Keyhole.co İncelemesi 2024 – Keyhole Uygulaması Detayları

Keyhole.co, sosyal medya araçlarını izlemek için kullanılabilecek harika bir uygulamadır. Günümüz koşullarında sosyal medyada yer alan uygulamaları izlemek mevcut araçlarla adeta bir gereksinimdir. İnternetin büyümesinin her gün devam etmesi ile beraber bu tür uygulamalar kullanmak ve sosyal medyanın sınırlarına ulaşmak Keyhole.co uygulaması ile mümkündür.

İnternet üzerinde kanallarınızla alakalı tüm konuşmaları takip edebilmek için geniş bir zamana ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu tür bir işlemi tek başınıza ve sürekli interneti karıştırarak gerçekleştirmek elbette mümkün görünmemektedir. Gelişen teknoloji ile beraber izleme işlemlerini gerçekleştirebilmek için sosyal medya hesap sahiplerinin işini kolaylaştırabilecek birtakım seçenekler ortaya çıkmıştır. Bu seçeneklerden bir tanesi de Keyhole.co İnstagram planlama aracıdır.

Keyhole.co İncelemesi- Uygulamaya giriş

Keyhole Platformunu incelemeye başladığınızda özelliklerini ve arayüzünü merak etmeye başladığınızı göreceksiniz. Keyhole, kullanım açısından işletmeler, ajanslar ve bireysel kullanıcılar için faydalı olabilecek bir araçtır. Bunlar dışında çok sayıda influencer, marka izleme ve kampanyaları takip etmek aynı zamanda da pazar araştırması yapmak amacıyla bu uygulamayı kullanmaktadır.

İlginizi çekebilir: Gamee oyunu ile nasıl para kazanılır? 2024 Gamee oyunu incelemesi…

Kısacası Keyhole, internet üzerinden takip etmek istediğiniz herhangi bir sosyal medya sayfası için faydalanılabilecek her türlü araca sahiptir. Benzerlerine bakıldığında platformun sahip olduğu hashtag analiteyi, Keyhole’u rakiplerinden ayırarak bir adım öne geçmesine yardımcı olmaktadır.

Keyhole.co Uygulaması Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Keyhole, sosyal medya planlama ve yayınlama aracı olarak kullanıcıların hizmetine sunulmuş bir platformdur. Bir kullanıcı Keyhole’u sosyal medya ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kullanabilir. İhtiyaçlar arasında analiz yapma ve izleme en çok öne çıkanlar arasındadır.

Keyhole, ajanslar arasında da sıkça tercih edilir. Bu tür işletmeler genel olarak sosyal medya üzerinden yapılan kampanyaların etkisini ölçmek amacıyla Keyhole’u tercih etmektedirler. Ajanslar sosyal medya planlama ve izleme programları ile müşterileri için sosyal medya hesaplarını genişletebilme imkânı sunmaya çalışırlar.

Uygulama genel özellikleri ile incelendiğinde, pek çok özelliğin bir arada sunulduğu görülmektedir. Bu anlamda hepsi bir arada şeklinde bir hizmet sunduğunu belirtebiliriz. Benzer çalışma tarzları ile farklı uygulamaların da olduğunu görsek de Keyhole.co ile sahip olunan online pazarlamaların tek bir yerde toplandığını düşündüğümüzde bizlere son derece faydalı olacağını düşünmekteyiz.

Keyhole.co İncelemeye Başlama

Keyhole - Hastag Analizi,
Keyhole – Hastag Analizi,

Keyhole uygulamasını anlatmaya başlarken belirtmemiz gereken ilk durum Hashtag analiz aracıdır. Sosyal medyayı kullanan bir Kullanıcı olarak hashtagler ile ulaşmak istediğiniz Hedef kitlenizi içeriğinizle buluşturabilirsiniz. 

Hedef kitleniz, herhangi bir ürünle ilgili arama yaptığında, hashtagler sayesinde sosyal medya sayfanıza ulaşacak ve böylece doğrudan iletişime geçebileceksiniz.

