platformun bu denli yayılmasında ki ana nedenler arasında hem ücretsiz olması hem de çok daha fazla platform üzerinde varlığını gösterebilmesi düşünülebilir. Bu konuda daha önce hazırladığımız Fortnite kaç gb isimli yazımızı okuyabilirsiniz. 

Fortnite, eğlenerek kullanıcılarına kazanç sağladığından dolayı, listemize girmeyi başarıyor. Çoğu kişi için Fortnite’yi bir tutku haline gelmiş durumda. Tıpkı PUGB gibi bu platformun da milyonlarca tutkunu var. Peki Fortnite oynayarak para kazanmak nasıl mümkün hale geliyor? Bu oyun ile gerçekten kazanmak mümkün mü?

Son dönemlere baktığımızda gerek içerik üreten kişilerin gerekse E-spor gibi firmaların sayılarının artmasıyla beraber oyun oynayarak para kazanılabilecek platformların sayısında artışlar yaşanıyor. Bu platformların çoğu genel olarak aynı mantık üzerinden para kazandırmaktadır. Ancak Fortnite’yi incelediğimizde bu özelliklere ek olarak birtakım yenilikler getirdiğini görebiliyoruz.

Fortnite ile Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Kazandıran oyunlar arasında bulunan Fortnite ileelde edebilmenin farklı yolları bulunmakta. Şimdi bu yollar hakkında sizlere bilgiler aktaralım.

Fortnitede 3 adet oyun modu bulunmaktadır. Bu modların her biri farklı ücret elde etme tekniklerini barındırıyor. Bunlardan “Battle Royale” uygulama içi kazanç birimi olarak tanımlanmış V-dolar satışını benimserken, “Dünyayı Kurtar” geleneksel şekilde gelir elde etme şansı tanımlıyor. Bunlar dışında yapılan sanal turnuvalar ile yine mal satışları yapılarak ek kazanç elde edilebiliyor.

Fortnite Battle Royale

Fortnite Battle Royale, yazımızın başında belirttiğimiz gibi ücretsiz bir alternatiftir. Kullanıcılar istemedikleri sürece harcama yapmadan eğlencenmeye devam edebiliyor. Ancak kişilerin yaklaşık %60’ı çeşitli aksesuarlar, kıyafetler, değişik görünümlere ulaşmak için hizmet içi satın almalar yapabilmekteler.

İlginç olan kısım ise bu kıyafet veya aksesuarlar ile Fornitte dünyasında yarışan insanlara herhangi bir avantaj getirmemesi. Ödeme yaparak karakterinde farklılıklar oluşturan kullanıcılar diğer oyunculardan farklı görünmek istiyorlar. Bu durum diğer ödeme yapmayan kullanıcıları da teşvik etmekte.

Fortnite, uygulama içi satın almalar konusunda sınırlı bir erişim süresi sağlıyor. Bu durum da aplikasyonu sevenler arasında acelecilik oluşturarak satın almaları arttırıyor.

ygulama içi satın alma yapmak isteyenler bu işlemi Fortnite V-BUCKS isimli sanal birimiyle yapabilmekteler. V-BUCKS’ın dolar olarak karşılığı ise;

 • V-Papel 7,99$
 • 2.800 V-Bucks 19.99$
 • 5.000 V-Bucks 31.99$
 • 13.000 V-Bucks 79,99 $

Olarak değerlendirilmiştir. V-BUCKS ile ayrıca sezon içerisinde ödüllerin kilitlerini açmak içinde kullanabiliyorsunuz. Ancak az öncede belirttiğimiz gibi tüm bu işlemleri yapsanız da oyun içeresinde bir avantaj elde edemiyorsunuz.

Turnuvalar ile Kazanın

Pek çok aplikasyonda olduğu gibi Fortnite’de de gelir elde etmenin en iyi yolu turnuvalara katılmaktan geçiyor. Bunun için ilgili kişiler E-spor üzerinden kendilerine destek sağlayabilirler.

Belirli dönemlerde Epic Games kullanıcılarına turnuvalar düzenleyerek çeşitli ödüller sunuyor. Bu şekilde turnuvada başarılı olarakeğlencenin tadına varabilirsiniz.

Oyunla ilgili Videolar oluşturun

Para kazandıran oyunlar arasında bulunan Fortnite ile kazanmanın bir diğer yolu da oyunla ilgili çeşitli videolar oluşturmak ve bu videoları farklı platformlar üzerinden yayınlamak. Oyunda belli bir seviyeye geldiğinizi düşünüyorsanız, oyun videoları ile youtube, twich gibi platformlar üzerinde para kazabilirsiniz.

21- Payday2

Basit bir hırsız olarak görev yapmaktan tutun, askeri bir firmadan nükleer başlık çalmaya hatta Beyaz Saray’a giderek hırsızlık yapmaya kadar birçok aksiyon bulunuyor.

Payday serisinin devamı niteliğinde olan Payday2 The Heist by Overkill Software tarafından 2013 yılında piyasaya sürüldü. Platform bir tür nişancılık üzerine kurulmuştur. Senaryosuna göre Washington’da soygun yapan 4 kişilik bir çete yer almakta. Uygulama da macera adına çok şey var.

Payday2’de bir topluluk içerisinde seçmiş olduğunuz bir karakteri canlandırıyorsunuz. Takımınızı kendi zevkinize göre çeşitli silahlarla donatabilmektesiniz. Silahları dilerseniz modifiye ederek güçlendirebilirsiniz.

Takımınızla beraber birçok soyguna imza atıyorsunuz. Soygunların bir kısmı basit bazıları ise beceri ve ekip ruhu isteyen işlerdir. Soygunların bazılarında ekibin tespit edilmemesi gerekmekte.

Bu nedenle alarmlardan kaçabilmek ve gizlenmek şart. Bazı soygunlarda ise gizlenmeye gerek kalmadan kaba kuvvet kullanarak yapılabilmekte.

Payday, 2013 yılında piyasaya sürülmüş olsa da günümüze kadar indirilebilir sürümü güncellenerek gelmiştir. Oyunun 200. güncellemesi yakın zamanda piyasaya sürüldü. Bu sürümle beraber ilerleme sistemi güncellenmiş oldu.  Güncelleme sürümlerine bakarak geliştirici uzmanların ellerinden geleni yapmaya çalıştıkları görülüyor ve PAYDA3 üzerinde çalışmalar olduğu şeklinde duyumlar gelmekte.

Çok sayıda benzer türde oyun çıkmasına rağmen PAYDAY’’nin halen tercih edilmesi Payday’in güncelliğini koruduğunu gösteriyor.

Payday’de ki en beğenilen özellikler silahların ve karakterlerin özelleştirilebilmesi. Karakterinizi özelleştirerek kendinize uygun bir profil oluşturabiliyorsunuz. Kaynaklar bulabilmek, hasar alma oranınızı azaltan kıyafetler seçmek, silahlarınızı güçlendirmek ve ekibinizi desteklemek oyundaki vazgeçilmezler.

