2024 Entropia Universe Oyun İncelemesi – Oyna Kazan

Entropia Universe, para kazandıran oyunlar listesi içerisinde yer alan ve oyun severlerin kazanç elde edebilmek için tercih ettiği oyunlar arasında yer alır. Klasik oyunlarda olduğu gibi oyun içi öğeleri almak veya satmak için yerleşik para birimini kullanmanız bu oyun için gerekmez.

Entropia Universe oyun içi satın almalarda veya satma işlemlerinde gerçek dünya için kullanılan para birimine izin vermektedir. Bu durum gerçek para kazanabileceğiniz anlamına gelmektedir. Yazımızın devamında Entropia Universe evreninde para kazanmanın birbirinden farklı yolları hakkında bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

Oyun oynama ve bu sayede para kazanma konusunda tereddüttünüz varsa bu durum sizi endişelendirmesin. Oyun oynayarak para kazanma oyunları arasında Entropia Universe ile kazanç elde etmek düşünüldüğü kadar çok zor işlemler içermemektedir. Hatta bazı bölümlerde yalnızca belirli aralıkla oyuna girmek dahi kazanmaya başlamak için yeterli olabilmektedir.

Entropia Universe Oyununda Yer alan Para Birimleri Nelerdir?

Entropia Universe Evreni
Entropia Universe Evreni

Dolar PED’ler ve PEC’ler NE Anlama Gelir?

Entropia Universe oyunu, Project Entropia Dollar terimlerinin kısaltması olarak PED adlı para birimini kullanmaktadır. Anlaşılacağı üzere oyunun ismi olan Entropia Universe, Project Enrtopia’dan ismini almaktadır.

Bu kısa açıklamadan sonra gelelim oyun içi para birimlerine ve dolar karşılığında ne tür bir değere sahip olduğuna. PED para biriminin ABD doları karşısında belirlenmiş sabit bir değeri bulunmaktadır. Oyuna yaptığınız yatırım olarak her dolar için 10 PED satın alırsınız. Yani 1$=10PED olarak karşılık bulmaktadır. Aynı şekilde 10Ped birikiminize karşılık 1$ kazanabilirsiniz.

Ped para birimi ayrıca PEC olarak adlandırılan ve 100 Project Enrtroia Cent para birimine dönüşebilmektedir. Oyun içi para birimleri buna benzer şekilde dönüştürülürken, finalde gerçek dünya parasına görüldüğü üzere çeviri yapmak mümkündür.

Gerçek Dünyada Geçerli Nakit Ekonomisi

Entropia Universe para kazandıran oyunu, gerçek dünya ekonomisi üzerine kurulu bir düzene sahiptir. Bu durumun temel sebebine bakıldığında oyunda yer alan nerdeyse tüm nesnelerin PED değerlerinin olmasındandır.  

Az öncede belirttiğimiz gibi PED oyun para birimi Dolar ile takas edilebilmektedir. Dolayısıyla kazandığınız PED’lerin gerçek dünyada karşılığı bulunmaktadır.

Buradan çıkabilecek ana sonuç, oyun içerisinde gerçekleştireceğiniz olumlu veya olumsuz davranışların size para kazandırabileceği veya kazancınızda düşüşe neden olabileceğidir. Şunu da belirtelim ki oyun dışı ticaret yapmak isteyen kullanıcılar içinde Dolar ile satışlar mevcuttur. Karakterini geliştiren oyuncular bu şekilde de ürünlerini gerçek paraya çevirebilir.

Entropia Evreni Nedir? Neyi Anlatır?

Entropia Universe oyunu ile kazanç elde etmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken oyunun iç yapısını anlamaya çalışmaktır. Oyun hakkında biraz bilgi sahibi olarak doğru hamleler ile gelir kazanmaya başlamanız mümkündür.

