2024’te Online Girişim – Online Girişim ile Nasıl Kazanılır?

Online girişim nedir? 2023 yılında araştırma konularında ön plana çıkmayı başardı. 2024 yılında bulunduğumuz şu dönemde de merak edilen sorular arasında online girişim ve online girişimci olmak yer alıyor. Peki Online girişim yolları ile para kazanılır mı?

Yazımızın içeriğinde bu sorulara detaylı olarak cevap vereceğiz. Ancak ilk olarak Online girişim nedir? Nasıl yapılır? Bu soruları yanıtlayalım. Online girişim, yapılacak hizmetin, içerisinde bulunan dönemin gelişmiş özelliklerinden yararlanarak yapıldığı, sunum, pazarlama, iletişim gibi faaliyetlerin internet aracılığıyla daha kolay hale getirildiği bir girişim türüdür.

İnternet girişimciliği olarakta bilininen bu girişim türünün, fiziki olarak gerçekleştirilen organizasyonlara göre yapılması daha kolaydır. Bu durum online girişimciler için büyük bir avantaj olarak kabul edilir. Kolaylıkla yapılabilmesi ve uzmanlık gerektirmemesi nedeniyle online girişim para kazanma yöntemleri çok sayıda kullanıcının ilgisini çekmektedir.

Oyun oynayarak para kazanılır mı? Hangi oyunlar kazandırıyor? detaylar için tıklayın

Girişim metotlarını kullanarak fiziki faaliyetlerde bulunmak veya internet üzerinden online girişim yollarını denemek başlangıç safhasında bir takım zorluklar getirebilir. Ancak belirli bir aşama katedildiğinde her iki yöntemin daha rahat sürdürülebilir olduğunu söyleyebiliriz.

İçeriğimizin devamında online girişim yolları üzerinden boş vaktini değerlendirmek isteyenler için iş fikirleri sunmaya çalışacağız.

Online girişim para kazanma yöntemleri, temelde işletmeler ile insanlar arasında bağ kurmaya yarayan teknolojik bir araçtır. Bu teknoloji sayede yalnızca çevrenize değil dünyanın her yerindeki insanlara ulaşabilmeniz mümkündür.

Online girişim ile Para Kazanma Yolları
Online girişim ile Para Kazanma Yolları

İşlemlerin kolay gibi gözükmesine rağmen kişiler her istediği alanda faaliyet gösteremezler. Işletmeler için müşterileri ile doğru ilişkiler kuramamaları faaliyetlerindeki devamlılığa engel olur. Bu durum yalnızca işletmeler için değil bireysel faaliyet gösteren kişiler için de geçerlidir.

İçindekiler

İnternet girişimciliği ile 2024 Yılında kazanma şansı halen Devam Ediyor mu?

İnternet girişimciliği ile 2024 Yılında kazanma şansı halen Devam Ediyor mu?
İnternet girişimciliği ile 2024 Yılında kazanma şansı halen Devam Ediyor mu?

Günümüzde çok sayida kişi online girişim ve internet girişimciliği ile hayata adımını çoktan attı. Ancak geç kalmış değilsiniz.

Pasta payının boyutu düşünüldüğünde herkes bu pastadan kendine düşen payı alabilir. Yapmanız gereken online girişimciler olarak doğru iş fikirleri ile beraber yeterince öz sermayenizin olmasını sağlamaktır.

Doordash ile Amerika’da nasıl para kazanılır? Amerikada yaşamk isteyenler için kazanç yollarından birisi olan Doordash nedir ve nasıl değerlendirilebilir sorularına yanıtlar aradığımız yazımızı mutlaka okuyun!

İnternet girişimciliğine adım atarken fayda sağlayacak online iş fikirleri bulmak gerekmekte.

Yapılacak işlerin, günlük rutin takip etiğiniz işleri aksatmaması önemlidir. Bu sektöre girerken sahip olduğunuz işi de sürdürebilmelisiniz.

Yazımızda da bu yönde online girişim gerektiren işleri derledik. Lafı uzatmadan online girişim para kazanma yöntemlerini anlatmaya başlayalım.

Online Girişim ile 2024’te Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir? – İnternet Girişimciliği Nedir- İşte Detaylar…

1- Bir Dropshipping İşletmesi ile İşe Başlayın

Online Girişim ile 2024'te Para Kazanma Yöntemleri - Dropshipping
Online Girişim ile 2024’te Para Kazanma Yöntemleri – Dropshipping

Dropshipping işletmesinden bahsetmeden önce ilk olarak “Dropshipping” teriminin ne anlama geldiğinden bahsedelim.

Dropshipping terimi stok tutmadan yapılan satış anlamına gelmektedir. Çok yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.

Perakendeciler (Dropshipping yapan internet girişimcisi olarak sizde bir perakendeci sayılırsınız) toptancılardan ya da üreticilerden toptan şekilde ürün satın almak istemezler.

Bunun birçok sebebi vardır. Her şeyden önce bu şekilde alış veriş sonrası, yer sorunu ortaya çıkacaktır. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için toptan ürün almak yerine perakendeciler, ürünleri müşteri satın aldıkça yeniden temin etme yoluna giderler.

Aslında bu yöntem bile başlı başına bir girişim örneğidir. Çünkü depolama, tedarik sırasında yaşanacak aksaklıklar, farklı kalem masraflarının önüne geçilmiş olur.

Perakendeci ürünleri toptan almış olsa bu sorunların yanına ayrıca ürün sattıkça birde kargo işlemleriyle uğraşacak.

Online Girişim Nedir?
Online Girişim Nedir?

Dropshipping ile işin yalnızca satış kısmı perakendeciye yani online girişimciye kalmaktadır. Diğer tüm işlemler toptancı tarafından yapılacaktır.

Toparlarsak internet girişimcisi olmak için bu yolu seçen girişimci alıcı ile ürünü tedarik eden toptancı arasında bir çeşit köprü görevi görmektedir. Alıcı kişi ürünlerin siparişini verir, tedarikçi kişi bu ürünleri kargoya verir ve müşteriye ulaştırır. İşte Dropshipping bu anlama gelir. Peki Dropshipping işleyiş şekli nasıldır.

Dropshipping Uygulamasının İşleyişi Nasıldır?

Dropshipping ne olduğunu anlattıktan sonra gelelim bu yöntemin işleyiş şeklinin temelde nasıl çalıştığına.