Payday2 Ses Efektleri Nasıl?

Silah seslerinin tatmin edebilecek şekilde güzel ve gerçekçi olduğu fark ediliyor. Eğlencede ki eksiklik olarak grafikler gösterilebilir. Geliştiricileri grafikleri bir miktar daha geliştirebilir.

Payday2 ile Nasıl Kazanılır?

Ücret elde edebilmek için silah ve ekipmanlarınızı geliştirmeniz gerekiyor. Bunun için tam teçhizatlı olmalı ya da 4 kişilik ekip ile mücadele etmenizi öneririz. Payday2 ekipmanlarınızı Steam üzerinden satarak gelir elde edebilirsiniz.

22- Exodus3000

Exodus3000, gelir elde edilebilen platformlardan biri olarak bilinmemektedir. Ücretsiz olarak oyun severlere sunulmakta. Tarayıcı tabanlı olarak Ağustos 2006’da Eric Paulson tarafından piyasaya sürülmüştür. Piyasada yer almasıyla birlikte kısa sürede kendi kitlesini oluşturdu. 2009 yılına girildiğinde, Jason Hosler, Rick Morgan ve Krista Ardnt EXODUS 3000’i satın aldılar.

Mutlaka okuyun: İnternetten para kazanma yolları

Exodus3000, nakit ödeme yapmasıyla bilinmektedir. Bunun anlamı bir kişi daha önce belirlenmiş olan uygulama içi para kazandıktan sonra bu kazancını nakit olarak talep edebilmekte.

Nakit ödemeyle birlikte karakterin özelliklerinin büyük kısmı sıfırlanıyor. Oyuncuların nakit para talep edebilmesi için birtakım prosedürleri geçmesi gerekmektedir.

Exodus 3000’in senaryosuna göre, Planet Earth adındaki bir gezegende yaşanan büyük bir olaydan 1000 yıl sonrasını anlatıyor. Kaza sonrası insanlardan sağ kurtulanlar marsa kaçmış ve madencilik ve çiftçilik yapmaktalar. Exodus’ta Mars doları ve mineraller kazanabilmek için gezegenin yüzeyine çıkarak keşifler yapılması gerekmektedir.

Haritada pek çok volkan, terk edilmiş çiftlikler, ovalar, kraterleri kum tepeleri, karakollar, mağazalar gibi işinize yaracak yerler belirtiliyor. Bunlarla para kazanabileceğiniz gibi çeşitli görevlerde yer alıyor.

Kullanıcı yüksek performans gösterirse istatistiklerini yükseltebiliyor. Böylece silah, istihbarat, savunma, güvenlik, kargo, depolama vb. kapasitelerinde artışlar yapabiliyor. Zaman zaman yeni görevlerin geldiği de görülüyor. Bu nedenle Exodus’u sık şekilde takip etmek gerekmekte.

23- KashKick

Kashkick,Stars Slots, King of Avalon ve Scrabble Go tarzı ile kullanıcılarına gelir elde etme şansı sunuyor. Verilen ödüller uygulamalarda ki tekliflere göre değişmektedir.

Ortalama olarak Kashkick Scrabble Go, 15-16. Seviyelerde 2,5$ kazandırabiliyor. Scrabble Go severler için bu para adeta bir hediye. 

Şunu da belirtelim bazı aplikasyonlar bu miktarın daha da üzerinde kazanma şansı sunmakta. Örneğin; King of Avalon’da 18. Seviyede 20$ civarında teklif usulü kazanma ihtimaliniz çok daha yüksektir.

KashKick İncelemesi 2023

Kashkick, yukarıda belirttiğimiz oyunlar ile kazanç elde etme özelliğinin dışında kullanıcılarının tekrar tekrar kendisini ziyaret etmesi için ödüller dağıtan bir platform olmayı başarmış görünüyor.

Eklenti ayrıca anketler ile de kazandırıyor. Peki Kashkick, kullanıcıların gözünde ne kadar iyi bir uygulama. Kashkick ile gerçekten kazanılabilir mi? Makalemizin bu bölümünde merak edilen sorulara yanıtlar arayacağız.

Kashkick Platformunu Genel Açıdan İnceleyelim

Kashkick, anketler ve birtakım eğlence içeren görevler ve daha küçük görevler ile kullanıcılara ek gelir verebilmekte. Bu yönüyle para kazandıran uygulamalar içerisinde de aslında değerlendirilebilir.

Platform ile ziyaretçilerin katılabileceği pek çok etkinlik bulunuyor. Video izleme, oyunlar , anketler doldurma bunlardan bazıları.

Uygulama ara yüzü ziyaretçilerin kafasını karıştırmayacak türden görünüyor. Kullanıcılar kısa bir gezinme ile istediklerini bulabilmekte. Kazandığınız parayı ödeme alma şekli ise PAYPAL.

Ülkemizde henüz PAYPAL kullanıma açık olmasa da bu yönde çalışmalar olduğu duyuluyor. Belki de ilerleyen dönemlerde bu ödeme yöntemini tekrar Türkiye’de görebiliriz. Türkiye’de olup Pay Pal hesabı kullananlar ise ödeme olarak bu konuda şanslılar.

Kashkick Nasıl Çalışıyor? Kashkick Kullanma Klavuzu

Kashkick’i kullanmak sade ara yüzü sayesinde son derece kolay görünüyor. Kazanmaya başlamak için ilk olarak kayıt aşamasını geçerek kendirinize bir hesap açmanız gerekmekte. İşlemler son derece kolay yalnızca birkaç dakika ayırmanız yeterli.

Benzer diğer uygulamalarda olduğu gibi bu platformda da kayıt olma işlemlerinde isim, soy isim, mail adresi şifre vb. özellikleri belirleyerek birkaç basit adımla işlemleri gerçekleştiriyoruz. Platformun anket yönü olduğundan dolayı doğru eşleşme için bilgilerinizi uygun şekilde girmeyi ihmal etmeyin. Profilinize uygun anketler olduğunda Kashkick size bildirim gönderecektir.

Kashkick Ödeme İşlemlerini Nasıl Gerçekleştiriyor?

Yukarıda belirttiğimiz gibi Kashkick kullanıcılarına PAYPAL ile ödeme yapmakta. Ancak brakiplerindeki gibi hediye kartları ya da puan sistemleri haricinde bu platform doğrudan dolar ile ödeme yapıyor. Nakit üzerinden çalışmak isteyen kullanıcılar için bu iyi bir fırsata benziyor.

Size gönderilen anketleri tamamladığınızda karşılığında hesabınıza ücreti tanımlanır. Hesabınızda 10$ biriktiğinde artık ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Yani sistemin ödeme eşiği 10$’dır.

Kashkick ile Ne kadar Para Kazanabilirim?