Oyunun geçmişine baktığımızda eskilere dayandığını görebiliriz. 2003 yılında İsveçli bir şirket tarafından kurulmuş olan oyun, kısa sürede geniş bir kitleye yayılmayı başardı.

Senaryosu bilim kurguya dayalı olan Entropia Universe, çok oyunculu ve online olarak oynanabilen bir oyundur. Oyun şu an için sadece Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda çalışmaktadır. Mobil uyumlu olmaması ve akıllı telefon üzerinden oynanamaması belki de en büyük eksiklik olarak gözümüze çarpıyor.

Entropia Universe Oyununun Konusu Nedir?

Oyuna giriş yaptığınızda Calypso isimli bir gezegenden başlamaktasınız. Bu gezegen 3 boyutlu bir sanal dünyayı andırıyor. Oyun piyasaya ilk çıktığından beri halen yeniliklerin keşfedildiği gezegenin devasa boyutu olduğunu görebilmekteyiz.

Entropia Universe Evrenini oynamak ücretsizdir. Ancak ilerlemek ve oyunda gelişmek istiyorsanız PED ya da oyun öğesi almanız gerekmektedir. Elbette bu nesneler için belli bir ödeme yapmanız bu aşamada gerekecektir.

Oyuncuların genel yapısına baktığımızda EU oyununu oynayan kişilerin ilk amacının para kazanmak olmadığını söylememiz mümkündür. Kullanıcı yorumlarından çoğunluğunun eğlenmek ve iyi bir vakit geçirmek için oyunda olduğunu anlayabiliyoruz.

Online olarak oyunda kendisini geliştiren oyuncular, ödeme yaparak ilerlemelerini maksimum seviyeye taşımak isterler. Oyundaki ticaretin dönmeye başladığı ana kısımda burada başlar. Para kazanmak için Entropia Universe oyunun bu özelliğini kullanmak son derece doğal bir hale gelmiştir.

Entropia Universe Evreninde Oyuncuların Görevi Nedir?

EU(Entropia Universe) evreninde bir oyuncu olarak dilediğinizi yapabilmektesiniz. Oyundaki senaryoya %100 bağlı kalmanız gerekmez.

Platformda birbirinden farklı rol veya mesleğe bürünebilmeniz mümkündür. En yaygın meslekler ise madencilik, avcılık veya zanaatkarlık. Bunlar dışında da farklı meslekler mevcuttur. Kendinize uygun bir meslek seçerek üretim yapabilir ve sonrasında bu ürünleri satarak PED parası kazanabilirsiniz.

EU’da yer alan her gezegenin kendisine göre özelliği bulunmaktadır. Birbirinden değerli mineraller, mallar veya elementler her bir gezegende kendine özgü olarak bulunmaktadır. Bir gezegende yer alan değerli bir ürünü başka bir gezegene veya aynı gezegenin başka bir bölgesine taşıyabilmeniz mümkündür. Böylece bu malları satabilir ve oyun içerisinde zenginleşebilirsiniz.

Ticareti yapılan tüm bu nesneler oyun içerisinde bir ekonomi oluşturmaktadır. 2003 yılında kurulduğu günden itibaren EU büyük bir büyüme gerçekleştirdi. Günümüzde 6 gezegen, 2 ay, çeşitli uzay istasyonları, astroidler ve birkaç farklı bölümden oluşmaktadır.

Terminaller- İstasyonlar

Oyuncuların belirli görevleri yapabilmesi için, Entropia Universe oyununda bazı terminaller kullanılmaktadır. Yazımızın devamında bu terminallerden bahsedeceğiz. 

1- Ticaret Terminali

Adından da anlaşılacağı gibi Ticaret Terminali ile oyuncular arasında Ticaret işlemi gerçekleştirilir. Bu bölümde belirlenmiş olan temel ürünler standart fiyatlarla satılığa çıkartılabilir. PED oyun parası ile satın alma işlemleri gerçekleştirebileceği gibi takas yöntemi ile de ticareti yürütebilirsiniz. Ticaret terminali kısaca TT olarak ifade edilmektedir.