 1. Perakendeci yani online girişimci bir internet sitesi belirler ve sitesinde anlaştığı toptancının ürünlerini sergiler,
 2. Ürün sitede yayına alınır ve müşterisini bekler,
 3. Ürünü beğenen müşteri satın alma işlemini online olarak gerçekleştirir ve ürünü alır,
 4. Alınan ürün hakkında tedarikçiye bilgi verilir ve verilen bilgiler doğrultusunda ürün tedarikçi tarafından müşteriye kargolanır,
 5. Ürün müşteriye ulaşır onaylanıncaya kadar çıkan sorunlar ile perakendeci olan internet girişimcisi ilgilenir. Bir nevi müşteri hizmetleri ile ilgili görev online girişimciye düşmektedir.

Müşterinin ürün için ödediği ücret ile, perakendecinin tedarikçiye ödediği ücreti çıkararak arada kalan net kar hesaplanır. Bu tutar perakendecinin payıdır. İşin özüne baktığımızda online girişim para kazanma yöntemi kullanılarak belli bir kazanılmış olur.

Bu konuda daha hazırlamış olduğumuz Dropshipping Nedir? 2024’De Dropshipping Nasıl Yapılır? isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

2- Sanatınızı Online Olarak Satışa Koyun

Bu yöntem yalnızca özel yeteneği olanlar için bir internet girişimciliği örneğidir. Resim yapmak, fotoğrafçılık, müzisyenlik veya benzeri yetenekleriniz bulunuyorsa güzelce tasarlanmış bir web sitesi sayesinde bu yeteneğinizi gelir kaynağına dönüştürmeniz çok kolay.

Fotoğrafçılık ya da resim yapma üzerine uzmanlık sahibiyseniz Printify veya Printful gibi platformları kullanarak hazırlamış olduğunuz resimleri, tuvalleri baskıları veya posterleri satışa koyabilirsiniz. Bu sayede sanatınız ile interneti buluşturmuş olacak aklınızın alamayacağı yerlere kadar isminizi duyurabileceksiniz.

Müzik konusunda yeni besteleriniz, ritmik eserleriniz mi var. Bu yeteneğinizi insanların duymasını mı istiyorsunuz. Shopify ile bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Neden Sanatınızı Online Olarak Satışa Koymalısınız?

 • Yeteneğiniz sayesinde ortaya çıkacak eser başkalarının hayatına girecek ve hayatlarını kolaylaştırarak onlarda bir anı bırakacaksınız.
 • Web site üzerinden sanatınızı sergilerseniz internet girişimciliğini her yönüyle tanıması olacaksınız.
 • Sevdiğiniz işi yaparak para kazanmış olacaksınız. Yetenek sahibi birisi için online girişim para kazanma yolları arasında sanıyoruz ki en güzel sebep budur.

3- Makale Yazarı, Web tasarımcı veya Oyun Programı Geliştirici olun

Online girişim online para kazanma konuları arasında makale yazarlığı da yer alır. Yazarlık, web tasarımı ile uğraşanlar ve oyun programları yapan kişiler online girişim para kazanma konusunda minimum maliyetler ile kolaylıkla iş bulabilirler. Bu özelliklerinizin yanında birde yabancı diliniz varsa Dünyanın 4 bir yanına sesinizi duyurma şansınız var. Ancak yabancı diliniz yoksa da üzülmeyin. Ülke çapında bu konularda geniş alanda çalışma sansınız bulunmakta.

İnternet girişimciliği ile uğraşan kişiler boş zamanlarını değerlendirme konusunda uzmandır. Serbest olarak çalışırlar ancak projelerini en kısa zamanda bitirmek üzerine kendilerini hazırlamalıdırlar. Dünya çapında girişimcilik denemeleri için Upwork ve Fiver gibi platformlar işinizi görecektir. Ülke çapında yapılacak işler için ise R10.net ve wmaraci.com gibi siteler serbest çalışma için harika siteler.

Dünya genelinde online girişimciliğinizi konuşturmak için kullanabileceğiniz Fiver’ın geleneksel olarak kullanılan platformlardan biraz daha farklı olduğunu belirtmeliyiz. Fiver yapılan işlerin çoğuna 5$ ödeme yapıyor. Bu uygulamada daha fazla para kazanabilmenin yolu ise müşteriden daha fazla para alabilmenin cazibeli yollarını öğrenmekten geçiyor.

Örnek olarak 300 kelime bir makalenin 4$ olduğunu düşünelim. Bu durumda 300 kelimeyi aşan makalelerde her 150 kelime işin 4$ daha ücret talep ederek müşteriyi bu şekilde ikna etme yoluna gidilebilir. Böylece yapacağınız işlemler harcadığınız zamana değecektir.

 Yurt dışı girişimcilik konusunda çalışmak isteyip emeklerinin karşılığını almak isteyenler için Shopify mağazasın da üyelik oluşturmaları önerilmektedir. Fiziksel olarak müşterilere herhangi bir ürün teslim edilmeyen bu platformda ürünlerinizi sergilemeniz mümkün.

Neden Serbest Meslek Olarak Çalışmalıyım

 • Serbest çalışan bir kişi olarak patron siz olursunuz. Çalışmak istediğiniz projeyi anlık keyfinize göre seçer, çalışma aralıklarını kendiniz belirlersiniz.
 • Kendinizi geliştirmiş olduğunuz işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Rahat yaptığınız işten para kazanmak ise harika bir duygu olacaktır. Ayrıca keyif alırken para kazanacaksınız.

Serbest olarak çalışma ve bu çalışmanızı internet girişimciliği ile değerlendirmek isterseniz  makale yazarlığı, web tasarım ve oyun yapma program geliştiriciliği güzel bir tercih olabilir. Bu konularda daha önce hazırlamış olduğumuz yazılarımıza göz atın.

 1. Oyun Yapma Programları 2022 ile Kendi Oyununuzu Tasarlayın

4- Online Kurs verin

Online olarak bir alanda kurs vermek ek bir gelir elde etmek ve bu sayede online girişimcilik yapmak için iyi bir iş fikridir. Yapmanız gereken sadece bilgili olduğunuz bir alanda açıklayıcı videolar çekmek ve bu videoları internette video sitelerine yüklemek. Tabiki bu daha işin reklam kısmını oluşturacaktır.

Online kurs vermek emek ve zaman isteyen bir iş olsa da bu gereklileri yerine getirmeniz halinde bir süre sonra sisteminiz oturacak ve sabit müşterileriniz olacaktır. Ayrıca vereceğiniz kurslar hep internette yüklü olacak ve sizin adınıza gece gündüz çalışacaklar. Sabit bir gelir elde etmeye başlayacaksınız.