Uygulama ile kazanacağınız para, yapığınız görevlere, tamamladığınız seviyelere ve anketlere bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Ancak hem bu aplikasyon hem de benzerlerinde olduğu gibi bu ücretler sizi zengin etmez. Ancak mevcut işinize oranla iyi bir ek gelir kazandırabilir.

Anketler ile kazanacağınız ücretler değişiklik göstermekle birlikte bazılarında 0,50$ iken bazen bu miktar 0,80$ olabiliyor. Diğer görevler ile ortalama olarak görev başına 0,20$ kazanılabiliyor. Bu ücretler belirttiğimiz gibi sizi çok zengin yapmaz ancak zamanla birikerek bir ihtiyacınızı kapatabilir.s

24- Dollar Candy Para Kazandıran Oyunlar

Gelir elde etmenize yardımcı olacak bir diğer uygulama Dollar Candy’dir. Genel hatları ile yetenek ve şans üzerine düzenlenmiş bir sistemi oluşturur.

Bulmacaları sevenler için Dollar Candy, tercih edilebilecek türdendir. Kullanıcılar birbirinden farklı turnuvalara katılabilir ve çeşitli ödüller kazanabilir.

Dollar candy özellikle hızlı kazanmayı seven kişiler için tutku olmayı başarmıştır.  Kazandığınız ödüllerin ödemesini Paypal yapılmakta. Bu nedenle Türkiye üzerinden katılabilmek için yurt dışı paypal hesabınızın olması gerekmekte.

Hatırlayacağınız üzere pay pal geçtiğimiz yıllarda ülkemizden çekildi. Dolayısıyla Paypal ile Türkiye’deki bankalara paranızı çekemezsiniz. kazancınızı hesabınıza çekebilmek için yurt dışında bir bankada hesabınız olmalı.

Dollar Candy İle Nasıl Kazanılır?

Başlamadan itibaren, en son kalan 2 veya 3 kişi arasında ödül paylaştırılmaktadır. İlk girişteki ücretinize göre alacağınız ödül belirlenmektedir. Bu nedenle giriş ücreti ne kadar fazlaysa, oyundan o derece fazla kazanabiliyorsunuz.

Oyun içerisinde Casual, Medium ve İntense olmak üzere 3 turnuva bulunuyor. Casual turnuvasında 0,09$’lık bir giriş ücreti ile ile 4 yarışmacı bulunmaktadır. Yarışmada kazanan 3 kişi toplanan miktarı elde ediyor. Yani ödül sahibi olabilmek için elenen bir yarışmacı olmamanız yeterli.

25- İrazoo

Diğer pek çok para aplikasyon gibi İrazoo’da anket doldurma, videolar izleme, oyunlar oynama ve daha çok farklı yöntemler ile size çeşitli imkanlar sunuyor.

Diğer pek çok para aplikasyon gibi İrazoo’da anket doldurma, videolar izleme, oyunlar oynama ve daha çok farklı yöntemler ile size çeşitli imkanlar sunuyor.

Site içerisindeki görevleri takip ettiğimizde günlük olarak güncellendiğini görebiliyoruz. Ayrıca uygulamayı arkadaşlarınıza tavsiye etmeniz halinde fazladan kazanmanız mümkün. Kazandığınız puanları varsa Pay pal hesabınız ile yoksa da hediye kartları aracılığı ile kullanma imkânınız bulunuyo.

İrazoo 2007 yılında kurulmuş temelleri sağlam görünen bir uygulama sitesi. Dünya çapında oldukça popüler görünüyor.

İrazoo’da Nasıl Puan Kazanırım?

İrazoo’da yapılan görevler ve oyunlar karşılığında sistem tarafından puanla ödüllendirilirsiniz. 20$’lık bir bakiyeye ulaşabilmek için 12.000 puanınızın olması gerekiyor. Yine aynı şekilde 5$ lık bir hediye çeki için 3.000 Puan kazanmalısınız.

İrazoo’ya dünyanın her ülkesinden katılım mevcut ve ücretsizdir.

26- Gamersaloon

Ücret kazandıran platformlar denildiğinde akla gelen sitelerden bir tanesi olan gamersaloon, 2006’dan beri faaliyet göstermektedir. GamerSaloon.com PC, konsol, tarayıcı tabanlı ve bunların yanında mobil oyunlar açısından yeteneğe dayalı nakit para ödülü sunan online yarışmalar düzenleyen bir kuruluştur.

GamerSaloon.com sitesinin 1 milyondan daha fazla üyesi bulunuyor. Şimdiye kadar 70 milyon dolardan fazla para dağıttığı ifade ediliyor. GamerSaloon.com yapmış olduğu online etkinlikleri sayesinde dünyanın dört bir yanından sunduğu para kazanma imkanı sayesinde büyük bir kitle kazanmış durumda.

Ayrıca rekabetçi bir oyun anlayışı ile kullanıcılarına deneyim sunuyor. GamerSaloon.com, LLC firmasının mülkiyetinde bulunan bir kuruluştur. Kuruluş online olarak turnuvalar düzenler ve turnuva sonunda kullanıcılarına ödüller dağıtır.

Yukarıdaki resimde görüleceği üzere çeşitli turnuva ilanları görünüyor. Bu turnuvalara katılmanın belli bir ücreti mevcut. Gamersloon.com katılımcı başı 3dolar ile 11dolar arasında değişen katılım ücreti belirlemiş.

Sonrasında bu bedeli ödeyerek katılanlar arasında başarı kazanan kişilere 10.000dolar ile 20.000dolar arasında ödül dağıtılıyor.

Gamersloon bünyesinde Madden NFL 20, Halo ve Call of Duty gibi çokça tercih edilen oyunlar bulunmaktadır. Bu ve benzeri oyunlar ile kullanıcılar arasında zaman zaman turnuvalar gerçekleştiriliyor.

Para kazandıran oyunlar arasında son derece popüler bir site olarak göze çarpan gamesaloon oyun çeşitliliği ile bu popülerliğini sağlamış görünüyor.

Kullanıcıların var olan turnuvalara katılmak istememeleri durumu Gamersloon tarafından düşünülmüş. Böyle bir durumda kullanıcılara kendi turnuvalarını oluşturma hakkı tanınmış.

25- Swagbucks

Swagbucks, gelir elde edebileceğiniz siteler içerisinde en çok tercih edilenler arasında gelmektedir. Güncel sayıya bakarsa kullanıcılar şuan itibari ile 518,675,736 doları, kullanıcılarına ödediğini kendi siteleri ifade ediyor.

Swagbucks Nedir?

Swagbucks, çeşitli görevler sayesinde insanların ücret kazanmasını sağlayan bir platformdur. Görevler arasında anketler, video veya reklamlar izlemek, uygulama indirmek gibi birbirinden farklı faaliyetler bulunur.

Diğer aplikasyonlar ile ilgili kıyasladığımızda swagbucks video izleme, anket sunma, ve para kazandırma, internet üzerinde gezinerek para kazandırma gibi görevler dahilinde de para kazandırdığından diğer sitelerden farklıdır.