Ticaret terminalinin haricinde ürünlerinizi oyunculara doğrudan satabilme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Böyle bir durumda Ticaret Terminali içerisinde yer alan fiyatlardan biraz daha primli şekilde satış işlemini tamamlamanız mümkündür. Oyuncular genel olarak TT bölümünü, kar marjlarının düşük olması halinde ya da açık arttırma usulü ile satış yapmak istediklerinde tercih etmektedirler.

2- Müzayede

EU’da bulunan müzayede bölümü, oyun içerisinde oyuncu olmayan bir karakter görünümünde yer alır. Bu bölümün oyun severlere sunduğu birtakım avantajlar bulunmaktadır. Örnek olarak bir satış sırasında ürününüzü en yüksek teklif verene satmanıza yardımcı olur. Ayrıca diğer kullanıcılar tarafından satışa sunulan ürünlere bu bölümde satın alabilmeniz mümkündür.

Müzayede bölümünün sunmuş olduğu bir diğer avantaj ise diğer oyuncuları geride bırakarak ürün için rekabet oluşturmanıza yardımcı olmasıdır. Satıcının malları için belirlemiş olduğu fiyatı müzayede bölümünde doğrudan ödeyebilir ve Açık arttırmayı sonlandırabilirsiniz.

2023’te Entropia Universe Evreninde Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Entropia Universe platformunda para kazanmanın farklı yollarını denemeniz mümkündür. Her yöntemin kendisine göre belirli zorluklar olduğu gibi bazı yöntemler ile kazanç elde edebilmek Diğerlerine oranla daha kolaydır. Bazı karlı yöntemler kolay birkaç oyun ile kullanıcısına kazanç sağlayabilir.

Takip etmek istediğiniz para kazandırma yöntemine bağlı olarak EU’da yatırım yapabilir, işletme açabilir veya her ikisini birden gerçekleştirebilirsiniz.

Oyuna yeni başlayanlar için en düşük gelir potansiyelinden başlayarak çok daha fazla kazanç elde etme yöntemlerine doğru sıralama yapmaya karar verdik. Yazımızı okudukça farklı yollar ile EU’dan nasıl kazanç elde edebileceğinizi göreceksiniz.

1- Meyve Çekirdeği ve Gübre Arayın

Yazımızın başında oyuna ilk girişte kendinizi büyük bir gezegende bulacağınızı anlatmıştık. Bu gezegende elde edebileceğiniz çeşitli madenler ile ticaret hayatına girebilir ve bu madenleri satarak kazanç elde edebileceğinizi yine belirtmiştik.

Gezegeni keşfetmek için uzun bir zamanınız olmasa da birkaç gün harcayarak keşif yapmanız yeraltı zenginliklerini bulmak açısından uygun olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirirken herhangi bir taşıt kullanmak yerine yürüyerek arama yapmanız gübre ve meyve çekirdekleri bulmanız yönünden daha faydalıdır. 

Topladığınız meyve çekirdeklerini nutrio barları üretmek için Sweetstuff isimli bir özel maddeyle birleştirmeniz mümkündür. Ortaya çıkan yeni ürün ile evcil hayvanlarınızı besleyebilirsiniz. Böylece adım adım oyun içerisindeki hayata uyum sağlamaya başlayacaksınız.

Buna benzer şekilde elde edebileceğiniz ürünlerin TT piyasasındaki değeri 1 PEC’den daha azdır. Ancak iyi bir çaba göstererek yüklü miktarda ürün biriktirebilirsiniz daha fazla kazanç elde edebileceğinizi söyleyebiliriz. Mallarınızı doğrudan diğer oyunculara satmanız halinde ise kazanç miktarınızın PED seviyesine çıkacağını söyleyebiliriz.

