Banabi Çalışma Saatleri 2024 – BanabiKurye Yorumları Nasıl?

Banabi kurye maaşları ve banabi çalışma saatleri moto kuryelerin yaygınlaştığı şu günlerde merak konusu olan soruların başında geliyor. Özellikle ekonomik zorluklarla mücadele eden kişiler ve öğrenciler arasında banabi kurye maaşları sıkça konuşulan konular arasına girdi. Peki banabi kurye maaşları ne kadar? Mesai kaçta başlar ve kaçta sona erer? Banabi saat kaça kadar açık? Banabi çalışma saatleri nasıl? Hepsi ve daha fazlasının sorunun cevabına bu makalemizde yer vermeye çalışacağız.

Banabi kurye olmak günümüzün trend işleri arasında gösterilmeye başladı. Kimilerince doğa şartları düşünüldüğünde zor bir meslek gibi görülse de bazıları için bir fırsat kapısı. Ancak banabi çalışma saatleri düşünüşdüğünde çok sayıda kişi içinde bu iş cazip geliyor.

Ayrıca iş arayışında olan kişiler için banabi kurye maaşları etkileyici görünüyor. 2021 yılından 2022 ye yaklaştığımız şu günlerde ortalama bir mesai ile ayda 8000TL-10000TL aralığında maaş kazanabilirsiniz. Bu para nasıl mı kazanılır? İşte detaylar…

Banabi Kurye Çalışan Yorumları

Banabi kurye çalışan yorumlarına göre, kurye maaşları esasında çalışan kişiye göre değişebilen bir ücret olarak anlatılıyor. Çalışanlarca patronsuz bir iş olarakta nitelendirilen bu işte kurye olan kişi kendisi ne kadar çalışmak isterse bu çalışması karşılığında bir ücret kazandığını belirtmekte.

Peki, banabi kurye sistemi nasıl işliyor? Banabi ödeme sistemi nasıl? Yazımızın devamında bu konularda önemli noktalara değineceğiz. Makelemizi sonuna akdar okuyarak banabi sistemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Banabi Kurye’de Ne Kadar Çalışmalıyım?

Detaylarını aşağıda belirteceğimiz şekilde firmada işe girdikten sonra ne kadar çalışacağınıza kendiniz karar veriyorsunuz. Telefonunuz aracılığı ile alınması gereken paketleri izleyerek size uygun olanları teslim alıp ilgili yerlere hızlı ve sağlam şekilde teslim etmeniz sizden istenilendir.

Bu doğrultuda çalışma saatlerinizi kendinize göre ayarlayabileceğinizi banabi kurye çalışan yorumlarından görebiliyoruz. Çalışmak için uygulama üzerinden başvuru sırasında moto kuryemi yoksa arabalı kuryemi olduğunuzu belirtmeniz size uygun paketleri uygulama üzerinden görmeniz açısından gerekli.

Banabi kurye başvuru aşamasında başvuru esnasında sizden istenen bilgileri doğru girmeniz önemi bu noktada ortaya çıkmaya başlıyor. Banabi kurye olmanız halinde talimatları nerden alacaksınız? Patron kim olacak?

Ancak bu aşamaya geçebilmek için öncelikle banabi kurye olma şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor. Bu konuya yazımızın devamında değineceğiz.

Patron Kim?

Patronsuz kurye olarak çalışanlar arasında ismi anımakta olan bu sistemde bir nevi patron siz oluyorsunuz. Bu şekilde tabir edilmesindeki başlıca neden banabi çalışma saatleri olduğunu belirtelim.

Kurye çalışanlarının belirttiğine göre müsait olmadığınız zamanlarda bu işi yapmak zorunda değilsiniz. Bu konuda bir zorunluluğunuz bulunmamakta.

Banabi Ödeme Sistemi Nasıl?

Banabi çalışma saatleri içerisinde paketlerinizi taşıdınız ve banabi kurye maaşlarını hakettiniz. Peki ödemenizi nasıl alacaksınız? Ödemeleri ne sıklıkla alacaksınız? Banabi kurye çalışma şartları içerisinde sıkça sorulan ve merak edilen soruları oluşturuyor. İşte cevaplar…

Banabi ödemeleri sisteme kayıt olurken belirtilen İban adresine haftalık olarak yatmaktadır. İşteki performansınıza göre kazanacağınız ücret değişmektedir. Banabi çalışma saatleri ne kadar uzun tutulursa kazanç buna göre artacaktır. Bir haftanın sonunda kazandığınız ücret banabi tarafından hesabınıza ödeniyor.