İyi bir kurs eğitmeni olmak istiyorsanız verdiğiniz dersin sıfırdan başlaması önemlidir. Çünkü genel olarak kurs araştırması yapanlar bu işi ilk kez öğrenmek isteyenlerden oluşmakta. Ayrıca kursunuzu zamanla ilerletmek ve ileri seviyeye geçmek yine sizin elinizde olan bir durum. Böylece hem başlangıç seviye hem de ileri seviye bir kitleye hitap ederek kazancınızı arttırabilirsiniz.

Online Kurs adımlarınızı Nasıl Atmalısınız?

Kurs işine başlarken ücretli bir şekilde müşteri aramaya başlamak verdiğiniz bilgilerin önemini bilmeyenler için soru işareti oluşturacağından dolayı ücretsiz bir eğitimle başlamak daha doğru olacaktır. Çektiğiniz videoları Youtube sosyal medyasına yükleyerek öncelikle belli bir kitle edinmeyi düşünebilirsiniz. Bu bölüm kendinizi tanıtmak için bir platform olarak kullanılabilir.

Yeterince takipçiye ulaştıktan sonra yolunuza müşterilerden ücret talep etmek şeklinde devam edebilirsiniz. Diğer seçenek ise yine Youtube gibi platformlardan reklamlar ile para kazanma yoluna gidebilirsiniz. Online girişim para kazanma sayesinde belirttiğimiz iki yoldan da kazanabilmeniz mümkündür.

Neden Online Kurs vermeliyim?

 • Teknolojinin insanların cebine kadar girdiği bir dönemde bu platformu değerlendirmemek düşünülemez. Biraz emek ve zaman harcayarak düzenli bir gelir sahibi olabilirsiniz.
 • Bir konuda zaten bilgi sahibiyseniz ekstra yapmanız gereken bir hazırlığa ihtiyacınız olmayacaktır. Sadece mevcut bilginizi başkalarına anlatacaksınız. Buda çok zor olmasa gerek.genel olarak bakıldığında aşağıdaki kursların daha çok tercih edildiği görülmektedir.
 • Eğitim alanında dersler,
 • Sağlık ve Fitness içerikli videolar,
 • Tasarım
 • Yabancı dil
 • Finans ve Muhasebe
 • Satış ve Pazarlama
 • Yazılım ve bilişim konuları
 • Gitar,Piyano gibi çalgı aletleri

5- İkinci El Satış Mağazası Açın

İkinci El Satış Mağazası Açın
İkinci El Satış Mağazası Açın

Eski eşyalara yönelik bir merakınız varsa bu hislerinizi para çevirebilirsiniz. İkinci el eşyaların alım ve satımının yapıldığı mağazalar size uygun güzel bir online girişim iş fikri olabilir.

İkinci el eşya alım satım işi geçmişten günümüze uzanan bir internet girişimciliğidir. Köklü olmasına rağmen modası halen devam etmektedir.

Günümüzde müşteriler alışverişe çıktıklarında yeni kıyafetler, eşyalar almak için mağazaları dolaşırlar. Ancak ikinci el eski eşyalarla karşılaştıklarında hemen merakla karıştırmaya başlarlar. Geçmişlerinde yer alan bu eşyaları görüp onlara dokunarak o günlere olan hasretlerini gidermeyi amaçlarlar. Beğendikleri ve kendileri için değerli olarak gördükleri eşyaları da hiç düşünmeden satın alırlar.

İkinci el eşya bulabilmek için bu işin toptancılığını yapan yerleri bulmanız gerekecektir. Online girişim iş fırsatlarıyla karşılaştırdığımızda biraz yorucu görülebilir. Ancak bu işlere meraklı biriyseniz yorgunluk aklınızın ucundan geçmeyecektir. Şunu da belirtmemiz gerek ikinci el eşya alıp satmak bir miktar sermaye gerektirir. Ancak ilerleyen dönemlerde yapacağınız işlerden büyük kazançlar elde edebileceğinizi söyleyebiliriz.

İkinci El Eşya Satarak Ne Kadar Kazanabilirim?

10-20TL ye aldığınız 90’Ların modeli olan bir şapkayı doğru müşteriye 100-200TL’ye satabilirsiniz. Bu işlerde kâr marjı oldukça fazladır. Üstelik online girişim para kazanma fırsatını internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Böylece çok daha geniş bir kitleye hitap edebilirsiniz.

Yeterince paranız varsa bir mağaza açarak aynı zamanda internet sitesi üzerinden satış yaparsınız. Bütçeniz kısıtlıysa bu durumda yalnızca internet girişimciliğini kullanarak satışınızı online gerçekleştirirsiniz.

Araştırma yaparak ne kadar çok ürün bulabilirseniz kazandığınız para o kadar fazla olur. Hiçbir yerde bulunmayan eşyaları toparlayarak insanların hizmetine sunun.  Bir anda karşılarına çıkan bu ikinci el eşyalara olan ilgisini görünce ilk başlarda şaşırabilirsiniz. Ancak insanlar her zaman eskiye merak duymuştur. Bu merakı fırsata çevirmek elinizde.

6- Blog Yazarak Para Kazanın

Online Girişim - Blog Yazarak Para Kazanma
Online Girişim – Blog Yazarak Para Kazanma

İlk yapılan web sitelerinden bu güne dek bloglar ve blog işleriyle uğraşmak çağ atladı desek yanılmış olmayız. Online girişimin ilk hareketleri olan bu web siteleri o kadar basit görünümlere sahipti ki şimdi dönüp baktığımızda bunları biz mi yaptık diyebiliyoruz.

Günümüzde bloglar birçok kesim tarafından para kazanmak adına tasarlanıyor. Kimileri yazılarına reklamlar alarak bu yolu denerken, bazıları da sponsorlar ile para kazanmayı tercih etmekte.

İster sponsorlar ile olarak kazanın, isterseniz reklamlarla kazanın blog yazarak para kazanmak internetten para kazanma üzerine harika bir seçim olacaktır.

Blog yazarak para kazanmanın anahtarı nerededir diye merak edenler için her şeyi doğal yollardan yapmak ve bu sayede sadık bir ziyaretçi kitlesi oluşturmakta bu işin özünde vardır diyebiliriz. Blogunuzu arama motorlarına değil de ziyaretçilerinize yönelik hazırlamanız halinde kısa zamanda başarıyı yakalayabilirsiniz.

Blog yazarak para kazanan pek çok kişi online girişim işlerine bu şekilde amaçlayarak girmişlerdir.

İnternet Girişimciliği İçin Neden Blog Yazarak Başlanmalı?