Şunu da belirtmemiz gerekir ki gezegeni arayarak elde edebileceğiniz ürünler düzenli bir gelir akışı sağlamayacaktır. Her ne kadar bu ürünler başlangıç seviyesi açısından değerli olsa da ilerleyen dönemler düşünüldüğünde daha farklı kazanç elde etme yöntemlerine geçmeniz gerekmektedir.

2- Grup Kurarak Kendinizi Geliştirin

Entropia Universe oyununda yer alan hayvanların büyük kısmı, Vibrant Sweat Extractor isimli bir ücretsiz nesne taşırlar. Bu nesne aracılığı ile Vibrand Sweet içeren maddeler toplanabilmektedir.

Meyve ve gübre toplayarak satış yapma konusunda TT üzerinden satış yapmak çok karlı bir iş değildir. Ancak bu ürünleri yüksek miktarda toplayarak doğrudan oyunculara satmak biraz daha karlı görünmektedir. Bu şekilde 1000 şişe başına 2 PED para birimi kazanabilirsiniz.

Tek başına bir oyuncunun, EU’daki güçsüz bir yaratığı yenmesi mümkündür. Bu işlemi yaparken tek bir oyuncu ölmeden başarıyla işin üstesinden gelebilir. Ancak karşısında güçlü bir hayvan olması durumunda bir karakter yetersiz kalabilir. Böyle durumlarda grup şeklinde hareket etmek çok daha faydalı olacaktır. Tehlikeli hayvanlara grup halinde hareketle etkisiz hale getirmek ve bu sayede Bir saatten Kısa bir süre içerisinde bin şişe toplamak mümkün görünmektedir.

Buna benzer şekilde Grup oluşturmak herkesin yapabileceği bir faaliyettir. Bu işlemin bir başka faydası da Grup oluştururken sosyalleşmektir.

3- Petrol Toplayarak PED Kazanın

Entropia Universe evereninde Ped kazanmanın en kolay yolu olarak Calyoso’da yer alan Orthos Petrol alanıdır. Bu bölümde oyuncular sıraya girerek kısa sürede petrol toplamaya başlarlar.

Oyunda yer alan araçlar yakıt olarak petrol kullanmaktadırlar. Petrol alanlarından alınan Ham petroller rafine edildikten sonra kullanılabilmektedir. Ayrıca fazla petrolünüzü diğer oyunculara satabilmenizde mümkündür.

Calypso’da yer alan diğer petrol sahası Ashi’de yer alan bölgedir. Ancak petrolün olduğu yerde para kazanma şansını değerlendirmeye çalışan yalnız siz değilsiniz. Dolayısıyla petrol almaya giderken dikkatli ve güçlü olmanızı tavsiye ederiz. Zayıf oyuncular bu alanda genellikle öldürülmektedirler.

Diğer petrol kuyusu olarak Planet Arkadida’da yer alan sahayı değerlendirebilirsiniz. Bu kuyunun avantajı ise kuyruk sisteminin burada geçerli olmamasıdır. Kuyruğun olmaması nedeniyle petrolü en hızlı olan almaktadır. Elbette bu petrol sahsında da her şey olumlu yönde gelişmiyor. Alanda bulunan Orantan isimli yaratıklara çok yaklaşmamanızı öneriyoruz. Çünkü bu yaratıklar kendisine yaklaşan oyunculara karşı sert davranmakta ve saldırmaktadırlar.

Rocktropia’da ise kazanmanın farklı alternatifleri bulunmaktadır. Bu alternatifler;

Herhangi bir teçhizat olmasa bile istasyonun arka kısmında yer alan rıhtımdan petrol alınabilmektedir. Motorhead bira bahçesi olarak bilinen yerden petrol yerine bira fıçısı alabilirsiniz. Hunt The Thing isimli bölgeden yine petrol kuyularına ulaşabilmeniz mümkün. Görebileceğiniz gibi çok sayıda petrol alanı oyuncuların hizmetine sunulmuştur. Ancak oyuncuların kazandığı PED miktarı kuyudan kuyuya değişmektedir. 

