Epic Games Ücretsiz Oyunlar-2023

Epic Games ücretsiz oyunlar, oyun severlerin sıklıkla araştırdığı konular arasına girmiş bulunmakta. Yakın bir zaman diliminde oyun sektöründeki başarıları ile gündemden düşmek bilmeyen Epic Games, Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı olan Cart Kuzey Caroline merkezli video oyunu yapma ve de oyunların geliştirilmesini sağlayan dev bir şirkettir.

Öyle ki Gears Of War, Unreal gibi seri oyunlarının yanı sıra bir tür oyun motoru olan Unreal Engine‘ın üreticisi olan firma, Tim Sweeney ve Mark Rein tarafından 15 Ocak 1991 tarihinde kurulmuştur.

Bunun yanı sıra Epic games ücretsiz oyunlar ile de sıkça adından söz ettirmektedir. Ayrıca bazı oyunlar da son derece makul fiyatlıdır. Hem eğlendiren hem de eğlendirirken mutlu eden birbirinden güzel oyunları oynamak içinse sistemin nasıl kullanıldığını çok iyi bilmek gerekiyor. Peki Epic Games nedir ve nasıl kullanılır? Epic Games ile sunulan ücretsiz oyunlar nelerdir? İşte detaylar…

Epic Games Nedir?

Epic Games, bilindiği gibi yazılım geliştirmek ve de yayınlamak gibi önemli görevleri üstlenmiş ve başarılı çalışmalarıyla sürekli olarak gündeme gelen firmalardan biridir. İlk kez 1991 yılında Tim Sweeney’in Potomac Computer Systems ismiyle kurulmuş olup, bir yıl sonrada da ZZT ismi verilen ilk oyunu yayınlamış daha sonra da şirketin adı Epic MegaGames olarak değiştirilmiştir. Böylece dijital dünyada sağlam temeller üzerine kurulma aşamasını tamamlamıştır.

1999 yılına gelindiğinde ise firma adından Mega kelimesi de silinerek Epic Games üretilmiştir. Günümüzde kadar Epic Games olarak varlığını sürdüren firma, son zamanlarda hemen herkesin çok severek oynamış olduğu Fortnite, Gears of War, İnfinity Blade ve de Epic gibi oyunların yaratıcısı olan şirket, birbirinden farklı AAA oyunun geliştirilmesinde sahip olduğu Unreal Engine yani 3D oyun motorunu kullanmıştır.

Gerek Epic Games ücretsiz oyunlar ile gerek kısa zamanda elde ettiği başarı ve de en önemlisi kalitesiyle 2014 yılında “En Başarılı Oyun Motoru” ödülünü alan firma, Guinnes Rekorlar Kitabı’na da girmeyi başarmıştır.

Elbette bu denli başarılı bir şirketin faaliyetleri yalnızca bunlarla da sınırlı değildir. Çünkü söz konusu firma aynı zamanda Epic Games Store’un da sahibidir. Burada arkadaş eklemek, profil düzenlemek, birbirinden farklı oyunları satın almak ve de yayınlamak gibi birçok faaliyeti gerçekleştirmek mümkündür. Oyun severler için ne gerekiyorsa yapmayı hedefleyen firma belkide bu yüzden çok tutuluyor.

Epic Games Store’un en önemli özelliklerinden bir diğeri de haftanın her Perşembe gününde ülkemiz saatiyle 18:00’da en az 1 tane en fazla da 3 tane oyunu kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuyor olması. Bu durum kullanıcılar açısından Epic Games’i takip etmeyi zorunlu hale getiriyor.

Epic Games Nasıl Kullanılır?

Epic games ücretsiz oyunlar oynanması için öncelikle sistemin kullanım şeklini bilmek gerekiyor. Bunun için ilk aşamayı herhangi bir ücret ödeme şartı olmaksızın sunulan üyelik hizmetinden faydalanmak kapsar.

Para kazandıran oyunlar ile nasıl para kazanılır? Öğrenmek için hemen okuyun!