İnternet girişimciliğine yeni başlayanların büyük kısmı, 2000’li yıllardan beri blog yazarak bu işlere başlamayı tercih etmişlerdir. Bu durumun birçok sebebi olsa da genel olarak ücretsiz şekilde işlemlerin yapılması ve blogspot benzeri uygulamaların yaygın olarak kullanılması tercihlerin sebebi olarak gösterilebilir. Herkes kendisine ait, düşündüklerini yazabileceği ve yayına koyabileceği bir sayfası olsun istemektedir. Bu durum da Blog yazmayı favori hale getirmekte. Bunun dışında neden blog yazarak başlanmalı diye düşünürsek;

 • Yapacağınız bloğun büyüklük açısından bir sınırı yoktur. Bu sınır sizin hayal gücünüze kalmıştır. İçini doldurabileceğiniz kadar doldurmak elinizde olan bir durumdur. Online girişim para kazanma yolunda blog tercih etmenin güzelliği de buradan başlıyor. Para kazanmanın bir sınırı bulunmuyor.
 • Blog, siz onu bırakana kadar sizi bırakmaz. Yayın hayatına devam eder. Uzun soluklu bir işlemdir. Bir gecede bir blog oluşturamazsınız ancak oluşturacağınız blog uzun soluklu olacaktır
 • İş hayatınızda kullanabileceğiniz, hızlı şekilde klavye yazma alışkanlığı kazanırsınız Yazınız gelişir. Bir süre sonra hızlı şekilde yazdığınızı fark kedersiniz.

7- Sanal Asistanlık Yapın

Organize işleri ve perde arkasında çalışmayı seviyor musunuz? Bu şekilde çalışmak bana göre diyorsanız online girişim için sanal asistanlık işine uygunsunuz demektir.

Sanal asistan ne iş yapar?

Sanal asistan, işletmelerin, yöneticilerin veya girişimcilerin profesyonel olarak sürdürmeye çalıştıkları yaşantılarını düzenleme konusunda yardımcı olur. Gizli kahraman rolünde görevleri vardır. Randevuları planlar, Pazarlama işlerinde planlar üretir ve yöneticisine her konuda yardımcı olmaya çalışır.

Neden Sanal Asistan Olunur?

 • Arka planda çalışmak için harika bir meslek. İşin başında biraz zorlanabilirsiniz ancak zamanla tecrübe sahibi olduktan sonra bu işleri yapmak çok kolay gelecektir. Üstelik severek yapacağınız bir işe sahip olursunuz.
 • Sanal asistanlık ile online girişim para kazanma sektöründe pek çok insanla iletişim kurma şansını yakalayacaksınız.
 • İşlerinizi büyüterek bir sanal asistanlık şirketi kurabilirsiniz. Böylece emrinizde çalışacak ve kazancınızı arttıracak personeller işe almakta özgür olursunuz.

8- Uygulamalar Yapın ve Web site oluşturun

Teknoloji konusunda yeterince bilgiye sahipseniz online girişim konusunda Android uygulamalar yapabilir ya da web sitesi açabilirsiniz. Kodlama yeteneği gibi ekstra özellikler ile bilişim alanında girişimciliğinizi konuşturmanız harika olacaktır. Kendinizi geliştirmek için Shopify gibi web sitelerini kullanabilirsiniz.

İnternet girişimciliği ile para kazanmak adına web sitelerin temalar veya eklentiler oluşturmak yine bir girişimcilik örneği olarak karşımıza çıkmakta. Özgün olarak tasarlayacağınız tema veya eklentilileri çeşitli forum siteleri üzerinden satışa koyarak kazancınızı arttırabilirsiniz.

Neden Uygulama veya Web site Yapmalıyım?

 • Gün geçtikçe teknoloji daha çok gelişiyor. Dolayısıyla yaptığınız ürünlere her gün daha fazla ihtiyaç duyulacak.
 • Evde rahat ve kendi isteğinize göre çalışma ortamı bulabilirsiniz. Projelerinizi pazarlamak için çok sayıda platform bulunuyor. Siz yeter ki yeni ürünler üretin.

9- Podcast Oluşturun

Sesinize güveniyorsanız ve bende yetenek var diyorsanız bu özelliğinizi online girişim ile kazanca dönüştürebilirsiniz. İnternet dilinde bu işleme Podcast denilmektedir. Podcast yönteminde sesinizi kaydedersiniz ve dinleyicilerin yorumuna sunarsınız. Daha önce anlattığımız blog yapma işine benziyor değil mi? Aradaki fark blog yazarak para kazanma işinde görsel yolu kullanırken Podcast ile dinleyicilere hitap ediyoruz.

Bir Podcast oluşturmak için gerekli olan araç ve gereçler şunlardır;

 • Sesinizi kayıt etmek için ses kayıt cihazı,
 • Yüksek kalitede bir mikrofon,
 • İyi bir ses,

Bir podcast oluşturduktan sonra dinleyicilere ulaşabilmek için kitlesi olan kişilerle iş birliğine gidebilirsiniz. Bunun için çeşitli sayfalarda reklamlar vererek kısa sürede binlerce hatta milyonlarca kişiye ulaşmanız mümkün. Dinleyicilere yorumlar yapmalarını ve Podcast’inizi paylaşmalarını söylemeyi ihmal etmeyin.

Neden bir Podcast yapmalıyım?

 • Podcast’lerin popülerliği gün geçtikçe artmaktadır. İnternetten girişim için yapması kolay bir uğraş.
 • Başarılı şekilde bir Podcast üretebilirseniz milyonlarca insana sesinizi ulaştırabilirsiniz. Böylece sponsorlar, hayranlar, takipçiler gibi büyük kitle ve para kaynaklarınız olabilir.

10- Bağlı Kuruluş Pazarlamacısı Olun

Bağlı Kuruluş Pazarlamacısı Olun - Online Girişim
Bağlı Kuruluş Pazarlamacısı Olun – Online Girişim

Online girişim online para kazanma yöntemlerinden bir diğeri Bağlı kuruluş pazarlamacısı olmaktır. Bağlı kuruluş pazarlamacısı performans üzerine çalışan bir sistemi ifade eder. Bu sistemde başka bir şirkete ait ürünleri tanıtan komisyoncuya performansı karşılığında ödeme yapılır. Sitemde hizmet çoğunlukla bir blog veya sosyal medya kanalıyla yapılır.

Bağlı kuruluşu oluşturacak olan sizler, bir firmaya ait ürünleri blog veya sosyal medya kanalınızla tanıtırsınız ve işletmeye trafik sağlarsınız. Her satın alma için böylece komisyon alarak kazanırsınız.