Rocktropia’da oyuncu başına bir seferde yaklaşık olarak 1PEC bir kazanç elde edilebilir. Bu miktar Arkadia ve Calypso’dan elde edebilecek PEC miktarına göre daha az görünmektedir.

Planet Toulan Gezegeninde Petrol Platformu bulunmamaktadır. Ancak burada yer alan platformlarda Petrol kuyularına benzer çalışmalar yapılır. Bölgeden toplanacak nava damlaları ile aynı şekilde PEC kazanılmaktadır.

4- Ped Ödeyen Web Sitelerini Kullanarak Kazanın

Eu içerisinde kullanıcılara bazı görevleri yerine getirmeleri halinde PED kazandıracak Web siteleri bulunmaktadır. Bu web sitelere oyunculara video izlemek, bir takım basit görevleri yerine getirmek gibi ödevler vermektedirler. Bu ödevleri yerine getiren oyuncular işin sonunda PED kazanabilmektedirler.

Bu şekilde oyunculara oyun içi para kazandırabilen ilk web sitesi Enropia Partners olmuştur. Kullanıcı yorumlarına göre bu site yıllardır kullanılmakta ve ödeme konusunda herhangi bir sıkıntı yapmamaktadır. Entopia Partner test de oyuncular için PED kazanmanın alternatif yollarını sunmaya çalışmaktadır. Bu yollardan belki de en kolayı web sitesinde yer alan radyoyu kullanmaktan geçiyor. Radyonun tüm gün çalışmasına izin vermeniz halinde iyi bir kazanç elde edebilmektesiniz. Bu Kazancı tahmini olarak 15-20 dakikalık bir radyo dinleme süresine 1PEC kazanabileceğinizi söyleyerek hesaplayabiliriz. 

Entropia Partner’den ödeme alabilmenin oyuncular için farklı bir yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemi duyduğunuzda belki de şaşıracaksınız ancak ödeme talep işlemi şu şekilde gerçekleşmektedir. Partner üzerinde biriken pet ödemelerinizi alabilmek için ödemeleri yapabilecek olan avatarı Planet Calypso ya da Planet Arkadia’da Online olarak bulmanız gerekmektedir. Bu avatarın online olduğunu gösteren sinyali bulmanız ardından ödemenizi talep edebilirsiniz.

Ödeme talep işleminden sonra Avatar oyuncudan buluşma talep etmektedir. Buluşma Talep edilen yer genellikle Calypso’Da Camp Icarus olur. Buluşmanın ardından ödeme yapacak olan Avatar oyuncuyla ticarete başlayacaktır.

Partner dışındaki Web siteleri üzerinden elde edilen kazançlar da benzer şekilde oyun içerisinde ödenmektedir. EU’da doğrudan doğruya oyuncuya web sitesi üzerinden ödeme yapılmamaktadır.

5- Düşük Fiyattan Alarak Yüksek Fiyattan Satıp Kazanç Elde Edin

EU’nin para kazandıran oyunlar kategorisinde olduğunu sanıyoruz ki artık anladınız. Aynı zamanda sermaye koymadan da bu oyun ile kazanç sağlayabileceğinizi söylemek istiyoruz. Dışarıdan para yatırmadan oyun içerisinde kazanacağınız PED’ler ile platformu yürütebilmeniz mümkün.

Kazanılan PED’ler ile oyun içi satın almalar yaparak ilerleyebilir ve gelişebilirsiniz. Bu yönüyle EU oyunu, sermayesiz para kazandıran oyunlar içerisinde değerlendirilebilir.