Banabi kurye olmaya karar verdiniz ancak nasıl olacağınızı bilemiyor musunuz? O halde yazımızı okumaya devam edin.

Banabi Kurye Nasıl Olunur?

Bana bi kurye firması, PTT, hepsiburada, trendyol, getir şirketlerinde olduğu gibi moto kurye arayışı içerisinde. Özellikle saydığımız bu firmalara göre daha yeni bir oluşum içerisinde olduğundan kurye ihtiyacı çok daha fazla görünmekte.

İnternetten para kazanma yolları nelerdir? öğrenmek için yazımızı okuyun!

Banabi kurye nasıl olunur? banabi kurye yorumları, Banabi kurye olmak için istenilen belgeler nelerdir, banabi çalışma saatleri hepsi ve daha fazlası yazımızın devamında.

Banabi kurye maaşları aklınıza yattıysa ve banabi çalışma saatleri sizin için uygunsa sırada banabi kurye başvurusu yapmak var. Peki banabi kurye nasıl olunur?

Aslında normal iş başvurularına göre banabi kurye iş başvurusu çok daha kolaydır. Çünkü başvuru süreci online olarak gerçekleşmekte. İş arıyor ve banabi motor kuryesi olmak gibi bir düşünceniz varsa işte yapmanız gerekenler;

 • Online başvuru için ilk olarak banabi kurye uygulamasını telefonunuza indirmelisiniz. Yapılacak işlemlerin tamamını uygulama aracılığı ile yapacağız. İş başvuru belgelerimizi uygulama üzerinden karşıya yükleyeceğiz. Yüklemeyle birlikte bizden istenen sorulara doğru cevaplar vererek formu dolduruyoruz. Peki başvuruda hangi bilgi ve belgeler isteniyor?

Banabi Kurye Olmak İçin İstenilen Belgeler Nelerdir?

Kurye Maaşı ne kAdar?

Kurye maaşları ve Banabi kurye maaşları en düşün asgari ücret tutarı olan 5250TL’dir. bu ücretin altında işçi çalıştırmak kanunen yasaktır. Dolayısıyle en düşük ücret oalrak 5250TL’lik bir ücret verilir. Genel olarak personel ile işveren arasındaki anlaşmaya göre bu ücret arttırılabilr.

Banabi Kurye Nasıl Çalışır?

Banabi kurye nasıl çalışır? Banabi kuryede gönderi talebi bulunan kullanıcılar, banabi kuryenin web sitesi yada uygulaması aracılığı ile bir gönderi talebi oluşturmaktadırlar. Sonrasına bu gönderi talepleri Banabi kurye çalışanlarına bildirilir. Gönderiyi ulaştırmayı kabul eden kuryeler ile taşıma işlemi gerçekleştirilir.

Kendi motoruyla kurye ne kadar kazanır?

Kendi motoru ile kuryelik yapmayan bir moto kurye, en düşük maaş olan asgari ücret üzerinden çalışmaya başlayabilir. Sonrasında deneyimlenen ve kendi motoru ile çalışan bir banabi kurye personeli ortalama 7-8Bin bandında bir ücret kazanabilir. Bu ücret personelin çalışma saatine ve işverene göre değişebilmektedir.

Banabikurye kendi aracıyla çalışabilir mi?

Banabi kurye olabilmek için kendi motorunuzun olması gerekmemektedir. Banabi kurye size ayrıca motor temin etmemektedir.

Banabikurye kaça kadar açık?

Banabi kurye üzerinden 7/24 esasına göre talepte ulunabilirsiniz. Web sitesinden yada uygulama züerinden gönderi talebinde bulunmanız yeterlidir. Bunun için “kurye çağır” butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca sorularınız için chat bölümünden yada destek@banabikurye.com mail adresinden Banabi’ye ulaşabilirsiniz.

Banabi nereden geliyor?

Banabi 2019 yılında İstanbul merkezli oalrak kurlmuş bir kuruluştur. Firma 2400 üzrinde ürünü kısa sürede sipariş verenlere iletmeyi amaçlamaktadır.
2019 yılından beri sayısını arttırarak Türkiye’nin pek çok ilinde yeni noktalar açmıştır.