Bu yöntemde ilgi alanınıza göre veya tanıtım yapacağınız kanal ve bloğunuzun markasıyla ilgili bir firma bulmak önemlidir. Çünkü var olan kitleniz blog içeriğiyle ilgili olduğundan reklamlarınızla da ilgilenecektir.

Bu konuda öncü sitelerden Affilate Future veya Shopify satış ortağı programlarını inceleyebilirsiniz. Bu ve benzeri yerel programlara kayıt olduktan sonra verecekleri ürünleri bloglarınızda paylaşmakla kazanmaya başlıyorsunuz. Daha çok kazanmak için ürünü kitlenize en iyi şekilde anlatmalı ve gelen sorulara mantıklı yanıtlar vermelisiniz

Tanıtım yaparken blogunuzu aşırı reklamlarla doldurmayın. Bu durum içeriğinizi arka plana atar ve kullanıcılar sıkar. Ayrıca hemen çıkma oranını yükseltir.

Neden Bağlı Kuruluş Pazarlaması yapmalıyım?

 • Tanıtacağınız ürün ve hizmetleri normal zamanlarda kullanıyor olabilirsiniz. Kullandığınız bu ürünlerden aynı zamanda para kazanmak harika bir girişimcilik örneği olur.
 • Bağlı kuruluş pazarlaması yapılabilecek ek işler arasında iyi bir gelir kaynağı oluşturabilir. Bu tamamen sizin performansınıza bağlıdır.

11- Niş bir Ürünü Geliştirerek Daha ileri Seviyelere getirin

Niş Bir Ürünü Geliştirin-Online Girişim
Niş Bir Ürünü Geliştirin-Online Girişim

Öncelikle Niş ne demek bunu açıklayalım. Niş, google üzerinde rekabetin düşük olduğu ancak reklamlardan dolayı yapılan tıklamalar ile internetten para kazanma adına yüksek gelir veren siteler ve bu alanda açılan girişimler için verilen isimdir. Bir diğer tabir ise dar bir alanda yapılan işleri anlatır. Kısacası her türlü içerikten ziyade yalnızca belli başlı içerikleri ele alan site, blog veya yaptığınız herhangi bir girişimdir niş.

Bu şekilde bir niş alanı keşfetmeniz durumunda online girişim ile ciddi paralar kazanabilirsiniz. Niş alanda üretilen ürünler benzersiz olmalıdır. İyi yapmayı başarırsanız kaliteli bir topluluğunuz olur.

İlgili Yazı: XML bayiliği nedir? XML bayiliği nasıl yapılır?

Niş kategoriler coğrafyaya, toplumun demografik yapısına, ürünlerin özelliklerine ve ürünlerin değerlerine göre değişiklik gösterir. Niş kategorisinde açacağınız internet girişimi küçük bir kitleyi hedef almalıdır. Örnek olarak niş bir kategori;

 • Evcil hayvanlar, daha da özele inersek tek bir türe özgü evcil bir hayvan üzerine yapılacak bir blog,

Şeklinde olabilir. Burada önemli olan geniş bir alandan ziyade dar bir kesimi anlatmak ve bu alanlar ilgilenen kitleye ulaşabilmek.

Neden Niş ürün Tercih Etmeliyim?

 • Niş ürünlerin rekabeti azdır. Rakibiniz az olur. İnsanların ilgisini çeker. Düşük bütçeyle kısa sürede yükselebilme şansınız olur.
 • Geniş, çeşitliliği fazla bir alanda her türlü sorunla uğraşmaktansa daha dar kapsamlı bir çalışma alanında sorunları kısa sürede giderebilirsiniz.

12- El Yapımı Ürünler Üretmeye çalışın

El Yapımı Ürünler Üretmeye çalışın - Online Girişim
El Yapımı Ürünler Üretmeye çalışın – Online Girişim

Kendinize özgü fikirler üretebilen birisiyseniz el yapımı ürünler üretmek harika bir online girişim olabilir. El yapımı ürün yeri gelir mobilya olur, bazen resimler veya çerçeveleri bazen de pahalı süs eşyalarının modernize edilmesi… kategorisi çok geniş bir alandır. Eliniz hangi alana yatkın ise el yapımı ürünleri üreteceğiniz köşe orası olabilir.

İnternet girişimciliğinde el yapımı ürünlerin üretilmesi kadar, bu ürünlerin satışı da öenmi biri girişimdir. Satış konusunda, ben satış işinden anlamıyorum diyebilir ve bu kısmı başka sektörlerin yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Satış konusunu kendiniz yapmak isterseniz ikinci el ürün satışı yapan siteler letgo, dolap, sahibinden gibi siteleri tercih edebilirsiniz. Buralarda açacağınız ilanlarla ürettiğiniz ürünlerin satışını rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Neden El Yapımı Ürünler Üretmeliyim?

 • Patron kendiniz olduğundan dolayı çalışacağınız zamanı kendiniz belirlersiniz. İşlerinizin büyümesini istediğiniz yeri belirlemek size kalmış.
 • Ürünlerinizi boş zamanınızda rahatça üretebilirsiniz. Programınızı kendiniz belirlersiniz.
 • Bir şeyler üretebilmek keyif verici bir iştir. Bu zevki paraya dönüştürmek elinizde.  

13- Sosyal Medya Yöneticisi Olun

İnternet girişimciliği denildiğinde sosyal medyayı kullanmak ilk düşünülen girişimcilik örnekleri arasında gelir. Yeni başlayanlar için sosyal medya yöneticiliğinden ziyade elbette ilk olarak sosyal medyayı tanımak önemlidir. Bu konuda yazılmış makaleler okunabilir, videolar izlenebilir ve kısa sürede sosyal alana hâkim olunabilir. Bir sosyal medya yöneticisi olmak için öncelikle sosyal medya konusunda tam olarak bilgi sahibi olmanız gerektiğini unutmayın.

İnternetten para kazanma ve sosyal medya ile ilişki nedir? Öğrenmek için hemen okuyun

Sosyal medya hesaplarını etkili bir şekilde büyütebilmek online girişim olarak müthiş bir beceri gerektirir. Kendinizi internet alanında yeterli görüyorsanız sosyal medya danışmanlığı için geliştirebilirsiniz.

Danışman olarak bir şirketin internet üzerindeki varlığını sürdürmek, sanal alemde pazarlamalarını yapmak, satış stratejilerini belirlemek gibi görevlerden her zaman siz sorumlu olacaksınız. Bunun bilincinde olarak işe girmeli ve bu yükle çalışmaya gayret etmelisiniz.