Swagbucks için yapılacak kısa üyelik işleminin ardından oyunların bulunduğu turnuvalara katılmak için 10Dolar krediye doğrudan sahip oluyorsunuz. Bu kredi, siteyi tanımanız açısından size verilen bir hediyedir. Turnuva da başarılı olur ve lider olursanız büyük ödüller elde edebilirsiniz.

Swagbucks kullanıcıları için birçok seçenek hazırlamış. Bu da popüler olması konusunda en büyük etkenlerden birisi. Swagbucks ileücret elde edebilmenin bir başka yolu oyunla ödeme yöntemidir.

Site üzerinde online vakit geçirebilecğeiniz çok sayıda eğlenceli içerikler mevcuttur. Bu içeriklere katılım için 1dolar ödüyorsunuz. Kazanırsanız karşılığında 18dolar almaktasınız.

27- MistPlay

Mistplay, android kullanıcıları için google play store üzerinden kullanıcılara sunulmuştur. Mistplay ile eğlendiğiniz gibi aynı zamanda İtunes, Amazon, Xbox ve Nintendo gibi ürünlerde ve yerlerde kullanabileceğiniz ödüller kazanabilmeniz mümkündür.

Mistplay internet ile gelir alabileceğiniz arasında gösterilen bir alikasyondur. Ancak hemen söyleyelim yeterince puan kazanmak zamanınızı alabilir.

Mistplay Nedir?

Mistplay, telefonunuza indirip görevleri yaparak Amazon hediye kartları kazanabileceğiniz gibi aynı zamanda gerçek ödüllere sahip olabilmektesiniz.
Mistplay ile mobil cihazınıza oyunlar yükleyebilir ve bu sayede gerçek para ödülleri kazanabilirsiniz.

Aplikasyon, beraber çalışmayı seven, her birisinin farklı geçmişleri olan tutkulu kişiler tarafından ortaya çıkarılmıştır.

Platform, her büyük şirket gibi kendisine bir amaç belirlemiş görünüyor. Bu sektörde kalıcı olabilmek için hem kullanıcılara hemde şirketlere önem verdiğini belirtiyor.

Kişiler açısından verdiği önem mevcut oyunları bir tık yakınıza kadar getirmek ve keyifli zaman geçirirken aynı zamanda uygulamaları keşfetmelerini sağlamak iken iş odaklı amaçlarının oyunları dünyanın dört bir yanındaki kişilere sunabilmek olarak açıklamaktadır.

29- World Winner

World Winner, gerçekten ücret kazanma şansı tanıyan çok sayıda turnuvaya katılabileceğiniz web tabanlı bir turnuvadır. World WinnerA katılabilmek için ilk olarak para yatırmanız gerekiyor.

Daha sonra bir turnuva seçiyorsunuz. Mücadele ediyorsunuz ve sonrasında tek yapmanız gereken sonuçların açıklanmasını beklemek. İşlemlerin sonunda kazançlarınızı çekebilirsiniz. En çok tercih edilen turnuvalar arasında Super Plinko, angry bird ve Spades  bulunmaktadır.

W.Winner hakkında belirtebileceğimiz en iyi açıklamalardan biri olarak herhangi bir taahhütte bulunmadan ilk olarak ücretsiz olarak tanıyabilmemiz. Winner’ı deneme şansına sahibiz.

Böylece beğenmediğimiz bir aplikasyon para yatırmamış oluyoruz. Kazançlarınız giriş için belirtiğiniz karta yatırılmaktadır. World Winner ilk para yatırma işlemi sırasında bonus olarak hediye sunmaktadır.

Para kazandıran oyunlar kategorisinde kullanıcılar tarafından beğenilen bir oyun türü olan World Winner ile kazanç sağlamak böylece mümkün olmaktadır.

30- Rust

Setam’in en çok satan 10 oyunu arasına giren Rust pek çok rakibiyle kıyasıya mücadele içerisinde. Sürümü alfa aşamasında olmasına rağmen Steam listesinde en çok satan kategorilerde.

Rust’ı genel itibariyle incelendiğinde Minecraft’a benziyor . Konu yönünden hayatta kalma mücadelesi verilen türden bir mücadele sergiliyorsunuz. Rust’a vahşi doğanın göbeğinde elinizde bir meşale ,taş ve can için sağlık paketi ile başlama yapıyorsunuz.

Sonrasında aşama aşama medeniyeti kuruyorsunuz. Örneğin; kendinize bir balta yapıyorsunuz. Bu balta taştan oluşuyor. Çünkü henüz işlerin başındasınız. Avlanıyorsunuz ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için ok, yay gibi aletler yapmaya başlıyorsunuz. İlerleyen aşamalarda medeniyetiniz gelişiyor ve silah yapmaya kadar çıkabiliyorsunuz.

Çok zor koşullar altında medeniyetinizi ilerletmeye çalıştığınız. Rust’ta tıpkı counter strike global projelerde ki gibi skinler kazanıyorsunuz. Sonrasında bu skinleri Steam pazarında müşterilerinize sunarak para kazanabilirsiniz.

Steam da hangi oyunlardan para kazanılır?

1- CS:GO
2- Rust
3- Dota 2
4- Payday 2
5- PUBG
6- Team Fortest 2

31- PUBG

Geçtiğimiz yıllar içerisinde kullanıcıların beğenisine sulunan Pubg, oyunseverlere para kazanma imkanı da sunuyor. Kazancınız oyundaki performansınıza ve bu oyuna ayıracağınız süreye göre değişmektedir.

Ancak ciddi paralar kazanma konusunu kafaya takmış durumdaysanız günlük işe gider gibi bu platform ile mesai yapmanız gerekecektir.

Bir tür hayatta kalma oyunu olan Pubg, online olarak oynanabiliyor. Çıktığı ilk günden buyana dünyanın hemen her yerinde milyonlar beğeni kazandı. İlerleyen zamanlarda Pubg android telefonlar üzerinden oynanır hale geldi. Böylece kitlesi çok daha geniş bir alana yayıldı. Ancak Pubg ile ciddi paralar kazanmak istiyorsanız mobilden çok masa üstü versiyonuna ihtiyacınız olacaktır.

Pubg Nasıl Bir Oyundur?

Pubg çok oyunculu bir hayatta kalma mücadelesini işleyen bir oyundur. 100 oyuncu oyun içerisinde bulunuyor ve bu oyuncular uçak ile adaya bırakılıyor. İlk inişin ardından herhangi bir teçhizatınız bulunmamaktadır.

PUBG den Para Kazanılır Mı?

PUGB ile mı istiyorsunuz? bunu başarabilmenin ilk yolu olarak online etkinliklere katılmanızı öneririz. İlanları takip edin, nakit para ödülü veren turnuvalar zaman zaman ilan edilmekte.

Bu turnuvalara katılarak kazanç elde etmenin tadını çıkarın. Bu turnuvalara dilerseniz tek başınıza katılabilirsiniz. Keninize ait bir takım yada partneriniz varsa ikili şekilde yada takım halinde yarışmanız da mümkün.