Epic Games bilgisayara indirilip kurulduktan sonra hesap oluşturulur ve giriş işlemi tamamlanır. Epic Games bedava oyun seçeneklerine ulaşmak içinse ana sayfa, mağaza, kütüphane ve de unreal engine sekmelerinin incelenmesi, keşfedilmesi gerekir. Genel olarak ana sayfa sekmesinde genel bir görünüm söz konusudur.

Yani indirimde olna oyunlar, tamamen ücretsiz olarak sunulan oyunlar, yeni çıkmış olan oyunlar ve son zamanların en popüler oyunları gibi birbirinden farklı alternatiflere yer verilmiştir. Beğenilen oyunların satın alındığı alan ise mağaza bölümü olacaktır.

Platformun kütüphane bölümünde ise kullanıcılar tarafından satın alınmış oyunlar görülmektedir. Unreal Engine sekmesinde de oyuna yeni gelen güncellemeler vardır. Aynı zamanda ek olarak gerekli dosyalar ve de yenilikler de burada bulunur.

Epic Games Kullanıcı Hesabı Nasıl Açılır?

Epic Games Ücretsiz Oyunlar oynanması için öncelikle iyi bir kullanıcı hesabının açılması gerekmektedir. Kullanıcı hesabı oluşturmak için ilk aşamada firmanın kendi web tarayıcısı kullanılarak ilgili siteye giriş yapılır.

Bir sonraki aşamaya gelindiğinde ise platformun sağ üst kısmında bulunan giriş yap sekmesine tıklanması gerekecektir. Tüm bunların tamamlanmasından sonra ise hesap oluşturma adımına geçilmesi mümkün olacaktır.

Epic Games hesap oluşturmanın ilk adımında kullanıcılardan geçerli bir e posta adresi giriş yapılması istenir. E posta adresi yazılmasından sonra güvenliği sağlamak adına onay için bir mail gönderilir.

Gelen mailin onaylanmasıyla birlikte hesap adı ve parola belirleme sayfasına doğrudan erişim sağlanabilecektir. Kullanıcı ismi bölümüne, platforma her giriş yapılacağı zamanda kullanılmak istenilen isim yazılır.

Parola seçiminde ise daha önceden şirket tarafından belirlenmiş olan kriterlere göre bir parola oluşturulması istenir. Tüm bunların sağlanmasından sonra Epic games ücretsiz oyunlar oynamak mümkün olacaktır.

Epic Games’te Nasıl Oyun Alınır?

Epic Games, son derece fonksiyonel bir sisteme sahiptir. Bu nedenle kullanıcılar oyun satın alırken de hiçbir şekilde zorlanmaktadırlar. İlk aşamada satın alınan oyunların depolanması için bir hesap oluşturulması gerekir. Hesap oluşturma adımlarını yukarıda belirtmiştik.

Daha sonra ise Epic Games uygulaması bilgisayarlara uygun bir şeklde yüklenir. Mağaza bölümünde yer alan oyunlar arasında herhangi biri tercih edilir. Aynı zamanda daha önce herhangi birinden duymuş olduğunu oyunu da bu platformda kolaylıkla bulmanız mümkün olacaktır.

Epic Games mağazasında yer alan ve indirilmek istenilen oyunun üzerine bir kez tıklanır. Bu aşamada oyuncuların karşısına fiyatlar çıkacaktır. Daha sonra satın almak istenilen oyunun üzerindeki şimdi satın al butonuna tıklanarak, aşamalar kademli olarak tamamlanır.

Bunun yanı sıra oyunlara para ödemek istemeyenler için Epic games bedava oyun seçenekleri de vardır.

Epic Games Güvenilir Mi?

Epic games ücretsiz oyunlar ile bir türlü gündemden düşmek bilmezken güvenlik hususu da oyun severler tarafından büyük bir merak konusu olmuştur.

Son zamanların trend oyunlarını aynı sistem üzerinde barındıran yayıncı şirket, en az diğer popülerleşmiş olan dijital oyun platformları da güvenli ve güvenilirdir. Bu nedenle isteğe bağlı olarak web sayfasından veya da uygulamanın mağaza kısmından herhangi bir oyunu kredi kartı veya diğer bilgiler ile giriş yaparak alış veriş yapılabilmektedir.