İstatistiksel olarak grafikler incelendiğinde sosyal medya pazarının önümüzdeki 10 yıl içerisinde %10’dan fazla artması beklenmekte. Bu durum sosyal medyanın geleceğin meslekleri arasında varlığını sürdüreceğinin bir göstergesi.

Sosyal Medya Danışmanlığına Nasıl Başlamalıyım?

İlk basamak olarak kendi web sitelerinizi kullanmanız daha doğru olacaktır. Kendi web sitenize ait sosyal kanallar kurun. Bu kanalları büyütmeye çalışın. Üzerinizde bir baskı olmadan kendiniz için bir süre çalışın. Böylece kaybedeceğiniz bir şeyini olmayacaktır.

Zamanla deneyiminiz arttıkça bu işte ustalaşacak ve ne zaman nasıl adım atmanız gerektiğini anlayacaksınız.  İlerleyen dönemlerde kanallarınız büyür, kitleniz artarsa ve paylaşımlarınız yorum yağmuruna tutulursa doğru yolda ilerliyorsunuz demektir.

NeDen Online Girişim İnternetten Para Kazanmak için Sosyal Medya Danışmanlığını Seçmeliyim?

 • Her şeyden önce başlaması kolaydır. Kendi başınıza hiçbir masraf yapmadan başlayabilirsiniz. Sermayesiz bir iştir.
 • İşinizin kendi patronu olursunuz. Canınız istediğinde çalışır, istemediğinde tembellik yapabilirsiniz.
 • İşinizde ne kadar çok başarılı olur ve bunu kanıtlarsanız talep edeceğiniz ücret o kadar fazla olacaktır.
 • Günlük olarak yaptığınız rutin işler size para olarak geri döner.

14- Gayrimenkule Yatırım Yaparak Paranızı Değerlendirin

Gayrimenkule Yatırım Yaparak Paranızı Değerlendirin
Gayrimenkule Yatırım Yaparak Paranızı Değerlendirin

Gayrimenkul yatırımı diğer online girişim yöntemleri ile karşılaştırıldığında sermaye gerektiren bir girişim örneğidir. Bu yönüyle herkesin yapabileceği işler arasında değildir. Ancak yeterli sermayesi bulunanlar için parasını katlayacak bir iş fikir olarak görünmekte.

Piyasa şartları ve kiralar düşünüldüğünde uygun fiyatlı bir gayrimenkul yatırımı çok doğru bir seçenek olacaktır. Özellikle kredi faizlerinin düşük olduğu dönemlerde bu şekilde bir yatırım çok mantıklıdır. Ödeyeceğiniz kredi miktarı sabit olarak kalacağından ilerleyen dönemlerde artan maaş ile oranlandığında kredinin ödeme güçlüğü düşecektir.

İnternet girişimciliği alanına giren gayrimenkul alıp satmak işinde, benzer ticari işlerde olduğu gibi envanter ya da tedarik gibi konularda sorun yaşamayacağınız bir alandır. Elinizde internet ile evinizin rahatlığında araştırma yaparak anlaşmalar sağlayabileceğiniz bir sektördür. Bu sektörde hesaplanması gereken başlangıç maliyet işleri ve satın almak için gerekli birtakım gereksinimler yer alır. Paranızın yetersiz kaldığı kısımlarda eksik kalan bölümü krediler ile tamamlayarak yolunuza davam edebilirsiniz.

İlk alım ve satımı gerçekleştirdikten sonra elinizde kalan kazancı sermayenizin üzerine koyarak bir süre devam edin. Bir süre sonra iş hacminizin arttığını görebilirsiniz.

Neden Gayrimenkul Yatırımı Yapmalıyım?

 • Gayrimenkul işlerinde para nakit olarak işler. Satış sonrası para elinizde bulunur.
 • Gayrimenkul bir ihtiyaçtır. Üstelik zorunlu bir ihtiyaçtır. Dolayısıyla her zaman müşteri bulabilirsiniz.
 • Gayrimenkul elinizin altında eğer kaybetmez. Acil para ihtiyacınız olmadığı durumlarda hemen satmak zorunda değilsiniz. Uzun vadede değerlenir.

15- Sanal Ofis Kiralayarak Para Kazanmak

Sanal ofis; esnek çalışma imkanı sunan, işletmelere fiziki koşullarda geleneksel bir ofise ihtiyaç duyulmaksızın herhangi bir hizmet, alan veya teknoloji kombinasyonu sağlayan oluşumlara denir. Özellikle de son zamanlarda bir dikkat çeken bu online girişim konsepti, serbest çalışan girişimciler de dahil olmak üzere hemen her şirket arasında popüler olmuştur.

Sanal ofis kiralandığında ise müşteri ve misafirlerin ağırlanabileceği görüşme odaları, toplantı odaları ve seminer salonu gibi alanları kullanma olanağı da elde edilecektir. Ayrıca yasal olarak da resmi iş yeri kullanımına ek olarak, şirketlerin ismine tahsis edilmiş gsm hatları üzerinden sekreterya hizmeti almak da mümkündür. Sanal ofis sahipleri; şirketlerine gelen posta ve kargoların düzenli olarak takibini yaparak işlerini çok daha kısa süre içerisinde geliştirebileceklerdir. Peki sanal ofis hizmetlerinden kimler faydalanabilir? Bir internet girişimciliği olan sanal ofis kiralayarak para nasıl kazanılır? İşte detaylar…

Sanal Ofis Nasıl Kurulur?

Sanal ofis, yeni nesil bir çalışma konseptidir. Ancak bu sektöre giriş yapmadan önce iyi bir araştırma yapmak şart! Öyle ki tercih edilen ofis firmaların prestijini arttıracak konuma ya da müşteri görüşmeleri ve toplantıları kolayca gerçekleştirebilecekleri alana göre belirlenmelidir. Söz konusu kıstaslar göz önünde bulundurularak sağlanan hizmetlerin değerlendirilmesi en doğru sonuca ulaşılmasını sağlar.

Online girişim yapacak olanların içine sinen sanal ofise karar vermelerinden sonra bir sonraki adımda anlaşma yapılması gerekir. Firma sahipleri ve söz konusu hizmeti veren şirketler arasında yapılacak olan anlaşmanın imzalanmasından önce kapsamlı olarak hangi hizmetlerin sunulduğu ve de hizmet bedeli hakkında da detaylı bilgi edinmek şarttır.