Kısa bir gezintinin ardından adada değişik teçhizatlarla karşılaşabiliyorsunuz. Arkadaşlarınız ile birlikte vakit geçirme şansına sahipsiniz. Ayrıca arkadaşlarınız öldüğünde yeniden alabiliyorsunuz. Zaman içerisinde alan daralıyor ve böylece rakipleriniz ile daha sık karşılaşıyorsunuz. Oyun, küçük bir alana sıkışıyor ve son hayatta kalan kazanıyor.

Pubg İle Nasıl Para Kazanır?

PUBG ile oyun içerisinde farklı hediyeler kazanabiliyorsunuz. Hediyeleri Steam üzerinden açık artırma tekniği ile satmanız mümkün. Hediye diğer adıyla item kazanabilmek çok kolay değil. Bunun için oyunda vakit geçirmeli ve performans sergilemelisiniz. Oyun içerisinde kutu denilen hediyeler vardır.

1- Canlı yayın yapmak. Videolarınızı Youtube, Twitch Vb. platformlarda sunmanız sayesinde izleyiciler size bağış atabilir.
2- PUBG hakkında bir blog yada web sitesi oluşturun. PUBG ile ilgii tüm bilgilere ve püf noktalara yer verin.
3- İtem satışı ile para kazanın.
4- İnstagram’da PUBG sayfası açın ve burada paylaşımlarla para kazanın.

PUBG Ne Kadar Kazandırıyor?

2018 yılında açıklanan rakamlara göre şirketin PUBG şirketinin karı 920 milyon dolar seviyesinde. Şirket verilerine göre oyundan elde edilen toplam kar 310milyon dolar.

Yıllık olarak elde edilen gelirin 790Milyon dolarının PC üzeridnen elde edildiği açıklandı.

Pazar payı açısından bakıldığında PUBG en çok karı %53’lük kar ile Asya piyasasından elde etmiş görünmekte.

Bu hediyeleri açarak yüksek gelir elde edebilecek şekilde itemler kazanabilirsiniz. Belirttiğimiz gibi bu durum hemen olabilecek bir işlem değildir. Tecrübe kazanmalı ve iyi bir oyun çıkarmalısınız.

32- League Of Legends(LOL)

LOL, yani Leage of Legends dünya çapında en çok tercih edilen eğlence araçları arasında yer almaktadır. Lol ile başarılı bir performans göstererek para kazanmak gerçekten mümkün Buda Leage of Legends oyununu para kazandıran oyunlar listesine sokuyor.

Lol para kazandırır mı?

Lol yani League of Legends ile profosyonel olarak ilgilenen bir oyuncunun yapılan bir turnuvadan ne akdar kazanacağının oranını, oyuncunun tunuvada gösterdiği performansı belirleyecektir.

2019 yılında yapılan League of Legends Dünya şampiyonasında havuz ödülü oalrak 2.500.000 $ konulmuştu. bu tunuvayı kazanan takım bu paranın hepsini alamadı ancak yarısı olan 1.250.000 $ kısmına ulaşabildi.

LOL NE KADAR PARA KAZANIYOR?

League of Legends üreticisi Riot Games geçtiğimiz 2020’Li yıllar içerisinde çok sayıda oyun çıkardı. Ancak bu oyunlar içerisinde en çok para kazandıran oyunu League of Legends oldu. yapılan araştırmada, Riot games, League of Legends ile 2020 yılında yaklaşık oalrak 1.75 Milyar dolar Para kazanmış durumda.

LoL Dünya Şampiyonu ne kadar kazanıyor?

League of Legends Dünya şampiyonası, Riot Games aracılığı ile her yıl düzenlenmektedir. yapılan turnuva League of Legends‘ın en büyük turnuvası olarak bilinmektedir. 2011 yılında ilki düzenlenmiş ve turnuva şampiyonu Fnatic olmuştur. 2021 yılında son oalrak yapılan League of Legends en büyük turnuvasında takımlar 2,225,000 $ ödül için yarışmışlardır.

Diğer oyunlarda ki gibi bu oyun içerisinde de leveller mevcuttur. Level atladıkça oyun içerisindeki karakterler daha iyi özellik yönünden yükseliyor. Leveli yükselen yüksek özellikli hesapları iyi fiyatlşara satmak mümkün.

33 -DEEP GAME

Para kazandıran platformlar arasında favori olarak nitelendirilen bir oyun olan Deep game oyunu, su altı dünyasında oynanan birden çok kullanıcı ile oynanabilen eğlenceli bir oyundur. Bu oyunun diğer oyunlara göre bir takım farklılıkları bulunmaktadır.

Öncelikle Deep Game içerisinde kazanabilmekk için dalgıç ve köpek balığı karakterlerine bürünmeniz gerektiğini belirtelim. Belirlediğiniz karakter ile yapacağınız mücadeleler sonrasında kazanacağınız ödülleri dilerseniz satabilir ve bu sayede para kazanabilirsiniz.

Deep Game Oyunu Nasıl Oynanır?

Deep game’de az önce ifade ettiğimiz gibi bir köpek balığı veyahut dalgıç karakterlerinden birine bürünmeniz gereklidir. D.GAme su altında geçiyor. Su altında zekanızı konuşturmak zorundasınız. Yeri geldiğinde takım oyunu baznede gizlilik yoluyla düşmanlarınızla savaşmalısınız.

Esas amaç kullanıcılara aksiyon ve heyecanı aşılayabilmek. İster başka oyuncular ile dilerseniz de yapay zekaya karşı oynayabiliyorsunuz.

Deep Game’in Kilit Özellikleri Nelerdir?

Oyunu Köpek Balığı Olarak Oynayın

Deep game oyununda 6 metrelik büyük beyaz köpek balığı olabilirsiniz. Bu sayede hız ve duyu özelliklerini kullanabileceğiniz silahlarınız aktif oalcaktır. Avınızı okyanusta takip ederek avlamanız mümkün.

Oyunu Dalgıç Olarak Oynayın

Dalgıç olarak oynamanın güzel yanı okyanusun derinlerindeki hazineleri arayabiliyor olmak. Bu sayede kısa sürede envanterinizi büyütebilirsiniz. Silah olarak su altı saldırı tüfekleri, zıpkınlar,saldırı tüfekleri ayrıca su altı mayınları gibi çok sayıda silaha ulaşabiliyorsunuz.

Dalgıç olarak oynamanın güzel yanı okyanusun derinlerindeki hazineleri arayabiliyor olmak. Bu sayede kısa sürede envanterinizi büyütebilirsiniz. Silah oalrak su altı saldırı tüfekleri, zıpkınlar,saldırı tüfekleri ayrıca su altı mayınları gibi çok sayıda silaha ulaşabiliyorsunuz.

