DRAGON ANYWHERE iNCELEMESİ 2024

Videodan sesi dönüştürme teknolojisini bizlere sunan Dragon Anywhere uygulamasını incelediğimiz bu yazımızda sizlere önemli detaylardan bahsetmeye çalışacağız. Günümüz teknolojisinin gelişmesi ile birlikte daha modern hale gelen akıllı telefonlarla, bilgisayar veya tabletler ile yapılabilecek hemen hemen her şeyi kolaylıkla gerçekleştirebiliyoruz. Hatta bu cihazlarla yazılmak istenen belgeler kolaylıkla düzenlenebilmekte ve istenilen kıvama hazır hale gelebilmektedir.

Dragon Anywhere uygulaması gerçekleştirmiş olduğu çözümlerde yüksek derecede doğruluk payıyla işlem sunmaya çalışmaktadır. Platform hem Android cihazlarda hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılan en iyi sesi yazıya çeviren yazılımlar arasında gösterilmektedir.

Dragon Anywhere uygulamasının incelemesini yaparken farklı benzer özelliklere sahip rakipleriyle karşılaştırarak çeşitli gözlemlemeler yaptık. Platformun özellikle çoklu format belge desteği ile kullanıcıların beğenisini kazandığını gözlemleyebiliyoruz. Diğer yandan bazı özelliklerinin de eksik kaldığı incelememiz sonunda tarafımızca gözlemlenmiştir.

Dragon Anywhere Uygulamasının Fiyatı Ne Kadar?

Platform Nuance Communications firması tarafından piyasaya sürülmüştür. Dragon Anywhere uygulamasını fiyat yönünden araştırdığımızda birden fazla ödeme seçeneklerinin bulunduğu görülmekte. 

Seçenekler arasında bir hafta süreli olan ücretsiz kullanım tercihi de bulunmaktadır. Bu süre içerisinde Dragon Anywhere uygulamasını kullanarak beğenmeniz halinde 15 dolar aylık ve 150 Dolar Yıllık şeklinde 2 adet tercih edebileceğiniz ödeme seçeneği bulunmaktadır.

Dragon Anywhere Uygulamasının Fiyatı Ne Kadar?
Dragon Anywhere Uygulamasının Fiyatı Ne Kadar?

Yıllık bazda 150 Dolar gibi bir ödemenin yüksek olduğu düşünülecek olursa kısa süreli kullanımlar için aylık 15 dolarlık seçenek gayet makul görülmektedir. İlerleyen dönemlerde uzun süreli projelerde kendinizi uygun görmeniz halinde ise 150 dolarlık daha ekonomik ve uzun süreli olan paketi Tercih edebilirsiniz.

Dragon Anywhere Uygulamasını birden fazla kişiyle kullanmak mümkündür. Ancak bu şekilde bir kullanım için belirlenmiş olan fiyat tarifesi bulunmamaktadır. Bu sebeple birden fazla kişiyle Platformu kullanabilmek için uygulamanın üreticisi olan Nuance Communications ile iletişime geçmeniz gereklidir. Söz konusu firmayla iletişim Bağlantısını kullanabilirsiniz.

Dragon Anywhere Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Dragon Anywhere Uygulaması ile herhangi bir sınırlama bulunmaksızın uzun belgelere sesten metne çevirebilmeniz mümkündür. İşlemler sırasında hatalar ortaya çıktığında düzeltme ile ilgili sesli komut vererek söz konusu hatayı ortadan kaldırabilmeniz mümkündür.

Düzeltme işlemini gerçekleştirirken kullanıcıya işlemler sırasında tercih edebileceği bir alternatif Metin bağlantısı görünmektedir. Bu sayede kullanıcı en doğru düzeltmeyi yaparak çevirisine devam edebilir.

Videodaki sesi metne dönüştüren diğer platformları incelediğimizde en çok karşılaşılan sorunların başında çok kullanılmayan sözcüklerin çevirilerinde yaşanan hatalar karşımıza çıkmaktadır.

Çok sık kullanılmayan konular hakkında içerik hazırladığınızda söz konusu sorun sizi uğraştırabilir. Dragon Anywhere platformu bu konuda bir çözüm bulma arayışına girmiş görülmektedir. Uygulama, çok sık kullanılmayan ve telaffuzu zor kelimeleri bünyesine kaydedebilmek için kullanıcıya bu konuda izin vermektedir. 

Böylece ilk kullanımlarda kullanıcı bilinmeyen sözcüğü platforma tanıtmakta ve bu sayede daha sonraki aşamalarda benzer sorunlarla karşılaşılmamaktadır.

Dragon Anywhere’de hazırlamış olduğunuz belgeyi yazı haline getirmeyi sonlandırdığınızda farklı biçimlerde dışa aktarma özelliklerini seçebilirsiniz. Bilgisayarınızda Dragon Anywhere uygulamasını kullanıyorsanız cihazlarınız arasında otomatik olarak tanımlanmış senkronize adamını değerlendirebilirsiniz.