Bu noktada doğru Hashtag kullanımı hakkında kısa bir bilgi aktarmamız gerekmektedir. Hashtag oluştururken mutlaka anlatmış olduğunuz içerikle, girilen tag’ın uyumlu olmasına özen gösterin. Aksi durumda sayfanıza ulaşan bir kullanıcı kısa sürede iletişimi kesecek ve hemen çıkma oranında artış yaşanacaktır.

Hashtag kullanımının ne kadar önemli olduğunu belirttikten sonra, bu konunun devamı olarak girdiğimiz hashtag’lerin performansını izlemeye anlatalım. Hashtag performansını izlemek açısından kullanılabilecek programlardan biri olan Keyhole ile, sosyal medya sayfalarımız hakkında ön bilgi edinebilmekteyiz.

Platformu sunmuş olduğu bu hizmet ile rakiplerinizin önüne geçebilmeniz mümkündür. Uygulamayı kullanabilmek için kendinize uygun fiyat seçenekleri arasından kendinize uygun olanı tercih ederek arayüzü incelemelisiniz.

Keyhole.co Platformunun Özellikleri nelerdir?

Keyhole, sosyal medya izleme aracının sahip olduğu çok sayıda özellik bulunmaktadır. şimdi bu özelliklere birlikte göz atalım.

1-  Veri Analizi Özelliği

Keyhole.co - Veri Analizi
Keyhole.co – Veri Analizi

Keyhole platformunun incelediğimizde arayüzünün temiz ve basit olduğunu görebiliyoruz. Bununla beraber menüsünde bulunan özelliklerin kullanıcı dostu ve sade olduğunu söyleyebiliriz.

Arayüzde bulunan metrikler sayesinde araştırmak istediğiniz markanın ne durumda olduğunu anlayabileceğiniz araçlara ulaşabilmektesiniz. Karşınıza çıkan tüm veriler araştırmak istediğiniz kelimeler ile ilgili olarak ortaya çıkmaktadır.

İlgili veriler kendi ürününüzle alakalı olabildiği gibi rakibinizin sizden ön sıralarda bulunduğu anahtar kelimeler üzerine de olabilmektedir. Yani uygulama ile araştırmak istediğiniz tüm kelimeleri inceleyebilirsiniz.

Platform, araştırılmak istenen kelimenin hacmi, gösterimi, kullanıcı ile olan etkileşim sayısı, erişim hacmi gibi çok sayıda bilginin bulunduğu bir veri ağından oluşmaktadır.

İlginizi Çekebilir? Kitap okuyarak nasıl kazanılır? İşte detaylar…

Bununla beraber yürütmüş olduğunuz alan ve sektörle ilgili yararlı bir liste oluşturma görevini de uygulama ile gerçekleştirebilirsin. Tüm bunlar hedef kitlenizin hangi konularla ilgilendiği ile ilgili olarak, ileriye dönük bir görüş elde etmek konusunda size fikirler verecektir.

2- İnfluencer Bölümü

Sanıyoruz ki influencer kelimesine ne anlama geldiğini artık hemen herkes bilmektedir. Bu meslek dalı içerisinde yer alan kişilerin Özellikle sosyal medya üzerinden para kazanmaya çalıştığını görebilmekteyiz.

Özellikle son dönemde yerini oldukça sağlamlaştıran influencerlar, büyüklü küçüklü çok sayıda işletme için bir yatırım aracı olarak görülmektedirler. Daha çok pazarlama konusu olan ürünlerin tanıtılması bölümünde firmalar tarafından bu sektörün tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Sosyal medya alanında etkin şekilde varlıklarını sürdüren influencerlar, keyhole.co platformu içerisinde de ayrı bir bölümde yer almaktadırlar. Uygulamanın benzerlerinden farklı olarak kontrol paneli içerisinde “influencer” bölümü bulunmaktadır. Bu bölümde iş birliği yapılabilecek çok sayıda influencer profillerinin listesi yer almaktadır.