 34- Dota 2

Zamanla yenileri çıksa da popülaritesini kaybetmeyen yazılımlardan biri olan Dota 2 eğlence konusunda akla gelen ilk seçeneklerden. Eğlenirken kazandıran bu oyun, savaş ve aksiyon severlerin gözdesi olmaya devam ediyor.

Online olarak değerlendirilebilen bir savaş oyunu olan Dota 2 birçok kullanıcının katılımıyla gerçekleşiyor. Dota 2’de, gelir elde edebilmenin da bir çok yolu var. Bunların başında dota 2 turnuvalarına katılmak geliyor.

Etkinlik ve turnuvalara katılarak yerel düzeyde yarışıp para ödülü kazanabilirsiniz. Eğer oyunda ilerleyip belirli bir seviye kazandıysanız profesyonel turnuva imkanlarıyla daha fazla para kazanabilirsiniz.

Bu turnuvaya katılabilmeniz için üst seviye bir oyuncu olmanız yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda çok iyi bir takımın da üyesi olmanız gerekmektedir. Sizinle yarışacak insanlarında dünyanın en iyisi olduklarını düşünürsek sabırlı ve azimli olmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

E-spor takımlarına katılıp profesyonel olduğunuz da markalar sponsor olacak, masraflarınızı karşılayacak ve para kazanmanızı sağlayacaklardır.

Dota 2 ile elde ettiğiniz kaplama, kozmetik gibi farklı nesneleriniz varsa bunları online ne olarak satarak gelir elde edebilirsiniz. Youtube kanalı oluşturup oyun sırasıdna çektiğiniz videoyu yüklediğinizde video meraklıları sizleri büyük izleme oranlarına ulaştırıp kazanmanızı sağlayabilirler.

Sıfırdan bir hesabı belirli seviyelere getirdikten sonra Dota 2 meraklılarına hatırı sayılır ücretler karşılığında satabilirsiniz.

35- XY Gaming

Ücret Kazanma imkânı sağlayan sitelerin başında gelen bu platform yaş sınırı istememesiyle de en çok tercih edilenlerden. 

Sürekli güncellenen içeriğiyle, meraklıların merceği altında. İster takım kurarak isterseniz de bireysel bir şekilde yarışarak para kazanabilirsiniz.

Ödüllü oyunlar, turnuvalar, etkinlikler oynayarak kazanmak isteyenler için seçenekler arasında olmaktadır.

36- Bingo For Money

Herkesin bildiği ve severek oynadığı Bingo oyununun sanal hali olan bu oyun, gelir elde etme düşüncesi olanların ilk tercihleri arasında.

Tombala severler, uzun yıllardır Bingo’yu oynarken çoğu oyuncu ilk oyunla beraber bonus kazanıyor. Bir sonraki sayfaya geçiniz.

Yüklemeye ve oynamaya devam ettikçe bonuslarınız artıyor. Bu sayede gelir elde eden oyuncular aynı zamanda harika ödüllerde kazanmaktadır.

Bingo Doları diye geçen bu paraları satarak gerçek dolar alabilir hesabınıza aktarabilirsiniz.

37- Depth

Denizde geçmesiyle Seyir sevki sunan bu oyun, Oyun Oynayarak Para Kazan fikrine sahip oyuncular için farklı bir alternatif sunuyor.

Su altında birçok oyuncu ile beraber oynayacağınız oyunda para kazanmak için köpek balığı yada dalgıç kılığına girmelisiniz. Karakterinizden sonra oyuna başlamalı ve mücadeleyi kazanmalısınız. Buradan hak ettiğiniz ödülleri satarak para kazanabilirsiniz.

38- H1Z1

Para Kazandıran Oyunlar akımının en farklılarından olan bu oyunda zombilere karşı savaşıyorsunuz.

İlginç içeriği ile bir çok oyuncu çeken H1Z1 de para kazanmak mümkün. Bunun için girdiğiniz savaşlarda başarılı olmanız gerekmektedir. Başarılı olup ilerledikçe kutu ve kasa adı verilen oyun hediyelerini alıyorsunuz. İçinden çıkan ürünleri değerine göre satıp para kazanabilirsiniz.

39- Team Forrest 2

Tam bir takım oyunu olan Team Forrest 2 bir nişancılık oyunudur. Takımınızla belirli ekipmanlara sahip olup başarılı olmanız gerekmektedir. Buradan kazandığınız eşyaları steam pazarında yüksek pahalara satarak para kazanmak mümkündür.

40- Lucktastic

Sadece akıllı telefonlarınızda kullanabileceğiniz çevrim içi bir oyundur. Gerçek parayla oynanan bu oyunlara katılmak ücretsizdir.

Bir milyondan fazla kullanıcısı bulunan oyunda, kazı kazan oyunlarına ve yarışmalara katılıp Oyun Oynayarak Para Kazan akımının bir parçası olabilirsiniz

41- Money Whale

Bir hayvan birleştirme oyunudur. Elinizde olan hayvanları aynıları ile birleştirip seviye atladığınız bir oyun olan Money Whale Para kazandıran oyunlardandır. Hayvan satın almak için hesabınızda ki altınları kullanıyorsunuz

Altılarınız bittikçe sistemin size gönderdiği reklamları izleyerek altınlarınızı çoğaltma imkânı buluyorsunuz

42- Reklamları İzleyin

Bu süre zarfında izleyeceğiniz her reklam kazancınızı yükseltmekte size yardımcı olmaktadır. Uygulamada 3 farklı kazanç elde etme yolu bulunmaktadır.

38 derece renkli balinalardan 5 farklı rengi açarsanız Divident whale’ i açmış olursunuz, böylece izlediğiniz reklam gelirinin belirli bir kısmı hesabınıza aktarılır.

Bir diğer yöntem ise My Divident Whale çizelgesini tam anlamıyla doldurmaktır. Sabah akşam 12 saat ara ile gösterilen her reklamı eksizsiz izlediğinizde çizelgeniz tamamlanmış ve yüzdeniz artmış olacak. Böylece her bir derecede hediyeler kazanma imkânı bulacaksınız.

43- Sweet Bonanza

Para Kazandıran Oyunlar listesinde bilinen Klasik bir şeker patlatma oyunu gibi duran bu tatlı oyun, kullanıcılarına tasarım açısından benzersiz bir deneyim sunarken para kazanmalarını da sağlıyor.

İçerisinde yer alan şekerleri patlattıkça düşen heykeller oyun severlerin ilgisini çekiyor. En çok kazandıran oyunlar arasında yer alan Sweet Bonanza her yaştan oyun severleri bir araya getirmeyi başarmaktadır.

Oyun içerisinde Kalp, Kare, Üzüm Muz ve benzer şekiller yer almaktadır. Bazı şekerlerde diğerlerinin aksine nadir rastlanmaktadır.

Bu şekerler daha yüksek puanlı hediyeler içerir, kazanım sağlamak için bu nadir rastlanan şekerleri patlatmalısınız.30 karelik alan içerisinde bulunan toplamda 8 adet olan şekeri aynı anda patlatmanız oyunun kurallarından.