Sanal Ofis Kurmanın Avantajları

Yeni şirket kuran ya da kurma aşamasında olan firmaların öönemsediği en önemli konulardan biri de kira ve fatura maliyetleri olacaktır. Elbette ki hiç kimse yüklü masraflar üstlenmek istemeyecektir. Bu noktada internet girişimciliği olan sanal ofisler, işletmelere en hesaplı çözümleri sunar. Ayrıca gerçek bir ofisin sağladığı tüm olanakları da sağlamakla birlikte, maliyetleri de en aza indirgemek açısından büyük avantajlar sunmaktadır. 

Maliyetin en aza indirgenmesi ise firmaların bütçelerini çok daha kontrollü yönetmesini mümkün kılar. Öyle ki merkezi konumda yer alan fiziki bir ofis yüksek meblağlar gerektirecektir. Buna ek olarak elektrik, su, mutfak, temizlik ve sekreterya gibi ek harcamalar da gerekir. Fakat sanal ofis, bahsedilen tüm giderler için sabit bir ücretlendirme imkânı sunar. Bunun yanı sıra stopaj vergisi yoktur, ciddi oranda prestij elde edilmesini sağlar. Ekstra personel çalıştırılmasına gerek duyulmaz. Ofis malzemeleri için masraf yapma ihtiyacını ortadan kaldırır ve işleri çok daha kolay hale getirir.

Sanal Ofis Yasal Mı?

Kendi işini kurmak isteyen herkesin yasal sürece çok önem vermesi gerekiyor. Sanal ofis, yasal olan bir tür online girişim bir oluşumdur. Ancak kurulacak şirketin türü her ne olursa olsun vergi dairesine bir adresin ibraz edilmesi gerekir. Yasal adres, aynı zamanda şirketlerin de adresidir. Ülkemizde Türk Ticaret Kanunu gereğince iş adreslerine ait kısıtlayıcı bir tanım olmadığından sanal ofisler de ülkemizde yasal kabul edilmektedir.

Yani sanal ofisler, vergi dairesi sorgulamalarında, şirketlerin meşruiyetini belirleyici niteliğe sahip olduğundan, ulaşılacak adres, telefon ve de faks numarası gibi gereken temel iletişim bilgilerini de gerçek olarak sunar. Sanal ofis kiralayarak işlerini büyütmek ve çeşitli avantajlardan faydalanmak için herhangi bir yasal engel yoktur. Aynı zamanda iyi bir internet girişimciliği olduğundan home office ya da geleneksel ofis kiralama tekniklerine göre de ortalama olarak %80’e varan maliyette avantaj sunar. Tüm sektörlerin faydalanabileceği sanal ofislerin getirisi de oldukça yüksektir.

Online Girişim İçin Başka Neler Yapabilirim?

Online Girişim Başka Neler Yapabilirim?
Online Girişim Başka Neler Yapabilirim?

Yazımızda sizlere Dropshipping ile satış yapmaktan makale yazmaya, blog yazarlığından niş ürünleri geliştirip satmaya kadar birçok farklı ve özgün online girişim fikirlerinden bahsettik. Ancak internet girişimciliği ucu öylesine açık bir sektördür ki kimsenin aklına dahi gelmeyen yollardan para kazanmanız da mümkün olmaktadır.

Çevrenizde elbette internetten satış yapan ve size bulduğu fikir ile vay be dedirten tanıdıklarınız olmuştur. Yazımızın devamında online kurs vermek, sanal asistanlık yapmak ya da web sitesi kurmak gibi bilindik internet girişimciliği fikirleri kalıplarının biraz daha dışına çıkmaya ve sizi daha yaratıcı fikirlerle buluşturmaya çalışacağız.

1- Ahşap Oymacılığı Yaparak E-Ticarette Satış

İnternet üzerinden satış yapma fikri online girişimin temelini oluşturuyor. Ancak burada fark direkt olarak satışı yapılacak ürünün ve nasıl yapılacağının belirtilmesi üzerine devam ediyor. Öyle ki ahşap işlemesi çok kolay bir iş değildir. Böyle bir beceriniz ya da merakınız varsa bu hobinizi paraya dönüştürebilmeniz mümkündür.

Burada ahşap işlemesini inovasyonla buluşturmanız size internet girişimciliğinde para kazandıracaktır. Ahşaptan evcil hayvan mama kapları, kişiye özel anahtarlıklar ve lazer ile çizilen kişi portreler son zamanların en gözde ahşap işlerindendir. Burada bu satışın bir de tamamlayıcısı olması gerekmektedir ki bu özellikle 5 yıldır İnstagram’dır.

Satışını gerçekleştirdiğiniz ürün için mutlaka bir instagram hesabı açın ve ürünleri POST OLARAK DEĞİL reels olarak atın. Burada reelsler ürünlerinizi öne çıkarmaya yarayacak ve bazı durumlarda reels videolarınız beklemediğiniz patlamalar yaşayabilecektir.

Aynı şekilde instagram sayfanızda linkleme yapabilir ve kişileri Trendyol, Hepsiburada, N11 gibi anlaşmalı olduğunuz e ticaret sitelerine yönlendirebilirsiniz. Bunun yanında her 2 satış kanalını da açık tutmanız önemlidir. Yani ürünleriniz hem İnstagram hesabınızdan hem de bu e ticaret mecralarından satılabiliyor olsun.

Yani ürünlerinizi İnstagram’da görüp beğenen biri bunun için başka e- ticaret sitelerine girmeye uğraşmasın direkt bu mecra üzerinden de siparişini verebilsin. Bu internet girişimciliğiyle müşteri ilişkilerinde altın kuraldır. Son olarak online girişimlerde mutlaka ama mutlaka atlanmaması gereken bir diğer husus da geri bildirimler yani müşteri yorumlarıdır. Müşterilerden size yapılan dönütleri mutlaka sosyal medya sayfanızda paylaşın hatta mümkünse onlardan satın aldıkları ürünü kullanırken fotoğraf çekmelerini talep edin. Bu sayede ürünlerin ve firmanızın güvenilirliği artacaktır.

2- Aliexpress, Vish, Bandgood Gibi Yurt dışı sitelerinden Toplu Ürün Satın Almak

Online Girişim-Aliexpress Ürün Satın Almak
Online Girişim-Aliexpress Ürün Satın Almak

İnternet girişimciliği dendiğinde akla elbette ki bir ürünü ucuza alıp yüksek karla satmak ya da bir ürünü ucuza mal edip gene yüksek karla satmak gelmektir.

