Çeviri Yaparak Para Kazanma 2024- En İyi Çeviri Siteleri

Çeviri yaparak online işlemler ile para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Çeviri yaparak para kazanmak, yabancı dil üzerine eğitimi olan kişiler için popüler bir kazanç yoludur. Rekabetin giderek arttığı çeviri sektöründe yabancı dile hakimseniz çeviri yaparak para kazanma yollarını mutlaka denemelisiniz.

Bir çevirmen olarak çalışabileceğiniz çok sayıda iş alanı bulunmaktadır. Bunlar arasında en yaygın olanları tercüman arayan firmalarla iş birliği yapmaktır. Firma çalışanı olarak görev yapan çevirmenler, kazançlarını sürdürebilmek için düzenli iş akışına ihtiyaç duyarlar.

Dünya genelinde faaliyet gösteren şirket sayısının giderek arttığını düşünürsek serbest olarak görev yapan çevirmenlere olan talebinde artacağını belirtmek doğru bir yaklaşım olacaktır. Bu yoğun talep karşısında çeviri yaparak para kazanma yöntemleri üzerinden gelir elde etmek ilerleyen dönemlerde, şimdikine göre daha kolay kazanç kapısına dönüşebilir.

Aşağıda ifade edeceğimiz siteler ile online çeviri yapabilir ve hedeflerinize ulaşma yolunda önemli bir adımı gerçekleştirebilirsiniz. Listelediğimiz web siteleri genel olarak internet üzerinden çalışan dilbilimcileri için günlük yapılabilecek görevler sunmaktadır.

Serbest olarak görev yapılan web sistemleri, tercümanlık işlemlerinin gerçekleştirebilmesi için çeviri yapan kişilere çeşitli fırsatlar sunar. Söz konusu sıralayacağımız internet siteleri çevirmenler ile firmalar arasında bir çeşit aracılık görevi üstlenmektedir.

Serbest olarak görev yapan bir firma ile iletişim haline geçerek online tercüme yöntemlerine kullanabilirsiniz. Bu sayede çeviri işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Aşağıda liste halinde sunmuş olduğumuz web siteleriyle 2 ya da daha fazla yabancı dil bilgisine sahipseniz kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Şimdi bu web siteleri ile çeviri yaparak nasıl para kazanılacağı üzerine söyleşimize başlayalım.

2024’te Çeviri Yaparak Para Kazanma Siteleri Hangileridir?

1- Translate.com

Çeviri Yaparak Para Kazanmak – Translate.com
Çeviri Yaparak Para Kazanmak – Translate.com

Translate.com çeviri yaparak para kazanma siteleri arasında listemizde ilk sırada yer almaktadır. Bu site Web siteleri ile sosyal ağlar arasında çeşitli görevleri organize eden bir yapıya sahiptir.

İşleyiş yönünden incelendiğinde hizmet hiyerarşisinin ilk gelenden son gelene doğru olduğu görülmektedir. Platformun elde edilen kazançları ödeme yöntemi PayPal üzerindendir. Gerçekleştirilecek görevler uzaktan yapılabilir. Bunun yanında sunulan hizmetler esneklik esasına dayanır.

2- Acclaro

Çeviri Yaparak Para Kazanmak- Acclaro
Çeviri Yaparak Para Kazanmak- Acclaro

Çeviri siteleri arasında yer alan Acclaro, bazı özellikleriyle benzerlerinden farklıdır. Öncelikle Acclaro’nun dünya genelinde öne çıkan çeşitli kurumlara çeviri hizmeti verdiğini belirtmeliyiz. Böyle bir referansa sahip olması firmayı bir adım daha öne çıkarmaktadır.

Benzerlerinden farklı olarak Acclaro, bünyesine kabul ettiği tercümanların deneyim sahibi olmasını istemektedir. Uzman kişilere çeviri için kabul ettiğinden dolayı vermiş olduğu maaşın biraz daha yüksek olduğunu görebilmekteyiz. Ödemeler büyük şirketlerde yapıldığı gibi gerçekleşir. Çalışan kişi emeğinin karşılığını müşteriden değil doğrudan Acclaro’dan almaktadır. 

Acclaro firmasında görev yapabilmek için tecrübeli olmanız gerektiğini belirtmiştik. Üst seviye yabancı dil bilgisi, tercüme konusunda uzman olmak ve pek çok edebi eser konusunda Yüksek derecede bilgi sahibi olmak Acclaro’in çalışanlarından istediği birkaç özelliktir.

Çalışan maaşları incelendiğinde pek çok şart olduğu kişilere karşı cömert olduğu görülmektedir. Yıllık olarak ortalama 60.000 ile 90.000 dolar arasında değişen maaşların çeviri yapan uzmanlara verildiği görülmektedir.

3- Tomedes Çeviri Sitesi

Tomedes çeviri sitesi, tercüme hizmeti sunan bağımsız bir kuruluştur. Firma nitelikli olarak çeviri yorumları gerçekleştirir.

Çeviri üzerine kullanılan en yaygın Siteler arasında yer alır. Bünyesinde kullanıcılar için pek çok birbirinden bağımsız fırsat bulunmaktadır. Çeviri yaparak paramı kazanmak isteyen kullanıcılar için öncelikle birtakım görevler sunulur.

Sitenin istediği talepleri gerçekleştiren kullanıcılar sınavları da başarıyla geçtikten sonra rutin olarak karşılaşacakları görevleri almaya başlayabilir.