Listede yer alan influencerlar, gösterim sayıları, etkileşim sıralamaları, biyografileri, sahip oldukları takipçi sayıları ve ortalama olarak gerçekleştirdikleri etkileşimlerle kullanıcının karşısına çıkar. Kullanıcının aradığı anahtar kelimeye göre ilgili İnfluencer listesi yayınlanmaktadır. 

3- Hesap İzlemeleri

Sosyal medya hesapları genel olarak incelendiğinde bazılarının diğerlerine oranla çok daha karmaşık olduğunu görebiliriz. Bu tür durumlarda karmaşık olan sosyal medya hesabının takip edilmesi biraz daha zordur.

Diğer yandan bir kullanıcının sahip olduğu ürünle ilgili olarak pazarlama stratejisini ilişkilendirmesine İzin vermeyen bir takım düzenlemeler de bulunur.. Karşılaşılan benzer durumlar kullanıcının hesabını büyütmesine engel olabilir.

 Keyhole uygulaması yapısındaki özellikler ile bu tür zorlukların üstesinden gelmeye çalışmaktadır. Platform, Facebook, YouTube, Instagram, Twitter gibi sosyal medya kanalları üzerinden izleme yapılmasına izin vermektedir.

4- Duyarlılık Analiz Verileri

Keyhole.co - Duyarlılık Analiz Verileri
Keyhole.co – Duyarlılık Analiz Verileri

Platformun bünyesinde bulunan temel veriler, sorgulamış olduğunuz anahtar kelimenin performansı hakkında bilgiler aktarmaktadır. Ancak bu bilgiler etkileşim ile ilgili konularda yetersizdir. Sorguladığınız kelimelerin markanızda ne tür bir etkileşimde bulunduğunu öğrenmek istiyorsanız duyarlılık analiz verilerine ihtiyacınız olacaktır.

Keyhole, bağlı hesaplarınızın her birisi için duyarlı izleme yapmanıza imkân tanımaktadır. Uygulamanın bu güçlü özelliği sayesinde rakiplerinizin analizini de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Duyarlı özellik sayesinde Hedef kitlenizin rakiplerinizle ne gibi bir etkileşimde olduğunu görebilirsiniz. Bu bilgiler güçlü bir pazarlama aracı oluşturmak için elinize büyük bir avantaj sağlayacaktır.

4- Duyarlılık Analiz Verileri

Platformun bünyesinde bulunan temel veriler, sorgulamış olduğunuz anahtar kelimenin performansı hakkında bilgiler aktarmaktadır. Ancak bu bilgiler etkileşim ile ilgili konularda yetersizdir. Sorguladığınız kelimelerin markanızda ne tür bir etkileşimde bulunduğunu öğrenmek istiyorsanız duyarlılık analiz verilerine ihtiyacınız olacaktır.

Keyhole, bağlı hesaplarınızın her birisi için duyarlı izleme yapmanıza imkân tanımaktadır. Uygulamanın bu güçlü özelliği sayesinde rakiplerinizin analizini de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Duyarlı özellik sayesinde Hedef kitlenizin rakiplerinizle ne gibi bir etkileşimde olduğunu görebilirsiniz. Bu bilgiler güçlü bir pazarlama aracı oluşturmak için elinize büyük bir avantaj sağlayacaktır.

5- Raporlamanın Kolay Olması 

Keyhole.co - Duyarlılık Analiz Verileri
Keyhole.co – Duyarlılık Analiz Verileri

Sorguladığınız anahtar kelimenin almış olduğu etkileşimi öğrenebilmek ve bu konuda bilgi sahibi olabilmek için raporlar ve istatistikler bölümü son derece önemlidir. Elinizde bu konu ile ilgili herhangi bir veri yoksa sosyal medya kanalları üzerinden neyi doğru neyi yanlış yaptığınız hakkında net bir bilgi elde edemezsiniz.

Keyhole.co bu konuda müşterilerine çok daha fazla bilgi aktarmaya çalışmaktadır. Hazırlamış olduğu raporları PDF formatına dönüştürerek müşterilerin hizmetine sunmaktadır. Bu raporlar sayesinde sosyal medya kanallarınızın durumu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yorum yapın