Satın alma işleminde uçtan uca şifreleme yöntemi bulunur. Aynı zamanda kullanıcıların güvenlik konusunda tüm bunlara rağmen yine de şüpheye düşmesi durumunda hesapları ekstra daha güvenilir kılan iki faktörlü doğrulama seçeneğini aktif hale getirmesi de yeterli olacaktır.

Epic Games’in Ücretsiz Oyunlarına Nasıl Sahip Olunur?

Epic games ücretsiz oyunlar hemen herkes tarafından merak ediliyor. Bu nedenle oyun severler tarafında, hiçbir ücret ödemeden en güzel oyunları oynamanın yöntemleri de araştırılmaya başlanmıştır.

Peki Epic Games’in ücretsiz oyunlarına nasıl sahip olunur? Bilindiği gibi şirket, her haftanın 1 gününde en az 1 en fazla da üç oyunu ücretsiz olarak sunmaktadır. Söz konusu ücretsiz oyun kampanyasının ise geleneksel olarak 3 yıllık bir süreç boyunca da devam ettiği görülür.

Birçok söylentiye göre ise Epic Games tarafından ücretsiz olarak dağıtılan oyunların yalnızca 2022 yılının son ayarlarına göre devam edeceği düşünülmektedir. Fakat bu konuda şirketin kendisine ait net bir açıklaması olmadığından kesin bir şey söylemek ne yazık ki mümkün değildir.

Bilindiği üzere firma daha önce tüm dünyada büyük bir yankı uyandıran ve çok sevilen oyunlardan bir olan GTA 5 gibi birbirinden güzel AAA oyununu herhangi bir ücret talep etmeden yayınlamıştır.

Söz konusu ücretsiz oyun sisteminden faydalanabilmek içinse yapılması gereken çok basit. Sadece hesap oluşturmak ve iki faktörlü doğrulamayı etkin hale getirmek!

Epic Games’i Kullanmanın Avantajları

Epic Games, geçmiş yıllardan bugüne dek kullanılan oyun kutularının ortadan kalkmasına yardımcı olmuştur. Öyle ki bu dijital platform aslına bakıldığında oyun çağında bir devri açıp bir devri kapatmıştır.

Epic games ücretsiz oyunlar ile de kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmış bir platformdur. Çünkü her şey çok daha kolay ve de ulaşılabilirdir. Peki bu platformu kullanmanın en önemli avantajları nelerdir? Epic Games nasıl kullanılıyor?

 • Epic Games evlerde CD kutularının kaplamış olduğu yer sorununu tamamen yok etmiştir.
 • Epic Games’te her şey dijital ortamda gerçekleşir. Bu nedenle de oyunların kaybolma durumu söz konusu değildir.
 • Bu platformda yer alan oyunlarda CD zarar görmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Çünkü oyunların tamamı online bulut üzerine kaydedilmiştir.
 • Normal oyun konsollarına göre çok daha ucuzdur.
 • Epic hesabına farklı bir bilgisayardan giriş yapılsa dahi sahip olunan tüm oyunların bilgisayarda görülmesi mümkün olacaktır.
 • Bilgisayar bozulsa dahi oyun platformunu yeni bilgisayara yüklemek, tüm oyunların geri gelmesini mümkün kılacaktır.

Epic Games ücretsiz oyunlar arasında herhangi birini indirmeden önce avantajlarını keşfetmek de mümkün olacaktır. Öyle ki bu platforma sahip olunduğunda seyahate çıkılsa dahi oyunları yanınızda taşımanıza gereksinim olmayacaktır.

Aynı zamanda oyun satışları tam zamanlı bir şekilde devam eder. Böylece istenilen saatte Epic Games platformuna giriş yapılarak oyun almak mümkündür.

Epic Games ücretsiz oyunlar hangileri?

Günümüzde oyun dünyasında sıkça ismi duyulan platform Epic Games olmuştur. Özellikle de control, Civizilation VI ve de GTA5 gibi oyunların ücretsiz oynanmasını mümkün kılan şirket, Epic Games Store sayesinde de kullanıcılara çok büyük kolaylıklar sunmaktadır.