Dünya genelinde isim yapmış ve tanınmış yabancı diller konusunda bilgi sahibi iseniz Tomedes sitesi ile para kazanma şansını yakalayabilirsiniz.

4- Peopleperhour.Com Çeviri Yap Para Kazan

Peopleperhour sitesi, kullanım açısından incelediğimizde Fiver Platformu ile benzer özellikler taşımaktadır. Uygulamaya katılmak benzerlerine oranla son derece kolay. Kısa bir kayıt işlemi sonrasında doğru profil Bilgilerinizi girerek uygulamanın arayüzüne ulaşabilirsiniz.

Web sitesinin çeviri yapmak isteyenler için birtakım avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlar arasında yer alan kritik olarak adlandırılan çalışmalar ile çeviri yapan kullanıcılar gelir kazanmaya başlayabilir.

5- Tetras

Cep telefonları ile kazandıran uygulamaları keşfetmek isteyen kişiler için tercüme alanında iyi bir seçenek olarak tetras çevir kazan uygulaması tercih edilebilir.

Tetras uygulaması çoğunlukla cep telefonu geliştiricileri ile iş birliği yapmıştır. Platform yabancı dil üzerine yazılmış olan uygulamaların tercümesi gibi işlemlerde sıkça kullanılır. Uygulamadan para kazanabilmek için tetras platformuna kayıt olmanız gerekir. Profil Bilgilerinizi doldurduktan sonra tek yapmanız gereken görevler geldiğinde çağrılmanızdır.

Tetras’a kayıt olurken çalışma kriterlerini mutlaka inceleyin. Kriterleri onayladıktan sonra görev yaptıkça ödemeleriniz PayPal üzerinden sağlanacaktır.

6- TextMaster

Textmaster, farklı alanlarda hizmet sunan çeviri sitesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Online içerik oluşturma hizmeti, mevcut içerikleri düzeltme ve bunları yorumlama gibi farklı hizmet türleri de yer alır.

Çeviri yaparak para kazanmaya çalışan kullanıcılar için Textmaster’ın ödediği ücret kelime başına 15 sent civarındadır. Ödeme eşiğine ulaşan kullanıcılar kazançlarını PayPal aracılığı ile hesaplarına çekebilirler.

7- Unbabel 

Unbabel kişisel ve kurumsal olarak web içeriklerini tercüme eden yorumlama hizmeti sunar. Platformun içeriğinde çeşitli makaleler, e-posta listeleri ürün açıklamaları gibi bilgi içerikleri yer alır.

Unbabel çalışanlarına görev yaptıkları saat başına ücret vermektedir. Saat başı ücret olarak 8 dolarlık bir miktar belirlenmiştir. Ayrıca belirtilen saat dışında ekstra görevi almanız halinde fazla mesainiz kazanç olarak yansıtılır.

8- LionBridge

Lionbridge uygulamanın bünyesinde yapay zekaya dayalı lisanslı tercümanlık ve tarama firmaları bulunmaktadır. Platform kendisi ile çalışanlara online ek gelir kazanma açısından çeşitli seçenekler sunar.

9- Blendexpress

Blednexpress aracılığı ile çeviri yapabilmek için web sitesi üzerinden sınava tabi olmanız gerekmektedir. Freelauncher olarak çalışmak isteyen çeviri uzmanları için çalışmalar online olarak gerçekleşir.

Uygulama ile çalışabilmenin birtakım şartları bulunmaktadır. Örnek olarak başvuru aşamasından sonra platformun gerçekleştirmiş olduğu sınavı başarıyla geçmelisiniz. Sonrasında ise 2 aşamaya geçirmektedir. Bu aşamada Sahip olduğunuz öğrenim lisanslarını göndermeniz istenir. Tüm bu işlemler başarıyla gerçekleşirse kaydınız tamamlanır.

Kayıt işlemine gerçekleştirmeyi başarırsanız çeviri yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik bu çalışmayı belirlemiş olduğunuz zaman aralıklarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Kazandığınız ödemeler MasterCart aracılığıyla hesabınıza aktarılır.

10- Rev Çeviri Yap Kazan

Rev uygulaması makaleleri bir dilden başka bir dile çeviri yaparken kullanıcısına para kazandırmaktadır. Bunun yanında altyazı çevirme yöntemi ile de kazanç elde edilebilmesi mümkündür.

Uygulamanın kullanıcılara sunduğu tarife her cümle için 0,05 dolar ile 0,07 dolar aralığındaki bir rakamdır. Platform üzerinden transkripsiyon ve alt yazı çalışmaları yapabilirsiniz.

Kazandığınız ücretler PayPal üzerinden kendi hesabınıza transfer edilebilir.


11- Aberdeen Dil Servisi

Aberdeen Firması kullanıcılarına 7/24 çalışabilmeme imkânı sunmaktadır. Uygulamanın fiyatlarının benzerleri ile rekabetçi olma yarışında olduğu anlaşılıyor.

Aberdeen  işletmesi belge çeviri hizmeti ve elektronik Yayıncılık alanında çeşitli broşürlerin çevirisi gibi hizmetleriyle tanınmaktadır. Online olarak tercümanlık yapabileceğiniz bir platform olarak görünmektedir. Ancak uygulama ile çalışmak istiyorsanız tercüme alanında kendinize güvenmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Yorum yapın