 Bu özelliklerinin yanında Dragon Anywhere Dropbox ve Evernote gibi uygulamalar tarafından desteklenen harici bir yapıya sahiptir.

Dragon Anywhere Kurulumu Nasıl Gerçekleşir?

Dragon Anywhere Hesap Oluşturma
Dragon Anywhere Hesap Oluşturma

Dragon Anywhere’i kurma işlemini gerçekleştirmek son derece kolay birkaç adımdan ibarettir. İlk olarak Dragon Anywhere sitesine girerek bu bölümde kendinize ait bir hesap oluşturun.  Bütçenize göre bir abonelik paketi satın alın. Sonrasında kullanmış olduğunuz mobil işletim sistemine göre platformu akıllı cihazınıza indirin.

Hesap oluşturma işlemlerine tercih ettiğiniz abonelik sistemi bölümünden gerçekleştirebilirsiniz. Ücretli bir abone tipi belirleyerek satın alma işlemine geçerken program sizi kayıt olma bölümüne yönlendirmektedir. Buradan belirlemiş olduğunuz mail adresi ve şifre ile ödeme yaparak kayıt olma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Kayıt olma işlemini tamamladıktan sonra kısa bir eğitim videosu sizleri karşılamaktadır. bu videoyu izleyerek uygulama hakkında ön bilgiye sahip olabilirsiniz. Bazı kullanıcılar eğitim videosunu Google Pixel 2 üzerinden açamadıklarını belirtmektedirler. Bu tarz sorularla karşılaşanlar için videonun çevrimiçi başka platformlarda da bulunduğundan belirtelim.

Dragon Anywhere Uygulamasının arayüzü nasıldır?

Pek çok uygulamada olduğu gibi bu platformun da arayüz ve kullanımı farklı içerikler barındırmamaktadır. Bu durum kullanıcılar arasında yeni bir heyecana sebep olmayacaktır. Platformun ana sayfasının üst kısmında indirime sayfası, yükleme bölümü, çöp kutusu gibi kısımlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca destek ihtiyacı bulunan kişiler de yine bu bölümden destek isteği atabilirler.

Dragon Anywhere sesi metne çevirme uygulamasının en önemli özelliği çeviri ekranıdır. İlgili yerde kullanıcının konuşmaya başlaması için dokunmatik şekilde hazırlanmış mikrofon simgesi bulunmaktadır.

İşlemler sırasında bir hata yaptığınızda düzeltme yapmak için metin komutlarını takip etmeniz yeterli. Düzenleme ile ilgili bölümün, kullanıcı yorumları incelendiğinde Başarılı bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz.

Dragon Anywhere Performansı nasıl?

Hem kullanıcı yorumları incelendiğinde hem de tarafımızca uygulama denetlendiğinde Dragon Anywhere’in sesi metne çevirme konusunda başarılı bir yazılım olduğunu görebilmekteyiz.

Bluetooth kulaklık vasıtasıyla çeviri yapmak istediğimizde bazı seviyesi ağır kelimelerde platformun hatalar verdiğini gördük. Ancak bu hataları düzeltme işlemini gerçekleştirerek uygulamaya tanımladık. Sonrasında aynı kelimelerde benzer hataların olmadığını gördük.

Diğer yandan bluetooth kulaklık haricinde telefonda yer alan dahili  mikrofon ile uygulamaya daha iyi bir iletişim sağlandığını görmekteyiz. Dolayısıyla Platformu kullanmak isteyenlerin Bluetooth bağlantı yerine dahili mikrofonu kullanmasını öneriyoruz.

Bu tür avantajların yanında aplikasyonun kullanıcılar tarafından eksik görülen bölümleri de yok değil. Dragon Anywhere Bulut tabanlı çalışan bir yapıya sahiptir. Bulut tabanlı olmasının en büyük dezavantajı platformun internet üzerinden çalışmasıdır. Dolayısıyla bağlı bir internetiniz olmadığında Dragon Anywhere maalesef çalışmamaktadır.

Dragon Anywhere Destek Hizmetleri nasıl çalışmakta?

Uygulamayı kullanırken karşılaştığınız sorunları çözememeniz halinde Nuance Communications web sitesi üzerinden sık kullanılanlar bölümünde sorununuzu arayabilirsiniz.

Sık kullanılanlar kısmında çok sayıda sorunun çözümünün yer aldığını görmekteyiz. Bu nedenle destek hizmeti Açmadan önce bu bölümü mutlaka kontrol edin. Çözüm bulamamanız durumunda teknik destek alabilmek için mesai saatleri içerisinde uygulama Destek hizmetlerine telefonla bağlanabilirsiniz.

Yorum yapın