TT üzerinden satış yapılırken, bazı oyuncular düşük fiyattan ellerindeki malları vermek istemezler. Bu durumun sebebi ise açık arttırma ücretlerinin yüksek olması ve mallardan kalan karı silebilmesidir. Diğer yandan aynı şekilde oyuncudan oyuncuya da zaman aldığından dolayı takas işine girmek istemeyen oyuncular olacaktır.

Bu tür durumlarda malları doğrudan oyunculardan satın almak hem satan hem de alan için en karlı iş olacaktır. Şunu da belirtmeliyiz ki bir ürün alıp satarken hangilerinin iyi olduğu ve işinize yarayacağını bilmeniz gerekmektedir. Elbette bu bilgiler için biraz eğitimden geçmeniz gerekecek.

Benzer şekilde takas yapmak istediğiniz mallarında piyasa fiyatını bilerek ona göre bir alışveriş gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler sayesinde alışveriş işlemlerinden kazanç elde edebilirsiniz. Zaman ilerledikçe ve tecrübeniz arttıkça ticaret konusunda daha uzman olacaksınız. Bu yüzden kendinize zaman ayırmanızı ve sabırlı olmanızı tavsiye ediyoruz.

6- Korsanlık Yapın

Entropia Universe oyunu içerisinde diğer oyunculara saldırarak eşyalarını alabilirsiniz. Bu durum her ne kadar gerçek dünya için legal olmasa da oyun içerisinde para kazanma yöntemi olarak kullanılabilir.

Ancak her eşyanın başka oyunculardan kazanılması mümkün değildir. İstiflenebilir yani yedeklenebilen nesneler başka kullanıcılardan yağmalanabilmektedir. Yedeklenemeyenler ise alınamaz. Biraz daha açıklama gerekirse başka bir oyuncunun, PED parasını, tapularını, çeşitli silahlarını, araçlarını, hayvanlarını, kıyafetlerini alamazsınız. Aynı şekilde başka oyuncularda sizden alamaz.

Diğer yandan yağmalanan mallarınız sayıca az listelense de, oyun içerisinde gelir kaybına uğratabilir. EU’da korsancılık alanında ki bir diğer güzel gelişme ise yağma başladığında sizi uyarması. Bu duruma düşmemek için yağmadan korunma yollarını araştırmanız gereklidir. Gerekli tedbirleri almamanız halinde mallarınızın başka kullanıcılara geçmesi kaçınılmaz bir sondur.

Oyuncuları karasal alanlarda yağmalamak biraz daha zordur. Bu nedenle sürekli rakiplerinizi kollamalı ve boş zamanlarını yakalamalısınız. Korunaksız olduğu anda hızlı bir saldırı girişimiyle karşı oyuncunun mallarını alabilirsiniz.

Yağlamamayla ilgili güvenli bölgeler bulunmaktadır. Bu bölgelerde oyunculara saldıramazsınız. Örneğin bir gezegende uzay istasyonuna yakın bölgeler güvenli bölge olarak sayılır. Bu bölgeden uzaklaştıkça risk artar. En çok saldırı ihtimalinin olduğu anda farklı bir gezegene yapılan seyahatlerdir.

Seyahatler sırasında gerçekleşebilecek saldırı tamamen uzay korsanlarının insafına bağlıdır. Uzay, Saldırıya en açık bölgelerden birisidir.

Oyuncuların pek çoğu korsanları ve korsanlığı beğenmez. Ancak korsanlık oyunun yapısında mevcuttur. Doğru zamanlarda saldırı yapabilirseniz korsanlık kazanç elde edebilmek için iyi bir yöntemdir.

Korsan olabilmek için bir takım teçhizata ihtiyacınız olacaktır. Bu teçhizatlar arasında silahlar, uzay gemileri, araç için yakıt, cephane gibi malzemeler yeterli olacaktır.

7- Madencilik, Avcılık Yaparak Üretime Yapın

Avcılık ve madencilik Entropia Universe evreninde herkesin yaptığı en temel işler arasındadır. Her ne kadar herkesçe bilinse de yeni başlayan kullanıcılar bu şekilde PED kazanamaz.