Eğer aynı anda 12 şekeri birden patlatmayı başarırsanız ekstra ödüllerin sahibi olabilirsiniz. 4 veya daha fazla eşleşme yaparsanız turu tamamlamış olursunuz.

İstenilen kadar tur tamamlandığında 10 adet bedava dönüş hakkı doğar ve her tur ile kazancınız yükselir böylece bu tatlı oyundan yüksek kazançlarla ayrılabilirsiniz.

44- Varolant

Oynayarak Para Kazanma gün geçtikçe daha çok talep görmektedir. Nişancı oyunlarından olduğunu bilsek de klasiklerin dışında kalan bir oyundur.

Verilen göreve göre içeriği değişen silahlı oyunlardan olan Varolant gençlere oynarken kazanmanın kapılarını aralıyor.

Oyunda temel amaç Spike denilen bombayı kurmak ve savaşçıları oyun dışı bırakmaktır. Oyunun stratejisini iyi anlayan bir oyuncu için oynamak ve kazanmak zor olmayacaktır.

Oyunda stratejiyi belirlemek ve takip etmek oyunda başarılı olmak açısından çok önemlidir. Kazanç elde etmek için öncelikle iyi bir takım kurmalı ve düzenli bir şekilde turnuvalara katılmalısınız.

İlerledikçe kazandığınız puanlarla silahlar kazanabilir ,bu silahları oyun pazarında satarak da Varolantta oynarken kazanabilirsiniz.

45- PCH

Piyango çekleri ile piyasada tanınırlık sağlayan PCH uygulaması kullanımı basit uygulamalardan biri olduğu bilinmektedir. PCH oyununu oynayarak para kazanmak için iPhone ya da Android uygulamalarını veya PCH.com’u ziyaret ederek kaydolabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yapılacak ödemeler, diğer birçok uygulamanın tahmin edilebilecek olan ödemelerinden farklıdır. Bu yönüyle ödemelerin alışıla gelemedik şekilde yapıldığını söyleyebiliriz.

Ödeme sistemi birçok uygulamaya göre zamanında ve daha güvenli şekilde yapılmaktadır.

Genel olarak para kazandıran uygulamalarda olduğu gibi nakit ödüller ve hediye kartlarıyla ödeme yapılmaktadır. Uygulamayı kullanan ya da kullanacak oyuncular için oyunların ücretsiz olması oldukça avantaj sağlayan bir durumdur.

47- QuickRewards

QuickRewards adlı uygulama ile verilen belirli şeyleri yaparak para kazanıldığı bilinmektedir. QuickRewards bir web sitesidir bu sebeple akıllı telefonlara uygun bir uygulaması bulunmamaktadır. 

Quick Rewards’a kaydolmanızın ardından katılım sağlayabileceğiniz üç program bulunmaktadır. Bunlar QuickRewards ile Alışveriş Yapma ve Tasarruf Etme Programı, katılacağınız anketeler için QuickRewards Programları ve QuickRewards ile Online Nakit Para Kazanma Programı.

İlk program Shop and Save olarak adlandırılmaktadır. İlgili ve anlaşmalı mağazalardan kupon indirimleri almanıza ve ilgili mağazalardan alışveriş yapmanız durumunda nakit para kazanmanıza olanak sağlamaktadır. Anketlere katılarak para kazanacağınız program ise web sitesinde doldurabileceğiniz ücretli anketleri ifade etmektedir. Cüzi bir ücret ödeyerek katılacağınız bu anketlerin sonucunda daha çok para kazanıldığı belirtilmekte.  

Son program olan Online Nakit Kazanma programı ise oyun oynamak ve e-posta okumak gibi internet gezintisini kullanacağız durumlarda size para kazandıracak programdır. QuickRewards benzer uygulamalar gibi nakit para ya da hediye çeki vererek ödeme yapmaktadır. Para kazandıran oyunlar listesinde yer alan bu uygulama ile tercihinize bağlı olarak ödemelerinizi güvenli bir şekilde alabilmeniz mümkündür.

48- Blitz

21 Blitz isimli uygulama bir kart oyunudur. Bu oyun online olarak oynanmaktadır.  21 Blitz iki kart oyunu olan Blackjack ve Solitaire’ in birleşmesi ile oluşmuştur. Pratik yapmak ve kazanma şansınızı artırmak için ücretsiz oynama imkânı sağlanmaktadır. Oyunu para ile oynamaya hazır olduğunuzu düşündüğünüz zaman para yatırılarak oynan bölüme geçmeniz oldukça kolay olacaktır.

Kullanıcıların görüşlerine önem veren bu oyun sık sık uygulama içerisinde anket yapmaktadır. Görüşlerinizi, isteklerinizi ve şikayetlerinizi iletmeniz bu sayede kolaylaşmış olacaktır. Rekabetin oldukça fazla olduğu bu oyunda beceri seviyesi bulunmaktadır. Yani beceri seviyenize göre rakipler bulmanız sağlanmaktadır.

Oyun Oynayarak Kripto Para Kazanabilirsiniz!

Para kazandıran oyunlar serimize kripto para ile devam ediyoruz. Yine aşağıdaki oyunlar sayesinde gelir elde edebilirsiniz. Üstelik bu para kripto para.

Kripto para gün geçtikçe hayatımzıda daha fazla yer edinmeye devam ediyor. Lafı fazla uzatmadan Para kzandıran oyunlar serimize devam edelim.

1- GameFi

GameFi oyunu blockchain temeline dayanan, oyun oynayarak para kazandıran bir sitemi barındırır. Ancak bu para kripto para cinsindendir. Sİtemde Defi ve NFT altyapısı birleştirilmiştir.

Böylece oyuncular açısından daha güveli bir ortam oluşturulmaya çalışılmış.Gamefi Nasıl Çalışmaktadır?Para kazandıran bir oyun olan Gamefi’de oyun içerisindeki sanal eşyalar NFT olarak adlandırılır.

Oyun içerisinde kazanılan yada bulunan NFT’ler diğer oyuncularile sanal para üzerinden takas edilebilir veya satılabilir.Bunun yanında oyun içerisinde farklı turnuvalar düzenlenebilmektedir.

Bu turnuvalarda diğer oyunculara karşı mücadele ediyorsunuz. Ayrıca bu oyuncuların kullabilecğei sistemler inşaa edip gelir kazanmanız mümkün.

GameFi Oyun Gereksinimleri Nelerdir?

Gamefi oyununda kripto para kazanabilmek için yapmanız gereken ilk işlem bir kripto para cüzdanı edinmek olacaktır. Çünkü yapacağınız alışverişte kazanacağınız kripto paraların transfer edilmesi gerken bir alan olmalı.

Kripto para cüzdanı sayesinde alım ve satım sonrası NFT’lerinizi saklayabileceğiniz bir yeriniz olacak.

Kripto para cüzdanı sayesinde alım ve satım sonrası NFT’lerinizi saklayabileceğiniz bir yeriniz olacak.