Birbirinden güzel oyunların yer aldığı platformu kullanmak için yalnızca bir kullanıcı adı ve şifre belirlemek yeterlidir. Epic Games bedava oyun oynama konusunda mükemmel seçenekler sunar.

Fakat bazı ücretli oyunlar da vardır. Ücretsiz ibaresi bulunan oyunları kolaylıkla indirebilir ve de ekstra ücret ödeyerek de yeni çıkan oyunlara kolaylıkla erişim sağlanabilmektedir. Söz konusu platformda bazı içerikler belli bir süreliğine ücretsiz olarak da sunulur.

Belli bir süre boyunca ücretsiz olarak sunulan oyunların süresi dolmasından sonra herhangi bir satın alma ve indirme işlemi gerçekleştirmek ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Bunun yanı sıra indirimdeyken alınan oyunların kütüphaneye eklenmesinden sonra da kullanıcılardan hiçbir ücret talebinde bulunulmamaktadır.

Epic Games Hangi Oyunları Bedava Verecek?

Epic Games, ilk kez 2018 yılında kullanıcıların birbirinden güzel oyunlara ulaşmasını mümkün kılan Epic Games Store’u kullanıma sunmuştur. Bu sayede de belirli zaman aralıklarında oyun severler için Epic games ücretsiz oyunlar sunuluyor.

Özellikle de bir dönemin en popüler oyunları arasında yerini alan GTA V, Ark:Survival Evolved ve de Hitman’ın ücretsiz olarak dağıtılmasından sonra platform çok daha büyük bir kitlenin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Tamamen ücretsiz olarak sunulan oyunların yakın zamanda oynanması planlamıyorsa dahi, kütüphane eklenmesiyle birlikte kendi oyun koleksiyonlarınıza kolayca dahil ederek, ilerleyen süreçte yeni deneyimler elde edilmesini olanaklı hale getirir.

Epic Games Store’da 2022 yılı itibariyle ücretsiz olarak sunulan oyunlar şu şekildedir;

2022 Yılı Ocak Ayı İtibariyle Sunulmuş Ücretsiz Oyunlar

 • Relicta
 • Galactic Civilizations 3
 • Gods Will Fall

2022 Yılı Şubat Ayı İtibariyle Sunulmuş Ücretsiz Oyunlar

 • Brothers: A Tale of Two Sons
 • Windbound
 • Yooka-Laylee and the Impossible Lair
 • DAEMON X MACHINA

2022 Yılı Mart Ayı İtibariyle Sunulmuş Epic Games Ücretsiz Oyunlar

 • Demon’s Tilt
 • In Sound Mind
 • Cities: Skylines
 • Centipede: Recharged & Black Widow: Recharged
 • Dauntless (Epic Slayer Kit)
 • Cris Tales

2022 Yılı Nisan Ayı İtibariyle Sunulmuş Epic Games ücretsiz oyunlar

 • Amnesia Rebirth, Riverbond
 • XCOM 2, Insurmountable
 • Rogue Legacy, The Vanishing of Ethan Carter
 • Total War: Warhammer, City of Brass

2022 Yılı Mayıs Ayı İtibariyle Sunulmuş Ücretsiz Oyunlar

 • Borderlands 3
 • Prey, Jotun: Valhalla Edition, Redout: Enhanced Edition
 • Terraforming Mars
 • Paradigm, Just Die Already

2022 Yılı Haziran Ayı İtibariyle Sunulmuş Epic Games Ücretsiz Oyunlar

 • Supraland
 • Maneater
 • Wolfenstein: The New Order
 • Car Mechanic Simulator 2018 ve A Game Of Thrones: The Board Game Digital Edition
 • BioShock: The Collection

2022 Yılı Temmuz Ayı İtibariyle Sunulmuş Ücretsiz Oyunlar

 • Shop Titans ve Tannenberg
 • Idle Champions of The Forgotten Realms ve Wonder Boy: The Dragon’s Trap
 • Ancient Enemy ve Killing Floor 2
 • Geneforge 1 – Mutagen, Hood: Outlaws & Legends ve Lord Of The Dead

Son Eklenenler

2022 Yılı Ağustos Ayı İtibariyle Sunulmuş Epic Games Ücretsiz Oyunlar

Belirtilen oyunların tamamı 2022 yılı itibariyle oyuncular için ücretsiz hale getirilmiştir. Senenin ilerleyen dönemlerinde ise yeni oyunların da herhangi bir ücret talebi olmaksızın kullanıcılara sunulacağı düşünülüyor.