Bu durumun temel sebebi oyun içerisinde fiyatı düşük çok sayıda nesnenin bulunmasıdır. Dolayısıyla piyasa da aynı ürünün fiyatının düşük olması, sizden daha yüksek fiyata birilerinin bu ürünleri almasını engelleyecektir.

Ancak bu durum avcılık ve madencilik ile kazanılmayacağı fikrini oluşturmamalı. Sabır ve dikkatli bir çalışma ile az da olsa bir gelir elde edilmesi mümkündür.

8- Uzay Taşımacılığı Hizmetini Gerçekleştirin

Entropia Universe Evreninde en tehlikeli işlerden bir tanesi uzay yolculuğudur. Uzay yolculuğu sırasında korsanların size saldırma ihtimali oldukça yüksektir. Eğer böyle bir saldırıya maruz kalırsanız istiflenebilir üyelerinizi kaybetme ihtimaliniz bulunmaktadır. Kısacası soyulursunuz. Ancak bu durum güvenli şekilde uzay seyahati yapamayacağınız anlamına gelmemektedir.

EU ile güvenli uzay seyahatinin yolu ana gemi kullanmaktan geçmektedir. Ana gemiler çok sayıda yolcu taşıyabilen ve korsanlara karşı çeşitli savunma silahlarına sahip bir uzay aracı olarak bilinir. Elbette riskin yüksek olduğu bu alanda güvenli bir şekilde seyahat edebilmenin de Bedeli yüksek olacaktır. Entropia Universe oyununda yer alan ana gemilerin sayısı oldukça azdır. Ayrıca ana gemiyle seyahat edebilmenin ücreti biraz daha yüksektir.

Enropia Universe Evreni Ana Gemisinin Özellikleri Nelerdir?

EU’da yer alan ana gemilerin güvenlik dışındaki en büyük özelliği hızlı bir şekilde seyahat gerçekleştirebilmeleridir. Bu gemilerin warp özellikleri bulunmaktadır. Normal gemilerle 40-50 dakikada varacağınız bir yere ana gemi ile birkaç dakika içerisinde ulaşmanız mümkündür.

Güvenlik ihtiyacı dışında hızlı bir şekilde ulaşıma imkân tanıması da ana gemilerin ücretlerinin yüksek olmasının sebepleri arasındadır. Ana gemilerle seyahat yaklaşık olarak 20PED civarındadır.

Oyun içerisinde PED kazanabilmenin yollarından bir tanesi de u sektörü kendinize İş olarak edinmenizden geçer. Oyun incelendiğinde her ne kadar gemi sayısının fazla olduğu gözükse de bu sektörde güvenilir şekilde iş yapabilme olanağına kavuşursanız PED kazanabilirsiniz.

Uzay seyahatinde gemi tercih edilirken en çok dikkat edilen nokta güvenlik durumu ve taşıma ücretidir. Güvenlik alanında koruma sağlayabilirseniz yolcuların tercih sebebi olabilirsiniz.  Seyahat esnasında yalnızca bir yolcu taşıma imkânınız bulunmaktadır.

Bu yolcuyu güvenli bir şekilde istediği noktaya götürerek bir seyahatten 3-4 PED talep edebilirsiniz. Ana gemi haricinde diğer gemilerin ortalama olarak 2 ile 5 pet aralığında taşıma yaptığını düşünürsek, bana geminin 20 PED’lik bir ücretinin yüksek gelebileceği fikrine kapılabiliriz.

Ancak herhangi bir korsan soygununda bu ücretlerin çok daha fazlasını kaybedebileceğinizi unutmayın. Dolayısıyla Sahip olduğunuz istiflenebilir değerlerin riske atılıp atılamayacağı konusunu düşünerek uzay seyahatini tercih etmenizi öneririz.

Yorum yapın