2- CryptoBlades

CryptoBlades web tabanlı bir oyundur. Alt yapı olarak Binance smart Chain’i kullanmaktadır. Oyun oynayarak para kazandıran bir rol yapma oyunudur. Oyunun ayrıca kendi kripto para birimi vardır. burbirimin adı SKİLL tokenidir.

Düşük miktarda Binance Smart Chain(BNB) alarak oyuna başlayabilirsiniz. Daha sonra kazanç sağlama evresi geliyor. Bu aşamada yeri geldiğinde canavarlarla savaşabilir, bazende oyun içerisinde verilen görevleri yapabilirsiniz.

3- Star Atlas

Star atlas 2620 yılında geçen bir oyundur. Üç tarafta bulunan kaynakları ve oyun galaksisinin kontrolü için yapılan mücadeleyi anlatır. Kripto para üzerinden kazanç sağlamaktadır. Bu sebeple online para kazandıran oyunlar kategorisine girmiş bulunmaktadır.

Şu an da oyun tam aktive edilmemiştir ancak salon satışları başlamıştır. Oyun aktive edildiğinde elinizde olan salonlara göre para kazanmaya başlamaktadır.

GameFi Oyun Gereksinimleri Nelerdir?

Gamefi oyununda kripto para kazanabilmek için yapmanız gereken ilk işlem bir kripto para cüzdanı edinmek olacaktır. Çünkü yapacağınız alışverişte kazanacağınız kripto paraların transfer edilmesi gerken bir alan olmalı.

Kripto para cüzdanı sayesinde alım ve satım sonrası NFT’lerinizi saklayabileceğiniz bir yeriniz olacak.

Kripto para cüzdanı sayesinde alım ve satım sonrası NFT’lerinizi saklayabileceğiniz bir yeriniz olacak.

2- CryptoBlades

CryptoBlades web tabanlı bir oyundur. Alt yapı olarak Binance smart Chain’i kullanmaktadır. Oyun oynayarak para kazandıran bir rol yapma oyunudur. Oyunun ayrıca kendi kripto para birimi vardır. burbirimin adı SKİLL tokenidir.

Düşük miktarda Binance Smart Chain(BNB) alarak oyuna başlayabilirsiniz. Daha sonra kazanç sağlama evresi geliyor. Bu aşamada yeri geldiğinde canavarlarla savaşabilir, bazende oyun içerisinde verilen görevleri yapabilirsiniz.

3- Star Atlas

Star atlas 2620 yılında geçen bir oyundur. Üç tarafta bulunan kaynakları ve oyun galaksisinin kontrolü için yapılan mücadeleyi anlatır. Kripto para üzerinden kazanç sağlamaktadır. Bu sebeple online para kazandıran oyunlar kategorisine girmiş bulunmaktadır.

Şu an da oyun tam aktive edilmemiştir ancak salon satışları başlamıştır. Oyun aktive edildiğinde elinizde olan salonlara göre para kazanmaya başlamaktadır.

Para Kazandıran Oyunlar SSS

Oyun Oynayarak En Kısa Sürede Nasıl Para Kazanılır

En kısa sürede para kazanmak için sıkça başvurulan para kazanma yöntemleri;
1- Stok fotoğraf satışı yapmak
2- İnstagramı etkili şekilde kullanmak
3- Yeteneğiniz varsa bunu internet işlerinde kullanmak.
4- Niş alanında bir blog açmak
5- Yenek ve bilginiz varsa udemy üzerinden bunu değerlendirmek
6- Eviniz varsa bunu Airbnb gibi uygulamalar ile oda şeklinde kiralamak

Çok para kazanmak için ne yapmak gerekiyor?

Yukarıda sıraladığımız fikilrerin dışında çok para kazanmak için;
1- Varsa eski kitaplarınızı temizleyerek internet üzerinden satışa koyabilirsiniz.
2- El işi ile ilgileniyorsanız bu yeteneğiniz ile ürünler oluşturup bunları satışa koymak
3- Bloğunuz varsa bunlara reklam alarak ciddi gelirler elde edeblirsiniz.

Lol nasil para kazanilir?

League of Legends oyunu ile profosyonel olup para kazanmak için;
1- Sponsorluk anlaşmaları yapabilirsiniz.
2- Reklamlar
3- Çeşirli internet siteleri ile anlaşmalar yapmak.
4- Turnuvalar ile ödüller kazanmak şeklinde
5- Takımlardan gelen parralar yada kendi sattığınız ürünler sonucunda para kazanabilirsiniz.

Bir öğrenci nasıl para kazanır?

Bir öğrenci olarak para kazanabilmenin yolları olarak;
1- Sanal oalrak asistanlık yapabilirsiniz.
2- Yabancı dil yeteneğiniz varsa çeviri yapabilirsiniz.
3- Web sitesi yapmak, satmak
4- Online olarak alım satım yapmak
5- Grafik tasarımı üzerine kendisini geliştirme,
sayılabilir.

 
En Kısa Sürede Nasıl Para Kazanılır?

En kısa sürede para kazanmak için sıkça başvurulan para kazanma yöntemleri;
1- Stok fotoğraf satışı yapmak
2- İnstagramı etkili şekilde kullanmak
3- Yeteneğiniz varsa bunu internet işlerinde kullanmak.
4- Niş alanında bir blog açmak
5- Yenek ve bilginiz varsa udemy üzerinden bunu değerlendirmek
6- Eviniz varsa bunu Airbnb gibi uygulamalar ile oda şeklinde kiralamak

Bir öğrenci nasıl para kazanır?

Bir öğrenci olarak para kazanabilmenin yolları olarak;
1- Sanal oalrak asistanlık yapabilirsiniz.
2- Yabancı dil yeteneğiniz varsa çeviri yapabilirsiniz.
3- Web sitesi yapmak, satmak
4- Online olarak alım satım yapmak
5- Grafik tasarımı üzerine kendisini geliştirme,
sayılabilir.

 

“Para Kazandıran Oyunlar 2024” üzerine 24 yorum

 1. Статья понравилась. Узнал об играх, на которых можно зарабатывать в 2022 году, что актуально.

  Yanıtla
 2. I’ll right away clutch your rss as I can’t to find your e-mail subscription hyperlink or newsletter service.
  Do you’ve any? Kindly allow me understand in order that I
  could subscribe. Thanks.

  Yanıtla
  • Hello. We have not added a subscription system yet. Of course, we can do it in the future. We update our site from time to time with new articles. You can stay informed about the latest information by staying tuned. thanks.

   Yanıtla
  • Hangi oyunlar ile para kazanıldığı konusu, kullanıcıların ilgili konulardaki yorumları da göz önüne alınarak hazırlanmıştır. İlgili konulardan itirazınız varsa incelenir ve gerekirse yayın içerisinden çıkartılır. Şu ana kadar bu yönde bir itiraz gelmemiştir.

   Yanıtla

Yorum yapın