Bu ahşap inovasyon örneğinde bahsettiğimiz bir online girişimcilik örneğiydi. Yurtdışı sitelerinden toptan mal satın alarak karla satmak ise diğer satış kalemini oluşturmaktadır. Bu internet girişimciliğinde satıcı ortaya sadece sermaye koymalıdır.

Ancak dilerse reklam, sosyal medya ve farklı platformlarda satış yapma gibi kanalları da online girişim adına zorlayabilir. Bu satışta can alıcı nokta ise ürünlerin farklılaştırılmış diğer bir ifadeyle Türkiye’de bulunmayan ürünlerden oluşmasıdır.

Özellikle Çin pazarında tüketici talepleri doğrultusunda üretilen birçok ürün bulunmaktadır. Boyundan geçen telefonluk, farklı telefon tutucular ya da 5 metrelik süslü şarj kablolarının yanında mitolojik yüzükler, şişme maskeler ve araba aksesuarları en çok tercih edilenler arasındadır.

Ayrıca ne olduğu fark etmeksizin bu sitelerde filtreleme yaparak satışı 0,50 cent ile 1 dolar arasında olan ürünleri listeleyerek Türkiye’de pazarlanabilir mi inceleyebilirsiniz. Bizim burada verdiğimiz fikirler online girişimde başarılı olmuş olanlardır ancak daha önceden denendiği için aynı karı size bırakmayacaktır.

Ancak satışını yapacağınız ürünü siz bulursanız ve bu size özgü olursa internet girişimciliğinde gerçekten ciddi paralar kazanabileceğinizi unutmayın. Burada satacağınız ürünü hem gümrükte problem yaşamamak hem de talebin ne kadar olacağını bilmediğiniz için az miktarda sipariş etmeniz önemlidir.

Bu ürünlerin Türkiye’ye girişinde gümrükte belirli oran üzerinde gümrük vergisi çıkacağından ürünleri az almanız ve satış sonrası devlete vergisini vermeniz önerilmektedir. Aynı şekilde devletin koyduğu kanunlar neticesinde arkadaşınız, eşiniz ve farklı kişiler üzerinden az miktarda ürün almanız gümrükte problem çıkmasını engelleyecektir.

3- İnternetten fide ya da gübre satışı yapmak

İnternetten fide ya da gübre satışı yapmak
İnternetten fide ya da gübre satışı yapmak

Bu online girişim fikri her ne kadar geleneksel gibi görünse de henüz tam bilinmeyen ancak oldukça yüksek gelir getiren bir inovasyon örneğidir.

Toprak, eskiden sadece çiftçiler tarafından kullanılırken günümüzde hobi amaçlı olarak da evlerde bolca kullanılmaktadır. Evlerde bitki bakılması ve bahçe işlerine olan ilginin pandemiyle artması sebebiyle bu sektör de farkında olunmayan ancak oldukça büyüyen bir oluşum haline bürünmüştür.

Gübre satışı, mevsim geçişlerinde çiftçiye ve evlerde beslenecek bitkiler için ev hanımlarına sağlanabilecek muhteşem bir internet girişimciliğidir. Dilerseniz bir anonim şirket kurarak daha kurumsal bir kimlikle bu işe girebilir ya da Letgo, Sahibinden tarzı sitelerde kişisel satışlar yaparak online girişimciliğe başlayabilirsiniz.

İlk olarak bir depo kiralayarak toplu gübre alımı gerçekleştirebilir ya da 1 kg, 5 kg ve 10 kg luk poşetli alımlar yaparak sadece üzerine kar koyarak satabilirsiniz. Bu sektör, online girişimde pek fazla öne çıkmasa da ayakkabı ve elbise satışı, kolye ve takı satışı gibi ürünlerle kıyaslandığında pazar payı çok daha geniş olan bir oluşumdur.

Ayrıca bu ürünü alan kişiler direkt ihtiyaçları doğrultusunda sipariş verdiklerinden iade durumu da diğer ürünlere nazaran çok daha az olacaktır.

4- Tişört tasarlamak

Giyim sektöründe satış yapmak hali hazırda bilinen bir internet girişimciliğidir. Ancak tıpkı kariyer fikirleri isimli konuda anlattığımız NFT örneğinde verdiğimiz gibi önemli olan zaten hali hazırda var olan bir online girişimi farklı bir forma büründürebilmektir.

Tişört tasarlayarak para kazanma isimli yazımızı okuyarak bu konuda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Burada bu değişken ise tişört tasarlamak olarak karşımıza çıkmaktadır. Sadece kaliteli pamuktan üretilen düz tişört ü8zerine baskılar yaparak satış yapabilir ve ciddi kazançlar sağlayabilirsiniz.

Bu online girişimde sermayeniz düz beyaz tişört ve bir adet baskı makinesi olacaktır. Sonrasında geriye bu internet girişimciliği ile tasarımlar yapmak ve onları sergilemek kalacaktır. Breaking Bad, Friends, How I Met Yout Mother gibi dünyaca ünlü diziler ya da Pulp Fiction, The Prestige, Joker gibi tüm dünyada karakterleri ezbere bilinen filmler tişörtlerde en fazla talep gören baskılardandır.

Ayrıca bu online girişime, yaratıcı bir internet girişimciliği fikri olarak sevgililerin fotoğraflarını basmak ya da kara kalem çalışmaları baskısı gerçekleştirmek gerçekten para kazandıracak yöntemlerdendir.

Sık Sorulan Sorular(SSS)

İnternet girişimciliği ne demek?

Önümüzdeki dönemlerin meslekleri olarak adlandırılan işlerin online girişimcilik ve internet girişimciliği olarak belirtildiği ülkemizde internet girişimciliği, sanal bir dünya olan internet üzerinden çalışmalar yapmak, projeler geliştirmek ve bunlar sayesinde kazanç sağlamaktır.

Sanal girişimcilik ne demek?

Sanal girişimcilik son dönemlerin öncü girişimcilik şeklidir. Ticaretin dijital ortamda yapılması olarak tarif edilen sanal girişimcilik başka bir tabirle hizmetin veya satışın internet üzerinden gerçekleştirildiği ve ödemenin de yine aynı kanallar ile alındığı yöntemi ifade eder.

Online Girişim Nedir?

Online girişim demek, yapılacak hizmetlerin online olarak internet üzerinden verilmesidir. Bu hizmetler, tüm dünyaya verilebilmektir.
 
Online girişim ile yapılan işlemlerin çok sayıda avantajı bulunur. Her şeyden önce fiziki bir mağazaya ihtiyacınız olmayacaktır.

“2024’te Online Girişim – Online Girişim ile Nasıl Kazanılır?” üzerine 3 yorum

Yorum yapın