Banabi kurye maaşı ilginizi çekti ve araştırmaya başladınız. Banabi çalışma saatleri de size makul geldi sonrada telefonunuza uygulamayı indirdiniz. Bundan sonra ne mi yapıcaksınız. O halde okumaya devam…

Uygulama aracılığı ile sizden ikametgah ve adli sicil kaydı istenmektedir. Eğer halihazırda yanınızda bu belgeleriniz yoksa endişeye kapılmayın. Artık bu türden belgelere online oalrak erişim mümkün. E-devlet üzerinden her iki belgeyide indirebilir ve karşıya uygulama ile yükleyebilirsiniz.

Uygulamaya profil fotoğrafınızı yüklemelisiniz. Böylece müşteriler sizinle görsel bir temas kuracaklar. Sizlere tavsiyemiz yükleyeceğiniz fotoğrafınızın rastgele çelimiş bir resimden oluşmamasıdır. Ayrıca fotoğrafınızın net görünmesi ve resimde şık bir duruş sergilemnizi ayrıca öneririz. Bunlar dışında banabi sizdeaşağıdaki bilgileri mail olarak istemektedir;

 • İkametgah
 • Sabıka kaydı
 • Ehliyet
 • Öğrenim belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Sürüc belgenize yazılan cezanın ekran görüntü kaydı
 • Vesikalık fotoğraf(4 adet)
 • Hes kodu
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Sgk hizmet ve tescil dökümü
 • Garanti bankası hesabı (İban)

Yukarıdaki belgeler mail yolu ile gönderildikten sonra ayrıca sağlık taramından geçmeniz gerekecek. Banabi çalışanlarından sağlıklı ve iş için yeterli olduğunuza dair belge istemekte. Bunun için işe başlama belgesi almalısınız. Tam kapsamlı işe başlama belgesini polikliniklerden alabilirsiniz. Yapılan taramalarda;

 • Hemogram
 • Akciğer filmi
 • Odyogram
 • Göz muayenesi
 • Kan şekeri ölçümü(Açlık)

bakılmaktadır. Başvuru şartlarınızın kabul edilmesi sonrasında olumlu cevap alırsanız Banabi sizi kurye eğitimi ve morotlu kuryelik için bir test programına çağıracaktır. Bu eğitim ve testi geçmeniz halinde işe alımınız tamamlanmış oluyor. Böylece banabi çalışma saatleri içerisinde iş başı yapabileceksiniz.

Banabi Kurye Davet Kodu Nedir?

Banabi kurye başvurusu dışarıdan uygulama indirerek doğrudan yapılabileceği gibi halihazırda çalışan bir kurye vasıtası ile de davet edilebilirsiniz. Başvuru başlangıcında firma tarafından telefonunuza davet kodu gönderilecektir. Bu kısımda dikkat etmeniz gereken nokta, onay kodunun süresi dolmadan önce bilgilerinizi doğru ve eksiksiz şekilde girmektir. Aksi halde yeni bir onay kodu almak ve işlemleri yeniden yapmak zorunda kalacaksınız.

Banabi kurye başvuruları gün içerisinde mesai saatleri aralığında yapılmaktadır. Başvurular banabi ekibince kontrol edilmekte ve detaylıca incelenmekte. Yapılan başvuruların incelenmesi ve onaylanması o gün içerisinde yapılan başvuru sayısına göre değişmektedir. Bu yoığunluğa göre geri dönüş süresi 2 gün civarı olabilmektedir. Yanlış yada hatalı bir başvuru formu doldurmanız halinde, genellikle başvurunuz red edilir veya düzeltmeniz için 24 saatlik ek bir süre tanınır.

Banabi Kurye Başvuru Şartları Nelerdir?

Banabi kurye maaşlarının 5bin TL-6bin TLaralığında olduğunu yukarıda belirttik. Ancak maaş için bu işi yapmayı düşünüyorsanız çalışma şartlarını göz önüne alarak tekrar değerlendirme yapmanızı öneririz.