Hangi oyunların ücret ödenmeden kullanılacağına yönelik herhangi bir bilgi ise ne yazık ki şirket tarafından verilmemiştir. İlerleyen süreç içerisinde bu konuya netlik getirileceği düşünülüyor.

Epic Games GTA 5 Ücretsiz Mi?

Epic Games Ücretsiz Oyunlar birbirinden farklı alternatifler sunuyor olsa da firmanın hem ülkemizde hem de dünya çapında en çok tercih ettiği ve oynamak istediği oyun ise GTA 5 olmuştur.

Peki Epic Games GTA 5 ücretsiz olarak mi veriyor? Bu konuda ne yazık ki net bir açıklama söz konusu değildir. Ancak ilerleyen süreç içerisinde GTA serisi oyunlarının ücretsiz olarak sunulup sunulmayacağı konusunda da net bir bilginin gündemde yer alacağı düşünülmektedir.

Epic Games GTA 5 oyununu şu an için Epic Games Store’da belirli bir ücret ödeyerek oynamak mümkündür. Genel olarak oyun fiyatları da yüksek değildir. Hemen her türlü bütçeye hitap eder. Ödeme açısından da platform büyük kolaylıklar sağlıyor.

İş fikirleri üretmek konusunda kararsızmısınız? Yazımızı okuyarak kendinize göre bir iş fikri ile kaarsızlığınızı yenebilirsiniz.

Aynı zamanda Epic Games’in Ağustos ayı itibariyle ücretsiz olarak yayınladığı oyunlar daha bitmemiştir. Ay sonuna kadar yeni oyunların yayınlanacağı tahmin edilmektedir.

Epic Games Bedava Oyun Listesi

Epic Games her yönüyle kullanıcıların memnuniyeti edinmiş olan başarılı bir oyun platformudur. Özellikle de son 3 yıl boyunca dağıtmış olduğu bedava oyunlar ile de adından sıkça söz ettiren şirket, aylık belirli periyotlarla en popüler oyunların herhangi bir ücret ödenmeden Epic Games Store kütüphanesine eklenmesini mümkün kılmaktadır.

Bu nedenle Epic games bedava oyun listesinin bir hayli geniş olduğunu söylemek de kaçınılmaz olacaktır. Öyle ki söz konusu platform yalnızca 2022 yılı itibariyle toplamda 38 oyunu ücretsiz olarak yayınlamıştır.

Senenin henüz bitmemiş olması sebebiyle de yeni oyunların da yayınlanacağı düşünülmektedir. Bunun yanı sıra Epic Games tarafından 2021 yılı itibariyle de toplamda 39 oyun kullanıcılardan herhangi bir ücret talebi olmaksızın kütüphanelere eklenebilmiştir.

101 nasıl oynanır? Püf noktaları nelerdir? Öğrenmek için yazımızı okuyun.

2020 yılında ise şirket tarafından toplamda 101 oyun bedava olarak yayınlamıştır. Öyle ki bu oyunlar arasında GTA V gibi çok sevilen serilerin de yer alması oyun severlerin dikkatinden kaçmamıştır.

Firmanın 2022 yılının ilerleyen günlerinde de yine çok sevilen bazı oyun serilerinin hiçbir ücret ödemeden kullanıcılarına yayınlacağı düşünülmektedir. Özellikle de GTA 5 serisi sabırsızlıkla beklenen oyunlardan biri olarak biliniyor. Konuya ilişkin ise yakın zamanda şirkette bilgi geleceği tahmin edilmektedir.

Yorum yapın