Kurye başvuru şartlarını merak ediyorsanız esasında yukarıda anlattığımızdan fazlası başvuru şartları arasında yok. Ksıaca toparlarsak ;

 • İkametgah ve adli sicil kaydınız olmalı. Elinizde yoksa E-devlet üzerinden indirip bana bi uygulaması üzerinden yüklemelisiniz.
 • Başvuru yaparken sitem üzerinden belgelerle birlikte fotoğrafınızı yüklemelisiniz. Bu fotoğraf net, şık ve doğal olmalıdır. Müşterilerle bu fotoğraf üzerinden ilk teması sağlayacağınızı unutmayın.
 • Bana bi kuryesi olan bir kişi tarafından size davet linki gönderildiyse,  davet kodunuz ilgili yere ekleyin. Bu size çalışan bir kişinin referans olduğunu gösterecek ve avantajlı yapacaktır.
 • Onay için size verilen süre içerisinde tüm bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurun.

Örnek bana bi kurye ilanı:

Öncesinde kurye yada lojistik alanında çalışmıy, A1 veya A2 ehliyeti olan, En az lise mezunu, Trafik kural ve işaretlerine uyan,kendisine vrilen ekipmanların emniyet ve güvenliğini sağlayabilecek, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, Full time veya part time çalışablecek personel aranmaktadır.

Yukarıda göreceğiniz üzerine banabi kurye olmak çokta zor değil. banabi kurye maaşları sizin için yeterliyse ve banabi çalışma saatleri sorun olmayacaksa bu işi yapmanız çokta zor değil.

Banabi Kurye Başvurunuz Onaylandıktan SOnra Ne Yapılmalı?

Başvuru sonrası Banabi kuryesi olmanız kabul edildikten sonra yapmanız gereken Mobil uygulamay girerek durumunuzu “ÇALIŞIYOR” olarak güncellemektir. Bu işlemi yaptıktan sorna çevrenizdeki siparişler mobil uygulama üzeridnen size görünmeye başlayacak.

Sİpariş kabul ederken dikkatli olmaya özen gösterin. KEndinize göre olan iletebileceğiniz paketleri almanız gerekiyor. Teslimat sırasında bir kazaya karışmanız veya araç arızası dışında bir mazeret sunmanızdurumunda 40TL gibi bir ceza ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle ilk paket seçiminde vazgeçmeyeceğiniz siparişleri almaya özen gösterin.

İkinci önemli nokta paketi alırken dikkat etmeniz gereken bir uyarı. Gönderiyi transfer işlemini kabul ettikten sonra hemen müşteri ile iletişime geçmeli ve transfer işini teyit etmeniz gerekiyor. Bunu yapmamanız durumunda meydana gelebilecek aksaklıklarda sorumluluk sizde.

Banabi Kurye Çalışma Saatleri Nasıl?

Banabi kurye maaşları konusundan sonra şimdi sizlere banabi kurye çalışma saatler hakkında bilgilendirelim. Bababi’ye başvuru yaptınız, belgelerinizi gönderdiniz olumlu yanıt aldınız ve kurye eğitimini tamamlayarak çalışmaya başladınız. Çalışma yönünden bundan sonraki aşamalarda gayet rahat olacaksınız.

Uygulamayı dilediğiniz gün ve saatte aktif duruma getirebiliyorsunuz. Aktif olan uygulama sizin, iş alımına açık olduğunuzu göstermekte. Bu durumda isterseniz tüm gün çalışabileceğiniz gibi, bazende tek bir iş alabileceksiniz. Kısacası banabi kurye çalışma saatleri sizin günlük durumunuza bağlıdır. çalışmak istediğinizde uygulamayı aktif hale getirmeniz yeterlidir.

Para kazancınızın yüksek olmasını hedefliyorsanız banabi çalışma saatini haftalık 40 olarak ayarlamnızı önerebiliriz. Alt limit ise tamamen sizin kendi fikrinize göre şekillenmekte. Banabi kurye çalışan yorumlarında denildiği gibi patron sizsiniz.

Kısa Bilgiler:Banabi 24 saat mı?

Banabi uygulamasını 7 gün ve 24 saat boyunca kullanıma açıktır. dilediğinizde kullanabilirsiniz.

Kısa Bilgiler:Banabi nerelere getiriyor?

banabi Yemek sepeti uygulamasıdır. Banabi ile içecek, yiyecek, sebzeler, meyveler, kozmetik ürünleri vb. çok sayıda dürün için sipariş verebiliyorsunuz. Ayrıca banabi İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük sehirlerle beraber çok sayıda ilde faaliyet göstermektedir. Ksıa zamanda Türkiyenin hemen her şehrinde hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Kısa Bilgiler:Banabi sigara getiriyor mu?

Banabi uygulaması ile sigara siparişi verilememektedir.

Yorum yapın